Krem do twarzy dla skóry tłustej – niuanse wybór

Zawartość:

Występuje tylko u dzieci normalne skóry twarzy – to niepodważalne prawdy. Osoba dorosła, tak że skóra nie może mieć! A powodem tego wszystkiego – począwszy od hormonalnej oszukać ciało, kontynuując naszą lekkomyślnego nadużywania dobrodziejstw cywilizacji, a kończąc środowisku agresywnym zurbanizowanego rzeczywistości. Tak, że na skórze osoby dorosłej wynosi na sucho lub olejowych, a nade wszystko – w połączeniu. Mężczyźni w ogóle nie obchodzi, co obejmuje ich skóra twarzy, ale kobiety są bezpośrednio zależne od naturalnych Givens, ponieważ do wyboru higienicznych kosmetyków pochodzą z to na uwadze.

load...

Dla młodej damy problem staje się tłusta, kobiety wiek postbalzakovskogo powodować problemy dla pielęgnacji skóry suchej. Ale ponieważ w tym czasie panie są już w stanie zrozumieć makijaż, kwestia preferencji i wyborów ostrego tuż przed właściciela skóry tłustej. Jaki rodzaj kremu do twarzy do wyboru w tym przypadku, co wolą i jak go używać? Przekonajmy się.

Skóra szczególnie tłuste

Zwiększone wydalanie tłuszczu – jest to problem występujący w młodości i zbawienia w życiu dorosłym. Więc nieustanny łzy lała się każdej nowej pryszcz młodej dziewicy później zostanie wynagrodzony zdolność skóry przez długi czas zachować świeżość i młodość. A to ze względu na fakt, że tego typu skóry jest mniej podatna na szkodliwe działanie środowiska, łatwiej znosi zimno i wiatr to spowodowane tłustej warstwy, która zakrywa twarz i chroni skórę. Ogólnie rzecz biorąc, tego typu skóry, jak to było grubsze, być może silniejszy. Dlatego tłustej skóry twarzy przez długi czas nie marszczy.

Jednak dla tej przewagi trzeba zapłacić w młodości iw innych okresach hormonalnych obrotów (ciąża i poród, menopauza), trądzik i trądzik, który jest bezpośrednią konsekwencją rozszerzonymi porami i zwiększonym sebum. Ponadto, tłustej skóry, zwykle ma szarawy odcień i połysk.

Cechy krem ​​do skóry tłustej

Tłusta skóra jest uważana za problem, więc krem ​​do skóry tłustej powinny być wieloskładnikowa. Biorąc pod uwagę specyfikę tłustej, kosmetyczka opracowali wszechstronny krem ​​do niej formułę, dzięki której krem ​​dla skóry tłustej powinny jednocześnie odżywiają skórę, nawilżają, matowa, dezynfekcji i leczyć.

load...

Oczywiście, że aby osiągnąć wszystkie te efekty w jeden instrument jest trudne, więc krem ​​do skóry tłustej wydają się mieć jakiś jeden efekt główny (jest zaprojektowany, aby go ani na jedzenie zwilżyć), ale ma na skórze oraz dodatkowy efekt. Ogólnie rzecz biorąc, dobór składników tego kremu muszą spełniać główny cel – regulują metabolizm tłuszczów, pozbyć skóry tłustej połysk, zmiękcza, nawilża i poprawia jej elastyczność. Że i spróbować zastosować w praktyce producenci jakości kosmetyków.

Rodzaje i skład kremu dla skóry tłustej

Wszelkie krem ​​jest przeznaczony do stosowania w określonej porze dnia. Istnieją, oczywiście, kremy uniwersalne, ale zazwyczaj nie są przeznaczone do regularnej pielęgnacji i do określonego celu. Dla skóry tłustej, pożądane jest, aby wykorzystać dzień i krem ​​na noc, ponieważ cele te kremy są bardzo różne.

Balsam dla skóry tłustej

Tłustej skóry twarzy musi również wilgoć. Jest to szczególnie ważne dla kobiet po czterdziestce. Nawilżający pomaga skórze utrzymać równowagę nawilżenia i pozostają zdrowe. Co do zasady, nawilżacze także oczyszczają skórę i ściąga pory. Taki wielofunkcyjny krem ​​do skóry tłustej jest stosowany jako dzień i ma lekką konsystencję wodnisty.

Ten odżywczy krem ​​do skóry tłustej

Potrzebuje tłusta być odżywiane, a do tego zrobić to najlepiej na noc. Dlatego noc kremy do skóry tłustej ta szczególna funkcja i wykonania. Krem odżywczy na noc i dla skóry tłustej jest zaprojektowany, aby odnowić i przywrócić skórze. Odżywczy krem ​​na noc, co do zasady, mają zwartą strukturę.

Oprócz tych podstawowych kremów do skóry tłustej i zwolnić fundusze:

 • Krem tłusty z efektu matującego;
 • Krem na trądzik;
 • Krem ochronny do zimnej porze roku;
 • Krem ochronny belki A, B SPF (10);
 • Krem do głębokiego oczyszczania;
 • Krem do leczenia trądziku;
 • Krem odmładzający dla skóry dojrzałej.

Oczywiście, należy wskazać na opakowaniu wszystkie użyteczne właściwości kremu do skóry tłustej producentów czasami zawieść. Dlatego należy nauczyć się rozszyfrować jego strukturę.

 • Kofeina, nadtlenek benzoilu lub kwas salicylowy skutecznie wąskie otwory. Oznacza to, że kompozycja kremu, suszy się je, i ma działanie matujące (usuwa tłuste).
 • Niacynamid łagodzi podrażnienia, koi skórę i zapobiega trądzik. Szczególnie istotne jest krem ​​z tego składnika jako nastolatek lub śmietany makijażu dla młodej skóry tłustej.
 • Retinol i siarki suszone trądzik i pomóc w walce z trądzikiem.
 • Kwasy alfa-hydroksy, a olejki eteryczne mają działanie antybakteryjne, pomaga wchłaniać składniki nawilżające zawarte w kremie.

Wybierając krem ​​do skóry tłustej

Zrozumieć główną zasadę: odpowiednio dobrany krem ​​nie zaszkodzi skórze. Oraz opinia, że ​​tłusta twarz krem ​​tylko dodaje do problemu błędnie. Fakt, że pozbawienie dodatkowej wilgoci, na pożywienie i ochrony skóry tłustej zaczyna skompensować zwiększone wydzielanie łoju. Więc stosować kremy dla skóry tłustej, ale wybrać prawidłowo.

Co do zasady, jako krem ​​dzień, eksperci radzą, aby wybrać światło na strukturę kremu, który nie zawiera oleju. Zastąpić śmietanę, w zależności od pory roku, a reakcja skóry, z jego własnych doświadczeń. Na przykład, w zimie stosować grubą i gęstą śmietanę i ciepła, aby zmienić w surowicy światła lub krem-żel. Jeśli skóra pojawiają się nowe miejsca, zastąpić balsam na lekki krem, albo po prostu zacząć używać je rzadziej. Z drugiej strony, w pozornym sensie suchości skóry, przy użyciu bardziej intensywne nawilżający.

Jeśli przyjdziesz w czasie, gdy skóra wymaga anti-aging, a następnie wybrać dla tłustej skóry kremy z kwasem mlekowym, przeciwutleniaczy i antiradikalami. Tylko pamiętaj, aby sprawdzić, czy ten krem ​​został oznaczony jako krem ​​do skóry tłustej. Próbować używać razem z kremem i innych środków (korzystnie z tej samej serii). A jeśli higieniczne kosmetyki nie pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych ze skórą, może wymagać, aby zobaczyć się ze specjalistą (kosmetologia, dermatologia, Endocrinology) lub spróbować produktów do pielęgnacji skóry.

Z należytą starannością, a co najważniejsze, z prawem wyboru środków, wszelkie niedoskonałości można skorygować. Tłusta skóra – to nie jest złe, to tylko kilka kłopotliwe, ponieważ taka skóra wymaga więcej opieki i więcej uwagi ze strony użytkownika. Bądź piękna! W dowolnym momencie i na przekór wszystkiemu.

load...