Kombinacja zielony wnętrza – uczenie się od natury

Zawartość:

Nie lubisz zielono? Dobrze, dobrze, nie kłamać. Być może jawnie ignorować zielone we własnej szafie, ale pozostanie obojętny na przejrzyste koronki pierwszej wiosennej liści lub aksamitu zielonego lasu iglastego jest po prostu niemożliwe. A dlaczego? A ponieważ na zielonych oczach naszych, jak mówią, spoczywa. Ponieważ zielony – kolor życia. I dlatego zielony kolor we wnętrzu od dawna i pozostaje jednym z najbardziej poszukiwanych.

load...

Wnętrze pokoju w kolorze zielonym było modne w domach arystokracji europejskiej i polskiej szlachty, a nawet pałace były zdecydowanie zielony pokój. Dziś jednak tylko zielone wnętrze jest dość irytujące niż miłe. Dlatego, chcąc wykorzystać ten kolor w projektowaniu domu jest konieczne, aby połączyć go z innymi kolorami i odcieniami. Oraz zdolność do łączenia kolorów w każdym wnętrzu – jest nauką, która wiąże się z prawami psychologii i zasady projektowania wnętrz i technik malarskich. I jak osiągnąć harmonijne połączenie zielonego koloru we wnętrzu salonu, sypialni, przedpokoju czy kuchni? Spróbujmy zrozumieć.

Zielony dla różnych pokojach

Zielony jest uniwersalna i nadaje się do wystroju każdego pomieszczenia w domu. Ma korzystny wpływ na psychikę człowieka i będzie równie właściwe w salonie i kuchni, a nawet w łazience. To po prostu nie wszystkie odcienie zieleni są jednakowo nadaje się do różnych pomieszczeń w domu. Po tym wszystkim, zielony może być jasne i ciemne odcienie, jasne i stonowane, ciepłe lub zimne. Jeśli zwracamy się analogią z zielenią swojej naturalnej istoty, a następnie podzielić całą paletę odcieni zieleni sezonów.

 • Pokój dzienny, sypialnia, przedpokój, gabinet

Dla utrzymania wnętrz i garnitur spania i ciemne bogatych odcieniach zieleni i jesiennej palecie: ciemny zielony, oliwki, musztardy, Bagno, khaki. Wszystkie te kolory mogą być wykorzystywane do dekoracji ścian i ogólnego tonu całego pomieszczenia, a dla poszczególnych akcesoriów. Ogólnie rzecz biorąc, jest to paleta jesień zieleni ustawia salonem i uczyć szacunku ton, a na korytarzu i sypialni sprawia, że ​​wygodne.

load...
 • Kuchnia, pokój dziecinny, łazienka

W stosownych przypadkach paleta letnim zielony. Ten jasny, soczyste i naturalne kolory: pistacjowy, zioła, sałata, jabłko zielony kolor i młodych liści. Jeśli takie odcienie są wykorzystywane jako podstawowy kolor wnętrza, na pewno muszą być rozcieńczone żywe kontrastujące akcenty.

Jeśli mówimy o palecie zimowym (chłodne odcienie zieleni) i sprężynę (owocowy notatki), a następnie są one istotne przy projektowaniu każdego pomieszczenia w domu. Paleta zima – głębokie odcienie zieleni, które są na widmie dążą niebieski i niebieski (szmaragd, turkus). Wiosna paleta – to pastelowe kolory: kolor awokado, kiwi, limonki, mięta. Ogólnie rzecz biorąc, każdy zielony wyjątkowo korzystny wpływ na psychikę i na atmosferę w domu. Nie ma znaczenia, do salonu lub łazienki wybrać ten kolor. Najważniejsze – prawo łączyć zielony kolor we wnętrzu.

Główny mix zielony

Spróbujmy określić kombinacji różnych odcieniach zieleni. Naturalnie, najbardziej popularne z nich – to sałatka (jasnozielony) i naturalny zielony (średnia intensywność). To harmonijne połączenie naturalnej reprodukcji barw kombinacjach.

 • Zielony i niebieski – kolor nieba i trawy. Taka kombinacja powinna być gładka, więc te kolory obok siebie nie tylko w przyrodzie, ale także w widmie.
 • Zielony i niebieski – zieleni i wody. Więcej kombinacja kontrast, jasny istotne w projektowaniu wnętrz.
 • Zielony i brązowy – pnia drzewa i korona. To, co trzeba łączyć kolory we wnętrzu. Ponadto jaśniejsze odcienie brązu, aby rozjaśnić ciemny zielony i sprawiają, że grubszy i cięższy.
 • Zielony i czarny – mokra ziemia i trawa. Wysoki kontrast, ale także bardzo pozytywne połączenie. Jednak czarny kolor powinien być nacisk, podkreślając witalność zielono.
 • Zielone i czerwone – kwiatów i zieleni. Bardzo dobre połączenie. Co więcej, mamy na myśli nie tylko kolor czerwony, ale odcienie: różowy, pomarańczowy. W tym przypadku kolor czerwony powinien być jasny i widoczny, ale tylko uzupełnienie podstawowej zielono.
 • Zielony i biały – wysublimowane połączenie, zbudowany na kontraście. Kombinacja ta jest rzadko używany nierozcieńczony. Najczęściej białe i zielone wnętrze jest wyłączony przez żółty, brązowy, niebieski i różowy.

Więcej klawiatura

Więcej klawiatura – kombinacja dodatkowych odcieni zieleni. Tutaj konieczne jest, aby nie koncentrować się na naturalności i prawom malarstwa. Należy pamiętać, że im ciemniejszy zielony, więc jest bliżej do czarnego, który idzie z każdym jasnym lub jasnym odcieniu. Klasyczne połączenie ciemne kolory zielony – biały śnieg, złoto, brąz. Połączenie to może być uważany za najbardziej kosztowne i odpowiednie dla tradycyjnych stylów wnętrza salonu, sypialni czy przedpokoju.

Inne popularne połączenie różnych odcieni zieleni są następujące:

 • Mięta zielona (blisko szary) w połączeniu ze wszystkimi żółto-zielone odcienie i odcienie wina. Nie łączy się z czarnym.
 • Olive (bliżej żółty) z białym kolorze i delikatnych odcieniach żółci, pastelowe purpury.
 • Szaro-zielony (zielony szary) to uniwersalny kolor na tle każdego wnętrza. W połączeniu z szary, biały, beżowy, jasnych odcieniach turkusu i zieleni trawy i ciemnych odcieni czerwonych.
 • Turkusowy (niebiesko-zielony) idealnie stapia się ze wszystkich kolorów metalicznych z srebrno-szary do brązu. To łączy się z czarnym, a nasycony oliwkowy szary.
 • Zapalenie nerek (nasycony zielony) łączy się z zimnym beżowe, różowe, kakao, szary, sałata. Połączenie z bielą jest dozwolone, ale jest ograniczona.
 • Mleczno-zielony (pastelowych) z białym i niebieskim, a z jest rozcieńczony, żółty i niebiesko. Czarny jest dozwolone wyłącznie jako nieagresywnych akcentami.
 • Verdun zielony (niebiesko-zielona butelka). Ma zielone i żółte słońce na wspaniały nieruchomości w ponurym świetle. Z biały, szary, żółty i czarny. Jako akcent kontrastujący wykorzystywane brudną czerwienią.
 • Khaki (ciemna oliwka) dobrze współgra z odcieniami ochry, szarym, brązowym i białym. Jak garnitury kontrastującym kolorze różowym.

Kolor podstawowy i akcesoria

Projektowanie wnętrz w kolorze zielonym może być inna. Najważniejsze – umiejętnie połączyć kolor bazowy i dodatki. Na przykład, na zielony wnętrza jako podstawa jest zawsze tylko jeden odcień zieleni. Dowolna kombinacja harmonijny należy rozcieńczyć tylko podstawową odcień. O rejestrację wnętrza salonu pasuje zielony tapety z złotymi literami i gładkimi ścianami zieleni będą idealnie komponować się z kontrastujących zasłony lub meble, światło zielone odcienie.

Zawsze wygląd zwycięzca we wnętrzu salonu kombinacji różnych odcieniach zieleni, accessorized kontrastujące kolory. W hali będzie wyglądać świetnie podszyte zielony pasek w salonie – zielone ściany i zielony dywan, brązowy laminat i brązowe meble. W tym przypadku, zasłony i meble tapicerowane mogą być również zielone, ale inny odcień lub piasek, beż, biały. Sypialnia dobre połączenie stonowanych odcieniach zieleni i delikatnych, pastelowych kolorach, a kuchnia – soczyste i jasnych kolorach zielonym z jasnym pomarańczowym lub żółtym akcesoriów.

W ogólnym projektu wnętrza do zielonego lub zielonego koloru jest dość łatwe, jeśli wiesz właściwą kombinację różnych odcieniach zieleni i podstawa zielony kolor z opcjonalne. Po tym wszystkim, zielony – jeden z najczęstszych i najbardziej naturalnych kolorów na naszej planecie. I oczywiście, że łączy się z absolutnie wszystkich kolorów widma. Dlatego ten kolor jest tak popularny w wystroju wnętrz. To daje poczucie bezpieczeństwa, łagodzi i uspokaja. I to nie jest takie uczucia w ich własnych domach wszyscy chcemy?

load...