Konfitura z płatków róży – przepis

Rose – to nie tylko piękny kwiat, i kochany przez wielu, ale głównym składnikiem dżem. Każdy właściciel powinien przynajmniej raz, aby ugotować pyszny dżem różany i przeszedł obok krzaki róż rosnących w stoczni nie zapomnij zbierać płatki róży.

load...

Różowe płatki wzbogacone nie tylko witaminy, takie jak witamina C, witamina K, witamina B, ale również duże ilości substancji, takich jak jod, miedź, potas, wapń, magnez, cynk, mangan, żelazo, chrom, fosfor, wanad, krzem i itd.

Szczególnie dżem z płatków róży, zaleca się osobom cierpiącym na choroby układu krążenia, którzy chcą schudnąć, a także organizować pracę układu pokarmowego.

Róży jam receptury

Składniki:

  • 200 gr. Płatki róży (dowolnego koloru, korzystnie mały)
  • 200 gr. Cukier
  • 1 kg. Syrop cukrowy
  • 400 ml. Syrop wodny
  • 1 cytryny

Przygotowanie:

load...

Płatki róży należy umyć, pokroić i mash nieznacznie. Pokrojone płatki wypełnić z cukrem i dodać sok z połowy cytryny. Dokładnie wymieszać. Future dżem pozostawić na 5-6 godziny.

W międzyczasie przygotowuje się syrop na 1 kg tego. Cukier zalać wodą i postawić na ogniu. Gotować do syrop cukru do całkowitego rozpuszczenia, po czym dodać pozostały syrop cytrynowy i płatki róży. Po gotowaniu jam ogień ustąpił wrzenia przez 5 minut. Następnie zdjąć z ognia i ostudzić. Ostygnięciu wlać zacięcie do słoików. Konfitura z płatków róży przepis, który nie może strawić zacięcia, bo to straci swój smak.

Bon appetit!

load...