Kosz roślin we wnętrzu lokalu: Up!

Nie ma znaczenia, kim jesteś – zapalonym kolekcjonerem rzadkich roślin, które nigdy nie ma wystarczająco dużo miejsca, lub po prostu chcesz ozdobić pokój i umieścić na ładnym półki czymś miłym i zielonym, mogą być rozmyte, a jeszcze lepiej – kwitnienia. W każdym razie, nie można zrobić bez konieczności podnieść coś z zieleni na górze.

load...

Często przestrzeń w domu jest tak mała, że ​​pomysł, aby przenieść rośliny we wnętrzu góry wydaje się bardziej niż rozsądna. To może być wszystko: i półka na ścianie i półki wiszące przy oknie o rodzaju huśtawka. Należy pamiętać, że im wyższy zakład zostanie oddany, tym dłużej muszą mieć baty wiszące, inaczej kwiat po prostu nie widać.

Poprzez zapewnienie takich półki, wiszące doniczki i skrzynki, bezpiecznie podjąć decyzję o wydaniu prawidłowe rozmieszczenie kaskadowe roślin kryte we wnętrzu. Mianowicie, ozdobić wnętrze najlepiej. Wszystkie one przekształcić się w całej kompozycji zieleni lub panelu w rękach dobrego projektanta.

Można pokazać swój smak i wyobraźnię, jeśli można pięknie łączyć różne rośliny z całością i spreparowanych liści, okrągłe i liniowych, self-kolorowym i barwny, gdzieś umieścić je grubsze, ale gdzieś na odpoczynek oczu.

Przygotowania do wymiany roślin

Jeśli zdecydujesz się spędzić w domu na dużą skalę przesiedlenia kwiaty do nowych miejsc, najpierw należy ustalić, jakie warunki – temperatura, światło, wilgotność – tam w kącie mieszkania, w którym masz zamiar poszerzyć swoją działalność i jakie są ich możliwości regulacji. Po wszystkie pytania, aby uzyskać prawidłowe odpowiedzi, możemy już zobaczyć, które z roślin mogą nie czuć się normalnie. To będzie bardzo dobry, jeśli można znaleźć nie tylko wytrzymałe rośliny, ale również tych, którzy przyjdą do koloru, stylu wnętrza i tekstury. Następnie, w czasie, twój pomysł będzie pracować dla Ciebie, a będziesz doświadczać radości życia pośród całego tego piękna.

load...

Każdy wie, że najlepszym miejscem dla kwiatów – na okna o dobrze oświetlone przez słońce lub lampy fluorescencyjne ściany. Naturalne oświetlenie pokoju na górze jest zawsze gorszy niż na zewnątrz okna. Dlatego tutaj konieczne jest umieszczenie najmniejsze rośliny lekkie kochający. Należy zachować ostrożność, aby temperatura i przepływ powietrza powstałych podczas nawijania lub włączeniu klimatyzatora. Rośliny nie lubią ekstremalne warunki.

Dostosowuje się do oświetlenia

Już rozmawialiśmy o tym, co lepsze miejsce na szczycie wisi roślin. Do tego należy dodać, że jeśli ustawisz roślin w górę, garnki powinny zapewnić maksymalną stabilność. Można to zrobić poprzez ważenie wazony przeciwwag. W pierwszej kolejności, taki środek dotyczy raczej ciężki Araceae, który, nawiasem mówiąc, są świetne warunki wewnętrzne.

Jeśli chcesz ozdobić słoneczny, jasnych pomieszczeniach, najlepszego kandydata niż kaktusów i sukulentów z długich pędów, nie znajdziesz. Nieważne, że nie są one wiszące, ponieważ mogą one zrobić. Na przykład, oryginalny kosz roślin mlecz opuszcza Mile. Wielu kandydatów istnieje wśród roślin naturalnie opadające pędów, np sansevera mały, Rozchodnik Morgan tseropegii, selenitsereusy, groundsel, peperomiya, aporokaktusy. Nieco mniej światła jest potrzebne pięknie kwitnący kaktus las, Hoya, szparagi, bluszcz, plektrantusy, tsissus, komelinovye. W świetle półcieniu lub pod świetlówki czuć dobre begonie, paprocie, GESNERIACEAE, Araceae i Marantaceae.

Możesz zacząć ze szparagami

Szparagi – jeden z najpiękniejszych obszernych roślin. Wykonuje maksymalnie do dwóch metrów długości pięknie ozdobić żadnego światła w pomieszczeniu. Są kompaktowe odmiany, uciekinierzy który dwukrotnie krótsze. Najpopularniejsze odmiany szparagów i szparagi Bristly odmian gustotsvetkovy Meier i Sprenger. Są mało wymagające w pielęgnacji i bardzo piękne, jednak wymagają dobrze oświetlone pomieszczenie. W okresie zimowym, roślina powinna być uporządkowane w chłodnym miejscu w temperaturze + 10-16 ° C, gdy temperatura jest wyższa, a następnie podświetlić go dalej.

Tseropegii Hoya i we wnętrzu

Nazwa „bluszcz woskowy”, w ramach którego roślina ta znana była wśród ludzi, to prawie nie wspomniano dzisiaj. Rzeczywiście, wiele odmian mają bardzo różne liści i kwiatów, wśród których są lekko aksamitne i mocno owłosione, lśniące i dość cienka. Są to jak mięsiste Hoya, z jego „wosk” liści.

Spośród wszystkich typów najczęściej tseropegy tseropegiya drewna, który jest uważany za dekoracyjne. To wdzięczne pnącze o małych kwiatów i liści na pogrubionych włóknistych cienkich pędach. Rzęs może wynosić do 2,5 m, szczególnie spektakularne gatunki pestrolistaya, z zależności od jasnoróżowego i białe lub jasne plamy różowy. Rzadziej liniowy tseropegiya. To nie różni się od poprzedniego, z wyjątkiem wąskich kształtów liści. Tseropegii lubi dobrze oświetlone obszary z rozproszonego światła.

Te rośliny doniczkowe są i episcia. Rośliny te muszą być umieszczone w taki sposób, aby cieszyć się grę światła i cienia na kaskadami liści i kwiatów.

Originals – kaktus

Najlepszy kwitnienia i niezwykłe ampelnye można go znaleźć wśród kaktusów. Oni potrzebują dużo światła, ale są one doskonale znosi suche powietrze. Mogą być nawet w lecie doprowadzić do balkonu, zapewniając jedynie niewielki make cień od bezpośredniego światła słonecznego. Są łatwo wytrzymać przeciągi, zmiany temperatury, nie wymagają częstego podlewania. Ale jeśli chcesz, by rozkwitły, a następnie potrzebują okres odpoczynku zimowego o ograniczonej podlewania i temperatury 8-15 ° C + Wraz z powszechnym rhipsalidopsis, Epifyllum, Schlumbergera, aporokaktusom coraz bardziej popularne rhipsalis. Podobnie jak wszystkie kaktusy, nie mają liści, łodyg, ale są bardzo zróżnicowane – szlifowane, cylindryczne, skrzydlaty, płaskie, aż wirowały w korkociąg. Długość pędów u różnych gatunków różni się w znacznym stopniu, a niekiedy jeden i pół metra.

Paprocie we wnętrzu

Luksusowe rozgałęzione paprocie z rzeźbionymi, delikatnych liściach są bardzo popularne jako roślinę doniczkową. Najczęstszymi paprocie – wszystkie gatunki z rodzaju Nephrolepis. Niektóre z nich są małe, w przedziale od pół metra, i duże, i nie bardzo kapryśny. Powinna być dobrana do uprawy roślin wewnątrz pomieszczeń we wnętrzu tych z pięknymi łukami liści zwisają. Jeden z najpiękniejszych Sit je – liście rozcięta odmiana Verona z opadające, a najbardziej bezpretensjonalny – nefrolepsis wzniosłe. Duże okazy Nephrolepis nie jest konieczne, aby podnieść podłogę ponad półtora do dwóch metrów. Więc dla nich łatwiej będzie utrzymać.

Egzotyczny paproci płaskla pierwszy uprawiane na luźnych podłożach w doniczkach, a następnie przeniósł się do bloków gałęzi lub korzeni, załączając pod korzeniami lub torfu. Rośliny do blokowania załączonym siatkę lub rusztowania. Podlewanie prowadzi się przez zanurzanie roślin w zbiorniku z wodą. Można „kąpieli” w kąpieli, nalewając mu kilka litrów wody. Po takiej kąpieli konieczne jest opuszczenie zakładu w łazience szkło nadmiaru wody, a następnie powrót do paproci fotelu. Te epifityczne paprocie jak davallia, ligodium i polipodium, są również dobre, jak obszernych roślin we wnętrzu. Szczególnie piękne wyglądają w koszach. Oni nie są wybredni, ale czują się dużo lepiej z dobrą opieką. Nie należy zapominać, że w koszach epifityczne podłoże szybko wysycha, więc trzeba monitorować jej wilgoci. Żądana wilgotność jest przez natryskiwanie.

Kolektory na notatki

Na półkach na górze można rozwijać niektóre gatunki z rodziny GESNERIACEAE. Najbardziej popularne z nich – Saintpaulia. Ale na szczycie rośnie nadaje niż zwykłego gniazdka z krótkim trzpieniem, a te, które zwisają z puli ćwierć metra lub więcej. Jeśli mówimy o koszu roślin kwitnących, az episcia – najbardziej elegancki z nich. Te rośliny domowe we wnętrzu mieszkania wyglądają wspaniale. Pięknie malowane, czasem z pofałdowaną powierzchnię, aksamitne liście świecą jasno w słońcu lub migotać i błyskiem w rozproszonym świetle. Wspaniały i alsobiya gvozdikotsvetnaya. Małe ciemnozielone rozety drobnych liściach aksamitnych i dużych białych kwiatach kształcie rurowym z frędzlami na płatkach natychmiast przyciągają uwagę.

Jeszcze inni przedstawiciele tego rodzaju – i Columna eszynantus. Ale to jest ciężkie i duże zakłady, które wymagają niezawodnego mocowania. Są one lekkie wymagające. Na oknach wschodnich i zachodnich, rośliny te zazwyczaj cierpią promieni słonecznych, ale na południu pod bezpośrednią promienie słońca mogą uzyskać oparzenia. Eszynantus różnią się od Columna gładsza i dużych liściach, a nawet fakt, że kwiaty są mocowane tylko na wierzchołku pędu, zamiast na całej długości rzęs. Różne i kształt kwiatu. W kollumnei płatków kwiatowych, gdyż zostały połączone w „kaptur”. Ponadto eszynantus nie wybredna: do kwitnienia nie potrzebują chłodne zimy. Te rośliny doniczkowe we wnętrzu nie wymaga specjalnej opieki.

Dla niestandardowych warunkach – gynura

Pełzające i pletenosnaya gynura mają niezwykle kolorowych liści dla niej i hodowane w domu. Ale czasami gynura nie w harmonii z otoczeniem i na tle kwiecistej tapety i brązowe meble wygląda jak plama atramentu. Na szczęście te rośliny doniczkowe we wnętrzu mieszkania patrzeć tylko na jasnym tle. Mogą współistnieć w kompozycjach o żółto-zielonego lub światło zielone liście, a rośliny tego samego panelu. Rośliny o dużych, mięsistych liści i jasne kwiaty doskonałych odcieni muhlenbekia Complexa. Podobnie jak w przypadku winiet w tekście przyczynia się do łatwości formułowania i elegancji.

Gynura bardzo lubi lekkie i łatwe do przenoszenia, nawet w bezpośrednim świetle słonecznym w warunkach dobrej wentylacji. Dlatego wraz z nadejściem lata i jesieni, aż można je ozdobić kompozycję balkon. Ale na południowym parapecie w lecie jest za gorąco – nie jest konieczne, aby utrzymać je w tym momencie tuż obok szkła. Pot z roślin można umieścić na półce wiszącej, zwisające z sufitu w pobliżu okna. Z takim udanym umieszczeniu rośliny nie mogą się przegrzać i nie koliduje z zamknięcia zasłony. Gynura w zasadzie normalnie czuje w półcieniu, ale wtedy przestaje kwitnienie i znacznie rozciągnięte.

Igły w domu

Wśród ampelnyh istnieją rośliny, które posiadają wszystkie dobroczynne właściwości drzew iglastych. Przykładowo, wyizolowane nogoplodniki fitonitsidy jony tlenu, oczyszczonego powietrza a więc mniej wymagający niż CEDARS, Cryptomeria cyprysowe i warunków hodowli. Tylko kilka gatunków uprawianych w domu. Nogoplodnik macrophylla że jej pędy zwisają, konieczne jest, aby utworzyć specjalną scenę. A tu w nogoplodnika grzywny lub, jak to nazywa, ampelnye gałęzie i Barrel bez wsparcia sami zwisają.

Inne metody treścią obfitych roślin

W zimie, wiele roślin doniczkowych są przenoszone z balkonów na parapetach, ale często bardzo brakuje miejsca. Zamiast umieścić je blisko siebie, umieścić rośliny doniczkowe na pięknych półkach i stojakach lub po prostu powiesić na ścianie. Na parapecie okna znajdującego się nad grzejnikiem, z którego wznosi się strumień gorącego suchego powietrza, czuć nieprzyjemne rośliny takie jak kolumneya, Hoya i tsissus. Suche powietrze stają się brązowe krawędzie i wierzchołki liści. Rośliny te są najlepiej umieścić przy oknie, na przykład, kolumnowy skrzynek kwiatowych na półce lub w uchwycie pierścieniowym przymocowanej do ściany. Pamiętaj, aby upewnić się o to, aby ustawić doniczki mocno. Jeśli ścianka lub półki spada przez ciężki roślin, z garnka, zniknie w sobie i może uszkodzić wnętrza.

Sposoby zawartości szerokie rośliny już wymyślone dużo. Jeden ofthem – zawartość na podporach – jest bardzo skuteczny, choć jedzenie miejsce. Ponieważ nacisk zostanie przymusowo zatrzymana i na podstawce, to musi być bez zarzutu. Takie nośniki mogą być umieszczone gdziekolwiek czujesz się komfortowo, a jeżeli nie narusza harmonię stylu i przestrzeni wnętrz. Jeśli trzeba umieścić stojak w bardzo oświetlonym miejscu, nie mogą być umieszczone krostawiec Gerreyna i Rowley – Urocze zielone kulki na cienkich szypułkach.

Na wolnostojącej metalowych skrzynek kwiatowych eszynantus nie będzie cierpieć z przepływem suchego, gorącego powietrza wzrasta od grzejników, ale ponieważ będzie zachwyci Cię bujne kwitnienie. Zakup kwiat stoi w postaci kolumn, tak aby mieli szeroką stabilną podstawę.

Tkane z gałązek wierzby lub z doniczek ceramicznych może pomóc bardzo dobrze dołączyć swoje ulubione ampelnyh na ścianie w dowolnym miejscu, a tradycyjny kosz metalowy mur w stylu antycznym jest przydatna nie tylko dla ampelnyh. Jest możliwe, aby umieścić kompozycję suszonych kwiatów. Aby nie brudne ściany, umieścić w koszu wykładziny wykonane z wodoodpornego materiału lub umieścić go bezpośrednio w doniczkach roślin.

Drewniane półki z pięknymi rzeźbami – świetnym rozwiązaniem dla zakwaterowania w domu obszernych roślin, które nie wymagają jasnego światła, takich jak bluszcz. Nieruchoma konstrukcja metalowa schronienie kilka roślin w małych doniczkach. Piękny kutego żelaza półki mogą być montowane nie tylko na ścianie, ale również na polu lub na suficie.

Wśród roślin obszernych Chlorophytum, być może najbardziej bezpretensjonalny. Nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach Chlorophytum udaje się czuć świetnie i nabywa wiele uroczych dzieci. Jednostki zależne Gniazda zabawny zwisają na długich wąsów. Jeśli dzieci prikopat gotowane w stojaku z Chlorophytum doniczkach, a następnie będzie tworzyć wielką kompozycję, która przypomina zielony wodospad. I po trzech lub czterech tygodni, pępowina łącząca „dzieci” od rośliny macierzystej można wyciąć, a następnie pojawi się jakieś nowe rośliny do dekoracji własnego domu.

load...