Kontrolowanie emocji: jak nauczyć się kontrolować negatywne uczucia

Zawartość:

Czasem tam z wami, że pod wpływem emocji coś zrobić lub powiedzieć to, co potem gorzko żałować? Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego nie można kontrolować siebie? Pewnie już zauważyłeś, że taka sytuacja występuje z pewnymi rodzajami uczuć, takich jak gniew czy zazdrość.

load...

Depresja, lęk, niepokój i obsesyjne myśli o problemach często grają zbyt dużego rolę w życiu człowieka. Ludzie negatywnie reagują na wiele bodźców. Ale żeby być sprawiedliwym, często pochopnych wniosków. Jednak wielu z nas traci zdolność do kontrolowania siebie i splash swoje emocje na innych.

Już zaczęła się martwić o to, że w ostatnim czasie, takie błędy występują częściej z wami? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Zbyt wielu ludzi pozwalają emocje przejąć szczyt. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma nic złego w silnych przeżyć emocjonalnych. Są one cennym elementem ludzkiej egzystencji, wzbogacając nasze nudne życie. Najważniejsze, że to nam nie zaszkodzi.

Bez ich emocje, będziemy obojętni roboty. Ale gdy jest całkowicie nieobecna samodyscyplina i poczucie, wręcz przeciwnie, zaczynają kontrolować działania – może wystąpić poważne problemy. Musisz nauczyć się trzymać emocje i lęki w ryzach. I nie zapomnij, aby utrzymać równowagę między umysłem i chęcią być obrażony przez cały świat. Pozwoli to na myśli, aby zawsze pozostać klarowny i akty – celowe.

Jak mogę kontrolować emocje

Zarządzanie uczucia – nie je ignorować. Emocje sterujące oznacza samo w sobie, kiedy uznają swoje wady, ale pracujemy nad nimi, jeśli uważasz to za stosowne. Nie reagują impulsywnie i niekontrolowany. Ale po pierwsze, należy zrozumieć, jak to zrobić, można manipulować emocjami. Co jest potrzebne, aby dowiedzieć się w pierwszej kolejności?

load...

Świadomość i oświadczenie emocji

To bardzo proste, a jednocześnie bardzo zabawny. Po opanowaniu tej techniki, będzie reagować na bodźce zewnętrzne bardziej świadomie, wiedząc, jaki rodzaj reakcji może mieć. Jak to zrobić? Na przykład, jesteś w pośpiechu do autobusu. Pilnie trzeba przejść przez ulicę, aby dostać się do przystanku. Ale jak tylko dojdziesz do skrzyżowania, czerwone światło dla pieszych. Oczywiście, jesteś trochę zły, zwłaszcza jeśli widzisz, że się zatrzymał jechał ciężarówki. Potem idziesz na drodze i zostawić następny autobus, a ten mały incydent całkowicie zapomnieć. Ale po jakimś czasie będą się zastanawiać – Skąd to podrażnienie?

Czy odpisać całą zmęczenie i poczujesz, że jest to twoja rodzina właściwie zachowywać. Ale wszystko zaczęło się coś cały ruch! To jest ulotne, mało znaczące zdarzenia (oczywiście, jeśli nie jesteś w samolocie późno) doprowadziły do ​​reakcji łańcuchowej: czerwony – łatwy zły – podrażnienie – obraza dla całego świata.

Ważne jest, aby zrozumieć i zrozumieć chwili, gdy nie było negatywne emocje, to początek łańcuchu. Jak szybko nauczyć się ją ignorować, staniecie się bardziej wrażliwi na wszystko, co dzieje się prawie bez świadomego udziału.

Odosobnienie emocji

Gdy jesteś w stanie rozpoznać swoje emocje, trzeba nauczyć się patrzeć na nich jakby z zewnątrz. Oglądając go, nieświadomie ciągnie dalej, oddzielając je od siebie. Uczucia w tym przypadku nie są już w stanie przejąć górze i szybko znikają. Oto przykład: każdy wie, jak irytujące odgłosy alarmów samochodowych zewnątrz. Zwłaszcza, jeśli właściciel samochodu nie może usłyszeć dźwięk alarmu i nie wyłączyć alarm. Długie monotonne wycie prostu irytujące!

Im bardziej skupić się na zewnętrznych bodźców, tym głośniej i bardziej odpychająca wydaje ciebie. I silniejsze zaburzenie, które zamienia się w gniew i złość. Czy można sobie wyobrazić, jak wziąć cegłę i uruchomić go prosto w przednią szybę! Albo lepiej gospodarzem!

Teraz spróbuj spojrzeć do wewnątrz, zamiast słuchać odgłosów ulicy. Wystarczy obejrzeć swój gniew, jak gdyby był w jakiś sposób niezależny byt, a nie własne emocje. Co się stanie w ciągu kilku minut, podobnie zaskoczyć! Anger zniknie bez śladu, i alarm po prostu przestać zwracać uwagę. Albo stać postrzegają ją zupełnie inaczej. Jest możliwe, że będzie nawet zabawne. Stanie się tak, jeśli chcesz.

Proste kroki, aby kontrolować swoje emocje

Oczywiście, trudno jest drastycznie zmienić swój stosunek do świata, do ludzi i sytuacji. Kontrolować zmysły muszą zostać stopniowo, dzięki czemu małe kroki każdego dnia. Nie można po prostu nauczyć się chodzić, mówić, czytać. Podobnie potrzeba działania w tej sytuacji.

 • Zbadaj swoje emocje

Istnieje wiele różnych odcieni emocjonalnych doznań, które mogą czuć się każdy człowiek. Ale psychologowie zidentyfikowali szereg podstawowych emocji, od którego pochodzą wszystkie uczucia: odsetki, radość, strach, zaskoczenie, smutek, złość i obrzydzenie. Wszystkie inne odczucia – pochodne. Na przykład, zazdrość – jest przejawem strachu. Czy strach, że nie są tak dobre jak ktoś inny. Albo nie chcesz czuć się opuszczony, bo – nie jest „doskonały”, a nie „najlepsze”.

 • Przyjąć, że emocji nie pojawiają się znikąd, a pojawiają się stopniowo

Wiele razy na poziomie podświadomości, powinieneś być na łasce swoich emocji. Potwierdzając swoje uczucia, będziesz w stanie lepiej je kontrolować. Trzeba tylko uznają je od początku, ponieważ sposób, w jaki nie pozwoli złość lub niechęć i wzmacnia możliwość budowania (pamiętaj przykład z sygnalizacją świetlną).

Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie – aby zignorować lub tłumić swoje emocje. Gdy jesteś zainteresowany odpowiedzią na pytanie, w jaki sposób można kontrolować siebie, to pewnie wiesz, co to może obrócić – ogłuszający „eksplozję” w próżni, wydaje się, lokalizacja.

 • Należy zwrócić uwagę na to, co się dzieje w twojej głowie, gdy nie jest zła emocja

Wystarczy zatrzymać i przeanalizować wszystko, co po prostu myślał, aż znajdziesz się pomysł, który spowodował gniew, agresja, apatia, niechęć. Czasem nawet przelotnie, niemal nieprzytomny myśli mogą nas doprowadzić do depresji lub zły nastrój. Na przykład, w pracy nagle poczuła niepokój i martwi, ale nie można dowiedzieć się, co go wywołuje.

Jeśli się nad tym zastanowić, to okazuje się, że na spotkaniu z szefem powiedziałeś cześć, a on nie odpowiedział. Podświadomość przemknęła myśl: „Chcę, aby zwolnić!”. Stąd niepokój. Nie zauważyli, że się do takiego wniosku (stało się to nieświadomie). Ale cały dzień był dręczony, zastanawiając się, dlaczego przezwyciężyć złe przeczucia.

 • Pomyśl o tym, jak myśl, która spowodowała alarm może być uzasadnione

Przyjdź, aby myśleć o celowe błysnął przypuszczenie o zwolnienia, może to być dość rozsądna konkluzja – kierownik po prostu nie słyszy, bo, na przykład, był zbyt zajęty myślami o zbliżającej się konferencji. Jeśli zrozumieć idei, które spowodowały negatywne emocje, a następnie na ściślejszej kontroli może okazać się bardzo absurdalne. I nie trzeba zgadywać, gdzie uczucia niepokoju: „Co zrobić, jeśli w domu, że coś się stało nagle zapomniał wyłączyć żelazko?”.

Zadaj sobie pytanie: „Czy jest jakiś inny sposób reagować na taką sytuację jest to możliwe, jest bardziej racjonalne, w przeciwieństwie do mojej poprzedniej odpowiedzi?” Jeśli weźmiemy przykład z szefem – byłoby lepiej zachowywać się w sytuacji, w której nie przywitać się z tobą? Wart cały dzień się denerwować z powodu bezpodstawnych spekulacji? Lepszym sposobem, aby powiedzieć sobie, jak Scarlett O’Hara, bohaterka powieści „Przeminęło z wiatrem” – „Pomyślę o tym jutro!” Jeśli zdecydujesz się uspokoił, a także – w porządku, mamy do czynienia z negatywnymi emocjami. A jeśli nie działa? Co robić dalej? Przejdź do następnego kroku.

 • Rozważenie możliwości

Przynajmniej teraz wiesz, gdzie było nieprzyjemne odczucia. Emocje przejąć wami przewagę, gdy założymy, że istnieje tylko jeden sposób, aby reagować na sytuację. Ale zawsze jest wyborem. Na przykład, jeśli ktoś cię obraża, i czujesz złość na to, wówczas reakcja może być odpowiedzią obraźliwe. Ale masz dwie możliwości (oczywiście, jeśli uważasz, że jest możliwe, aby znaleźć i więcej).

Nie możesz odpowiedzieć i nic nie robić. Albo zrobić odwrotnie, co jest zwykle w takiej sytuacji nie zgodzić. Po podjęciu decyzji, ważne jest, aby upewnić się, że jest – to świadomy wybór, a nie reakcja na towarzyszących emocji. Na przykład, jeśli ktoś cię obraża, a nie robić nic – to pozycja. Być może jest to – odpowiedź na twoje obawy przed konfrontacją? Istnieją bardzo dobre powody, aby działać zgodnie z wewnętrznym Ya

 • Zasady

Co chcesz być? Jakie są wasze morale? Czego efektem tej sytuacji wolisz? W końcu, jaka powinna być twoja decyzja, tak aby później nie pożałujesz na ten temat? Odpowiadając na te pytania, można zrozumieć siebie i swoje emocje.

 • Logika

Jakie reakcje sądzisz, doprowadzi do pożądanego rezultatu? Na przykład, jeśli wciśnięty na ulicy, a ty nie chcesz kłopotów, można po prostu przejść obok w milczeniu. Ale jeśli odepchnął pijanego, a nawet zaczął obrażać cię, pamiętaj, że to ty był popychany – po prostu w milczeniu przejść obok, niestety, to nie będzie działać. Skandal wciąż wybuchają: będzie on odwołuje się do ciebie i będzie krzyczeć. W takiej sytuacji lepiej jest przeprosić się uspokoić hałaśliwy.

Powyższe przykłady wyjaśniają, jak nie pozwolić panika, strach, gniew kontrolować swoje zachowanie. Jeśli chcesz doświadczyć możliwie jak najmniejsze negatywne uczucia, by zacząć zmieniać swój pogląd na świat. Dzięki temu stają się bardziej optymistyczne i radosne. Ale za pierwszym razem trzeba dowiedzieć się, jak neutralizować negatywne emocje.

Dlaczego istnieją negatywne myśli: nauczyć się poprawnie myśleć

Trzeba przezwyciężyć społeczeństwa narzuconych norm zachowania. Po tym wszystkim, ostatecznie prowadzić do niepokojących myśli i negatywnych emocji. Istnieje wiele naszych irracjonalnych pomysłów, które dają zbyt wiele czasu i uwagi. Można pozbyć się tych standardów, realizując ich fałszywość. Sprawdź, czy masz podobne przekonania.

 • Konieczne jest, aby być doskonały w każdym calu

Zapamiętaj raz na zawsze, być doskonały we wszystkim jest to niemożliwe. Jeśli uważasz, że będziesz zadowolony, jeśli nie można osiągnąć doskonałość, a następnie resztę życia tak naprawdę skazuje się na niepowodzenie. Nawiasem mówiąc, nie ważne jak spróbujesz, będziesz w stanie się ulubionym miejscem na świecie. To jest po prostu niemożliwe, aby być zawsze dobrze i tak jak absolutnie każdy. Ty – nie słońce, nie dolar, który uwielbiał. Ponadto, istnieją ludzie, którzy nie potrzebują nikogo. Nie tworzyć własne życie nieszczęśliwy, starając się ich zadowolić?

 • Nieuczciwa postawa sugeruje złośliwość

Większość ludzi, którzy przychodzą do was nie, jak chcesz – to swoich bliskich (bo to one komunikować się najbardziej). Są coś docenić. Problem polega na tym, że ludzie są „mieszanina” zarówno dobre i złe. Dodatkowo, każdy ma swój własny pomysł sprawiedliwości.

 • W każdej sytuacji należy płakać

Niektórzy ludzie mają tak słabe „bezpiecznik”, że nie mogą znieść tego problemu i do radzenia sobie z najmniejszego rozczarowania. W wyniku tego, że ciągle grożą przyjaźń, relacje, często nawet stracić pracę. Wieczny histeria i urazy – co może być gorzej?

Jeśli ścieżka jest wciąż w kłopoty, nie przejmuj się i nie rozpaczaj. Wielu ludzi wierzy, że jeśli się martwisz, to pomoże rozwiązać wszystkie problemy. „Jak dobrze, że to koniec! Tak, to jest następny na liście, co powinno mnie to obchodzi?” Jeśli nie jest problemem, jest to konieczne do wykonania.

 • Gdyby istniały okoliczności, nic nie może być zmieniona

Jesteś nic takiego? Musisz widziałem dokumentalne o więzieniach. I prawie każdy więzień, mówiąc o swojej drodze do więzienia, barwnie opisując swoje życie. Jakby – korka, odbijając się na falach okolicznościach. Nie można być słabej woli zabawką w rękach losu i zbieżność zbiegów okoliczności. Zawsze masz wybór.

 • Łatwiej jest ignorowanie problemu, niż zwrócić się do nich twarzą

Nawet bolesne doświadczenia, które możemy uzyskać w przeszłości, może służyć jako podstawa do uczenia się i rozwoju. Wszystko, co nas nie zabija, czyni nas silniejszymi. Dlatego też nie należy zapominać o skandalu z jego siostrą, niezapłacone rachunki, czy kłótni z mężem. W przeciwnym razie, wszystko w jednym miejscu spadnie na was kuli śniegowej. Jeżeli nie nauczymy się czegoś nowego, zawsze będzie zakładnikiem naszej przeszłości.

 • Popadają w depresję, jeśli nie okazało się tak, jak chcesz

Planowaliśmy kupić nową sukienkę, a tu jest to konieczne do naprawy samochodu, który przypadkowo wjechał na krawężnik? Jedziemy do objęcia stanowiska szefa, ale mianował swojego kolegę? Nie można przewidzieć przebieg swojego życia? Więc dlaczego sądzisz, że wszystko będzie zrobione dokładnie tak, jak tego chcesz? Po prostu trzeba być gotowym, aby zapewnić prawidłowe działania.

 • Uważają, że można być szczęśliwym bez kostki wysiłki

Czy uważasz, że można cieszyć się życiem, przyjmując go za to, co to jest? Gdyby to była prawda, każdy zamożny człowiek stara się zrobić nic – bo ma już wszystko. Ale z jakiegoś powodu nadal pracuje. Jest to konieczne, aby utrzymać, a nawet zwiększyć swoje bogactwo. Tak samo jest z naszym życiem – niemożliwe jest życie cieszyć się jedną z jego osiągnięć. Przede potrzeba stale pracować.

Czego nie należy myśleć

W początkowych etapach pracy nad sobą, nawet wtedy, gdy jest to niemożliwe, aby całkowicie zachować kontrolę emocjonalną, ważne jest, aby dowiedzieć się, w celu uniknięcia błędów poznawczych. Z powodu swojej sytuacji wydają się gorzej niż jest w rzeczywistości. Każdy z nas słyszał wyrażenie „patrzenia na świat przez różowe okulary”. Ale kiedy pozwolą na takie zakłócenia rzeczywistości, widzisz świat przez szkło brudnym szarym kolorze! Istnieje kilka podstawowych rodzajów myślenia, z którego chcesz się pozbyć jak najszybciej „odkryć” je w głowie.

Wszystko albo nic!

Idziesz do skrajności. Myślisz, że wszystko może być albo po prostu dobre lub po prostu źle. Nie poznajesz lub nie zauważyć, co często jest w środku. Jeśli nie są doskonałe, nie czujesz się samowystarczalny. Jeśli nie można coś zrobić perfekcyjnie, to nie zacznie działać w tym kierunku. To jest perfekcjonizm – raczej nieprzyjemny stan, który często prowadzi do konfrontacji z innymi i prowadzi do głębokiej depresji. Wyrzuć te myśli!

Zbytnim uogólnieniem

Jednym z negatywnych zdarzeń zamienia się w niekończącym się „wzór” klęski. „Dziś mój chłopak mnie nie dzwonić. Nie nazywaj mnie kiedykolwiek. On mnie nie lubi. Jestem strasznie. Jestem nikt nigdy nie ma takiego, co ja. Życie nie jest porażką”

To – wymiana pozytywny negatywny. Jeśli ktoś mówi, że masz coś dobrego, nie brać pod uwagę. Ale jeśli twój przyjaciel powiedział, że nie jest bardzo ładne, myślisz, że skoro myślisz o wszystkim i zawsze. Nie pochopnych wniosków! Nigdy interpretacji wydarzeń, zwłaszcza gdy nie masz żadnych faktów, które mogą wspierać przekonująco swoje wnioski.

Starając się zdecydować na inną

Nie zawsze możemy myśleć, że szef, sąsiedzi i koledzy traktują cię źle. Nawet nie przeszkadza, aby to sprawdzić, niektóre dziewczyny po prostu przestać komunikacji z „zło” jednostek. W tym przypadku nie jest zamiennikiem emocji rzeczywistości – „Czuję więc, tak jest!”. Ale po prostu zakładamy, podnosząc swoje założenia w przekonaniu. Nie sądzę. Pre wierząc, że wszystko okaże się źle, mówiąc sobie, że jest to fakt, początkowo zaprogramować się na niepowodzenie.

Wyzwiska nie jest również dopuszczalne. To jest – ekstremalny stopień zbytnim uogólnieniem. Jeśli zrobiła jakiś błąd, natychmiast wisi na etykiecie „. I – przegrany” Jeśli ktoś nie zachowywał się tak, jak czuję się dobrze, od razu umieścić pieczątkę na nim – „nieuczciwy”.

Przesada czy mało

Wyobraź sobie, że patrząc na siebie lub dla kogoś innego przez lornetkę. Myślisz, że masz zrobić zbyt wiele złego? Myślisz, że ktoś zachowuje się niegodnie wobec ciebie. I spróbować wyobrazić sobie, że zwrócił lornetkę przez drugą stronę. Wydaje się, że błąd ten nie jest tak straszne, i inne niedociągnięcia mogą nie wyglądać tak ważne. W życiu, prawda jest zwykle gdzieś w środku.

Nadmierne wymagania

Nacisk jako sposób motywacji – co może być gorzej? Szkoda, jeśli powtarzam sobie: „muszę to zrobić”, jako modlitwę na noc. Czar nie daje siłę, a tylko sprawi, ciągle czuję się winny. A jeśli dystrybuować żądania od innych, w końcu poczujesz złość, frustrację i niezadowolenie.

Stała obecność „jeśli”

Myślenie: „Jeśli dostanę …”, „Jeśli będę …”, dajesz myśli kolorowanki niepewność, umożliwiając przedawaryjna. W ten sposób można określić, że program podświadomości. Ale nasz mózg – biologiczny „komputer”: co można umieścić w instalacji, więc to będzie działać.

Nie wspominając o tym, że wiele problemów emocjonalnych są tak skomplikowane, że wymagają one dodatkowej pomocy psychologa. Niektóre płci pięknej nie warto zaniedbywać. Niestety, nie cały czas, aby zacząć je realizować.

Gdy emocje muszą zawierać

Ważne jest, aby zrozumieć, że emocje są niezbędną częścią naszego życia. I samo istnienie zmysłów jest całkiem naturalne dla każdego człowieka. Ważne jest, aby nie iść na nich od czasu do czasu i móc nimi zarządzać. Kluczem do sukcesu jest zdolność do ignorowania lub stłumić je i kontroli. Ważne jest, aby nauczyć się akceptować nieprzyjemnych sytuacji i reagować w sposób obiektywny.

Teraz, gdy widziałem, że emocje kontrolować – prosta sprawa. Można zarządzać je bez pokazywania swoich uczuć i urazy. W każdej sytuacji, nawet gdy wydaje się beznadziejna, zawsze masz do wyboru dwie opcje: spojrzeć na to z pozytywnej lub negatywnej punktu widzenia. Jako przykład, w najcięższych przypadkach, które miały miejsce w szeregu:

 • Wypadek, który uszkodził samochód

Negatywna reakcja: maszyna jest uszkodzona, będzie musiał ponosić dużych nakładów, aby go odtworzyć.

Pozytywna reakcja: to tylko kawałek żelaza! On może zawsze zostać naprawione. Najważniejszą rzeczą jest to, że nie ma osób zostało boli!

 • Śmierć bliskiej osoby

Negatywna reakcja: życie traci wszelki sens, nie chce niczego.

Pozytywna reakcja: Jestem wdzięczny za to, że był człowiekiem, wierzę, to zawsze będzie żyć w moim sercu. Jest to bardzo ciężkie straty. Ale nawet tutaj można znaleźć siłę, aby nie wpaść w rozpacz.

Czy chcesz zranić przeniknął do wszystkich dziedzinach życia? Albo zdecydować, aby odłączyć się od negatywnych myśli i niech szczęście w swoim życiu? Pamiętaj, że kontrola emocji – jest w twoich rękach. Dowiedz się, jak podejmować właściwe decyzje!

load...