Kompleks Edypa w 21 wieku

Zawartość:

Na początku życia każdego noworodka uznaje autorytet tylko jedną osobę. Jego matka. Pewnie! Ona będzie karmić i zmieniać ubranie, łóżka do łóżka. Gdzie naprawdę tam reszta rodziny do tej kruchej kobiety. Weźmy, na przykład, z papieru człowiek stokilogrammovye w ręku. Wydaje się, że jest najsłabszym rodzina. Jak to się stało, więc po prostu usiadł na krześle. Nawet jedzenie było przyniósł mu tam. Wydaje się, że ojciec bardzo osłabiony po pracy. Ale kobieta nie jadł. Tak bardzo silny, gdy jedzenie nie jest to konieczne. Pytam na minutę w tym przypadku, nawet mleko matki.

load...

To mówi coś jak prawie każdego nowego obywatela naszego kraju. Obecnie mieszka spokojnie popijając mleko, suche pieluchy i wymagający, aby nie wiedzieć, wiedzieć, co z kryzysem światowym lub kompleks Edypa. A jeśli pierwszym terminie to jeszcze nauczyć prędzej czy później, kompleks Edypa jest często zupełnie niezbadany we współczesnym społeczeństwie. Chociaż sprawdzonych dodatków, to odchylenie psychologiczne narażona prawie 80% całej populacji światowej. Nie wierzysz mi? I nie bez powodu. Aby to sprawdzić, wystarczy zagłębić się własnej podświadomości, wciąż jest w książkach z zakresu psychologii i historii. Fakt, że znany Freuda w jego teorii opiera się na słynnej starożytnej greckiej tragedii „Król Edyp”.

„Król Edyp”

Mit mówi, że pewnego dnia Lai – król Teb – wyrocznia przepowiedziała, że ​​umrze z rąk własnego syna. A fakt, że oprócz potomstwa tronu, a nawet wkraczać na jego żony (moja matka). Słyszałem tak przestraszony władcy, który kazał wyrzucić noworodka Edypa do dzikich bestii. Ale los zdecydował inaczej, a chłopiec podniósł współczucia pasterzy. Podnieśli go, nie wiedząc, kto jest przed nimi. Dlatego dla dorosłych Edypa jego tytuł i imiona rodziców pozostawały nieznane. W zasadzie, nie próbował dowiedzieć się o ich pochodzeniu. Jednak krew królewska brała swoje żniwo, a młody człowiek postanowił podbić Tebach. Pomysł jest śmiały żołnierz nie powiodła się, a w ogniu walki zabija własnego ojca (pierwsza część przepowiedni się spełniło). Ponadto, wszyscy wyszli scenariusza. Edyp zakochuje się w jego własnej matki i ją poślubić. W sprawiedliwości należy zauważyć, że para żyli razem przez długi 20 lat. A potem bohater dowiaduje się, z którymi dzieliła małżeńskiego łóżka, a kto teraz przez jego wina leży w grobie. Edyp oślepia się i niepocieszona matka popełnia samobójstwo.

Oto smutna historia. Prawdopodobnie teraz zapytać, skąd kompleksy psychiczne? Ale na to jesteśmy teraz będziemy mówić bardziej szczegółowo.

Istotą kompleksu psychologicznego

Więc co jest kompleks Edypa i jak trafił więcej niż połowę ludności kraju? To bardzo proste. To odchylenie psychologiczne dzieje się zarówno kobiet jak i mężczyzn. Dokładniej to wpływa na dziewczęta i chłopców w wieku od 2 do 5 lat i znajduje odzwierciedlenie w nieodpartej atrakcyjności seksualnej dla rodzica dziecka płci przeciwnej. Oznacza to, że dziewczyna wprowadził kult adoracji ojcem i synami czuć sympatię do jego matki. W tym przypadku rodzice tej samej płci postrzegana „wrogość”. Moja córka jest zazdrosny o ojca do matki i chłopcy czują się agresji wobec rodzimych Pope (pozdrowienia do was, szczekanie, z głębi pokoleń).

load...

Jest oczywiste, że bez względu na to morderstwo, w przeciwieństwie do wspomnianego Edypa, dzieci nie są w stanie, ale kompleks może zakorzenić się w kruchej podświadomości i wpływają na całą osobę na całe życie. Tu i infantylne dziewczynki i smukłe szeregi ludzi zależnych, określanych jako chłopiec mamusi. A wszystko z powodu kompleksu Edypa jest nie tylko eliminuje ale zachęca również rodziców. Tata posłusznie sobie ukochaną córkę w ramionach i śmiał się z jej niewinnych wypowiedzi, że ona go poślubić tylko. Moms same (często otrzymują mniej uwagi od istotnych męskich rówieśników) zepan_1e ulubione sonnies, dając im w ostatnim czasie.

W odniesieniu do różnic płciowych, kompleks Edypa u dziewczynek i chłopców, nie ma między nimi różnicy. To jest tak, że dziewczęta są bardziej starannie ukrywane żarliwych uczuć wobec matki. W wieku dorosłego echa dawnego pragnienia wyraża się w tym, że ona zacznie szuka męża, podobnie jak jego ojciec i mężczyzn pozostaje ideał główny własna matka. Nie bez powodu wielu żon w czymś takim jak teściowa i dziewcząt, którzy dorastali bez ojca, podświadomie szuka partnerów w znacznie starszych mężczyzn niż jego lat.

Który wpływa na wygląd kompleksu Edypa

Pewnie myślisz, że kompleks Edypa pojawia się głównie u dziewcząt i chłopców ze środowisk defaworyzowanych? I tu i tam. Takie zachowanie, według psychologów, nie jest uzależniona od kondycji finansowej rodziny, ani wieku rodziców lub społecznego statusu kobiet i mężczyzn do małżeństwa. Nie ma takiego prawa, które określają stopień prawdopodobieństwa wystąpienia usług dla dzieci w danej komórce społeczeństwa. To tylko w rodzinach niepełnych kompleks Edypa występuje u dzieci bardziej harmonijnie. A chodzi o to, że chłopcy i dziewczęta mają przykład przed oczami. Dla synów ojca, podczas gdy dziewczęta starają się być jak jego własna matka. I słusznie.

Inną rzeczą, gdy w rodzinach, w których istnieją chłopcy, ojcowie zbyt autorytarne. W tym przypadku, przyszłość ludzi tworzących kompleks niższości. Oni błędnie uważają, że nie mogą one być podobnie jak jego ojciec i po prostu przestają rosnąć i osiągnąć pewne rezultaty w życiu. To jest fundamentalnie błędne. W tym przypadku, mężczyźni odpowiadają za długi czas „przekonać” fakt, że są one najlepsze. Lekcje mogą przeciągać się latami, ale nie przynieść odpowiednie rezultaty. I dostał rolę inspiratora nie matkę, a drugie połówki mężczyzn, którzy cierpieli z powodu dyktatury ojca. W tym przypadku, to najlepszy czas, aby zobaczyć psychologa profesjonalnej pomocy.

I tu kompleks Edypa nie jest konieczne do wyleczenia. Eksperci uważają, że takie zachowanie u dzieci – całkowicie normalne. Dlatego też, jeśli zauważyłeś dziecko nadmierną miłość do jednego z rodziców, nie przejmuj się. Wystarczy spróbować, aby pokazać ulubione dziecko, że rodziny są równi, i nie pozwól, zazdrość w stosunku do jednego z dorosłych przejść wszelkie dopuszczalne granice.

load...