Kot brytyjski – Pielęgnacja puszyste arystokraci

Zawartość:

Oczywiście, ich zwierzęta kochamy, niezależnie od ich rasy lub kundla, materiału lub złej wartości hodowlanej lub uległego charakteru, rozmiaru i wyglądu. Ale trzeba przyznać, że istnieją rasy psów i kotów, które wymagają szczególnej opieki. A jeśli określone, aby upewnić się, że zwierzę pokaz kariera i aktywnie uczestniczyć w liniach hodowlanych hodowlanych, wygląd i zdrowie zwierzęcia powinien być bez zarzutu.

load...

Wśród wielu arystokratycznych kotów, które wymagają większej uwagi ze strony właścicieli. Wśród nich jest kochany przez wielu Brytyjczyków. Jak dbać o koty tej rasy nie mogą być nazywane przez niektórych bardzo specjalnego, ale niektóre szczegóły jeszcze tutaj. Więc co to jest kot, i jak dbać o nich? Spójrzmy prawdzie w oczy.

Pielęgnacji (Grooming)

Wełna – pierwszą rzeczą, która wymaga uwagi, a co wymaga stałej opieki. Brytyjski wełna jest charakterystyczne cech rasy. Faktem jest, że gęste pluszowe koty brytyjskie są pokryte wełną dwuwarstwowego. Jest to gęste futro puchaty podszycie sprawia im włosy drukowane i długo Guard, które są znacznie cieńsze zapewniają włosom połysk i jedwabistość.

Nawiasem mówiąc, jeden z ważniejszych warunków uwodzenie jest właściwa i zrównoważona dieta. Jeśli zwierzę dostaje żywności wystarczającej ilości wapnia, pierwiastków i witamin, że włosy to będzie wyglądać idealny śladowe. Jednak tylko właściwa dieta nie wystarczy. Musimy również dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

load...

Dwa lub trzy razy w tygodniu, trzeba czesać kota specjalny grzebień masażu nazywa Slicker. To nawet nie grzebień, szczotka, pozwalając czesanką wełnę i żyje w tym samym czasie, aby uczynić masaż zwierząt. Najpierw trzeba rozczesać plecy, co prowadzi do wzrostu włosów płaszcz, a potem kot czesane na przekór. Następnie przeczesać boki, a następnie przejść do szyi i policzkach. Oto krótkie włosy czesane schludny uderzeń w kierunku wylotu lufy (wspak). Nawiasem mówiąc, Brytyjskie koty – jeden z nielicznych gatunków, których przedstawiciele chętnie tolerować tę procedurę i nie wniósł sprzeciwu, kiedy drapać pod prąd.

Po czesania powłoki muszą być stosowane na sucho szampon (sprzedawane w sklepach) lub proszek hodowania. I szampony, i proszek musi być stosowana na suche włosy, ścierania, a następnie przeszukać zwierzę ponownie usunięcia środka kosmetycznego z kurzem i tłuszczem. Po takim czyszczeniu i suchym czesanie włosów staje się błyszcząca i brytyjski objętość.

Brytyjskie zabiegi wodne są wyświetlane tylko w przypadku oczywistej konieczności, to znaczy, jeśli zwierzę jest bardzo zabrudzone. Ale nawet jeśli taka potrzeba pranie nie powinno odbywać się częściej niż dwa razy w roku, w przeciwnym razie jest to złe dla państwa wełny. Jeśli zdecydujesz się umyć brytyjski, a następnie użyć specjalnego szamponu do tego celu. Co jest ważne dla kotów rasowych, więc jest to właściwy rodzaj szamponu do umaszczenia, który jest zwykle wskazany na etykiecie. Dla brytyjskich kotów szynszyli płaszcz koloru i srebrne kolory marmuru używanych Szampon do białej sierści.

Podczas kąpieli należy przestrzegać, aby woda nie dostała w uszach i mydło w oczach kota. Nawiasem mówiąc, uszy do niezawodności może być podłączony z gaziki (jeżeli kot nie protestować). Woda do mycia w żadnym wypadku nie powinna być gorąca. Maksymalna, dopuszczalna temperatura – 40 ° C. Po przemyciu owinąć kota ręcznikiem nadmiar wody blot i przenieść zwierzę z kanapy. Intensywnie wycierać wełna nie jest konieczne – kot uporać się z tym na własną rękę.

W trosce o uszami, oczami i zębami

W rzeczywistości, koty są dość czysto. Jednakże, nawet przy ich patologicznych skłonność do ciągłego mycia i czyszczenia, w wyniku zabiegów higienicznych nie zawsze są zadowalające. Niedostępnych obszarów ciała kota, na tyle dziwnie, kot pozostaje kufa i uszy, które wymagają bardziej starannej opieki. Dlatego też, co najmniej kilka razy w tygodniu, trzeba sprawdzać uszy zwierzęcia i oczyścić je w razie potrzeby.

Pierwszy zwilżoną wacik wycierania wewnętrznej powierzchni ucha, a następnie usuwa się brud z wacikiem i siarki zwija i składa. Uszy zdrowego kota powinny być czyste i brud gromadzi się w nich nie powinno się nieprzyjemny zapach. Dla zapobiegania pożądane jest użycie specjalnego płynu do czyszczenia uszu, a jeśli chodzi o ucho nieprzyjemny zapach, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii.

Potrzeba szczególnej dbałości o oczach brytyjskich kotów tam. Co do zasady, self-kot oglądania oczy czyste. Jednak raz dziennie przetrzeć oczy zwilżony wacik może być. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu kociąt i młodych zwierząt, które nie zostały jeszcze wystarczająco doświadczony w higienie osobistej, aw kącikach oczu na nich po snu pojawiają się ciemne absolutorium. Oczy są wycierane od zewnętrznego kącika do nosa zwierzęcia, wacikiem zwilżonym wodą lub przegotowanej parzenia herbaty.

Opieka stomatologiczna musi również koty. Ta procedura jest bardziej charakter prewencyjny, bo ostatecznie uformowane kamienia nazębnego na zębach kota. A to z kolei może prowadzić do choroby i próchnicę. Fakt, że tablica z resztek żywności i soli zawartych w ślinie kota osadza się na zębach, stopniowo buduje się i twardnieje, przekształcając tym samym rachunku. Nawiasem mówiąc, ta plaga dotyka tylko koty domowe – dzikie zwierzęta są naturalne „wykałaczki”.

Raz lub dwa razy w miesiącu, aby myć zęby Twojego kota. Po pierwsze, można użyć specjalnej pasty do zębów i szczoteczki (do nabycia w sklepie zoologicznym), lub użyć środków pod ręką. Na przykład, najpierw przetrzeć bawełnianą kocią zęby gazikiem zamoczonym w czerwonym winie, a następnie zastosować je na pastę z sody oczyszczonej i oczyścić miękką szczoteczką. Jeśli twój kot brytyjski uparcie odmawia mycia zębów, ukrywa lub pokazuje agresję, wykorzystanie do tego celu specjalny pokarm suchy lub niech mózg kota żucie kości (Oni, podobnie jak psy, tak!)

Jak dbać o paznokcie

Pazury Specjalnych brytyjski kot nie nazwę, ale jednak muszą dbać i zachować pazury nie może być ignorowane. Kot, który mieszka w mieszkaniu miasta, pozbawiony możliwości pazury naturalne szlifierskich, które, nawiasem mówiąc, jest stale rośnie. To wyjaśnia nienasycona chęć kotów ostrzyć pazury na każdej dogodnej powierzchni dla nich. Nie wyostrzyć, co ostre i szlifować skracania.

Dlatego przede wszystkim dać zwierzęciu możliwość zakupu lub wyposażenia specjalnego zarysowaniem. Jeśli twój kot brytyjski kategorycznie odmawia używać urządzenia na to przygotowany, trzeba wyciąć paznokcie. To powinno być nie więcej niż dwa razy w miesiącu, skrócenie całej długości pół. Wskazane jest użycie specjalnego kogterezki lub zatrudnić z usług lekarza weterynarii od laickich obsługa może łatwo uszkodzić żywe części pazura lub podzielić go, co spowoduje pojawienie się rany i dalszy stan zapalny i ropienie.

Karmienie

Prawidłowe odżywianie – to także rodzaj opieki dla kota, bo to od niego w dużej mierze zależy od ogólnej kondycji zwierzęcia i jego wygląd. Pełen zdrowie, dobre samopoczucie i doskonały typ Kot brytyjski jest konieczne nie tylko do zrównoważonej diety, ale także pewien sposób. Nie zapominaj, że Brytyjczyków – to gęste i masywne drapieżniki, główny posiłek, który powinien być pokarm. Diety kota, można użyć programu opracowanego w jednym z brytyjskiej hodowli. Tak, eksperci zalecają następujące schematy.

Dla kociąt od dwóch do czterech miesięcy

 1. Śniadanie – nieco niesłodzonego twarogu bez zawartości dodatków tłuszczu nie więcej niż 5%
 2. Lunch – gotowany kurczak lub mięso w puszkach żywności dla niemowląt
 3. Obiad – sucha karma dla kociąt
 4. Obiad – siekane, strugane lub uwikłany w szlifierce mięsa surowego mięsa (chude mięso wołowe, cielęce)

Dla kotów z czterech miesiąca życia i starszych

 1. Twaróg bez dodatków i zawartości tłuszczu nie większej niż 5% cukru, trochę gotowanego mięsa z kurczaka – śniadanie
 2. Obiad – sucha karma
 3. Obiad – surowe mięso

Naturalnie, miska z czystą wodą, kot powinien być zawsze.

Oczywiście, proponowany system – to nie jest przewodnikiem do działania, a nie tylko opcja dieta. Koty, podobnie jak ludzie, mają różne preferencje smakowe. Dlatego, aby uczynić menu dla swojego zwierzaka można mieć do obejmują produkty mleczne, owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste i ryby. Ale o co koty każdej rasy nie mogą karmić, konieczne jest, aby wiedzieć i zapamiętać czas. Tak, to jest niemożliwe, aby uwzględnić w diecie kotów następujących produktów i dań gotowych.

 • Gotowa karma dla psów, a także wyspecjalizowane odmiany paszowej dla innych celów. Oznacza to, że nie można dać kota karma dla kotów w ciąży, a karmy dla dorosłych kotów.
 • Kości (z wyjątkiem wołowiny mózgu czyszczenia zębów). Kości ptaków lub ryb może uszkodzić jelita, utknąć w przełyku, a nawet spowodować uduszenie.
 • Rzeka lub surowe ryby. Jest udowodnione, że stosowanie takiego ukochanego kota ryb zakłóca ich układu moczowego i przyczynia się do powstawania kamieni nerkowych. Jeśli dajesz kotu rybę, to powinno być wykonywane rzadko i dać pierwszeństwo niskiej zawartości tłuszczu morskiej gotowanej ryby.
 • Mdły mleko, masło, ser. Wszystko to może spowodować rozstrój jelit z nieprzyjemnymi konsekwencjami.
 • Wędzone, smażone, marynowane, konserwy, ostry, słodki, tłuszczowych, ostre, słone pokarmy. W skrócie, wszystkie rzeczy, które często używamy do przygotowania żywności dla siebie. Jedzenie z naszego stolika dla kotów po prostu niebezpieczne!

A co najważniejsze – jest prowadzony przez trzech podstawowych zasad żywienia Brytyjczyk: trwałość, odrębności i naturalność. Nie zapominajcie, że tylko prawo żywności i uprzejmy pielęgnacja pomoże zachować zdrowie kota. Ale tylko zdrowe i zadbane zwierzę jest w stanie zrobić karierę pokazać lub stać się następcą progenitorowych lub plemiennych linii. Jednakże, jeśli twój kot nie jest elitarne Bloodlines i bez skazy wygląd, a następnie zadbać o to nadal potrzebne. Po tym wszystkim, jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswojone.

load...