Korzystanie z pokrzywy w leczeniu suche włosy

Pokrzywy do włosów suchych – idealne lekarstwo. Bulion pokrzywy włosy zawiera część ogromnej liczby przydatnych elementów, które są w stanie nie tylko przywrócenie zdrowia mieszków włosowych, ale również aktywnie odżywiają i nawilżają łodygę włosa. To infuzji od dawna znany ze swoich właściwości leczniczych, a więc są często dodawane do szamponów i innych kompozycjach do włosów.

load...

Co stosowanie pokrzywy

Na początek, jak to jest konieczne do przygotowania pokrzywy w leczeniu suche włosy do zasiłku jak najszybciej widoczne. Początkowo roślin należy odpowiednio przygotować. Jeśli to możliwe, zaleca się niezależnie zbierać pokrzywy na włosy. Najlepiej to zrobić w lecie, dając pierwszeństwo do młodych roślin, ale rozwinięte liście.

Natychmiast po pobraniu, rośliny powinny zostać rozszerzone na gazety i pozostawić w suchym miejscu i cieniowania. Byłoby najlepiej strych. Najważniejsze jest to, że podczas suszenia pokrzyw nie zmoknąć. Jak tylko liście zwiędły, można umieścić je w szklanym pojemniku, plastikowej torbie lub owinąć w papier.

Ale świeżo zerwanych liści i nadają się do leczenia suchych włosach. Dają jeszcze więcej witamin, jeśli natychmiast gotować nich napar. Ale jeśli nie ma możliwości, aby zbierać pokrzywy, można go kupić w każdej aptece. Kosztuje dość drogie, więc ten zabieg może sobie pozwolić na każdej kobiety.

load...

Korzystanie z pokrzywy do włosów suchych

Liście i pędy pokrzywy zawiera wiele użytecznych komponentów dla włosów suchych. Tak więc, taniny zawarte w dużych ilościach w pokrzywy, w stanie jednocześnie reguluje aktywność gruczołów łojowych i gładkie kamienia na włosach. Ze względu na proces normalizacji zmniejsza wydzielanie sebum zwiększonych tłustości włosów u nasady i suche na końcach nadmiernego, równowagi wilgoci zostaje przywrócona. Łuski są wygładzone, dzięki czemu włosy gładkie i jedwabiste, łatwo się rozczesują.

Witaminy z grupy B i C aktywnie odżywiają mieszków włosowych, a tym samym zwiększenie gęstości włosów, hamuje wypadanie włosów. Ponadto, te witaminy włosów daje elastyczność i wytrzymałość, aby zapobiec pękaniu, które jest charakterystyczne dla włosów suchych.

W dużo pokrzyw zawierają olejki eteryczne i witaminy C. Wszystko to ma korzystny wpływ zarówno na skórę głowy, poprawiając krążenie krwi i wałki do włosów, otaczając je cienką warstwę, która chroni przed skutkami negatywnych efektów zewnętrznych.

Przepisy na suche włosy

Istnieje wiele przepisów kulinarnych z pokrzywy, które są powszechnie stosowane do leczenia suchych i zniszczonych włosów.

Najbardziej skuteczne jest uważany za herbatki ziołowe i maska, przygotowane na podstawie tej niezwykłej rośliny.

Maski na podstawie pokrzywy

Skuteczność pokrzywa zamaskowane już zweryfikowany wieloletnie doświadczenie. Ze względu na długi czas wpływu na włosy i skórę głowy do czasu maski dostatecznie nasycić włosy wszystko, czego potrzebujesz. A jednak możliwe jest dodanie dodatkowych komponentów, które mogłyby wzmocnić efekt.

Jeśli suche włosy stały się bardzo cienkie i słabe, aktywnie zaczął spadać, nie będzie maska ​​na bazie pokrzywy, żółtka jaj, miodu i oliwy z oliwek. Każdy z tych składników będzie aktywnie nawilżają wałki do włosów. W rezultacie pozytywny efekt nie będzie długo czekać.

Aby rozpocząć z mokrymi włosami, gdyby nie dużo pozhirnet. Jeżeli głowa jest bardzo brudna, zaleca się, aby delikatnie przemyć gorącą wodą z niewielką ilością szamponu. Po tym, trzeba wziąć jajka, oddzielić żółtka od białek i ubij dokładnie. Aby dodać łyżeczkę oliwy z oliwek i miód. W odniesieniu pokrzywy, zaleca się stosowanie gotowych ekstrakt (około 2 łyżek. L.), który jest sprzedawany w każdej aptece.

Wszystkie składniki dokładnie wymieszać i nakładać na wilgotne włosy na pół godziny, a następnie spłukać ciepłą wodą i niewielką ilością balsam lub odżywkę. Aby wzmocnić efekt, umieścić na czepek i owinąć włosy ręcznikiem natychmiast po nałożeniu maski.

Jest to kolejny dobry przepis na maskę do leczenia włosów z pokrzywy. To nie tylko pomaga nawilżyć włosy i pozwoli im silniejszy, ale również świetnie walczy łupież i wypadanie włosów. Powinien rozpuszczać się w gorącej wodzie w celu otrzymania bezbarwnego henny gęstą zawiesinę, a następnie podać go do parzenia i ochłodzić do 15 minut. Następnie maska ​​dodano 1 łyżkę. L. Pokrzywka oleju zmieszane i stosowano na mokre włosy. Po 30-40 minutach, maska ​​wypłukano gorącą wodą lub szamponu balsamu.

Herbatki lecznicze

Zamiast maski, można użyć prostego Bulion pokrzywy włosy. Ich gotowania jest znacznie łatwiejsze, a większość przepisów nie wymaga dodawania jakichkolwiek dodatkowych składników. Rosół może być stosowany jako płyn do płukania ust, a na tarcie w skórę głowy do aktywnego wzrostu i wzmocnić włosy.

W celu przygotowania bulionu trzeba tylko najprostszy 2 łyżki. L. Rośliny, sody i wody. Pokrzywy wylewa 1 łyżka. Wrzącej wody, przy czym wstępnie zaciskowy rozcieńczonego sody. To zmiękczania wody, która następnie aktywuje wchłanianie składników odżywczych z włosów i owłosionej skóry głowy.

Następnie bulion powinny być pokryte z pokrywką i odstawić na 30 minut. Jeśli planujesz używać wywar na tarcie w skórę głowy i włosy, a następnie rozcieńczyć go nie potrzebuje niczego. Tutaj skoncentrowany oznacza doskonałą ucieczkę. Płukanie może być rozcieńczona inną bulionu szkła ciepłej wody. Jako szef płukania i otarcia, aby wywar z pokrzywy na włosy powinny być zaraz po umyciu. I jeszcze jedno: nie zapomnij przecedzić rosół, to nie było konieczne, a następnie wybrać z włosów z liści roślin.

Jeśli włosy są bardzo suche i łamliwe, potrzebują one bardziej efektywne i szybkie zwilżenie. I tu dochodzimy do pomocy mieszaniny soku pokrzywy do włosów z cydru jabłkowego lub octu winnego. Aby zacząć posiekać 2 łyżki. L. Świeże liście pokrzywy i umieścić je w pojemniku szkliwa. Zalać szklanką wody i zagotuj. Bulion na małym ogniu potrzebne do gotowania przez kolejne 10-15 minut. Następnie należy dodać około 1 łyżki. L. Ocet i nadal gotować jeszcze przez 15 minut.

Zaparzenia koniecznością bulionu przez pół godziny (w przypadku nie osiągnięcia pożądanego efektu pokrzywy brzeczki nie włącza się do włosów), to można ją dzielić na 2 porcje i użyć do płukania włosów. Ale należy pamiętać, że tylko naturalny ocet jabłkowy, bez konserwantów i barwników powinny być dodane do większej efektywności.

Zatem leczenie pokrzywy włosy mogą być dostępne dla każdej kobiety. Do tej pory, pokrzywa olej jest bardziej aktywnie wykorzystywane w czystej postaci, które należy wcierać w korzenie włosów.

Jednak doświadczenie pokazuje, że tylko kompleksowe leczenie i stosowanie tego zioła pomogą jak najszybciej rozwiązać problem suchych włosów, łupieżu i ciężkiej wypadanie włosów.

load...