Komunikacja werbalna i niewerbalna: klucze do sukcesu

Zawartość:

Komunikacja – to kompleks społeczno-psychologiczny proces wzajemnego zrozumienia między ludźmi. Jej głównymi narzędziami są werbalne i niewerbalne środki komunikacji. Werbalne (od łacińskiego „oral, słowna”) oznacza – jest to. To wszystko jest bardziej lub mniej wyraźne, ale nie komunikować się tylko za pomocą głosu. Większość naszych „message” mijamy w drodze niewerbalnej (niewerbalne) trybu komunikacji. Komunikacja niewerbalna – język ciała, lub – zawiera nasze mimikę, gesty, kontakt wzrokowy, postawa ciała, a nawet zwłaszcza intonacji naszego głosu.

load...

Użytkownik nie może nawet sobie z tego sprawy, ale kiedy mówimy do kogoś, nasze sygnały niewerbalne mają silny wpływ na rozmówcę, pozostawiając więcej niż połowę swoich wrażeniach z naszej mowy. Zwłaszcza, jeśli Twój zawód jest to, że często można mówić przed grupach studentów, lub po prostu stale komunikować się z ludźmi w pracy, znajomość języka ciała może znacznie pomóc.

Zdolność do zrozumienia i zastosowania komunikacji niewerbalnej jest potężnym narzędziem, które pomoże Ci w kontaktach z ludźmi i pomoże stworzyć odpowiedni biznesowe zrozumienie. Zdasz sobie sprawę, że twoi rozmówcy naprawdę mieć na uwadze, będzie w stanie lepiej wyrazić i podkreślić swoje myśli, będzie miał lepsze zrozumienie złożonych sytuacji i być w stanie budować lepsze relacje w pracy, w biznesie iw domu. Niewerbalne i werbalne narzędzia komunikacji, które pomogą Ci tworzyć lepsze wrażenie siebie, tworzyć formularze i wpływ na źródła, które pomogą skuteczniej osiągnąć swoje cele.

Co to jest komunikacja niewerbalna i „język ciała”?

Komunikacja niewerbalna, lub język ciała jest najważniejszą formą komunikacji. Jest to naturalne, nieświadome transmisje język o naszych prawdziwych uczuć i intencji i prawdziwych uczuć i intencji tych wokół nas. Kiedy mamy wchodzić w interakcje z innymi, zawsze służą sygnały i dostać bez słów.

load...

Cechy naszego niewerbalne zachowania tak, że wszystkie – gesty, sposób możemy stać lub siedzieć, jak szybko i jak głośno mówimy, jak blisko dochodzimy do drugiej partii, która w tym przypadku jest skierowany wzrok – zostaje nam wysłać „wiadomości” rozmówcę. Przepływ tych komunikatów nie zatrzyma się, nawet gdy przestajemy mówić. Nawet umolknuv, nadal komunikować się na poziomie niewerbalnym.

Często to, co mówimy i co informuje nasze ciało – to dwie zupełnie różne rzeczy. Werbalne i niewerbalne środki komunikacji mogą dać zupełnie sprzeczne informacje. Kiedy słuchacz odbiera takie mieszane rodzaje sygnałów, musi wybrać co dać pierwszeństwo – otrzymane werbalne lub niewerbalne sygnały. W większości przypadków, każdy z nas świadomie lub nieświadomie, w tej sytuacji, uważa, że ​​informacje niewerbalne.

Język ciała „brzmi” głośno i wyraźnie

Słowa często odgrywają drugorzędną rolę, gdy istnieje werbalnej i niewerbalnej komunikacji między ludźmi. Może się to wydawać niewiarygodne, ale to, co mówimy, ma tylko 7% informacji. Znacznie ważniejsze wyraz naszej twarzy (55%), z głosem (38%) i innych form ekspresji związanej z języka ciała. Niewerbalne komunikaty są integralną częścią komunikacji międzyludzkiej. Załączone słowa, wskazują one na naszym aktualnym stanie psychicznym i fizycznym. Komunikacja niewerbalna może wykonać pięć funkcji:

 1. Powtórzenie: mogą powtórzyć, potwierdzić raport ustnej człowieka.
 2. Sprzeczność: oni nie mogą pokrywać się z tym, co człowiek mówi, a nawet całkowicie wbrew temu, co zostało powiedziane. Na przykład, ludzkie oko może dać mu żal, nawet jeśli próbuje żartować.
 3. Zmiana: mogą być substytutem komunikatem słownym. Na przykład, wzruszając ramionami zastąpić słowa „nie wiem”.
 4. Suplement: mogą dodać lub uzupełnić wiadomość ustnej. Szef, który klepie niewolnika na ramieniu oprócz chwalić, zwiększając w ten sposób wpływ pozytywny komunikat.
 5. Akcent: podkreślają słowa. Na przykład, można uderzyć ręką w stół, podkreślając swój sprzeciw, mówiąc ostry „Nie!”.

Jest to szczególnie ważne, „align”, aby połączyć wszystkie rodzaje komunikacji, jeśli chcesz zbudować udanego biznesu lub zrobić dobrą karierę. Jeśli nie pamiętają pięć funkcji komunikacji niewerbalnej, i stać się nie podążać za język ciała, nie będzie w stanie zrobić dobre wrażenie na innych, nie będzie w stanie stworzyć relacje biznesowe oparte na zaufaniu.

Z kolei, to są również stale się sygnały cudzych. Aby lepiej skupić się na tych sygnałów, trzeba nauczyć się „czytać”, to znaczy, aby dostrzec zachowanie rozmówcy jako niewerbalne wypowiedzi w kontekście sytuacji.

Elementy komunikacji niewerbalnej

 • Widok

Większość ludzi są wizualizacje, a zwłaszcza ich percepcja jest taka, że ​​kontakty z pomocą oka dla nich najważniejsze – sposoby komunikacji niewerbalnej. Kiedy patrzysz na kogoś, można zobaczyć wiele – przywiązanie, wrogość, zainteresowania i więcej. Spojrzeć mu w oczy, jest również bardzo ważne, aby utrzymać rozmowę; chociaż ogólnie mówiąc dłuższy kontakt wzrokowy niż ktoś, kto słucha. Oczy rozmówcy może nam powiedzieć wiele rzeczy, na przykład: rozszerzenie źrenic wskazują, że dana osoba kłamie lub jest on pewien, czy neurotyczne.

 • Wyraz twarzy i mimiki

Ludzka twarz jest bardzo wyrazisty, jest on w stanie bez słów, aby wyrazić niezliczone emocje. W przeciwieństwie do niektórych form komunikacji niewerbalnej, wyraz twarzy jest uniwersalna. Wyraz twarzy szczególnie na szczęście, smutek, złość, zaskoczenie, strach, obrzydzenie, są dokładnie takie same u ludzi z różnych kultur (co nie jest prawdą, na przykład, gesty). Twój wyraz twarzy natychmiast powiedzieć innym o tym, co myślisz w tej chwili.

Najbardziej wyrafinowane bronie zawsze była i nadal jest uśmiech. To nic nie kosztuje, ale wiele może! Uśmiech otwiera wszystkie drzwi. Jeśli uśmiech na początku negocjacji biznesowych, wtedy twoje słowa spowoduje pozytywną reakcję. Ludzie mają tendencję do naśladowania ekspresji twarzy rozmówcy, więc spróbuj użyć uśmiech tak często, jak to możliwe. Jest w stanie pomóc – jeśli się uśmiechniesz, to zawsze poprawia nastrój. Ale – uwaga nieodpowiednich mimiki. Nawet niewielka krzywy uśmiech może negować wszystkie swoje wysiłki na rozmowach, które trwały kilka godzin, a Twoja reputacja jest osoba, firma będzie beznadziejnie zepsute przed swoim partnerem.

 • Gesty i postawy

Pod wieloma względami nasze postrzeganie innych ludzi dyktować specyfiki jak siedzieć, chodzić, stać, trzymając się za głowę. Sposób, w jaki poruszamy i przytrzymaj, daje wyczerpujące informacje na temat świata mamy. I gesty, a nawet dosłownie wplecione w tkankę naszego codziennego życia. Często używamy naszych rąk, gdy kłócimy lub ożywieniem o czymś powiedzieć, i nawet nie myśleć o tym. Jednakże, znaczenie gestów mogą być różne, czasem nawet mieć odwrotny naszego zwykłego znaczenia w różnych kulturach, dlatego tak ważne jest, aby być ostrożnym, aby uniknąć błędnej interpretacji.

Niewerbalne sposoby komunikowania się za pomocą gestów – to widoczna część tego, co naprawdę myślisz, że w chwili obecnej. Wiele gesty (takie jak pocieranie rąk podniesione w górę palec) mogą być nieprzyjemne dla swojego przyjaciela. Nadmierne gesty mogą być bardzo niepokojące, a także będzie miało negatywny wpływ na koleżanki. Aby stworzyć środowisko pozwalające nauczyć się korzystać z otwartych gestów. Będzie to oznaczać, że jesteś otwarty na rozmówcy i twoje intencje nie są zagrożeniem dla niego. Szczególnie ważne są gesty dla komunikacji biznesowej, ponieważ spowoduje to swoją towarzyszkę swoją wiarygodność.

 • Odległość między rozmówcami

Czy kiedykolwiek czułeś się nieswojo w rozmowie ze względu na fakt, że druga osoba stał zbyt blisko ciebie? To uczucie zapewne znane wielu z nas! Wszyscy mamy potrzebę osobistej przestrzeni fizycznej, choć może mieć swoje własne cechy w zależności od stosunków kulturowych, sytuacyjnych i zbliżeniowych. Wartość odległości może być używany do komunikacji niewerbalnej na bliskość, agresji, dominacji czy uczucia. W komunikowaniu się z przyjaciółmi za pomocą strefę osobistą (do 120 cm), ale i innych negocjacji handlowych zachodzących w sferze społecznej (120 cm). I nigdy nie powinno naruszać osobistą, intymną przestrzeń osoby (50 cm).

 • Dotknąć

Często komunikować się za pomocą dotyku. Pomyśl o tym, jak wiele informacji daje nam mocną uścisk dłoni, nieśmiałe pukanie do barku, ciepłe Bear Hug, zachęcając poshlepyvanie powrotem, protekcjonalny i inne szczyty potrepyvanie dotyk!

 • Ton głosu

Komunikacja werbalna i niewerbalna przeplatają się podczas rozmowy, ponieważ nie mamy słuchać tylko słowami, ale także odpowiedzieć na ton głosu. To nie zawsze jest niezwykle ważne, aby mówić; znacznie ważniejsze niż jak to powiedzieć. Wszakże nawet jej krótkie „tak” może mieć zupełnie inne znaczenie, jeśli powiesz to z innej intonacji. Możemy powiedzieć, że jest twierdząca, ale można – pytająco, niepewnie, sarkastycznie, i tak dalej.

Ton swojego głosu lepiej niż słowa mogą pokazać swój sarkazm gniew, przywiązanie, niepewność lub, wręcz przeciwnie, pewność siebie. Intonacja to tempo mowy, głośność, szybkość, płynność. Wszystkie te an_2 służą do zapewnienia, że ​​inni mogą lepiej zrozumieć siebie.

Sygnały niewerbalne nie da się podrobić

Można zapamiętać wskazówki, jak siedzieć, mówić czy chodzić do pokoju wyglądać pewnie. Ale prawda jest taka, że ​​te sztuczki są mało prawdopodobne, aby działać, jeśli dana osoba nie będzie czuć się bardzo pewnie. Nikt nie może w pełni kontrolować wszystkie sygnały, które mówią osoba rozumie wszystkie te myśli i uczucia rozmówcy. Jest zatem bardzo ważne, aby nauczyć się rozumieć te sygnały niewerbalne kontrolować własne i być w stanie odczytać innych ludzi. Chcemy dać Ci kilka wskazówek, które niewerbalnej komunikacji stało się łatwiejsze dla Ciebie:

 • Należy zwrócić uwagę na nieścisłości. Sygnały niewerbalne powinny wzmocnić to, co zostało powiedziane. Czy nie ludziom jedną rzecz na raz, mówi, że myśli coś zupełnie innego? Na przykład, że powie „tak”, natomiast prawie niezauważalnie potrząsa głową na „nie”?
 • Spajają wszystkie sygnały niewerbalne. Nie przywiązują zbyt dużą wagę do jednego gestu. Zauważ wszystkie niewerbalne sygnały, w tym tonem, wyrażeń oczu, postawy i innych sygnałów mowy ciała. Wzięte razem, będą one dać pełniejszy obraz. Będzie można łatwiej zrozumieć, jeśli są one odpowiednie do tego co mówi twój partner.
 • Zaufaj swojej intuicji. Nie odwołuje ze swego nieświadomego stosunek do tej czy innej osoby. Jest możliwe, że twoje poczucie czyjejś nieuczciwości lub nieprzyzwoitości opiera się na instynktownym rozbieżności pomiędzy czytania werbalnych i niewerbalnych sygnałów tej osoby.

Dlaczego jest to tak ważne?

Musisz zrozumieć, jak ważne jest werbalne i niewerbalne środki komunikacji. Sposób słuchać, patrzeć, mówić, poruszać się i reagować na słowa rozmówcy pokazuje jak szczery jesteś i jaki jesteś zainteresowany w rozmowie. Gdy niewerbalne sygnały zgodzić się z tym, co mówisz, to zwiększa wiarygodność, przejrzystość i zrozumienie. Jeśli nie ma meczu, tworzy napięcie, nieufność i dezorientację.

Jeśli chcesz zbudować karierę i osiągnąć sukces w biznesie i ogólnie lepiej komunikować się z ludźmi we wszystkich dziedzinach życia, musisz nauczyć się być bardziej wrażliwy na język ciała i inne niewerbalne sygnały innych. Należy również zrozumieć, jakiego rodzaju sygnały wysyłasz. Kiedy zrozumiesz komunikacji niewerbalnej, zdolność, aby znaleźć kontakt z ludźmi przejdzie na wyższy poziom.

load...