Kombucha – korzyści i szkody popularnego napoju

Zawartość:

Wiele słyszeliśmy, że Kombucha jest bardzo dobre dla zdrowia, ale nie każdy wie, jak rozwijać Kombucha i jak może on być stosowany. A dla miłośników tego wspaniałego stworzenia natury staje się prawdziwy szok na temat prawdziwej natury Kombucha i że nie tylko przynosi korzyści. Pomimo faktu, że był on używany do uzdrawiania i odmłodzenia przez wiele wieków temu, w celu zbadania właściwości herbaty grzyba Dopiero w ostatnich latach.

load...

Stwierdzono, że grzyba esencja jest bardzo korzystny wpływ na ciało człowieka, oczyszczając ją z mikroflorą patogenną. Napoju herbacianego grzyba pomaga w leczeniu chorób nerek, wątroby i żołądka. Obejmuje on różne enzymy, kwasy oraz witaminy są bardzo przydatne dla organizmu ludzkiego. W związku z tym, z kilkoma wyjątkami, Kombucha przyczyną szkody nie mogą w praktyce.

Można to nazwać lekarstwem na wszystko, oczywiście, niemożliwe. Jednak Kombucha ma takich ciekawych funkcji, które pozwalają traktować i przeziębienia, i zaburzenia czynności jelit, nadciśnienie, bezsenność, a nawet złagodzić bolesne bóle głowy. Krótko mówiąc, te, które są stale Kombucha picia napoju, to jest możliwe, aby uniknąć wielu chorób i łatwe do czynienia z wieloma dolegliwości. Więc co to jest Kombucha: użyteczne właściwości i zastosowania, ale sama natura tego wspaniałego ciała? Jak gotować i jeść jego zdrowy napar i czy może to być szkodliwe dla zdrowia ludzi? Przekonajmy się.

Sam Kombucha

Co to jest Kombucha? Prawdopodobnie wielu zadał to pytanie. W rzeczywistości, Kombucha nie grzyb. Jest to specjalny zespół, który jest symbioza (współżycie) drożdży i bakterii. Inne nazwy Kombucha – Jelly herbaty, Japoński grzyb, morze napar. Naukowa nazwa tego symbiotyczny organizm – meduzomitset. Ciało grzyba, to samo meduzy pływające w naszym banku z parzenia herbaty – film śluzowa wielowarstwowa składająca się z drożdży i bakterii kwasu octowego. Dla życia tej hodowli niezbędne pożywki symbiotycznym, który jest wykorzystywany jako słodki herbata lub sok owocowy. Kombucha sfermentowanych drożdży w procesie w celu wytworzenia dwutlenku węgla i etanol. Bakterie Kombucha utleniania alkoholu, przekształcając go w kwas octowy. A wynik jest słodko-kwaśny napój, jak napar.

load...
  • Ciekawe! Meduzomitset stanie całkowicie wypełnić całą powierzchnię pożywki hodowlanej, w której mieszka. Dlatego w produkcji przemysłowej, w przeliczeniu na masę grzyba herbaty jest w stanie dotrzeć do całego Hundredweight!

W naturze Kombucha nie istnieje! W każdym razie, aby znaleźć to do tej pory nikt nie był w stanie. Dlatego też pochodzenie tej kultury – tajemnicą. Skąd on pochodzi? W jaki sposób? I gdzie pojawiła się po raz pierwszy? Odpowiedzi na te pytania brzmi: nie. Ale istnieje przypuszczenie oparte na faktach historycznych, które pojawiły się w Kombucha starożytnych Chin, gdzie był uważany za napój, przedłużania życia i posiadanie boskiej mocy. W Japonii grzyb został przywieziony przez chińskiego uzdrowiciela, zaproszonego do leczenia cesarza umierającego. Cesarz został wyleczony i grzyb, pierwszy osiedlił się w Japonii, rozprzestrzenił się na sąsiednie kraje, a później został przywieziony do Rosji. Dlatego kombucha nazywa Japoński grzyb i morze kwas chlebowy.

W Polsce grzyb pierwotnie nie był popularny i był postrzegany jako chwyt za granicą, ale używane tylko naparu jako środek wzmacniający i drinku. Ale stopniowo moda to morze napar stał się szerzy, a jednym z głównych tematów w prasie stał Kombucha: korzyści i szkody tego nowomodny entuzjazmem. Niespodziewanie, ale w tym przypadku, gazety rację. Drink Kombucha jak jego samego ciała, naprawdę ma działanie lecznicze, ale jego właściwości lecznicze często przesadzone.

Właściwości Kombucha

Niezaprzeczalne wzmacniające herbaty grzybów, jak również jego korzystne działanie w przewodzie żołądkowo-jelitowym w związku z drobnoustrojów, która jest częścią napoju. Innym składnikiem gojenia herbaty grzyba – kwas glukonowy, który jest zdolny do zwiększenia wydajności mięśniowej osoby i normalizacji metabolizmu. Jest naukowo udowodnione, że napój herbata grzyba radzi sobie z rolą miękkim łagodnym działaniu antyseptycznym i antybiotyk. Grzyby te właściwości herbaty stosowane w leczeniu przeziębień i chorób zakaźnych.

Ponadto, grzyba esencja ma doskonałe właściwości kosmetyczne, więc jego zastosowanie jest bardzo powszechne w domu kosmetologii. To ściąga pory, oczyszcza skórę i odmładza ją i sprawia, że ​​jest miękka i gładka. Zastosowanie grzyba herbacianego w kosmetologii ograniczone kompresy, okłady i maski.

Aby skompresować trzeba rozgrzać naparu herbaty grzyba nawilżyć w nim i stosuje się go na twarzy przez pięć do dziesięciu minut. Pokrywa górna z owinąć ręcznikiem. Najbardziej skuteczne kompresji uzyskany z Kombucha, która kładzie nacisk miesięcy. Aby zawęzić pory trzeba wlać miesięczny napar z grzybem w łaźni z lodem i umieścić je w zamrażarce. Lód, który, otarł czyszczone przed tą osobą.

Innym sposobem tworzenia masek z Kombucha. Miąższ bananowy jest mielony dobrze, to dwie łyżki puree z banana zmieszanego z pół szklanki naparu grzyba. Mieszaninę dodano dwie łyżeczki oliwy z oliwek, łyżeczkę soku z cytryny i dwa żółtka. Wszystko to jest bit z mieszadłem, a następnie nakłada się na oczyszczoną twarzy przez pół godziny. Następnie zmyć maskę ciepłą wodą.

Przydatne właściwości grzyba herbacianego i pomoc dla oparzenia. Grzyb masa powinna być cienka warstwa nakładana na spalonego obszaru i stale zmienia się, gdy wyschnie. Procedura ta jest kontynuowana tak długo, jak nie czerwone. Burns goją się szybko, nie pozostawiając żadnych śladów. Na przeziębienie infuzji herbata grzyba, płukać gardło i zrobić inhalację. Pomaga grzyba esencja i leczenia ropne zapalenie skóry, zapalenie rogówki i spojówki. W tym przypadku stosuje się do zastosowania.

Kombucha ciecz nie ogrzewa się do temperatury i dobrą pragnienia wygaszaczem. Kombucha zachowuje swoje własności i jej długoterminowego przechowywania w lodówce infuzji. Wlew herbata grzyba, można dodać trochę miodu, który poprawia właściwości bakteriobójcze. Jednak miodu nie powinny się znacznie, ponieważ zmniejsza wzrost spowalnia rozwój, a nie mają negatywnego wpływu na korzystne właściwości herbaty grzyba.

W trosce o Kombucha

Pielęgnacja Kombucha nie jest szczególnie uciążliwe. Może być umieszczony w naczyniu trzech litrów, który obejmuje szyjkę złożone w kilka warstw gazy. Czy pokrywka nie można zamknąć: bez świeżego powietrza nie rozwinie się grzyb. Nie wyrzucaj grzyba w nieprzezroczystym pojemniku ze swojego życia potrzebuje światła słonecznego. Aby mu dorastać dobrze, wlać słodka herbata grzyba. Herbata dla grzyba jest w następujący sposób: na jeden litr ciepłej wody dodać wymaganą ilość suchych liści herbaty i sto gramów cukru. Gdy herbata ochłodzeniu wylewa się do naczynia do Kombucha. Posypywać cukrem bezpośrednio na grzyby nie mogą być, w przeciwnym razie będzie on nagrać błonę śluzową i umrzeć.

  • Ciekawe! Złapany w organizmie grzyba z liści herbaty nie powodują mu żadnej szkody. Jednakże, grzyb całkowicie izoluje się ciała obcego, dosłownie wszczepienie go w sobie. Nie możemy pozwolić na temperaturę w pomieszczeniu, który zawiera grzyby, spaść poniżej siedemnastu stopni. Grzyb w niższej temperaturze zakażają wodorostów, a płyn może być toksyczne.

Właściwa pielęgnacja jest nie tylko wymiana płynu w odpowiednim czasie, ale w odpowiedniej konserwacji tego wspaniałego ciała. Trzymać puszkę grzyby powinny być w cieniu – nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego, choć potrzebują światła dziennego. Napar z puszek grzyba odprowadzana co trzy do czterech dni w cieplejszych miesiącach, a następnie co sześć dni w zimie. Przynajmniej raz w miesiącu grzyb delikatnie usunięto ze słoika i przemyć ciepłą wodą z kranu. Jeżeli górna plenochka Grzyb zwrócił brązowy, a potem dbać o nich źle, lub napar z przejrzałe. W tym przypadku, konieczne jest natychmiastowe opróżnienie płynu, poza grzyb umiera. Wlać grzybów napoju w oddzielnym słoik, który jest następnie umieścić w lodówce. Podnoszenie i pić to może być rok. Nieważne ile wzrośnie to niesamowite grzyby, robaki w nim nie zaczynaj.

Uszkodzenia Kombucha

Uszkodzenia Kombucha nie zostanie potwierdzona w badaniach klinicznych. Uważa się, że miejscowe stosowanie naparów zrobić bez szkody dla organizmu nie jest szkodliwe. Tak, a napar do picia dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących kobiet. Jest to jednak tylko wtedy, gdy korzystanie z wysokiej jakości herbaty, czystej wody i zgodności z normami bezpieczeństwa. Jednak do użytku Kombucha jeszcze pewne ograniczenia, a nawet przeciwwskazań.

  • Nie można pić napój ludzi herbata grzyba z cukrzycą, gdyż napar z herbaty grzyb jest obecny cukru.
  • Nie zaleca się pić więcej niż trzy filiżanki tego napoju w ciągu dnia.
  • Nie można pić stagnacji napój, który nabył ostry kwaśny smak.
  • Jeśli pacjent przyjmuje leki, pić napar z herbaty grzyba może być tak mała, jak dwie godziny lub dwie godziny później.

Ale ogólnie rzecz biorąc pić herbaty grzyba jest nieszkodliwe. Jednakże z myślą o dopuszczalnych norm zawartości alkoholu we krwi dla kierowców, że nie jest konieczne, aby pić grzyb, zanim pojawi się za kierownicą. Alkohol w nim nadal istnieje, choć w mikroskopijnych dawkach. A nawet ze wszystkimi lecznicze właściwości herbaty grzyba, chcemy, żeby zabrać go tylko jako środek wzmacniający i środek zapobiegawczy. Bądź zdrowa!

load...