Kosmetyczne twarzy maski do pielęgnacji skóry w domu: przegląd i recepty

Kosmetyki maska ​​- ważnym elementem kompleksowej pielęgnacji skóry. W zależności od rodzaju i składu, są gładkie, czyste, nawilżają, odżywiają i regenerować skórę. Fundusze są również cenione za doskonałe właściwości wygładzające i napina. Oczekiwany efekt może wystąpić po pierwszej sesji, lub przedłużonego działania – to zależy od składu i mieszania środka. Maska może być stosowana nie tylko w salonie kosmetycznym, ale również w domu.

load...

Zawartość:

Klasyfikacja kosmetycznych maski rodzajów i typów

Wytwórcy produkujący preparaty kosmetyczne dla właścicieli suchej, tłustej, wrażliwej, normalnej i mieszanej skóry. W osobnej kategorii powinny obejmować produkty ukierunkowane na zwalczanie zmian związanych z wiekiem. W zależności od osiągniętego efektu, produkty do pielęgnacji dzielą się na kilka kategorii:

 • Nawilżające;
 • Składników odżywczych;
 • Wybielanie lli_1;

 • Chłonne;
 • Kojące;
 • Tonik lli_1;

 • Pull-up;
 • Anti-aging.

Nazwy zabiegów kosmetycznych mówią same za siebie. Nowoczesne maski są porównywalne do produktu wieloskładnikowej, składającej się z elementów podstawowych i drugorzędnych. Dlatego w praktyce okazuje się, że dany produkt zawiera nie jeden, ale całą gamę efektów.

load...

W ramach tych środków mogą być postrzegane ekstrakty roślinne, witaminy, składniki mineralne, woski i oleje roślinne. Czasami są nieznane i egzotyczne składniki wśród składników. Istnieją narzędzia na bazie czarnego kawioru, złota i srebra. Podobnie jak skuteczne kosztownych składników, istnieje wiele kontrowersji.

Gotowe kosmetycznych twarzy maski są klasyfikowane zgodnie z konsystencji. Zaakceptowany podać następujące rodzaje funduszy:

Żelowe

 • I śmietany;
 • Filmu lli_1;

 • Parafina;
 • Silikon lli_1;

  Kolagen lli_1;

  Tkanki lli_1;

  Alginian lli_1.

Krótki opis głównych rodzajów masek

Pierwszy rodzaj maski – kremowy, są uwalniane w probówkach i słoiki, używane w salonach kosmetycznych, biur i domów kosmetologii. Producenci oferują w postaci kremu i żelu nawilżające agentów, oczyszczanie, odmładzające i regenerujące kompozycji.

Głównym składnikiem folii maski jest lateks. Również jako część zawiera składniki anti-aging, ujędrnienie i nawilżenie. Maskę nakłada się na skórze i usuwa się cienką warstwę litego filmu, który jest przekształcany za pomocą czasu.

Kosmetologów maska ​​parafinowa zalecane do stosowania przed osobą czyszczenia. Zastosuj je edematous i zwiotczenie skóry na pętli lifting, jako środek wyrównujący.

Maski silikonowe wytwarza się w postaci proszku lub stężonego mieszaniny gotowej substancji elastycznych. Zastosować przez dłuższy okres czasu w postaci bandaża, osadzonych na jego powierzchni. Pod działaniem składników czynnych poprawia krążenie krwi, napięcia skóry.

Maska jest kolagen płyta białka białka poddaje się metodą suszenia próżniowego, miękkie. Ta metoda obróbki utrzymuje się najbardziej korzystne właściwości substancji. Maski wzbogacić aktywne dodatki, aby rozwiązać szereg problemów skórnych. Według rodzaju narażenia są oczyszczanie, nawilżanie, wybielanie, przeciwzapalne, składniki odżywcze. Przed zastosowaniem kolagenu arkuszy impregnowanych wodą oczyszczoną.

Maska tkanki jest w postaci płyt impregnowanych o określonym składzie. Szczególny przepis określa swój cel. Wśród popularnych preformy włókienniczego konsumentów z nawilżające, odżywcze ujędrniający impregnacji.

Alginian maska ​​jest wytwarzany w formie proszku minut, który jest rozcieńczony wodą w celu utworzenia konsystencji żelu. Uzyskaną substancję stosuje się na powierzchnię, gdzie jest szybko twardnieje. Usuń skórę jak maska ​​filmowej. środków kosmetycznych ma wyraźny antybakteryjne, nawilżające, efekt liftingu.

Domowe maseczki – świetna alternatywa do gotowych kosmetyków

Wiele kobiet woli gotowej środków i procedur salon turystyczne kosmetycznych maski na twarz w domu. Korzystanie z naturalnych składników, można przygotować skuteczny środek do czyszczenia, nawodnienia, żywienie, odmłodzenie skóry. Składnik aktywny jest w wielu preparatach kosmetycznych gliny – produkt naturalny i bezpieczny.

Kaolin: idealne rozwiązanie dla

Problemem skóry

Biała glinka wraca zdrowy i zadbany wygląd skóry problemu. Wymieszać w równych proporcjach kaolin, wódka i sok z cytryny, aż kremowej konsystencji. Otrzymaną papkę stosować na twarz, omijając okolice wokół powiek. Po 10-12 minutach spłukać zimną wodą.

Zanikanie elastyczność skóry pomaga znaleźć środki równych częściach białej gliny, miód, śmietana, sok z cytryny. Wymieszać wszystkie składniki, oceny zgodności – powinien być jak śmietana. Jeśli masz gruby, można dodać mleko. Mieszaninę nanosi się i usuwa się w sposób standardowy.

Red gliny: jak pomóc skórze suchej

Dla właścicieli suchej łuszcząca się skóra staje zbawienia kojące maski, która jest łatwa do przyrządzenia w domu. W pół łyżka gliny wlać śmietanę, aby gęstą mieszaninę. Dodaj dwie łyżeczki soku z aloesu, wymieszać aż do uzyskania gładkiej konsystencji bez grudek i peletów. Massa umieścić na twarzy przez około kwadrans.

Wymieszać w równych częściach gliny, oliwa z oliwek, dodać żółtka i kilka kropli olejku pomarańczowego. Powstała mieszanina jest dobrym środkiem tygodniowej opieki dla suchej podrażnionej skóry.

Kobiety, które są podatne na alergie, należy rozważyć wybór składników ze szczególnym dokładności. Nie koliduje z ostrożnością i przy użyciu gotowych produktów. Kosmetyczki polecam przed zabiegiem, aby umieścić trochę pieniędzy na uchu i upewnić się, nie ma zaczerwienienia skóry.

load...