Komplementy znajomego: co i jak mówić?

Każdy człowiek lubi słyszeć swój adres przyjemnych słów, w tym znajomych. W naszej kulturze, nie są one tak powszechne, jak komplementy dla bliskiej osoby. Ale to nie oznacza, że ​​powinna ona być zawsze, bo czasami chcę powiedzieć bardzo bliski przyjaciel coś miłego. Jednak powstaje pytanie, gdzie znaleźć źródła komplementy przyjaciela, a co powinno być? Wszystko to dowiesz się z tego artykułu.

load...

Dlaczego komplementy żeński przyjaźń

Komplement – jest wyrazem podziwu, sympatii i akceptacji coś w człowieku. Z reguły jego celem jest chęć dać przyjemność innym, lub podnieść swoją samoocenę, aby doprowadzić ciepło i bliskość w relacji. Dzięki za komplement możemy poprawić nastrój danej osoby, aby go pocieszyć; W ogóle, to komplement – broń w każdej chwili!

Niestety, coraz miłych słów od człowieka jest bardzo trudne – dla nich to często nie jest jasne, dlaczego muszą stale mówić o naszej urody i uroku. Dlatego też gratulacje od przyjaciół może być dość zrekompensować brak komplementów od mężczyzn, ponieważ są one niemal tak przyjemne.

Dla kobiecej przyjaźni słodkie słowa mają szczególne znaczenie. Czasami zdarza się, że musimy coś z przyjacielem na przykład, chcesz poprosić ją, żeby poszła z tobą na nudny obiad dla swojej rodziny, spędzając cały dzień. A potem przyjdzie w poręcznej okazji pogratulować jej przyjaciela: „Czy można zarazić radość i optymizm dookoła, i tylko można dostać się uratować wyprawę na rodzinny obiad w otchłani przygnębienia!”. Ponadto, niektóre z tych rzeczy, ale nikt jej przyjaciele nie zauważają taką małą zmianę fryzury lub nową torebkę. Komplement o nim jest w stanie dostarczyć wiele przyjemności wam obojgu.

Typy komplementy

Komplementy na świecie istnieje tak wiele. Różnią się strukturą od siebie, w celu, efekt – ogólnie, różne parametry. Więc jeśli chcesz zrobić ładne dziewczyny, masz do wyboru. Najważniejsze – to dobrze to wiedzieć, aby nie mylić z rodzajem komplementu (na przykład, niektórzy ludzie nie biorą komplementy-antytezę ze względu na charakter ich myślenia i percepcji). Więc jakie są opcje „udogodnień” są?

load...
 • Bezpośredni prezent

Są to słowa, które bezpośrednio wskazują na pozytywnych cechach znajomych. Czasami wiadomość godności ludzkiej jest dodawany do jego interpretacji, na przykład: „Maryjo, masz niewiarygodnie piękne włosy! Za każdym razem widzę je, wydaje mi się, że ktoś rozlał butelkę pyszności na głowie. ” Takie komplementy są często wykorzystywane superlatywy, pozytywne porównania wzmacniaczy (słowo „ten”, „ta”) lub wyrazy wskazujący czas ( „jak zwykle”, „Dziś”). Często przedmiotem bezpośrednich komplementy na zewnątrz staje się przyjacielem (a figura, fryzura, rysy twarzy), pozytywne cechy (cech charakteru, zdolności) lub pozytywnej oceny jego zachowań lub działań.

 • Ukryty lub pośredni komplement

Jego celem – w zawoalowanej formie podkreślić godność rozmówcy. Niestety, bezpośrednie komplementy nie zawsze są odpowiednie (no, przynajmniej tak uważamy) i coś miłego do powiedzenia chcesz. Ratownik dla nas może być ukryty komplement. W nich, a także w bezpośrednim, często stosowany przesada, porównań i innych środków artystycznych. Ma następujące odmiany:

 1. Chwali adres nie jest bardzo znajomy, a fakt, że jest to kosztowne, na przykład, wyniki pracy, osiągnięć, lub dzieci ( „Dzieci są bardzo ładne i nieco przypominający aniołów”).
 2. Prezent skierowana dziewczynę pośrednio i pośrednio ( „Przyjaciółka mojej matki. – Jesteś zaskakująco silna kobieta bardzo podobny do niego.”)
 3. Pochwała podkreśla swoje uczucia czy coś, co pozytywne efekty Twoja dziewczyna na ciebie ( „obok ciebie czuję się dziesięć lat młodszy”).
 4. Referencje komplement niektóre z powszechnie uznanymi prawami, przysłów, a (na przykład, kiedy kolega narzeka was bałagan w mieszkaniu, powiedzmy, „utalentowani ludzie są zawsze twórczy chaos”).
 • Komplement, wykonane z humorem

O niektórzy ludzie mogą powiedzieć, że żart przenika ich życie. Jeśli dziewczyna jest taka, że ​​jest ona prawdopodobnie będzie docenić komplement, wykonany z odrobiną humoru, a nawet lekkim ironii. Na przykład: „Jesteś bardzo mądry. Tak jak ja!”. Czasami jest to zabawa przestraszyć jej trochę zanim powiesz miłe słowa: „No, jak można to zrobić? To spędził tylko pół godziny, i pyszne ciasto okazało się!”.

 • Komplement sprzeciwu

W takich komplementów można w pełni grać na ich kreatywność i zdolność do myślenia pudełko. Ten rodzaj pochwały jest oparty na paradoksalnym połączeniu negatywne i pozytywne: coś najpierw powiedzieć, że może być postrzegane w sposób negatywny, a potem nagle przekształcić go w pozytywny sposób. Przykładem może być następujące komplement: „Nie mogę powiedzieć, że jesteś dobrym artystą … Jesteś utalentowanym artystą i piękne”. Najważniejsze – że pozytywne przeważają negatywne, w przeciwnym razie efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Natomiast te komplementy są bardzo żywe i niezapomniane.

 • Komplement odpowiedź

Z reguły są one bardzo podobne do siebie – to miłe słowa, które chcemy powiedzieć w odpowiedzi na wspomnianą dziewczyną. Są dwa rodzaje: niezgodność z negatywnych rzeczy, które mówi się o dziewczynę, na przykład: „Nie rozproszona, lecz wręcz przeciwnie – bardzo starannie!”. Inna opcja – coś w rodzaju słownej ukłon w jej adres:

 1. Jesteś dobrze przygotowany
 2. I ktoś się uczyć
 • Bezemotsionalny prezent

Występuje rzadziej – nadal zwykle pochwała może być dość wyraziste i emocjonalne. Ten rodzaj komplementu, z reguły rzadko powoduje zażenowanie lub urazy u źródła, więc może to zrobić nawet skromne lub zamkniętego przyjaciela. Przykładem takiej pochwały mogą być słowa: „Ty masz dobry samochód. Skąd go kupić?”. Dziewczyna może tylko zgodzić się z tym i opowiedzieć o zakupie samochodu.

Źródła inspiracji dla komplementy

Znasz to uczucie, gdy chcesz zrobić przyjaciel komplement, ale nie wiem, co o tym mówić? Powinienem lepiej chwalić jej charakter lub ograniczyć pochwały nową sukienkę? I jak miło byłoby mieć uniwersalne instrukcje dotyczące sposobu pochwalić znajomym! Niestety, ten nie istnieje, ponieważ wszyscy ludzie są różni. Ale dziewczyny mają pewne wspólne cechy, które pomagają natknąć treści przyszłej chwały.

Każdy z nas stara się być wyjątkowe i niepowtarzalne, w tym każdy z twoją dziewczyną. Więc jeśli chcesz, aby podnieść ją do góry, zawsze można zrobić komplement na temat tych cech, które odróżniają go od innych (lub które uzna charakterystyczny). Na przykład, jeśli twój przyjaciel jest dumna ze swojego unikalnego sposobu śmiech, zawsze można podkreślić to po raz kolejny w rozmowie: „On po prostu nie ma szans, aby nie dziobać w swojej koronie śmiechu.” Jeśli nie ma niczego, co znajduje się na powierzchni, starać się bliżej swojej dziewczyny: co to jest tak, że nikt inny? O nim i rozmawiać.

Jeśli wiesz, że twoja dziewczyna jest coś dumny, nie pomyłka – to co może być treść komplement. I nie martw się o powtarzanie: nawet jeśli są sto razy pochwalił słuszne, Akcja, lub jakość sto pierwszy będzie nie więcej niż (cecha ludzkiej psychologii). Pochwała coś ważnego i istotnego dla nas, jesteśmy w stanie słuchać bez końca, prawda?

Ciekawe krokiem będzie do nieoczekiwanego komplementu. Posiada kilka przydatnych i przyjemnych efektów. Po pierwsze, wzrost samooceny swoich przyjaciół. Nie pomyślała, aby myśleć, że posiada również pozytywną cechę, jak pan zauważył – teraz będzie to powód do dumy na domiar wszystkiego. Zgodnie z tym, ona będzie wdzięczny. Po drugie, można znaleźć wiele przyjemnych emocji z dziewczyną. Jak sądzisz, co było miłym zaskoczeniem urodziny, albo jeden wybrałeś dla siebie? Może niespodzianka. Tak samo jest z komplementami – jeśli twoja dziewczyna przyzwyczajeni do wszystkich chwalą jej umysł, a zauważysz, obudowy, jest to podwójna przyjemność dla niej.

Można także spróbować chwalą fakt, że twoja dziewczyna jest powszechnie uważane za wadę. Ten rodzaj sztuki wymaga specjalnych komplementy, więc musimy traktować z ostrożnością. Na przykład, jeśli przyjaciel siebie uważa za cienkie, można płacić go w godności, mówiąc: „Chciałbym być tak szczupła i atrakcyjna jak ty”

Jak zrobić komplement do znajomego

Zdarza się, że rodzaj i znaleźć odpowiednie słowa i moment wybrany dobrze i komplement nie przynosi szczęścia i zadowolenia z siebie lub przyjaciela. Może to oznaczać dwie rzeczy: albo twoja dziewczyna nie lubi komplementy, albo coś nie tak powiedzieć. W pierwszym przypadku, nie zależą (ale ta opcja jest dość rzadkie w życiu), dobrze, aw drugim nie zawsze jest szansa, aby poprawić jego sposób mówienia komplementów.

Jaki jest sekret dobrego komplementu? Po pierwsze, musi mówić szczerze. Nie powinno być nawet cienia dwuznaczności czy kpina dziewczyną – to musi być proste i jednoznaczne. Po drugie, nie można znacznie wyolbrzymiają rzeczywistość. A tiny zalety doładowania dziewczyna nie będzie nadmiar, ale jeśli powiesz mu pulchną dziewczynę: „Jesteś bardzo szczupły,” ona nie tylko nie będzie zadowolony, ale mogą być obrażony. Po trzecie, nie należy zapominać o prawidłowym sposobie wymawiania komplement:

 • Nie zapominaj, że komplementy muszą spełniać osoby, miejsca, czasu i sytuacji, w których są one wypowiedziane;
 • Komplement powinien mówić uprzejmie i pewnie. W wywiadzie wskaźnik otwartości i współczucia jest uśmiech, dzięki czemu można bezpiecznie używać go;
 • Unikać komunały w swoim wystąpieniu, w przeważającej części jest to, czy nuda, lub podrażnienia;
 • Zwrócić uwagę, którzy mówią komplementy. Nie jest konieczne przesadzaj z powagą, ale czasami to komplement, wykonane na marginesie, może obrazić;
 • W sposób mówienia komplementów nie powitać nadmierną emocjonalność, teatralność i entuzjazm. To sprawia, nieszczerych pochwał i powoduje podrażnienia;
 • Unikać nuty ironii i sarkazmu w ich komplementy. Jeśli chcesz zranić swojego przyjaciela, z pewnością byłoby to najlepszy sposób, ale jeśli chcesz, aby dać jej coś miłego, że ironia i sarkazm będzie zbędny;
 • Najlepszym wskaźnikiem prawdziwości – pasujący mimika i gesty na to, co mówisz. Zgadzam się, byłoby to dziwne i nieprzyjemne, jeśli uznają znajomego w miłości, i są zmarszczone brwi.

Komplement powinien być na tyle krótki, inaczej nie jest to komplement, ale monolog na temat: „Co mam wspaniałego przyjaciela.” Na pewno jest to miłe, ale trudno pojąć: twoja dziewczyna może być zmęczony, i nie rozumiem, co jest tak ważne, chciał jej powiedzieć. Spróbuj wybrać słowo odpowiadające horyzoncie poziomu znajomego: na przykład, kobiety z wyższym wykształceniem, można chwalić poziomu werbalnego i logicznego myślenia, a dziewczyna, ledwo ukończył college’u, to lepiej powiedzieć miłych rzeczy na temat jej urody.

Podsumowując, możemy zauważyć ponownie niezaprzeczalne korzyści i zalety komplementy. Dzięki nim poprawia się i stosunki są przywracane, jest miłość i przeznaczenie są w budowie. „To miłe słowo i miły kot” – mówi znany przysłowie. My, oczywiście, nie kot, ale czasami jeden piękny uwagi w celu podnieść nas na cały dzień. I to jest tak proste! Dlaczego więc nie wykorzystać komplementy do komunikowania się z przyjaciółmi na bieżąco? Po tym wszystkim, którzy jednak, że powinniśmy być zadowoleni wspierać i chronić siebie!

load...