Kolorowe soczewki kontaktowe. Ich wpływ na zdrowie oczu

W dążeniu do kobiet, nie zatrzymują się nie wcześniej niż urody. Przez wiele lat przysłowiem „Piękno wymaga poświęcenia” jest niezwykle istotne. Ale czasami te same ofiary, w pogoni za pięknem jest zmuszony do poniesienia zdrowia kobiety. Wysokie obcasy, lekkie ubrania, taras słoneczny. A w ostatnich latach stało się coraz bardziej popularne kolorowe soczewki kontaktowe. Kobiety w poszukiwaniu różnorodności i idealnego obrazu zaczął eksperymentować nie tylko z kolorem włosów, ale również z kolorem oczu.

load...

Nie tak dawno temu, soczewki kontaktowe były tylko wizja naprawcze. Ostatnio jednak na wolnym rynku były kolorowe soczewki kontaktowe dla osób z doskonałego wzroku. Są one przeznaczone do zmiany koloru tęczówki, a nie utraty jakości.

Krótkotrwałe noszenia dobrze dobrane soczewki kolorami nie będzie w ogóle, wiele krzywdy swojej wizji. Ale w żadnym wypadku nie wolno nam zapominać, że każdy nadużyciu soczewek kontaktowych korygujących i – i kolor, w stanie zapewnić bardzo negatywny wpływ na perspektywy kobiecej.

Powszechne mity o soczewkach kontaktowych

Istnieje ogromna liczba różnych błędów związanych z kontaktem z noszenia soczewek. W efekcie cierpi od ludzkiego wzroku. Tak więc:

  • Długotrwałe stosowanie soczewek kontaktowych

Zbyt wiele kobiet wierzą, że mogą nosić soczewki kontaktowe o wiele dłużej, niż podano na opakowaniu. Jednakże, nie jest – jak stosowanie soczewek kontaktowych na powierzchni, nieuchronnie pojawia się osadów gromadzenia się na ich powierzchni. Wiele takich złóż powodują różne procesy zapalne oczu.

load...
  • Czas ciągłego noszenia soczewek kontaktowych

Czasami kobiety, niezależnie od przyczyny, nie usuwaj kolorowe soczewki kontaktowe w nocy, w błędnym przekonaniu, że nic złego, ponieważ nie będzie. Jednak badania lekarzy – okuliści mówią inaczej. Oczy mężczyzny, tak jak każdy inny narząd w potrzebie wystarczającej ilości tlenu. Podczas snu, przepływ tlenu do gałek ocznych, a więc zmniejszyła się zza zamkniętych powiek. A jeśli soczewki kontaktowe nie są usuwane, ilość tlenu wprowadzeniu gałki oczne, a nawet mniej.

  • Soczewki kontaktowe karnawałowe

Oprócz prostych kolorowych soczewek kontaktowych mających na celu zmianę koloru tęczówki oka, istnieją tak zwane karnawałowych kolorowe soczewki. Zmieniają się nie tylko kolor oczu, ale także jego strukturę – tęczówki różne rysunki. Oczy mogą być przekształcane, na przykład, w kota. I wiele kobiet, starając się szokujące, takich soczewek są prawie cały czas. Jednak, aby to zrobić w każdym razie jest to niemożliwe, ponieważ takie soczewki jest znacznie grubsza niż normalnie, a tym samym tlenu przepuszcza się znacznie gorzej. I wizja takich soczewek jest znacznie gorzej, ponieważ zmniejsza ostrość i kontrast percepcję.

  • Kolorowe soczewki kontaktowe o brązowych oczach

Zbyt wiele kobiet wierzy, że za brązowy oko obiektywu nie istnieje. Jednak w rzeczywistości nie jest to prawdą – są sprzedawane na równi z wszystkimi innymi.

Problemy związane z noszeniem soczewek kontaktowych kolorowych

W przypadku, gdy uznasz, że kolorowe soczewki kontaktowe są jeszcze być, należy pamiętać, że może napotkać szereg problemów. Na przykład, zapalenie narządów i reakcji alergicznych. Wynikają one mogą wystąpić częste zapalenia spojówek i obrzęk rogówki. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych powikłań powinny być starannie i prawidłowo dbać o soczewki kontaktowe.

Niewłaściwy dobór soczewek kontaktowych mogą również prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji: utrata wzroku, a nawet prawie całkowitej ślepoty. W żadnym wypadku nie ryzykować swój wzrok i nie wybieraj soczewek kontaktowych bez pomocy lekarza – okulisty.

Jeśli jesteś w pomieszczeniu, w którym bardzo wysoki poziom kurzu, stężenie dymu lub innych chemikaliów powinien przestać noszenie kolorowych soczewek kontaktowych podczas godzin pracy. Fakt ten wyjaśnia po prostu: materiał użyty do produkcji soczewek kontaktowych, ma zdolność do szybkiego przyswajania wszelkich zanieczyszczeń. W wyniku procesów zapalnych i alergicznych reakcji praktycznie nieuniknione.

Oczywiście, czasami używają kolorowe soczewki kontaktowe mogą być. Jednakże, aby zapewnić, że nie powoduje żadnej szkody dla organizmu, nie należy zapominać, że pierwsze soczewki kontaktowe, kolorowe lub zwykłe, są wyrobami medycznymi. I są one błędne, niekontrolowane stosowanie jest niedopuszczalne w żadnych okolicznościach.

load...