Korzystanie z granatu dla kobiecego ciała

Zawartość:

Granat jest kwaśny, słodki jagody, która jest znana, nie tylko ze względu na smak, ale także użyteczne właściwości, są szeroko stosowane do leczenia różnych chorób. Nawet jeśli dana osoba nie zna wszystkich aspektów możliwego wykorzystania granatem, na pewno zdaje sobie sprawę, co jest użyteczne granaty. Ten jagód uważane złożonych witaminy i minerały, ponieważ stwierdzono 15 aminokwasów, soli mineralnych (potas, żelazo, jod, krzem, wapń, witaminę 4). Granat może być spożywany nawet w dni postu.

load...


Powrót do spisu treści

Granat w celu przywrócenia zdrowia

Granat owoce są szeroko stosowane w medycynie ludowej, w tym soku z granatów i nasiona, liście i kwiaty, skórki i korzeni drzewa.

Zobaczmy, co jest użyteczne granaty w różnych chorób i jak go używać prawidłowo do szybkiego wyzdrowienia. Na przykład, jeśli pokonanie przeziębienia, wskazane jest, aby pić sok z granatów, ponieważ berry charakteryzuje się dużą ilością witaminy C i właściwości przeciwgorączkowe. Można również płukać gardło wywaru z skórki lub rozcieńczonego soku z granatów, jeśli martwisz się o bólu w gardle. Leki oparte na kwiaty jagód stosowane w chorobach nosa i gardła.

W chorobach granatów krwi jest dość skuteczny, ponieważ zawiera mnóstwo żelaza, a zatem jest w stanie podnieść poziom hemoglobiny. Gdy niedokrwistość się picie niezagęszczony soku z 100 ml przez pół godziny przed posiłkiem. Przyjmować tego leku musi 3 razy dziennie przez 2 miesiące. Z nadciśnieniem tętniczym powinni pić sok z granatów, aby zmniejszyć nieco ciśnienie. Jeśli poprosisz, aby pozbyć się lęku, przywrócić snu, stres nerwowy, należy regularnie pić herbatę z suszonych błon granatu.

load...

Niektóre problemy ze wzrokiem również pomoże rozwiązać sok z granatu nasion. Jeśli zaczynają zauważać, że gorzej widać w ciemności, należy użyć raz dziennie szklankę soku. Ze względu na zawartość antocyjanów w granat, zwiększa produkcję pigmentu w oku, co poprawia odżywianie i nawadnianie oko i pobudza ich dostosowania do zmierzchu. Ponadto regularne spożywanie soku chroni przed zaćmą.

Zaburzenia hormonalne, które są charakterystyczne dla kobiecego ciała w okresie menopauzy, można wyleczyć, jeśli wziąć ten owoc doły, ponieważ mają olej, stymulując aktywność hormonalną i tym samym przywracając równowagę hormonalną. Ponadto, kości pozwoli Ci zapomnieć o innych przejawów menopauzy: bóle głowy, nagłe zmiany ciśnienia krwi, drażliwość.

Poszczególne części tego kuszące owoce są stosowane w przypadku problemów z przewodu pokarmowego i apetyt. Wyjątkowość granatu jest to, że jest ona wykorzystywana do leczenia i biegunki i zaparcia. Aby zatrzymać biegunkę, należy jeść trzy razy dziennie, szczyptę suszonej i sproszkowanej kory granatu, po jedzeniu. Dzieci mogą korzystać ze świeżego soku z granatów (poprzednio rozcieńczony wodą w stosunku 1: 1). Pozbądź częstych zaparć może być, jeśli jesz kilka nasion z tego owocu, ponieważ zawierają wystarczającą ilość błonnika. Ziarna granatu może poprawić apetyt.

Granat jest uważany użytecznym środkiem niektórych chorób zakaźnych. Leki składnikiem jest ekstrakt z granatów można spowolnić namnażanie mikroorganizmów paratyfus gruźlica, dur brzuszny i cholery, E. Coli. Lekarze sugerują stosowanie maści ze skórki granatu, aby pozbyć się infekcji, w tym gronkowca. Liści granatu jest znany ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych, a więc przygotowane buliony i herbaty może pomóc w walce o zdrowie.


Powrót do spisu treści

Granat Beauty

Kosmetologów również użyć granatu, ponieważ zdaje sobie sprawę, co jest korzystanie z granatu do rozwiązywania problemów estetycznych, takich jak piegi, plamy starcze, trądzik, nadmierne pocenie się stóp, łupież. Jeśli martwisz się o łupieżu, konieczne jest, aby regularnie płukać włosy z wywaru skórki granatu. Wytwarza się wywar jest bardzo prosta skórki z dwoma granatami CHOP wlać litra wrzącej wody do wrzenia przez kilka minut, po czym oziębiono i odkształcenia. Ponadto, produkt kosmetyczny daje połysk włosów.

Usunąć piegi, plamy starcze będzie Granat sok, który jest znany ze swoich właściwości wybielających. Korzystny wpływ soku ma na stan skóry problematycznej ze względu na właściwości bakteriobójcze. Maska wykonana z przyjemnie sproszkowanej skórki granatu w połączeniu z oliwek i eliminuje połysk, wysypka skórna. Suszone skórki jest uważany za skuteczny środek na pęknięcia, zarysowania, a nawet poparzenia. Zapomnieć o pocenie się stóp, użyj wywar z granatu skórki.

Powrót do spisu treści

Granat dla określonych grup osób

Jeśli zdecydujesz się poprawić swój stan zdrowia za pomocą granatu, należy kierować się zasadą „nie szkodzić”, a nie zwiększenia podaży dawki. Jeśli zaczniesz dostrzegać problemy z widzeniem, występowanie drgawek i zawroty głowy, wysokie ciśnienie krwi, to lepiej zmienić dawkę lub przerwać leczenie. Nie zapomnij, aby stosować się do zaleceń lekarzy stomatologów i rozcieńczyć koncentrat soku z granatów wodą chronić szkliwo zębów. Należy pamiętać, że granat jest szczególnie korzystny wpływ na zdrowie tych, którzy:

  • Pali. Granat jest bogaty w witaminę C, które jest tak niezbędne dla palaczy. Po każdego papierosa zmniejsza ilość tej witaminy w organizmie.
  • Uczy. To berry jest skoncentrowana witamina B1. Element ten polepsza pamięć, zwiększa odporność na obciążenia w układzie nerwowym, stymuluje mózg. Te właściwości granatu są szczególnie istotne dla studentów, którzy często mają stresujące sytuacje, w trakcie studiów lub badań.
  • Idzie w sportowych. Witamina B6, który jest wykrywany w granat, magnez stymuluje wchłanianie. Więc jeśli chcesz mieć mięśnie reliefowe, granaty pomoże Ci osiągnąć rezultaty. Bogactwo witaminy B6 pomaga uniknąć skurcze, bóle mięśni, spowodowane przez szczep podczas treningu.
  • Pracuje w biurze, lub stale pracuje przy komputerze. Witamina B3, który jest bogaty w granatu pomaga zachować wizję tych, którzy stale zmęczone oczy. Ponadto, pracownicy biurowi, którzy często korzystają z frytki, kanapki, i mają wysoki poziom cholesterolu we krwi, można normalizować tego wskaźnika spowodowany granatu kwas nikotynowy.
  • Śpiewa, śpiewa profesjonalnie. Niektóre badania sugerują, że sok z granatów ma korzystny wpływ na głos, dzięki czemu jest bardziej wydajny, melodyjny.

Tak więc, granaty – to szczególny jagodowych. To wyróżnia się spośród reszty, nie tylko ze względu na wyjątkowy smak, ale także użyteczne właściwości, że granat jest niezbędnym składnikiem w różnych receptur tradycyjnej medycyny i kosmetologii.  Pamiętaj, że w tym cudownym jagód użyteczne we wszystkich jego składników. Najważniejsze – jest właściwie i skutecznie z nich korzystać.

load...