Korzystanie z elastycznymi paskami z żylakami

Żylaki – to poważny problem w dzisiejszym społeczeństwie. Bandaż elastyczny żylaków jest doskonałym i bardzo skutecznym narzędziem do alternatywnych metod leczenia.

load...

Przyczyny żylaki

Żylaki wpływają na cały układ żylny ludzkiego ciała i zakłóca przepływ krwi. Przede wszystkim takich naruszeń pojawiać niebieskie wybrzuszenia żył na nogach. Pacjent odczuwa dyskomfort, uczucie ciężkości i obrzęki, ból. Ryzyko wystąpienia zakrzepicy żylaki.

Przyczyny występowania mogą być różne:

 1. W danej grupie ryzyka obejmuje ludzi, którzy spędzają dużo czasu na nogach. Ludzie zawody takie jak kucharz, fryzjer, często cierpią z powodu tej choroby, ponieważ stopa dotyka całą masę ciała w ciągu dnia, a reszta jest często krótkotrwałe.
 2. Predyspozycja – żylaków jest dziedziczna, niezależnie od płci dziecka i często jest wrodzona, ale wydaje się najczęściej w okresie dojrzewania. Kiedy zdiagnozowano chorobę dziedziczną prawdopodobieństwem ponad 70%.
 3. Zaburzenia hormonalne i systemy endokrynologiczne mogą służyć rozwojowi i komplikować już istniejących żylaków. Szczególnie podatne na taki wpływ kobiet, zmiany hormonalne w organizmie, w których może wystąpić wiele razy w życiu.
 4. Nawyki i styl życia są odzwierciedlone w samym funkcjonowanie całego organizmu. Siedzący tryb pracy przed komputerem i brak nawyku chodzenia na świeżym powietrzu są często przyczyną żylaków. Jeśli tam jest wydłużony siedzi ściągnięty żyły miednicy, co daje obrzęk nóg, a tym samym zwiększa ryzyko zaburzeń przepływu krwi.
 5. Stres, zaburzenia nerwowe pogorszyć sygnał żył, które mogą następnie prowadzić do poważnych naruszeń. I pod wpływem współczesnych realiów w postaci zanieczyszczenia powietrza, alkoholu i papierosów, zaburzenia te występują kilka razy szybciej i często nieodwracalne.

load...

Wskazania do stosowania bandaż elastyczny

W niektórych przypadkach, w celu ułatwienia i normalnej egzystencji z żylaków żył choroby pacjenci mają iść pod nóż chirurga. Aby zapobiec konieczności posiadania we wczesnych stadiach, aby dbać o swoje nogi i próbować normalizować przepływ krwi. Wielki pomocnika w tym przypadku działa jak bandaż elastyczny.

Korzystnie, taki bandaż składa się z bawełny, która pozwala skórze oddychać, a bardzo małe zanieczyszczenie materiału syntetycznego dla bezpiecznego pasowania na nodze.

Nakładać bandaż elastyczny jest zalecane w następujących wskazaniach leczniczych:

 • Zapalenie żył ścian i, w konsekwencji, rozwój różnych form zakrzepowe zapalenie żył;
 • Rozdarty więzadła i zwichnięte nogi;
 • Okres rehabilitacji po zabiegu;
 • Choroby układu żylnego i oznaczeń terapii uciskowej.

Wybór elastycznego bandaża

Przed zakupem bandaż do kompresji nogi z żylakami powinien zapoznać się z jego gatunku, ponieważ różnią się one od stopnia rozciągania i wytrzymałości.

Elastyczne bandaże do żylaków to:

 1. Tkanka: korzyść ze stosowania takich bandaży są ich trwałość – do pół roku, nawet przy częstych praniach – i możliwością regulacji długości.
 2. Dzianiny: takich bandaży są mniej niezawodne obrzezkę może rozproszyć i bezużyteczny dla okładów.

Aby zapobiec żylaki lepiej jest użyć dużej bandaż rozciągliwość, aby móc pokryć rozległej powierzchni stopy.

Dla średnich i długich rozciągania bandaże mocowania bardziej wytrzymałe i jest stosowany w leczeniu przypadków silny rozwój układu żylnego. Bandaż jest nie mniejsza niż 6 m długości muszą być zakupione za środki zapobiegawcze.

Rodzaje elastycznych bandaży:

 1. Lauma – jest elastyczny i dobrze rozciągnięta. W wyniku tego, skutecznie sprostać zapalenie żył. Charakterystyczną cechą jest metalowy klip, przyczyniając się do doskonałej stabilizacji na piechotę. Jest on używany podczas rehabilitacji urazów sportowych i okresu pooperacyjnego.
 2. Intex – różnią się bardzo małą rozciągliwość, dzięki zastosowaniu elastycznego łącznika doskonale oddaje prawidłowej pozycji, gdy opatrunek. Wymiary opatrunku jest nie większa niż 30 cm. Bandaż jest hipoalergiczny, nie działa drażniąco na skórę, nie psują ubrania i włosów.
 3. Kompresja – ciągnąc za nogi i wznowienie prawidłowego krążenia krwi w żylaków. Ze względu na elastyczność zapewnia bezpieczne mocowanie ze stworzenia niezbędnego nacisku, doskonale usunięte. Być może użycie bandaża kilka razy, ceny są zróżnicowane i dostępne dla każdego.

Warunki korzystania z elastycznych bandaży

Na pierwszy rzut oka, aby bandaż nogi, nie jest wymagana specyficzna wiedza. Ale to nie dlatego, że nie może być leczeniem z niewłaściwej lokalizacji efektu bandaż kompresu.

Dlatego należy przestrzegać następujących zasad:

 1. Podwiązanie musi odbywać się w godzinach porannych, gdy pacjent jest w łóżku. Bezpośrednio przed zabiegiem musi trzymać nogi w górę, aby zmniejszyć obrzęk i krew wszedł.
 2. Bandażowanie nogi są w powietrzu, zaczynając od stóp. Im wyższa bandaż uzwojenia występuje słabsza powinna to zrobić, jednocześnie zmniejszając ciśnienie owinąć bandażem ramiona.
 3. Nałożyć bandaż na nodze powinno być warstwy nazywając siebie, nakładające się nieco mniej niż połowę. Opatrunek nie wykracza poza kolana. Aby wyeliminować dyskomfort w ruchu nie powinno być dużo, aby bandaż mocno kratkę kolano. Obcas z opatrunkiem muszą pozostać otwarte.
 4. Może również wystąpić z właściwego bandażowania niebieskie palce – gdy pozycja siedzącego pacjenta podczas chodzenia jest nieobecny.
 5. Skompresować czas decyduje pacjent z najlepszym skutkiem jest pokazany noszenia w ciągu dnia, odrywając się spać w nocy.
 6. Bandaż kompresji powinny być umyte. Nie można ukręcić, sucha ręcznikiem w rozszerzonej formie.

Technika bandażowania

Jak bandaż elastyczny bandaż nogi z żylaków? Najlepiej jest unikać błędów podczas ubierania się po raz pierwszy odbyło się z lekarzem. Jeśli nie można skorzystać z pomocy wykwalifikowanego, należy przestrzegać pewnych zasad:

 1. Opatrunek jest stosowany w górnej części komina, jest zgodna z drugiej strony, aby utworzyć żądane napięcie.
 2. Owijanie bandażem wokół stóp nie musi przekraczać wystającą kość, palce powinny pozostać wolne.
 3. Nawet niewielki obrzęk szybko idzie na kostki, pięty pozostaje wolny.
 4. W celu ustalenia należy ponownie zastosować i wiążąc osiem powrót do kostki.
 5. Zamatyvat noga kolana nogi wzmocnienie na każdej warstwie 3 cm.
 6. Optymalna szerokość bandaż 10 cm.
 7. Każda rewolucja bandaż podczas podwiązanie musi przejść do poprzedniego i jest prostopadła do osi nogi dla równomiernego rozkładu ciśnienia.
 8. Zaczepiania okład tynk nie może utrudnia łatwe usuwanie, w przeciwieństwie do szycia z gwintem na nodze bandaża.

Podwiązanie nałożona nieprawidłowo, jeżeli:

 • Po 10 minutach, nie wykazuje wrażliwość palców, a nie nabywają normalny kolor;
 • Uczucie dyskomfortu i ucisku w bandaż na nogę;
 • Ból nogi zakłócają normalnego ruchu;
 • Uczucie pulsowania w nogę.

Gdy sos jest konieczne, aby być uważny i ostrożny.

load...