Korzyści dla matek – Singiel: postępować zgodnie z literą prawa

Zawartość:

Samotna matka w naszych czasach nie jest niczym niezwykłym. Socjologowie twierdzą o przyczynach takiego masywnego rozpadu rodziny. Grzechy ktoś na feminizacji społeczeństwa. Ktoś oskarża nieodpowiedzialnych ludzi, którzy są przyzwyczajeni do zmiany cały ciężar odpowiedzialności na barki kobiet i ucieczki od problemów w ich pierwszego pojawienia się. Cokolwiek to było, ale kobiety, które są zmuszone do podniesienia swoich dzieci, bardzo wiele dzisiaj. I taka pomoc państwa dla matek jest koniecznością.

load...

Każdy kraj ma swoje własne rozwiązanie tego problemu. I, co do zasady, konstytucja zawiera rozdział dotyczący świadczeń dla samotnych matek. Jednak prawo jest prawem. On jest oficjalny, suche i bezstronny. Nie był zaniepokojony łez Każda kobieta lub złamanym losu. Aby mieć moc prawną tylko dokumentów. Jakie? Wiem, że to nie wszystko. I nie każda mama zna swoje prawa. Postanowiliśmy wypełnić tę lukę i wyjaśnienie: jakie korzyści mają samotne matki przewiduje polskie prawo.

Kto jest samotną matką

Aby rozpocząć, niech określić, kto jest samotną matką. Jeśli sąsiad na ławce z niewiarygodną łatwością powiesić jak skrót do każdej kobiety, która nie ma wsparcia finansowego z mężem, potem prawa w tym zakresie jego opinia. Stan zajmie Ci jednego rodzica, jeśli:

 • Urodziła dziecko z nieprawego łoża;
 • Jeśli dziecko urodziło się po trzystu dni po rozwodzie;
 • Jeśli ojciec dziecka nie jest ustawiony (czyli kolumna ojcostwo jest puste);
 • Gdy rozwód wystąpił przed trzystu dni po urodzeniu dziecka, ale były mąż sporne ojcostwo w sądzie;
 • Jeśli przyjąć dziecko, ale nie są oficjalnie małżeństwem.

W każdym innym przypadku, kobieta nie jest uważana za samotną matką. Nawet jeśli jej mąż nie żyje, będzie prawnie uznać wdową. W tym przypadku pomoc od państwa, oczywiście, będzie. Ale otrzymają renty, lecz nie Wypłaty dla samotnych matek.

Często kobiety, niezależnie od powodów, są pozbawieni praw rodzicielskich człowieka i nadziei, że teraz państwo będzie płacić im pewną kwotę alimentów. Jednak polska legislacja na własną rękę szuka w podobnych sytuacjach. Prawnie, nawet pozbawieni praw rodzicielskich, mężczyzna jest ojcem dziecka i jest zobowiązany do zapłacenia mu alimenty.

load...

W związku z tym, korzyści z samotnej matki ze stanu takiej kobiety jest niedozwolone. Oznacza to, że jeśli ojciec prawny dziecka jest ustawiony, cały ciężar dziecka spoczywa właśnie na ramionach. Oczywiście, współczesny człowiek często wziąć wolne od takich zobowiązań, odwracając się od przystojnego księcia w Dodgers alimenty, ale to już inna historia.

A teraz pomówmy o jednym bardzo Częstym błędem popełnianym przez kobiety, aby chronić swoje dziecko przed ludzkim plotek. Chodzi o wynalezienie ojca noworodka. A jeśli młoda matka zrobiła to tylko wśród przyjaciół i sąsiadów. Ale nie. Oni nadal leżą w urzędzie stanu cywilnego, wpisując w kolumnie „ojciec” nieistniejącego człowieka (ojciec, dziadek lub ulubionego aktora). I wszystko jest niczym. Wydaje się, ze wszystkie wspaniałe.

Pełen zestaw dokumentów „matka + ojciec”, a do znajomych wymyślone wyciskacz łez, i przedszkola, w wyniku czego dziecko nie jest wstyd. Ale tutaj jest problem – w tej historii nie byłoby uwierzyć surowsze zwyczaje podczas przekraczania granic dziecka państwa. Prawo wymaga, by nie pozwolić małoletnich do innego kraju bez notarialnie zgody ojca. A jaka jest nazwa określona w dokumencie? Sergei Bezrukov? No, gdzie można spojrzeć na to teraz? Zgadza się. Dodatkowo, niektóre kliniki medyczne wymagają zgody obojga rodziców do działania, jeśli operacja jest ryzykowna.

Więc wyobraź sobie, że są w kluczowym momencie, gdy stawką jest życie dziecka, starając się udowodnić biurokratów w białą szatę, ojciec wymyślone i wprowadzone tylko, aby być w stanie bezpiecznie prowadzić dziecko do przedszkola, bez obawy, że będzie zadzwoń fatherlessness. Warto? Raczej nie.

Nie, nie mieszać pojedyncze moms umieścić w „ojciec” kreską. Wystarczy upewnić się, że pracownicy rejestrator zanotował niewielki adnotacji w dokumencie „napisany zgodnie z jego matką.” Wszystko to jest dość mało. Teraz można swobodnie poruszać się z dzieckiem z jednego kraju do drugiego, aby dać dziecku do przedszkola bez ryzyka jest skazany i spróbuj na tytuł samotnych matek.

Aby podróż była pozbawiona jakichkolwiek przykrych niespodzianek w postaci głupawym celników, przynieść książkę, samotne matki. O tym, jak jej wystawienia, przeczytaj następny akapit. A także, co wypłata samotnych matek.


Wykonywanie pojedynczej stan matki

Od wieków ludzie są uzależnione od statusu, dokumentów i innych biurokratycznych prawnej. Każde działanie ludzkie musi być udokumentowane, w przeciwnym razie rząd odmawia płatności. Części zamienne biurokratyczną maszynę i samotnych kobiet. Dlatego, jeśli chcesz mieć wszystkie prawa samotnej matki, należy zarejestrować swój status. To musi być zrobione w Komisji Ochrony Socjalnej do swojego miejsca zamieszkania. To właśnie tam, że inspektor będzie szczegółowo wyjaśnić ci, co lista dokumentów wymaganych do rejestracji, a które w końcu prawa i korzyści dostępne.

Uruchamianie trochę do przodu, powiedzieć, że kwota pomocy od państwa zależy od pracy. Jeśli kobieta nie pracuje, ona umieścić pojedynczy dodatek matka z 1873.10 rubli w ciągu najbliższych 16 lat. W ten absolutnie nie ma znaczenia, że ​​dziecko idzie do przedszkola, czy nie. To Naliczane matkę aktywności zawodowej. Uruchomienie samą kobietę zostanie wypłacona 40% przeciętnego wynagrodzenia. Nawiasem mówiąc, przechodząc do Komitetu Ochrony Socjalnej, nie zapomnij zabrać ze sobą:

 • Paszport;
 • Akt urodzenia dziecka;
 • Zaświadczenie z wydziału mieszkaniowego, potwierdzające, że dziecko mieszka z tobą;
 • Książki pracy i oszczędności;
 • Rachunek zysków i strat za ostatnie trzy miesiące.

Warszawa Program ochrony socjalnej

Jeśli – pojedynczy mama, która mieszka w Warszawie, a następnie zastosować kompleksowy program rządu w Warszawie. Który jest dodatkiem do powyższych świadczeń, będzie uprawniony do kilku dodatkowych profitów. Na przykład:

 • Miesięczna wypłata odszkodowania samotna matka z dzieckiem, jeśli poziom jej dochód jest poniżej średniej. Ilość dodatkowego dodatku wynosi 500 rubli.
 • Jeżeli średni dochód na mieszkańca więcej niż minimum egzystencji, wówczas miesięczna wysokość świadczenia jest ograniczona do 170 rubli.
 • Dodajmy do tego miesięcznego zasiłku żywności dla dzieci do trzech lat w wysokości 500 rubli.

Nawiasem mówiąc, ta wypłata wyrównawcza powołuje się również duże rodziny, student, poborowy, dzieci niepełnosprawne, a także te dzieci, których rodzice chcieli za niepłacenie alimentów. Czy muszę dodawać, że korzyść ta wykorzystuje niemal połowa populacji stolicy?

Gwarancja pracy

Kodeks pracy przewiduje wiele przywilejów dla samotnych matek.

 1. Za opiekę nad chorym dzieckiem

  Jeśli leczenie jest przeprowadzane na stałe, zasiłek jest przyznawany w zależności od długości nieprzerwanej służby matki. W pacjentami leczenia, zasada ta jest przechowywana w ciągu pierwszych 10 dni, natomiast od 11. Dnia leczenia kobieta umieścić 50% swoich dochodów, niezależnie od całkowitego czasu. Jeśli dziecko – przedszkola i idzie do przedszkola, świadczenie jest wypłacane w pełnej wysokości matki. Kiedy dziecko choroby wieku 7 do 15 lat płacą pierwszych 15 dni, chyba że istnieje konieczność medyczna przedłużyć leczenie.

 2. Rozwiązanie umowy o pracę

  Prawo przewiduje wiele korzyści dla samotnych matek w przypadku rozwiązania umowy o pracę. Matka nie jest w stanie zredukować oddalenie dla rozbieżności ze stanowiska z powodu słabego szkolenia. To nie przejdzie pod redukcji w związku ze zmianą kierownictwa firmy. Nawet z likwidacją przedsiębiorstwa samotne matki są przyznawane prawa do przymusowej rekrutacji.

 3. święto

  Samotne matki polegać dodatkowe dwa tygodnie urlopu bezpłatnego, który potrafi wykorzystać w całości lub w części, ale nie mają prawa do noszenia na następny rok. Jeśli mamy jedną matkę z rąk dziecka z niepełnosprawnością, jest on uprawniony do 4 dodatkowych płatnych dni wolnych.

Przedszkole i szkoła

Każda matka wie, jak trudno jest dostać się do przedszkola budżetu. Wydaje się, że aby stać w kolejce na miejsce w przedszkolu trzeba mieć, gdy dziecko jest planowana tylko. Ale jeśli – samotna matka, ustawa daje prawo do pisania w przedszkolu bez kolejek. I to jest prawda. Po tym wszystkim, jeśli dziecko jest zapewnienie całkowicie na barkach kobiety, to ona musi iść do pracy znacznie wcześniej, aby nakarmić dziecko.

Nawiasem mówiąc, zapłata za przedszkola dla samotnych matek jest również o połowę. To samo odnosi się do klubów dziecięcych, szkołach muzycznych i innych instytucji edukacyjnych. Oznacza to, że państwo daje maksymalną pojemność pojedynczego matki do jej stóp. Jeśli chodzi o płatności miesięcznych, które zbiera przedszkola z rodzicami, przekazując literę prawa (tutaj ty i powszechne wymuszenie na remonty, nowej sali gier lub magnetofonu w sali muzycznej) to państwo jest bezsilne. Jeśli wymagana ilość nauczycieli jest wysoki, starają się zakwestionować go doustnie.

Wiele kobiet skarży się na fakt, że zasiłek nie może być, że nie żyje, ale nawet przeżyć. W pełni zgadzam się z tobą. Ale spójrz, ile samotnych matek dookoła. A jeśli pomnożyć liczbę osób potrzebujących w wielkości dotacji, okazuje się ogromna, nawet w sumie w całym stanie.

Jest jeszcze inny niuans w definiowaniu dziecka w przedszkolu. Fakt, że kraj dramatycznie wzrosła liczba samotnych matek. W związku z tym prawo do niezwykłego urządzenia w przedszkolu muszą dzielić. W tym celu możemy wymyślił tzw preferencyjne kolejkę że to tylko samotna matka. Co do szkoły, tu kobiety pod warunkiem świadczeń socjalnych. W szczególności – bezpłatny dziecka dwa posiłki w stołówce szkolnej.

Korzyści Ordynacja podatkowa

Jak wiemy, kod podatkowy Polskiej Federacji przewiduje możliwość odliczenia od podatku w wysokości 300 rubli miesięcznie na każde dziecko podatnika. Dla samotnych matek korzyści podatkowe są podwojone. Oznacza to, że może ona „nie dodavat” stan 600 rubli miesięcznie ze względów prawnych. I świadczenie to trwa tak długo, jak dziecko ma 18 lat. Nawiasem mówiąc, jeśli samotna matka poślubia, podwójne odliczenie podatku też nie jest już ważna, a teraz będzie musiał zapłacić 300 rubli odpisu standardowego, jak również wszystkich innych rodziców.

świadczenia mieszkaniowe

Świadczenia mieszkaniowe dla samotnych matek są dość słabe. Jeśli uważasz, że prawa, osoby samotnie wychowujące dzieci mają prawo do nadzwyczajnego obudowy. Ale potem przyszedł w życie zmian do niemal całkowicie zniweczyć działanie samego prawa. Fakt, że przywileje są rodziny wielodzietne i matki-bohaterki. Dlatego też, w celu uzyskania mieszkania, samotna matka, trzeba najpierw udowodnić konieczność jego otrzymania, a po obronie preferencyjnego kolejkę, która jest często niemal tak długo, jak zwykle.

Dodajmy do tego standardowego biurokracji z papieru, a zrozumiesz, że coraz mieszkaniowy samotnej matki jest prawie niemożliwe. To samo odnosi się do zwykłego zakup mieszkania. Zgadzam się, że żyją na zasiłki dla samotnych matek, a jednocześnie zdobyć pieniądze na ich własnych domach – to z krainy fantazji. Dlatego będziemy czekać na kod Obudowa weźmie pod uwagę prawa samotnych matek i pomóc im poprawić ich warunki życia.

Na koniec pragniemy wszystkich samotnych matek: nie rozpaczaj. Nie jesteś sam. I niech nikogo w swoim życiu, ale nie jest dzieckiem – najlepszą rzeczą, jaka może być w tym życiu. Nawet jeśli żyją od wypłaty do wypłaty, przewracając korzyści od państwa, nadal pozostać ogromnie bogata kobieta. Bogactwo jest w uśmiechami dzieci i bezcennych chwil radości, który daje dziecku dorastania. Doceń to i niech to będzie dobry w swoim życiu!

load...