Koślawe zniekształcenie stopy: Zapobieganie i leczenie

Zawartość:

Valgus stóp odkształcenie jest dość powszechne choroby, która występuje u znacznej części populacji roboczej (zgodnie z różnych źródeł, w różnym stopniu, cierpi na chorobę, przez 17 do 60 procent dorosłych). Nie płaskość formacje stopy palce zdeformowane. Człowiek cierpi z powodu silnego bólu, z powodu których nie można nosić normalne buty i odczuwania bólu podczas chodzenia. Jeśli choroba jest nieleczona, to postępuje i może prowadzić do trwałego kalectwa.

load...

Przyczyny zatrzymania odkształcenia

Dlaczego zdeformowane stopy? Przyczyny tej choroby kilka. Czasami jest to spowodowane przez genetyczną predyspozycją: osoba od urodzenia mówi osłabienie kości i tkanki łącznej. W rezultacie, istnieje tzw cross-płaski, która często dotyka kobiety, które noszą buty na wysokim obcasie z wąskim toe. W tym przypadku, główny ciężar spoczywa na przedniej części stopy, co ostatecznie prowadzi do jej odkształcenia i zwyrodnieniowej stawów kciuka.

Niekorzystnie wpływać na zmiany hormonalne więzadeł, które są nieuniknione w okresie dojrzewania, w okresie menopauzy, w czasie ciąży. Zgodnie z tym, kobiety są znacznie bardziej narażone na tę chorobę.

Zapobieganie i leczenie

Nie mówimy, że choroba jest łatwiej zapobiegać niż leczyć. Ten w pełni stosuje koślawego zniekształcenia. Ważne jest, aby nosić buty właściwie dopasowane. Oznacza to, przede wszystkim, brak zbyt wysokich obcasach (nie powinna być wyższa niż 7 cm), węższe skarpety. Ponadto, buty, buty, buty muszą być wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów (skóra, zamsz).

load...

Szczególną uwagę należy podjąć w celu doboru właściwego buta dla tych, którzy spędzają dużo czasu na nogach. W tej sytuacji konieczne jest, aby dać odpocząć stóp.

Gdy pojawią się objawy trzeba zwrócić się do eksperta profil, który zrobi egzamin i dostarczenia niezbędnych wskazówek, wybierz ortezy. W ten sposób możliwe jest zatrzymanie choroby.

W leczeniu zniekształceń stóp powinna uwzględniać jak daleko choroby. Oczywiste jest, że im wcześniej rozpocznie leczenie, tym lepszy wynik. Jeśli pomoc medyczna jest na bardzo wczesnym etapie, to jest całkiem możliwe, aby spowolnić jego rozwój. Obuwie ortopedyczne znacznie zmniejsza ból i pomaga zmniejszyć zmęczenie stóp.

Przy znacznym odkształceniom w trakcie leczenia zachowawczego może tylko złagodzić ból stawu. Zwykle określone leki przeciwzapalne oraz fizykoterapia. Z silne bóle również pomóc sterydy, które są stosowane miejscowo. Oczywiście, wszystko to odbywa się tylko na receptę i pod nadzorem lekarza.

W ciężkich przypadkach, jedna opcja – chirurgia. Przed tym przeprowadza dokładną analizę, w tym rentgenowskiego (w trzech wymiarach). Osteotomii – to dość trudna operacja, która jest przebudowa kilku kości stopy. Ma on na celu doprowadzić do normalnej pozycji zdeformowane stawy.

Muszę powiedzieć, że istnieje wiele różnych metod fix operacyjnego deformacji stóp, niektórzy lekarze nazywają same barbarzyńskie. Po tej interwencji, w pierwszej kolejności powinien to być bardzo długi okres rekonwalescencji, a po drugie, nie może być niekorzystne skutki. Więc jeśli zdecydujesz się na operację, wybierz sprawdzoną klinikę, gdzie lekarze przeszkoleni w nowoczesnych technik.

Kiedy prawidłowo przeprowadzone ludzi eksploatacji tylko przez tydzień lub dwa może prowadzić normalne życie i dostać się do pracy. Jednak główną zaletą – jest prawie zerowa możliwość nawrotu.

load...