Kompleks niższości: co zrobić ze słabości silniejszej płci?

Zawartość:

Wiele działań ludzi często kobiety pozostają niewyjaśnione. W rzeczywistości, wszystkie z nich są spowodowane cechami męskiej psychologii. Zapewne większość z naszych czytelników człowieka przedstawiony jako bardzo silny jeden, który ma nieograniczone możliwości i brak słabości. Ale tak nie jest! kompleks niższości może być każda osoba, nawet najbardziej wspaniałym człowiekiem. W związku z tym, wiedząc z góry główne zespoły, które w każdej chwili może wyprzedzać swój głos, nie będzie pozostać bezbronnym w obliczu jego „dziwne”.

load...

Kompleks niższości i jej gatunki

Co to kompleks niższości? Według psychologów, to psychologiczne poczucie, wyrażona w irracjonalnych myśli o wyższości ludzi wokół nich i poczucie bezwartościowości. Kontynuując na poziomie podświadomości, jest idea: „Jestem gorszy niż inni. Nic nie zasługują. Jestem przegrany „.

Kompleks równoważność może być utworzona z powodu licznych przyczyn. Zdarza się to najczęściej z powodu cech rodziny rodzicielskiej. Proszę sobie wyobrazić: rośnie mały człowiek, a jego mama i tata zawsze wskazują na swoich błędach i niemożności zrobienia czegoś idealnie. Stopniowo założył głębokie przekonanie o własnej niższości. Dokładnie ten sam efekt mają różne urazy psychiczne w szkole, na przykład, gdy koledzy dokuczał dysk dziecko. Jeśli w przyszłości taka osoba będzie popełniać błędy (jak to nieuchronnie będzie), to tylko zwiększy kompleks niższości. Ogólnie rzecz biorąc, każda próba stłumienia indywidualność kończy się bardzo źle dla swojego obiektu.

load...

Kompleks niższości przejawia się w tym, że człowiek nie jest po prostu pewny siebie – on wciąż poszukuje zgodę od innych, starając się zrekompensować niską ocenę dorosłych, otrzymał wcześniej. Jednocześnie jest on próbuje zwrócić uwagę na ich cierpienie, narażając je na pokaz i gra rolę ofiary. Tacy ludzie mają tendencję do bój kontaktu z innymi ludźmi – ich krąg społeczny jest bardzo wąskie, mają niewielu przyjaciół. Czują stały stres i po prostu nie można się go pozbyć.

Człowiek, którego świadomość mieszka kompleks niższości, robi wszystko, aby uniknąć najmniejszego błędu w trakcie życia, ponieważ każdy z nich pokazuje swoją niższość. Mężczyźni są często charakteryzuje się nadmierną arogancję (pamiętaj Napoleona?), Zwiększenie agresywności, chęć udowodnienia swojej męskości, pragnienie rzeczy statusu.

Jednocześnie kompleks niższości może mieć zupełnie inną „twarz”. Ponieważ jego przyczyny i objawy mogą być diametralnie różne od siebie, psychologowie zgromadziły wiele opisów różnych zespołach, w centrum którego znajduje się głęboki brak zaufania:

  • Zespół króla Dawida. Ta postać biblijna do ogrzania jego starzenia się organizmu, zachęcany do łóżka młodych piękności. Wiele z dzisiejszych mężczyzn są również nadzieję wyglądać młodziej z pomocą młodego partnera. Być może niektóre z nich uda się rozpocząć nowe życie z młodą wybrańca. Ale wyborze partnera w bardzo młoda dziewczyna, człowiek ma być gotowy za jakiekolwiek kłopoty. Bardzo często podejmują wokół pary ojca i córki, zmętnienie ich życie są różne kwestie.
  • Syndrom „Boss”. Co do zasady, to kompleks niższości jest wprowadzane do charakteru przyszłego człowieka praktycznie od urodzenia. Rodzice małych dzieci, lekceważąco nazywane „kobiecych” cech, stymulując tym samym rozwój „męskich” cech. Pozbyć się syndromu „BOSS” jest prawie niemożliwe, dlatego człowiek przez całe życie, aby obronić swoją wyższość. Na przykład, 70% mężczyzn cierpi ogromnie, padając pod nadzorem kobiet. 64% ludzi z kompleksu, jeśli wybrana zarabia więcej. 58% życia męskich zachmurzyło uczucie zazdrości wobec sukcesu zawodowego swojego życia dziewczyną.
  • Syndrom Napoleona. Dla większości ludzi, niewielki wzrost jest prawdziwa tragedia. Jednak ten niedobór w większości przypadków więcej niż zrekompensowane szalonej ambicji i próżności. Ponadto takie osoby prawie wszystkie są udane, ponieważ pragnienie, z którym go osiągnąć, jest bardzo duża.
  • Zespół stracił czas. Nic nie można zrobić, więc stał się człowiekiem: chce wszystko i tak szybko jak to możliwe. Więc często jest to niezbędne w celu zmniejszenia obciążenia i „zmniejszyć prędkość” po pięćdziesięciu latach, 80% mężczyzn okazuje gorzkie rozczarowanie. W takich przypadkach większość silniejszej płci jest jeszcze bardziej wrażliwy.
  • Zespół niepłodność. Zarzut, że człowiek w każdym wieku „zawsze gotowy” do wyczynów seksualnych – nie więcej niż pięknym mitem, który jest odpowiedzialny za występowanie więcej niż jednego kilkunastu mężczyzn nerwic. Każdy mężczyzna, starszy staje się on coraz bardziej boi się „nie może być na równi.” Dlatego każda awaria społeczna nie iść do dowolnego porównaniu z rozczarowania własnej męskiej siły.
  • Zespół Lota. Po zniszczeniu miast i Gomora ogród tego biblijnego bohatera, uciekając z córkami w jaskini, poszedłem tam rasę ludzką. Wielu ojców, którzy mają dorosłe córki, jak – niezrealizowane marzenie. Jednakże, aby poradzić sobie z takim zespołem dość łatwo, zwłaszcza, że ​​wydaje się niezwykle rzadko. I to jest czysto instynktowne pragnienie, aby być uważany za ojca swojej córki wybrany jako przeciwnika, a nie w ogóle perwersje seksualne.
  • Zespół Hercules. Zespół ten występuje u mężczyzn, wpaść całkowitego uzależnienia od kobiet, zmuszając je wykonać nietypowe rzeczy. Nawiasem mówiąc, w większości nowoczesnych rodzin, to jest główny powód, dla którego istnieją konflikty.
  • Zespół Kotovskogo. Co sądzisz, dlaczego mężczyźni golą głowy? Ponieważ utrata włosów dla nich niczym katastrofy. Tak więc ukrywanie dziurkowany łysina, starają się uciec ze wstydu, ściśle wiążąc ją z utratą męskiej władzy. Ale w rzeczywistości – z każdego punktu widzenia – to absurd. Ogolona głowa symbolizuje męskość, chociaż jest to niezawodny maskowanie utraty włosów na głowie.
  • Zespół Don Juan. Być może, ten zespół jest najbardziej powszechne. Po wrzuceniu kobiet – jest „czysto praca mężczyzny.” Dlatego nikt nie wierzy, że przywilej relacje miłosne gap kobiet. Jak można łatwo ukoić duszę rannego za? Dziś wszystko można przypisać do szybkiego rozwoju emancypacji.
  • Zespół Alexander. Ten egzotyczny zespół mężczyźni wstydzą się najbardziej. Niewiele osób wie, że najlepszy człowiek boi się, że jeśli uzna to za niewystarczająco męski, ale raczej gejem. Połowa ludzi, nawet podejrzenie, otaczając je w orientacji niestandardowym może spowodować wiele stresu.

Jak sobie z tym poradzić?

Jeśli znajdziesz się w wybranych przynajmniej jeden taki kompleks, nie spieszą się alarm. Psychologowie uważają, że nie zawsze jest konieczne, aby ingerować w życie innych – osoba powinna chcieć tego samego, w przeciwnym razie nie będzie dobry. Jest możliwe, że za pomocą tego zespołu człowiek kompensuje innych wad, a w tej chwili systemu psychika jest w delikatnej równowadze. Nikt nie wie, co ma „wkradł” z zakamarkach duszy, jeśli teraz zacząć aktywnie „erozji” istniejących systemów.

Jednakże, jeżeli jest oczywiste, że w ten sposób człowiek naprawdę psuje swoje życie, to trzeba to zrobić coś. Po pierwsze, coraz częściej chwalić i wspierać swojego mężczyznę. Jest to funkcja kobieta, a jest to szczególnie konieczne dla naszej niepewnej wybranych. Podkreślić, że twój partner okazuje się dobrze, i że – po prostu wspaniały. O braki muszą zostać zgłoszone dokładnie i prawidłowo, najlepiej w formie „i-sprawozdania”: „czuję się smutny, gdy jesteś …”.

Większość ludzi wierzy, że muszą one być czymś w rodzaju nadludzi, nic i nikt nie strach. Ale to niemożliwe! Wyjaśnij swojemu partnerowi, że to jest normalne, gdy go o coś lub przechodzi czegoś obawiał. Strach służy funkcję obronną i pomaga osobie iść w dobrym kierunku. I ci ludzie, którzy nie pokazują, tylko ukryć je głęboko w środku. Zazwyczaj, sytuacja jest skomplikowana przez fakt, że człowiek zaczyna się bać własnego strachu, bo wydaje mu się oznaką słabości.

Można nawet grać w zabawny gry o nazwie „Beat swój kompleks.” Gdy okaże się, że Twój partner zapobiega żyć długo i szczęśliwie, zrób to jako wroga. Za każdym razem, kompleks będzie się objawiać, człowiek nie będzie musiał iść na niego od czasu do czasu. Wręcz przeciwnie, trzeba będzie zrobić coś, co mogłoby mu pomóc „naschelkat” złożony na nosie.

Czy uważasz, że jest łatwo żyć w świecie z takim „czysto męskich” problemach? Wydaje się, że nie bardzo. Mężczyźni – nasze wsparcie i siłę, która może mieć także swoje słabe strony. Więc niech nas nie osłoni je ponownie i tak trudne życie!

load...