Kolory feng shui – paleta z filozofii Wschodu

Jeśli jesteś w swoim życiu kieruje się zasadami filozofii Feng Shui, więc szukać harmonii. Albo spróbować tej harmonii, aby stworzyć swój własny. No, w każdym razie, jesteś w pobliżu okolic. Oznacza to, że w domu i będzie wyposażyć zgodnie z zasadami tej starożytnej nauki. Ale ludzkie siedlisko – to nie tylko geometria pokoje i meble. Jest to również paleta kolorów, który z nich wedle własnego uznania. Dyskrecja, z kolei, zależy od tego, co kierują do tworzenia wnętrz mieszkalnych: własny smak (smak lub projektanta), prawom stylu lub coś innego.

load...

Tutaj to „coś innego”, a może stać się wschodnie nauki Feng Shui. Zgodnie z zasadami nauk kolorów feng shui to czy „yin” i „yang”. A najbardziej prawidłowa energia w domu, gdzie między „yin” i „yang” panuje harmonia. Dlatego korzystanie z harmonii kolorów, aby to osiągnąć bardzo łatwo. Musimy tylko wiedzieć, jaki rodzaj energii ma szczególny kolor i zutylizować tej wiedzy.

Wartość koloru zgodnie z naukami Feng Shui

Czerwony jest uważany za najmocniejszy kolor, który pobudza energię życiową, inspiruje i pobudza. Na Wschodzie symbolizuje dobrobyt i szczęście. Jednocześnie jest to kolor pasji i gniewu, które mogą powodować spustoszenie w swoim życiu. W związku z tym, należy użyć tego koloru, aby rozważać i starannie wniosków o rejestrację tylko tych obiektów, które są związane z działalnością i energii.

  1. Pomarańczowy inspiruje i ma się komunikować, pobudza umysł. Dlatego dla tych pomieszczeniach, gdzie ludzie spotykają się, komunikowania się i podejmowania pracy umysłowej.
  2. Żółty symbolizuje optymizm i dodatni. Ten kolor słońca, który jest w stanie ożywić i najciemniejszych zakamarkach domu. Uważa się również, że żółty kolor prowadzi do osiągnięcia mądrości.
  3. Zielony symbolizuje wiosny, odrodzenia i początek życia – jest to kolor natury. Zielone łagodzi stres i niepokój, daje poczucie spokoju i harmonii. W naukach Feng Shui, to kolor jest kolorem spokoju.
  4. Złoty kolor, jak żółty, tworzy optymistyczny nastrój, ale to kolor z silnym przyciąganiu energii jako szacunek i cześć. W połączeniu z czerwonym symbolizuje bogactwo i szczęście.
  5. Kolor niebieski symbolizuje spokój i opanowanie. Ma na odpoczynek i relaks. Poza tym niebieski kolor sprawia, że ​​człowiek wierzy w lepszą przyszłość. Trzeba zrozumieć, że ten kolor jest odpowiedni, gdzie ludzie się zrelaksować i może myśleć o przyszłości.
  6. Kolor niebieski jest kolorem sprawiedliwości i spełnienie marzeń. Jednak nadmiar tego koloru we wnętrzu może powodować uczucie niepewności, niewygody i ciśnienia.
  7. Purpurowy kolor symbolizuje wysokie ideały i duchowości, tworzy sny i inspiruje, tworzy twórczy nastrój, poczucie obecności czegoś tajemniczego i wspaniałego.
  8. Biały symbolizuje umysł, czystość i niewinność. Jest to związane z mocy i boskości, oczyszcza i dodaje mocy łatwość życia codziennego. Biały kolor jest dobry, aby korzystać w słabo oświetlonych pomieszczeniach, a także, w stosownych przypadkach poczucie czystości i świeżości.
  9. Czarny – kolor doskonałości i formalności, prestiżu i wyrafinowania. Zastosowanie koloru we wnętrzu to pomaga stworzyć atmosferę skoncentrowanego i rzeczowy.

Jak wiecie, yin i yang – dwa przeciwieństwa, które są po prostu łączące całe, pełne i harmonijne. Dlatego, korzystając kolory we wnętrzu feng shui, należy również wiedzieć, że Yang – to jest pozytywne, światło i ciepło. Kolor „yang”: pomarańczowy, żółty, czerwony i czarny. „Yin” (żeńska) – jest ujemna (och, jak niesprawiedliwe!), Zimna i ciemności. Kolor „yin”: niebieski, biały i zielony. Purpurowy kolor może mieć więcej lub mniej energii w zależności jaki kolor ma bardziej czerwony, purpurowy – do „Yang”, niebieski fioletowy – jest to „yin”.

Zgodnie z zasadami feng shui kolor yin i yang musi być używany razem: jedyny sposób osiąga harmonię. Spójrzmy na przykład, zgodnie z zaleceniami konsultantów Feng Shui, aby wybrać kolorystykę poszczególnych pomieszczeń.

load...

Kolor pokoju feng shui

W salonie znajduje się największy pokój w domu. Jeśli jego celem jest, aby tutaj goście są niezbędne czerwone, żółte i pomarańczowe kolory, które muszą zostać zneutralizowane stonowane odcienie zielone lub niebieskie lub białe. Jeśli pokój jest przeznaczony dla rodzin, jej główne kolory – zielony i złoty.

Sypialnia. W sypialni musi być poczucie komfortu i spokoju. Jej kolor: jasnoniebieski, bladych odcieniach błękitu, zieleni wyciszony, w połączeniu z jasnymi elementami czerwony i żółty.

Kuchnia powinna być „ciepłe” w kolorystyce miejsca w domu. Zrób to tak, niech to wszystko odcienie żółtego, czerwonego i pomarańczowego. Kontrolować apetyt, aby pomóc różne przedmioty (naczynia, obrusy) ciemny niebieski lub zielony.

Najbardziej odpowiednie kolory do łazienki (zgodnie z zasadami feng shui) – wszystkie pastelowe odcienie ciepłych lub chłodnych kolorach: brzoskwinia zamiast pomarańczowego, mleka i sałatki zamiast zielonej, miękkiej niebieski zamiast niebieskim, różowym zamiast czerwonego. W ostrym kontraście wyciszonym yin yang lub w łazience powinny być oddzielne elementy: ręczniki, stopy pad, akcesoria kąpielowe.

Kolory do pokoju dziecka, oczywiście, można wybrać zgodnie z zasadami feng shui, ale lepiej jest skupić się na charakter i temperament dziecka. Na przykład, w żadnym wypadku nie można używać czerwony we wnętrzu pobudliwy dziecka, a niebieski – flegmatyczny dla dzieci i obojętny. Dla pokoju studenckim lepiej jest użyć tych samych kolorów, które nadają się do dekoracji biura: brązowy, zielony, terakoty, a dla niemowląt – niebieski, biały, brzoskwiniowy, różowy, blady liliowy.

Jednak bardzo często we wnętrzu swoje ulubione kolory i pojęć feng shui są niekompatybilne. Następnie tutaj lepiej jest słuchać swojego wewnętrznego głosu, a raczej uczucie. Po Feng Shui – nie jest na wewnętrznej przewodnika projektanta. Twój dom powinien być wygodny i komfortowy dla Ciebie. Eksperymentować z kolorami i znaleźć złoty środek. Więc można osiągnąć harmonię, i to jest ten sam i stara doktryny feng shui.

load...