Kotów rasowych. Który wybrać?

Nawet w czasach starożytnych, koty były uważane za święte zwierzęta. A ludzie traktowali ich z podziwem i miłością. Starożytni Egipcjanie czcili koty, nawet w tym ich bóstwa. Miłość do futrzany (lub nie) grudek wełny tam, nieświadomie. Tak, a jak go nie kochać – to małe, pozornie bezradna istota, którzy ufają nam ich życiu.

load...

Ale kotek dorasta i staje się dumny wolność miłujących zwierzę, kot, który chodzi sam. I wtedy pojawia się pytanie: host oswojonego kota lub właściciel kota? Po obejrzeniu zachowania zwierzakiem, możemy stwierdzić, że druga opcja znacznie bardziej zgodne z prawdą. Szczególnie nieobliczalny zachowanie różnych kotów rasowych, wiedzą, że wiedzą dokładnie, kto tu rządzi! I dobrze wiedzą, że są kochane i przebaczył wszystkie figle.

Odmian rasowych kotów w obfitości, więc wybór zwierzaka, nie pomylić i dziwnego. Angora, perskie, syjamskie, jawajski, Azji, bengalski … Więc można przenieść na czas nieokreślony. Aby wybrać kota, który jest przyzwyczajony do swojej rodziny i dogadać się z wszystkich swoich członków, konieczne jest zbadanie jej charakter i preferencje.

Balijski kot – piękna z trudnym charakterem

Ten pedigreed kota pojawiła wyniku mutacji jej syjamskie krewnych. I z niego też odziedziczył specyficzny charakter, więc nie rozpoznaje samotność i nie toleruje obelgi. Kształcić kota trzeba delikatnie – ona jest bardzo inteligentna i rozumie wszystko bez kary. Jeśli zaprzyjaźnić, będzie błogosławiony z dobroci i czułości tego wspaniałego zwierzęcia.

Balijskie koty mają długie włosy i delikatną, wydłużony pysk i elegancką postawę. Kocięta rodzą biel czysta, ale z wiekiem mają kolor kremowy. Szczególnie jest to widoczne na nogi, uszu i ogona.

load...

Balijski urody należący do kategorii rasowych kotów, które potrzebują dużo uwagi. Nie przeszkadzają, a wiele zabawek dla rozwoju, ponieważ jest dość aktywny i zabawny.

Kot bengalski – głowa rodziny

Rasa ta jest bardzo rzadkie wśród fanów, bo to najbliższy krewny z pantery i tygrysy. Tak, genealogia jest dość szorstki, ale usuwanie skalny był udany. A teraz najbardziej śmiały właściciel kot wychowany w domu pantery w miniaturze.

Cechą bengalskim rasowy kot jest jego miłość do procedur wodnych. Jest o wiele bardziej przywiązane do właściciela niż reszta jej rodziny, że uważa się pełnoprawnym członkiem rodziny i nie przegap okazji, aby pokazać wszystkich swoich umiejętności przywódczych. Biorąc na edukacji Bengal kotek, przyzwyczaić go do rąk, nie skąpić na uczucia, inaczej dziko.

Leopard i geny tygrysie od razu widoczne, jeśli spojrzeć na to rasowy kot. Są one widoczne zarówno w zachowaniu iw kolorze. Koty zachowują się bezpiecznie poruszać się płynnie. A co najważniejsze, to jest bardzo trudne do tolerowania zamkniętą przestrzeń. Więc nie zapomnij go na spacer, zwłaszcza jeśli mieszkasz w budynku mieszkalnym. Po raz pierwszy po wyglądzie kotka w domu, należy przestrzegać środków ostrożności, to niech osiedlenie się i poznać cię lepiej, bo instynkt dzikich krewnych w swoim zwierzakiem jest nadal obecny.

Bombaj – zawsze w centrum uwagi

Nie było tej rasy w Stanach Zjednoczonych w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Nowoczesne Bombaj średniej wielkości, i ma okrągły mięśni ciała jak spodek, oczu, które mają złoty kolor miodu. Wełna jest bardzo krótki i zawsze czarny. Nie jest pojedynczym plama.

Rasowy, z żywicy lśniące futro kota, bardzo czuły, towarzyski i elastyczne, popełnionych właścicieli, jak czystość i porządek. Jednak miłość do właściciela nie przeszkadza im być „gwiazdą” w dużej firmie. Okazuje się doskonale w Bombaju – są zawsze otoczone troską i uwagą.

Jedyną trudnością w opiece tej rasowy kot jest jego płaszcz. Tu potrzebne są specjalne zestawy pędzli.

Hawana – wrażliwy „czekolada”

Nazwa rasowych kotów nie stało na nazwę kraju, a dzięki cygar – jest więc hodowcy postanowili zażartować, nazywając zwierzę na cześć marek tytoniowych. W świecie, stały się znanym jako ludzi ze Wschodu. Mają wspaniałe futro, głęboki czekoladowo jasne zielone oczy.

Kupując ten kot, należy zamówić w domu nigdy nie będzie. Hawana jest bardzo zabawny i złośliwy, zawsze szturchając nosem, obracając wszystko do góry nogami! A wszystko to odbywa się w godzinach wieczornych, tak, że ty też nie będą mogli iść spać wcześnie. Ale mimo zabawy, to rasowy, jak kot czekolady, bardzo przyjazny, łatwy kontakt, nawet z obcymi. Ponadto, kot jest tak czuły, że będzie zawsze dopasowana do nastroju.

W opiece nad Hawanie całkowicie bezpretensjonalny, łatwo przyzwyczaić się do zamkniętej przestrzeni i czuje się nieswojo na piątym piętrze budynku mieszkalnego. Jednakże, potrzebuje dużo uwagi, a oddzielenie od ukochanego mistrza może prowadzić do choroby.

Jak nazwać zwierzaka?

Poprzez zakup rasowego kota w hodowli, można dostać się wraz z nim i rodowodzie, które często są już zapisane nazwisko swojego przyszłego zwierzaka. Jednak nie zawsze tak jest. Wielu hodowców są wprowadzane tylko pierwszą literę nazwy, bo każdy miot kociąt należy rozpocząć od pewnego listu, więc ustanowiony. I masz tylko jedno – aby wymienić zwierzę siebie. Dla niektórych to po prostu, po prostu spojrzał na kota, a jej nazwisko pojawiło się w samym umyśle. A niektórzy rozważają problem nie jest jeden dzień, ponieważ nazwy rasowych kotów muszą być zgodne. Cóż, nie zadzwonić do Bengal kotek rasy „Murka” lub „Vaska”. Jakoś to nie brzmi …

Więc jakie są nazwy dla kotów rasowych są najbardziej odpowiednie? To pytanie ma jednej odpowiedzi. Miłośnicy literatury nazywa koty po słynnych dzieł. Na przykład, pedigreed kot z czarnym kolorze i nazwa Hippo sporo w naszym kraju.

A fani Showbiz dać swoim uczniom naprawdę „nazwy gwiazdkowe”. Czy diwa pop Madonna Interesujące jest uświadomić sobie, że nosi imię kota w prosty polskiej rodziny? Właściciele nie są pozbawieni poczucia humoru, namaścić pikseli zwierzęcych lub przez Yandex, a inny przewód lub kiełbasy.

Mitologia grecka daje ogromny wybór właścicieli kotów rasowych. Mars, Zeus, Selena, Wenus – nie jest nazwą dla swojego zwierzaka? A kot będzie go łatwiej zapamiętać niż jakiejś skomplikowanej nazwie uznanej serii.

Nie wahaj się zbyt długo nad nazwą zwierzęcia, a następnie wybierając natychmiast zacząć uczyć go kociaka. Recytować go często: gdy dzwonisz do paszy podczas gry, lub po prostu zachować na rękę. A kiedy zaczyna mówić, należy chwalić, więc szybko przyzwyczaja, a nazwa i jego właściciel.

load...