Korzyści z matek wielodzietnych

Zawartość:

Prawie wszystkie kraje europejskie mają prawo, którego celem jest wspieranie rodzin wielodzietnych. Polska nie jest wyjątkiem. W ostatnich latach znacznie rozszerzył prawa matek wielodzietnych, zwiększone korzyści dziecko stało więcej korzyści. Wydawałoby się, że rodziny z dziećmi powinni czuć się na tyle bezpiecznie, ale to nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Prawo jest (lub raczej nawet prawa), ale jego mechanizm działania nie jest zakończona w jak najlepszy sposób, co prowadzi do różnych problemów. I często, w celu uzyskania korzyści, matek wielodzietnych musiał męczyć biura urzędników.

load...

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego nie prawo, a jeśli pracują, z dużym zera? Postaramy się przynajmniej częściowo zrozumieć sytuację i reagować na duże matek, matek samotnie na najważniejszych kwestiach, które ich dotyczą.

Zacznijmy od tego, kogo prawo uważa matką wielu dzieci. Prawo federalne mówi, że taka osoba jest kobietą, która ma w swoich wynajętych troje lub więcej dzieci (poniżej 18 lat). W uzupełnieniu do przepisów federalnych w każdym temacie Polskiej Federacji swoje programy opracowane w celu wsparcia rodzin wielodzietnych, mieszkających w danym regionie (kraj, województwo, region).

Taka pomoc udzielana jest do rodzin w różnych dziedzinach. Staraliśmy się zorganizować główne korzyści i płatności, które mogą się spodziewać matek wielodzietnych, w tym matek samotnie wychowujących troje lub więcej dzieci.

Korzyści płacić w dziedzinie usług mieszkaniowych i komunalnych, komunikacji, transportu

Dziś taryfy dla usług mieszkaniowych i komunalnych, które są kosztowne i tak, dorastających z zadziwiającą regularnością. I, oczywiście, te świadczenia, wynagrodzenia i świadczenia, do których są rodziny z dziećmi wszystko w porządku, odgrywają bardzo ważną rolę w budżecie rodzinnym. Na przykład, podczas płacenia za usługi publiczne rodziny z trójką dzieci otrzymują 30 procent zniżki. Jeśli rodzina od czterech do sześciu dzieci, zniżka wyniesie 50 procent, a jeśli istnieje siedem lub więcej dzieci, rodzina jest zwolniona z opłaty w całości.

load...

Ponadto, rodzin z dziećmi otrzymują zniżkę 50 procent do płacenia za usługi telefonicznej. Rodzice, którzy mają 5 lub więcej dzieci otrzymują miesięczne płatności do zwrotu kosztów transportu publicznego.

Do tej pory wiele matek istnieje cała lista korzyści. Matki wielodzietne otrzymują miesięczny dodatek podczas urlopu podjęte w celu opieki nad dzieckiem w wieku do lat osiemnastu (federalnej ustawy „o państwowych świadczeniach dla obywateli z dziećmi” 19 maja, 1995). Zniżki dla matek mających wiele dzieci jest określana na podstawie minimalnej stawki płacy, która została ustanowiona przez prawo federalne, niezależnie od liczby dzieci.


Korzyści momencie przejścia na emeryturę

Prawo federalne „na emerytury pracy w Polskiej Federacji”, obowiązująca od 1 stycznia 2002 roku, stanowi, co następuje: kobiety rodziły pięć lub więcej dzieci i podniósł je do 8 lat są uprawnieni do otrzymywania po osiągnięciu 50 lat na emeryturę w obecności 15 lat ubezpieczenia. Jeśli doświadczenie nie jest dostępny, emerytura jest przyznawana na zasadach ogólnych. Dla kobiet wiejskich, które urodziły się pięć lub więcej dzieci i podniesionymi je do wieku 8 lat, ustawa przewiduje na emeryturę w wieku 50 lat, bez żadnych zastrzeżeń.

Jakie prawo ma dużą rodzinę

Lista praw dużej rodziny jest obszerna, ale, niestety, nie zawsze, prawa te mają rzeczywistej treści.

Tak więc, prawo mówi, że duża rodzina ma prawo oczekiwać:

  • Darmowe posiłki dla dzieci, które są w szkole
  • Darmowych lekarstw na receptę
  • Darmowe podręczniki
  • Bezpłatnej edukacji w szkołach artystycznych
  • Darmowe zoo wstęp
  • Darmowe przejazdy środkami transportu publicznego (z wyjątkiem taksówek i minibusów)

Ponadto, rodziny z dziećmi mają prawo do wolnej ziemi, jak również otrzymać znaczną rekompensatę od państwa na mieszkania.

Mamy wymienionych najbardziej podstawowych praw dużych rodzin, w rzeczywistości jest o wiele więcej. Jednak, jak pokazują liczne przykłady, w praktyce, prawa te są wykonywane bardzo trudne. Lokalne władze w większości przypadków po prostu sabotować spełnienie wymagań, które stawia prawo.

Nie, raczej nie prawo odmówić, ale uzyskanie korzyści od państwa, wyrażonej w prawo, by być ozdobione tak wielu biurokratycznych przeszkód, że będzie musiał spędzić dużo czasu. I tam jest ten czas, matki rodzin wielodzietnych, które na ramionach dużej rodziny. Co o samotnych matek wychowujących troje lub więcej dzieci?

Jest to szczególnie trudne do osiągnięcia satysfakcji ze swoich praw do ziemi. Co do zasady, urzędnicy mówią, że nie ma wolnych miejsc. Tutaj systemów korupcji opracowany dawno temu, w metrze handlu, władze lokalne zarobić pieniądze.

Niedoskonały mechanizm działania dla dobra przepisów sprawia, że ​​są nierentowne.

Płatności dla dużych rodzin

Płatności na co mogą liczyć rodziny wielodzietne – z tym pytaniem bardzo często odnoszą rodziców wychowujących troje lub więcej dzieci.

Po pierwsze, duże rodziny otrzymują comiesięczne zasiłki od państwa dla każdego dziecka.

Po drugie, mają też prawo do otrzymania zapłaty za zakup mundurków szkolnych (raz do roku).

Jeśli w rodzinie więcej niż dziesięć dzieci, włożyli także płatności ogranicza się do niektórych świąt. Ponadto, matek z tych rodzin otrzyma dodatkowe płatności momencie przejścia na emeryturę.


Jak rozwiązać ten problem demograficzny i można to zrobić?

Pytanie, oczywiście, ciekawe, zestaw może być, ale mamy świadomość, że w obecnej sytuacji panującej w kraju, to brzmi retorycznie. Tymczasem w chwili narodzin problem osiągnęła takie rozmiary, że nadszedł czas, aby mówić o zagrożeniu bezpieczeństwa narodowego. Wszakże w rzeczywistości, nie mówimy o wzroście ludności, a przynajmniej o reprodukcji.

Jednak to, co rodzaj reprodukcji można mówić wtedy, gdy zdecydowana większość rodzin, jedno dziecko, dwie – to dużo. Ci, którzy decydują się zostać rodzicami wielu dzieci – mało ofensywnie. Według statystyk, które, jak wiemy, wie wszystko, rodzin z dziećmi tworzą nędzny 3 procent całkowitej liczby rodzin z małoletnimi dziećmi. Innymi słowy, rodzina wielodzietna obecnie niepopularne.

Dlaczego tak się dzieje? dzisiaj życie nie jest łatwe. Wielu nie chce mieć już i ze względów ideologicznych dzieci. Na świecie rośnie ruch pod hasłem „Childe wolnego”. Oznacza to, że pary są na ogół dobrze wykształcona, prestiżowym, dobrze płatnej pracy biorą zupełnie świadomą decyzję, by nie mieć dzieci. Nigdy. To przeraża. Ale z drugiej strony, to jest ich wybór, mają prawo do niego i nikt nie może zmusić ich do tego inaczej. Ale trend jest oczywiście przerażające.

W Polsce też istnieją takie pary. Oni wierzą, że posiadanie nawet jednego dziecka narusza swoje własne prawa, sytuacja finansowa pogarsza. Ci, którzy nie są tak radykalnie ustawiony, ogranicza się do jednego dziecka „nie chcąc produkować nieszczęścia.” Że takie rozważania są prowadzone przez wielu Polaków.

Jak zmienić tę sytuację? Co należy zrobić, aby w świadomości publicznej wziął stereotyp, że wiele dzieci urodzonych w rodzinach głównie aspołecznych, nie dbając o swoją przyszłość, że dzieci otrzymują przyzwoitą edukację?

Prawdopodobnie wiele zależy od państwa. Musi on zapewnić, że każda ustawa zaprojektowany, aby pomóc dużych rodzin, do pracy, zamiast pozostać piękne słowa na papierze. Mechanizm ich działania powinny być takie, aby zminimalizować próbę dużych rodzin, którzy chcą, aby ich świadczeń i płatności, które są gwarantowane przez prawo federalne.

Takie działania ze strony państwa, oczywiście, będzie odgrywać pozytywną rolę. Społeczeństwo musi zrozumieć, że duża rodzina jest ważna nie tylko z punktu widzenia zmian w sytuacji demograficznej w kraju. Duża rodzina tworzy i promuje harmonijną osobowość, a nie rodziny, wychowuje jedno dziecko. Dzieci z rodzin wielodzietnych łatwiej jest dostosować się do dowolnego ustawienia społecznej, mają stabilną psychikę, są bardziej towarzyskie.

A jeżeli jest krótka, konieczne jest nie tylko, aby pomóc tym rodzinom przezwyciężenie problemów finansowych, dodając nowe płatności gotówką. Najważniejsze – aby pomóc wielodzietna do realizacji podstawowych funkcji rodziny – kształcenie tych osób, bez których żaden kraj nie ma przyszłości.

load...