Krem do depilacji miejsc intymnych – tajemnice Nefertiti

Zawartość:

Kobiety dążą do perfekcji. Tak zorganizowali natury. A ponieważ, jak wiemy, nie ma ograniczenia co do perfekcji, i nie może być, to coś charakter i musimy angażować się w nieustające walki. Że dodatkowe „zmarszczki” na pasie są wykonane, kolor włosów czy oczu nie jest dobrze dostosowana do nowej sukience, bujna roślinność rośnie tam, gdzie nie jest to konieczne … więc musimy szukać różnych środków, które pomagają korygowania wad charakteru.

load...

I, oczywiście, jednym z tych sposobów jest krem ​​do depilacji. Co ciekawe, problem depilacji – usunąć zbędne owłosienie – dbają nie tylko o naszych współczesnych. Gładka i miękka skóra zawsze była uważana za jedną z najważniejszych ozdoby kobiet. I usunąć nadmiar roślinności piękna połowa ludzkości początku bardzo, bardzo dawna. I metody stosowane do tej odmiany.

Trochę historii

Jako historycy twierdzą, że pierwszy krem ​​do depilacji miejsc intymnych został ukuty przez żonę jednego z egipskich faraonów – pięknej Nefretete. Przynajmniej archeolodzy znaleźć jakieś dokumenty wskazujące, że do tych celów jest wykonane soków specjalna kompozycja oparta na różnych roślinach, miodu i wosku. Jednak chyba krem ​​do depilacji istniała jeszcze przed Nefertiti – wystarczy wcześniej zeznania przed nami nie są tam jeszcze. Teraz jest mało prawdopodobne, aby wiedzieć na pewno …

W XVII wieku, kiedy Louis XIV został wymyślony i stworzony pierwsze kleszcze. Był używany do usuwania różnych odłamków i intymnej depilacji. Jednak te zabiegi były tak bolesne, że mogłyby uczynić je regularnie kilka. Dlatego też, podczas gdy obecność włosów na intymnych miejscach, nawet za modne, ale trwało to moda nie trwa długo. Przez cały czas, gdy kobiety próbowali znaleźć jakiś sposób na pozbycie się niepożądanej roślinności. Co nie wymyślić – włosy nie tylko cięcia, ale także starał się nawet przypalić! Oczywiste jest, że nic dobrego takie przedsięwzięcie dobiegła końca po prostu nie mógł.

Wreszcie przyszedł XX wieku. To właśnie on przyniósł unieszkodliwianie większość problemów – została wynaleziona krem ​​do depilacji. Jednak na pierwszy dla delikatnej skóry miejsc intymnych, aby ją wykorzystać, że to niemożliwe – zbyt agresywne składniki zawarte w jego składzie. Pierwszy łagodny i delikatny krem ​​nadaje się do depilacji tej delikatnej dziedzinie, wynaleziony dopiero w latach 80-tych ubiegłego wieku.

load...


„Trzej przywódcy”

Obecnie istnieje bardzo duża liczba różnych środków do depilacji – „Wit”, „Eveline”, „Velvet”, „Sally Hansen”, „Cliven” – to tylko najbardziej znany! Jak nie dać się mylić i dokonać właściwego wyboru? Prawdopodobnie pierwszą rzeczą do zrobienia – jest słuchać z opiniami tych, którzy już udało się wypróbować różne sposoby. Nie tak dawno temu, że przeprowadzono badania rynku, na podstawie którego można określić „trzech liderów”. W nim były:

 • Cream „Wit” przez „Gillette” firmy

„Wit” zdobył pierwsze miejsce na popularności – nie wymaga stosowania grubą warstwą, a procedura jest znacznie zmniejszona w porównaniu z innymi środkami. Ponadto, większość kobiet są skłonni uwierzyć, że to „Wit” najlepiej nadaje się do wrażliwej skóry depilacji miejsc intymnych. „Wit” nie ma nieprzyjemny ostry zapach. Pakiet „Wit” zawiera jedną tubkę kremu do depilacji w strefie bikini, jeden postdepilyatsionnogo rura kojący krem ​​oraz specjalną szpatułką do zastosowania środków.

 • „Cream Hair Remover”

Na drugim miejscu – „Cream Hair Remover” z firmy Surgi. To przyciąga stosunkowo niską cenę i wygodny sposób aplikacji – zestaw zawiera łopatki, a nawet kojący krem.

 • „Sally Hansen”

Na trzecim miejscu – „Extra Strength Crem bikini usuwania włosów” z „Sally Hansen” firmy. Pomimo wysokich kosztów, to krem ​​do depilacji przyciąga wielu kobiet na fakt, że nawet właściciele bardzo wrażliwej skórze, co do zasady, nie ma suchość i podrażnienie po jego zastosowaniu. W zestawie znajduje się wygodny aplikator szczotka bardzo. Oczywiście, istnieje wiele innych środków, ale, jak wynika z badań, to – najbardziej przetestowany.


Zasada działania kremów

W jaki sposób można obsługiwać te lekarstwa? Bardzo proste! W skład każdej depilacji krem ​​zawiera specjalne składniki aktywne, które dosłownie rozpuszczają włosy. Jednak tanie środki mające wpływ tylko na część włosów, która znajduje się powyżej powierzchni skóry. Ale w lepszej – na przykład, „Wit” lub „Extra Strength Crem bikini usuwania włosów” – Te substancje wnikają w skórę na głębokość około jednego milimetra. Dlatego nowa roślinność pojawia się już znaczącej zmiany – włosy stają się lżejsze, cienkie i miękkie. Ten krem ​​jest specjalnie zaprojektowany do depilacji delikatnej i wrażliwej skóry miejsc intymnych. Co do zasady, nie powoduje podrażnienie i swędzenie po aplikacja jest zaczerwienienie.

Ma krem ​​do depilacji i inne zalety:

 • Szybko i całkowicie bezbolesny zabieg;
 • łatwość użytkowania;
 • Okazja do przeprowadzenia postępowania w razie potrzeby;
 • Względna taniość;
 • Jednoczesna pielęgnacja – odżywianie i nawilżenie skóry.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o krem ​​do depilacji? Dla procedura przynieść pożądany efekt i przeszedł bez jakichkolwiek negatywnych konsekwencji, konieczne jest, aby przestrzegać pewnych środków ostrożności.

 1. Zanim kupisz krem, upewnij się, że jest on zaprojektowany specjalnie do miejsc intymnych. Na opakowaniu powinny być specjalny napis, tak jak na kremowym „Wit” – „do usuwania włosów w okolicy bikini” Jest to bardzo ważne – odpowiednio dobrane narzędzia mogą powodować poważne podrażnienie. Również należy pamiętać, że wielu dermatologów nie polecam przy użyciu kremu do depilacji w delikatnej strefie głębokiego bikini – jest zbyt wysokie prawdopodobieństwo „spalić” śluzówkę.
 2. Uważnie przeczytać instrukcję. Każdy krem ​​- ściśle ograniczony okres narażenia. Na przykład, „Wit” mogą być przechowywane przez pięć minut, ale „Avon” – dziesięć. Nigdy nie pozostawiać krem ​​do depilacji na skórze dłużej niż zalecane przez producentów.
 3. Należy sprawdzić działanie kremu na małej powierzchni skóry. Po tym wszystkim, nawet środki zaprojektowane do skóry wrażliwej – na przykład śmietana „Wit” – przeniesione wszystkie inaczej. Wystarczy zastosować makijaż i po wyznaczonym czasie, spłukać ciepłą wodą. Odczekać kilka godzin i upewnij się, że nie masz reakcję alergiczną. Dopiero wtedy można rozpocząć sama procedura.
 4. Zawsze dokładnie środek do usuwania włosów z ciepłą wodę do płukania – zwłaszcza w takich wrażliwych obszarów, takich jak obszaru bikini. Następnie pat skóry suchej z ręcznikiem i nałożyć krem ​​kojący.

Jak widać, wybrać odpowiedni krem ​​do depilacji nawet tak delikatnych i wrażliwych obszarach, takich jak bikini, teraz nie jest trudne. Oznacza to, że zawsze można mieć piękne i zadbane, nawet bez uciekania się do drogich salonów codziennie – to chcieć. I mamy go! W końcu jesteśmy gorzej niż Nefertiti?

load...