Kraj europejski z wieloma atrakcjami

Zawartość:

Stan gier jest jednym z najbardziej intensywnych zabytków historii i kultury państw europejskich. Nawet w czasach starożytnych, kiedy nie było wielkie Imperium Rzymskie, terytorium należącym teraz do kraju, graniczy z Rzymu w jego wschodniej części. W tych miejscach ustalonych przez Rzymian, Germanów, Słowian.

load...

Według legendy, w czasie wielkiej wędrówki ludów tutaj (nad brzegiem rzeki Cisy) znalazłem ostatecznego spoczynku legendarnego Attila – Lider Hunów. Wielu współczesnych historyków i poszukiwaczy skarbów, i wciąż próbuje znaleźć tutaj biżuterię niegdyś przez wojownika. Na terenie węgierskich plemion przybył do 896, gdy zespoły architektoniczne, które obejmują świątynie i majestatyczne pałace, pokazać burzliwą i ulotną historię ludzi, którzy tu żyli.

Oprócz pomników wzniesionych przez człowieka, przybył na Węgrzech, widać ogromną liczbę atrakcji przyrodniczych.

Dlatego na Węgrzech jest uważany za jeden z najlepszych ośrodków w Europie.
Powrót do spisu treści

Atrakcje w stolicy Węgier

Jak każde inne państwo, Węgry posiada wiele muzeów poświęconych kulturze i sztuce, a nie tylko jego kraju, ale także wiele innych postaci. Tak, to znajduje się w Budapeszcie Muzeum Etnograficzne, Muzeum Sztuk Pięknych i ma wiele różnych atrakcji.

load...


Powrót do spisu treści

Muzeum Sztuk Pięknych w Budapeszcie

To muzeum jest najbardziej obszerna w zbiorach państwowych dzieł sztuki. Ciekawostką jest fakt, że sam Muzeum zostało założone w 1896 roku i otworzył swoje podwoje dla publiczności dopiero 10 lat później. Ale to nie jest najbardziej interesujące. W muzeum nie znajdzie się żadnej pracy, która byłaby zastosowana do sztuki i kultury narodu węgierskiego IS. Oto tylko zbiór dzieł sztuki przez międzynarodowych artystów i rzeźbiarzy.

Budynek muzeum znajduje się na Placu Bohaterów, który sam w sobie jest również atrakcją, i został zbudowany specjalnie do wykorzystania jako dom dla tych cennych przedmiotów w dziedzinie sztuk plastycznych. To nie może się pochwalić każdego muzeum, jako bardzo dużej liczby takich zakładów znajdujących się w budynkach, które kiedyś organizowanych piłek, a nawet tych, którzy służyli ktoś zamieszkania.

Budynek, zbudowany w stylu klasycystycznym przez dwóch znanych europejskich architektów Fülöp Herzog i Albert Schickedanz, ponad stu lat dostarcza mieszkańcom kraju i, oczywiście, wielu turystów z zagranicy, możliwość obejrzenia wystawy malarstwa, która jest podzielona na sześć rejonów ,

Pierwsza część – starożytnego Egiptu, które były podstawą dzieł sztuki z prywatnej kolekcji Eduard Mahlera, węgierskim egiptolog.

Podstawą wyodrębnienia Sztuki Starożytnej jest zbiorem Paweł Arndt w Monachium.

Zbiór eksponatów starożytnych rzeźb zajmują miejsce szczególne okazy z Austrii i Niemiec, wykonane z drewna. Nie mniej interesujące dla odwiedzających muzeum i statuetki z brązu, która w XVI wieku European Masters wykonywanej na rysunki i szkice Leonarda da Vinci.

Dokładnie 15 rysunków Rembrandta, dwa szkice Leonarda do „Bitwy pod Anghiari”, a aż 200 prac autorstwa Goya wypełniona dział grafiki i grawerowanie.

Romantycy i impresjoniści, co najwyżej, galeria nowych panów. Należą do nich takie przedstawicieli malarstwa i sztuki, jak Delacroix, Rodin, Cezanne i Moneta.

Galeria starych mistrzów, zwłaszcza miłośnicy tradycjonalizmu, to szczególne miejsce w jej pracach trzymać gatunek portretu. Centralnym punktem wystawy zajmują około 700 twórczych dzieł dawnych mistrzów, które zostały przeniesione do muzeum z kolekcji książąt Esterhazy. Przygotowując się do otwarcia muzeum, wiele z tych obrazów został dołączony kilka zdjęć książęcego majątków rodzaju Zichy i Zamek Królewski.

Stałe wystawy w muzeum są często zastępowane przez tymczasowy. Na przykład, czasami Muzeum eksponatów Sztuk Pięknych w jego murach niektóre artefakty sprowadzone z Luwru i innych muzeów za granicą, w celu wprowadzenia do miejscowego publicznej bezcennych i unikalnych dzieł sztuki.


Powrót do spisu treści

Muzeum Etnograficzne

Muzeum Etnograficzne z siedzibą w Budapeszcie, jest uważany za jednego z największych muzeów tego typu w Europie. Zbiór zgromadzonych w tym muzeum obejmuje około dwustu tysięcy różnych eksponatów, które zawierają dużo grafiki, zdjęcia, węgierskim odzieży i akcesoriów, biżuterii, noszone przez ludzi i stworzone przez różnych epok czasowych.

To muzeum jest nie tylko mówić o kulturze, który stworzył naród węgierski, ale także wiele innych, oba narody europejskie i pozaeuropejskie. Są narażone obiektów, przez które odwiedzający muzeum mogą dowiedzieć się o etapach powstania i rozwoju roślin, od prehistorycznych, a kończąc cywilizowanego społeczeństwa. Wystawy Muzeum Etnograficzne w Budapeszcie powodzeniem obejmować kilka interesujących tematów dla wszystkich rodzajów użytkowników.

To polowanie, pszczelarstwo oraz rybołówstwo, i zwierząt, a nawet przedmiotów duszpasterstwo. Nie rób bez przedłożenia przedmiotów rolnictwa i rzemiosła, życia, i, oczywiście, naczynia do gotowania. Wystawa odzieży ludowej i tkanin, rodzaje domów, nadzwyczajnych zwyczajów i tradycji, religii, rozrywki i instrumenty muzyczne zawsze były najbardziej popularne wśród mieszkańców i turystów. I wiek odwiedzających muzeum mogą być bardzo różne – starych i młodych podobne znajdą się coś ciekawego w tym zestawie eksponatów. Muzeum posiada stałe wystawy, które opisują tradycyjną kulturę narodu węgierskiego w całej jego historii i sztuki ludowej z całego kraju. Oddzielnie wystawiać wykład o kulturze i życiu narodów Azji, Afryki i Indonezji.

Od 1973 roku, węgierski Muzeum Etnograficzne, mieści się w dawnym Pałacu Sprawiedliwości, który znajdował się naprzeciwko parlamentu węgierskiego, na terenie Lajosa Kossutha. Węgierski architekt Alayosh Houseman opracował projekt budowlany w stylu Wilhelma i przesłany do Parlamentu konkurencji projekt budowlany na Węgrzech, ale przegrałem z projektu, który jest prezentowany przez Imre Steindl. To jednak nie uczynił rozpacz Alayosha Hausman, gdyż jego plan projektu w 1896 roku został użyty do budowy Pałacu Sprawiedliwości.
Powrót do spisu treści

Zamek Królewski w Budapeszcie

Podróżując na Węgry, aby odwiedzić zamek w centrum swojej stolicy, która obecnie nazywa się zamek królów węgierskich w Budapeszcie, kilka lat temu, wszyscy nazywali go Pałac Królewski lub zamek. Od roku 2002, Zamek Królewski, wraz z kilkoma innymi zabytków Budapesztu zostały zawarte w Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedź twierdza można dojechać kolejką Buda „Scicli”, czy autobusem, która biegnie od placu nazwanego Szella Kalmana, wcześniej nazywano obszar Warszawa.

Zamek Królewski widział wiele w swojej historii. Najstarsza część zamku, oczywiście, źle zachował się do czasów współczesnych, zbudowany w XIV wieku. Duke Slawonii Szczepana, który był młodszy brat Ludwika Wielkiego, który rządził Węgry. Król węgierski Zygmunt zrobił wiele, aby poszerzyć zamek, co doprowadza go do tego stopnia, że ​​stał się największym w Europie w późnym średniowieczu.


Powrót do spisu treści

Wzloty i upadki twierdzy

W 1526 roku Turcy pokonali Królestwa Węgier, jest absolutnie za darmo, aby podjęły zamek królów i przekształcił go w coś strasznego. Przedmiotem władz osmańskich przyniosły dużo miejsca, aby zablokować stan przerażające – niektóre z nich były używane jako koszary, a nawet stajnie, jakaś część budynku była pusta, a wewnętrzny stan zamku pogarszał się przed naszymi oczami.

Wielki turecka wojna przyniosła nie tylko węgierskiego wyzwolenie z Turkami pod okupacją poborze mocy, ale także doprowadził do znacznego zniszczenia większości budynków wykonanych w zamku w średniowieczu. Dokładniej, to stało się podczas wyzwolenia miasta przez wojska aliantów Świętej Ligi Budy.

W 1715 roku decyzją króla Karola VI rozpoczął czyszcząc powierzchnię Budy ruin zamku, po czym wydał rozkaz, aby rozpocząć budowę w tym samym miejscu nowego kompleksu budynków pałacowych. Ukończony w 1749 roku było jednak stał pałac tylko dla jednego wieku – w maju 1849 roku, podczas rewolucji, wojska węgierskie prowadzony przez Artura Gergeya otoczył zamek i zdobył je. To nie był koniec – jak wynika z zdobyciu nowego pałacu królewskiego spalone.

Ale rząd węgierski w całej historii jego istnienia, są bardzo wrażliwe na atrakcjami kraju, a zwłaszcza w stolicy. Dlatego niemal natychmiast po zakończeniu wojny między Austrią i Węgrami w latach 1850-1856. Pałac został szybko odbudowany. Pierwszy z władców teraz Austro-Węgier, który został koronowany praktycznie Przebudowany zamek był cesarz Franciszek Józef I.

W XIX wieku wystawiona na Zamku Królewskim w nową fazę swojego istnienia, i, oczywiście, rozwój. Autonomiczny rząd węgierski przyjął decyzję o budowie nowego budynku Pałacu Królewskiego, która nie jest gorsza od żadnej z istniejących w tym czasie rezydencje władców innych krajów Europy. Ta budowa trwała prawie cztery dekady, od 1875 do 1912 roku. Najlepszy Zamek Królewski Pałac Europa nie zrobił. Ale zaraz po otwarciu nowego Pałacu Królewskiego i został jednogłośnie uznawany na Węgrzech oraz w krajach sąsiadujących z najbardziej widocznym budynkiem w kraju. Nie tylko to było jeszcze innym wykonaniu, rezydencja władców węgierskich, ale również uosobieniem państwa, wejścia w nowym stuleciu.

Druga wojna światowa nie przeszła Węgry i, oczywiście, nie zaszkodzi się Budapeszt i Zamek Królewski. Co wydarzyło się w 1944 wychwytywania Budapesztu przez wojska radzieckie zakończył się czas w zamku, a pozostała grupa niemieckich najeźdźców, która przez długi czas utrzymać obronę do poddania miasta. Ciężkie walki, co spowodowało wszystkich wojsk faszystowskich zostały pokonane, a także ich wpływ na stan zamku, który jest w ruinie. Po wojnie zdecydowano się przywrócić pałac do dawnej kompozycji w Budapeszcie.

Wcześniejsze wykopaliska archeolodzy, których celem było przywrócenie niektórych średniowiecznych budynków, doprowadziły do ​​odkrycia zbudowany w czasach Zygmunta obiektów. Masywne rekonstrukcja średniowiecznych fortyfikacji, które złożyły węgierskiego mistrza, znacząco zmienił cały cerę nowoczesnego Budapesztu. Pomyślna realizacja projektu przebudowy kompleksu możliwość łączenia niektórych z średniowiecznego zamku zbudowanego z układem w nowoczesnym stylu. Ten zamek jest atrakcją turystyczną, która Węgry spędził dużo pieniędzy.

Powrót do spisu treści

Most Łańcuchowy na Dunaju

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Budapeszcie, gdzie węgierskie mieszkańcy lubią przyjść, jest Széchenyi Bridge, lub jak to nazywa, w Budapeszcie Chain Bridge, który jest most wiszący łączący przeciwległe brzegi Dunaju. Te dwa brzegi rzeki są jednym z zabytkowych części Budapesztu i nazywa Budy i Pesztu. Przed otwarciem mostu w 1849 roku stolicy Węgier, nie ma stałego mostu przez rzekę.

Punkty końcowe Most Łańcuchowy na Węgrzech są Roosevelt Square, który znajduje się w Pałacu Gresham i Węgierskiej Akademii Nauk, znajduje się w Peszcie, a Adam Clark Square, gdzie kamień zera km i dolnej stacji kolejki linowej w Budapeszcie, znajduje się w Budzie.

Most został nazwany na cześć słynnego na całą politykę Węgier hrabia István Széchenyi, który zainwestował ogromne środki materialne i siły fizycznej przy budowie tego mostu. On bardziej niż ktokolwiek inny w tym czasie uznaje potrzebę stworzenia stałej przeprawy przez rzekę i stworzony dla mieszkańców kraju i całego świata cud światła. Most był głównym impulsem w rozwoju sfer gospodarczych i społecznych życia na Węgrzech. Dzięki niemu wreszcie zjednoczona Budy i Pesztu, tworząc jeden wielki Budapeszt – stolicę Węgier.

load...