Koty edukacja, lub Kto będzie przechytrzyć?

Zawartość:

„Cipki kupiłby Whiskas” – mówi znany slogan reklamowy. I o dziwo, tym razem reklamy nie nas oszukać. Mimo naszych próśb i zakazów, każdy kot zrobiłby tak (o ile, oczywiście, że jedzenie to smaku). Ponieważ kot robi tylko to, co uzna za stosowne, i co lubi.

load...

I to jest istotą życia kota. Dlatego koty szkolenia czasami kosztuje właścicieli i zmarnowane nerwy i podrapał się za ręce, a łzy żalu. Istnieje jednak jeden mały sekret, ale raczej psychologiczny (zoopsychological) technika, która sprawia, że ​​legkorazreshimoy problem.

Sekret udanego rodzicielstwa

Tak, to jest zrozumienie tej prostej prawdy, wszystko się zaczyna. Właściwie koty bardzo szkolenia jest zredukowana tylko do korekty zachowanie kota. Prawidłowo regulowana może być tylko, jeśli będzie przekonać kota, który chce. To znaczy, że zmiana w zachowaniu kotów spowodowane wyłącznie przez jej własne pragnienie. Ta metoda jest najbardziej humanitarny i najbardziej skuteczna metoda nauki.

I jeszcze jeden dodatkowy warunek udany dla ciebie i dla edukacji kotów – im wcześniej zaczniemy, tym bardziej efekt może zostać osiągnięty. Zgadzasz się, że kształcić jeszcze łatwiejsze niż re. Ale nawet jeśli masz do czynienia z koniecznością ponownego mianowicie sukces jest osiągalny, jeśli przestrzegać pewnych zasad. Mianowicie, przebiegłości, cierpliwości i wytrwałości ze strony użytkownika, zaufania i zrozumienia kota. Zacznijmy pojąć tajemnice udanych kotów rodzicielskich od początku, czyli od momentu, gdy w domu nie był kotek.

load...

Edukacja w młodym wieku

Dobre zachowanie dorosłego kota lub kota – jest wynikiem właściwej edukacji kotka. Dla niektórych było to zwierzę w młodym wieku, i pozostanie tak, jak dorosły osobników. Jest to aksjomat. Dlatego też, bez względu na schorzenie miałeś dla małego kotka, nie pozwól mu zrobić coś, co nie pozwoliłoby dorosłych zwierząt.

Na przykład, niezdarna próba wspiąć się dzieckiem na ramieniu, trzymając się na nogach i ubrania, często powodują tylko emocje. Ale wyobraź sobie tę rolę potyazhelevshy kota, lub nawet gorzej – pełny uprawianych dorosłego kota? Nieprzyjemny – jest mało. Najprawdopodobniej będzie nadal boli! A kto jest winny? Uczyli się.

Dlatego, aby tłumić wszelkie próby kotek traktują cię (i innych członków rodziny) zarówno ze sprzętem fitness. Nie pozwoli mu nabyć nawyki, że kot dorosły będą niepożądane (ze swojego punktu widzenia) zachowania: drapanie mebli i ścian, kopanie ziemi w donicach, wspinając się na stołach, prosząc o smakołyki i tak dalej i tak dalej.

Podczas gdy zwierzę jest jeszcze małe, to wystarczy, aby być ostra zmiana tonu swojego głosu, aby zatrzymać figle. Dlatego też pozwolić sobie na ścisłym i surowym tonem w krępowania frazę: „Nie!”, „Impossible”, „stop!”. W przyszłości, gdy zwierzę nie będzie tylko odpowiedzieć prawidłowo na sygnale, ale także w samych słowach. Tylko nie zapomnij, że w pozostałych momentach trzeba mówić do niego delikatnie i cicho, i nie zapomnij, aby zachęcić dziecko do właściwego zrozumienia swoich zahamowań.

Nawiasem mówiąc, zakazy nie mają zastosowania jedynie do kotka. Jeśli masz dziecko, wyjaśnić mu, że zwierzę – nie jest zabawką. Radzenia sobie z tym trzeba ostrożnie: nie ściskać, nie dręcz uściski i pocałunki, nie uderzać ani rzucać. W przeciwnym razie, kotek będzie zmuszony bronić się przed taką przemocą i będzie unosić pazury i zęby. I to zachowanie łatwo przyzwyczaja się do niego, a wynik – gryzienie i nerwowy tsarapuchy bestia zamiast czuły i łagodny kot.

Pokaż jędrność i wytrwałości w przyzwyczaić kociaka do zasobnika i kociąt: Dziecko szybko zrozumieć, co chcesz z nim. Kocięta przeciwieństwie do dorosłych kotów mniej denerwujące i więcej „pomieścić”. Tak, i niezależność charakteru są jeszcze w powijakach. Więc cieszyć się chwilą – kształcić posłuszny kota, gdy jest jeszcze mały.

Jak to jest możliwe, aby podnieść kociaka?

Nigdy! Nigdy go pokonać. Po pierwsze, to nie tylko targi – to jest mniejszy i słabszy od ciebie. Po drugie, nie jest to najbardziej skuteczna metoda nauki. Po trzecie, zwierzę może odpowiedzieć na agresję (i to jest całkiem normalne dla kotów). I po czwarte, kot nadal nie rozumie, dlaczego ją uderzyć. A jeśli oni zrozumieć, a potem po prostu pielęgnować urazę i zawsze naprokaznichaet podczas twojej nieobecności.

Jeśli jesteś zwolennikiem metod fizycznych wpływów, należy zoopsychologists porady naśladuje zachowanie kota-matki. Jak uspokoiła nadmiernie razrezvivsheesya dziecko? Kot w tym przypadku zdecydowanie ale delikatnie przycisnął do nosa z łapą. Spróbuj zrobić jak również: dotknij palcem do nosa kotka i niech wie, że on zachowuje się poprawnie.

A jednak jest to niemożliwe, że kot wiedział, że uniemożliwia jej zaangażować się w „ulubionych” rzeczy, to pochodzi od ciebie. Tak, jeśli masz to, być może, nie będzie tego robić. Ale pamiętaj, aby skorzystać z tej chwili, kiedy nie są wokół, i spróbuj ponownie. Jeśli próba się powiedzie – w błoto. Nic nie pozwoli jej zrezygnować z zamiaru, to nadal robić to ponownie, ale tylko w twojej nieobecności. Dlatego dla edukacji kotów korzystać z innych, już sprawdzonych i skutecznych metod.

An_3 kształcenia

Ton głosu. Metoda ta powinna być stosowana tylko do edukacji kotka. Z dorosłych zwierząt takich ostrości, co do zasady, nie przechodzi. Tak płacze, zarzuty, ścisły zapis nie pomoże. Pokonać go, zbyt bezużyteczne. Tak jak doprowadzić kota lub kota w tym przypadku? Dla edukacji dorosłego zwierzęcia, spróbuj zastosować metodę konwersji przyjemne nieprzyjemne.

Tworzenie kota takich warunków, że trąd którą wykonuje z wyraźną przyjemność stała się bardzo nieprzyjemne. I równolegle z tym zachęcić, bo to zmienia swoje przyzwyczajenia. Na przykład, jeśli twój ulubiony mam w zwyczaju, aby oderwać się meble, mrucząc z przyjemności i cieszyć się dźwięk rozdarcia tkaniny, spróbuj przejść do następnej lewie. Aby rozpocząć, należy zakupić drapak (najlepsza ze wszystkich – specjalnym stojaku), a żony przycinać pazury. Rack RUB pachnący kocimiętka, a „miejsce do drapania” na meblach, przykryć taśmą samoprzylepną (lepki po obu stronach).

Najprawdopodobniej z dwóch dostępnych opcji do wyboru stanowiska cat: że ładnie pachnie, i nic lepkich łapach. A jeśli próbują powrócić do mebli kot nie zatrzymać, a następnie w ciągu pierwszych podstępnych zakusów ze strony dźwięk głośny, przerażający kota. Jest to możliwe, na przykład za pomocą siły klaskać ręce lub na ścianie, uderza pokrywę metalowej kadzi garnka lub ostro to suszarka (mikser odkurzacza). Najważniejsze jest to, że kot nie widać! Potem zdecyduje się być szczery, to brzmi meble straszny problem, do którego się zbliża. Drapaki milczy!

Dobre dla edukacji kotów i sposobu zaskoczenia, kiedy „nagle” i niespodziewanie dla nich jest coś nieprzyjemnego lub przerażające. Na przykład, możliwe jest, aby odzwyczaić kota, aby przejść na stole. Jeśli ustawisz na jego piramidy (koniecznie niestabilny!) Z pustych puszek, gdy skacze kot będzie ją zrzucić, a słoiki z trzaskiem zraszanie dół. Kot jest zdecydowanie nie podoba!

Jeśli czworonożne kocha niegrzeczny „grzebać” w kosza po otwarciu pokrywy i obracając go, dać jej szansę. Wystarczy umieścić w wiadrze z dzban (lub zalać wiadro sama woda). Otwieranie i obracając chuligan wiadro uzyskać hojną porcję niespodziewanych upadków. Z pewnością będzie blokować jej pragnienie, aby spróbować ponownie. A jeśli tak się stanie więcej niż raz, a nawet wtedy, gdy nikogo nie ma w domu – to znaczy „coś w tym życiu nie jest tak”, a wiadro najlepiej zostawić w spokoju.

Ale sam kot musi dojść do tego wniosku. Ona jest „sam”, a nie, to nie jest dekret. I dla prawidłowego sposobu wychowania kota „ja” – najważniejszym i najskuteczniejszym: „Ja nie chcę robić to, co robiłem przed” Jeśli twój kot tak myśli, a następnie jeden z was wspaniałą nauczycielkę. Twoim zadaniem jest zakończona, jeśli jesteś w stanie przekonać kota, że ​​jest ona tak postanowił. I pomóc w tym pomoże kolejny truizm.

Jego istotą jest to, że kot nigdy nie robi nic, aby was „na złość” – jest tuż nad nim. Ona po prostu widzi świat inaczej i po prostu robi to, co lubi i robi to, co chce. To znacznie jej postać. A sukces edukacja kotów nie znaczy, że charakter konieczności załamać. Tak, i to jest w zasadzie niemożliwe. Kot może odstraszyć embitter, sprawi, że kochać lub nienawidzić, ale aby rozbić – nigdy! I mamy wiele do nauczenia się od tych dumnych zwierząt.

load...