Kolor oczu i charakter

Zawartość:

Zawsze chcemy, aby dowiedzieć się jak można o osobie po prostu patrząc na niego, zwłaszcza gdy nasi odpowiednicy w żadnym pośpiechu, aby mówić o sobie. Zwracamy uwagę na wiele szczegółów, które mogą charakteryzują go jako człowieka ubranego jak mówi, co czyni gesty. Co jeszcze może nam dać pewne informacje na ten temat? Wielu wierzy, że kolor tęczówki, też, można powiedzieć wiele o osobowości, jak kolor oczu i charakteru jeszcze między nimi jakiś związek.

load...

Z punktu widzenia nauki

Na pewno, nie tylko dlatego, że nie było powiedzenie „oczy – zwierciadło duszy”! Przez wiele lat, psycholodzy opisali wiele aspektów zachowania człowieka na podstawie reakcji oka. Na przykład, jeśli twój nastolatek odwraca wzrok, aby odpowiedzieć na to pytanie, to prawie na pewno powiedzieć prawdę. W jaki sposób możemy opisać czyjś gniew? Mówimy: „Sparks błysnął w oczach!” lub „Jej oczy były ciemne z gniewu.” Tak więc, można powiedzieć, że wszystkie nasze emocje są widoczne w oczach.

Jest jeszcze jeden powód, aby powiedzieć, że oczy są odzwierciedleniem duszy ludzkiej. Kolor oczu odzwierciedla naszą osobowość. Jak to jest? Liczba i rodzaj barwnego pigmentu w tęczówce, w rzeczywistości określa barwę oka. Istnieją trzy główne kategorie kolor: brązowy kolor oczu, niebieski i zielony. Najczęstszym (z powodu ich charakteru dominującego) są brązowe oczy, potem oczy wszystkich odcieniach niebieskich i zielonych oczach rzadsze odcienie.

Istnieją także inne warianty koloru oka, które pojawiają się ze względu na różne kombinacje kolorowego barwnika obecnego w tęczówce. Oprócz tych trzech kolorów oczu, możemy zobaczyć ludzi z czarnymi oczami (zazwyczaj Afrykanów i Azjatów), z brązowego (żółto-brązowy), szarych i zielonych oczach (Europejczyków i ich potomków na innych kontynentach).

Z biegiem lat, te kolory oczu związane z cechami osobowości swoich przewoźników. Ewentualny związek między kolorem oczu i osobowościowych cech osoby skłoniły naukowców i badaczy, aby kilka uwag i wyciągać wnioski. Na przykład, jest oczywiste, że ciemne oczy ludzie są znacznie bardziej emocjonalne, a ze względu na jego temperament są bardziej podatne na neurotycznych zachowań niż ludzi lekkich oczami.

load...

Blue „kontra” brązowy

Według badań dotyczących relacji oczy i sportowych umiejętności osoby barwy, które były prowadzone przez trzydzieści lat temu, ludzie brązowe oczy robią wielkie postępy w sporcie, w którym wiodącą rolę odgrywa tempo, a niebieskooki uda się „wolno” sportowych – takich jak szachy lub golf. Wynika to z faktu, że ciemne oczy ludzie reagują znacznie szybciej w porównaniu do ludzi, którzy mają jasne oczy. Innym Badania przeprowadzone niedawno okazało się, że u osób z ciemnymi oczami są bardziej wrażliwe na bodźce wzrokowe i słuchowe.

Eksperci stwierdzili, że jest lepiej rozwinięta u ludzi jasnych oczach „myślenia strategii”; dlatego oni robią postępy w takich działaniach, które wymagają planowania i strukturyzacji czasu. Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców doprowadziła ich do sugerują, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy jasnym kolorze oczu i sukcesu akademickiego. W każdym razie, Marii Kyuri, dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Nobla, a jego oczy były niebieskie!

Amerykańscy psychologowie prowadzą badania w 1998 roku pozwoliły im wyciągnąć wnioski o istnieniu związku między zdolnością do przestrzegania zakazów i kolor oczu u niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym. Okazało się, że niebieskooka dzieci płci męskiej były bardziej ostrożne niż brązowych oczach chłopców. U dziewcząt, różnica nie była tak wyraźne.

Jeśli będziemy zagłębiać się w nauce więcej …

Najnowsze badania pokazują, że gen Pax6 może odegrać dużą rolę w stosunkach między pigmentacji tęczówki i osobowości typu. Gen ten jest zaangażowany w rozwój oczu, jak również płata czołowego mózgu, albo raczej, że część, która, jak eksperci uważają, wpływa na cechy osobowości, takie jak empatia i samokontroli. Może w tym przypadku, aby wyjaśnić związek między kolorem oczu i naturze człowieka? Eksperci uważają, że taki związek istnieje.

Teraz badania w tej dziedzinie nie są wystarczająco aktywne. Tymczasem odkrycie ewentualnego związku pomiędzy tęczówką kolorów i cech osobowościowych znaleźć nowe możliwe sposoby zbadania tego problemu. Byłoby interesujące dla nas wszystkich, prawda?

Kolor oczu i cechy osobowości

Oczywiście, następujące dane nie mogą być uznane za udowodnione naukowo, a my nie zobowiązują się, że wszystkie osoby z tego samego koloru oczu będą miały te same zwyczaje i style zachowań. My po prostu podzielić się z Wami spostrzeżeniami i najbardziej typowe cechy ludzi z konkretnym kolorem tęczówki.

Niebieskie oczy

Niebieski jest zwykle nazywana najpiękniejszą kolor oczu i ich właściciele zwykle wydają się bardzo atrakcyjne. I kobiety, którzy mają niebieskie oczy, powinny szczególnie podobać fakt, że kolor ich oczu często powiązany z młodości. Niebieskooka ludzie mają skłonność do najdłuższego romantyczny związek. Są one dość spokojny, miły i inteligentny.

Ten wysoce duchowe ludzi, a jeden z najważniejszych potrzeb ich życia jest pragnienie, aby wszyscy ludzie byli szczęśliwi. Ludzie z niebieskimi oczami mają tendencję do bycia asertywnym, ale w tym samym czasie, są one proste i smaczne. Nie lubię monotonii. A jednak – to nieodłączne w ostrej obserwacji. Niebieskooka głównie sentymentalne. Są zawsze spokojny, ale czasami może nadal czuć silne poczucie gniewu, po którym często popadają w depresję. Ale taka zasadnicza zmiana nastroju nie są częste.

Czarne oczy

Czarny jest rzadkim kolor oczu, a ludzie czarne oczy są często postrzegane przez innych jako bardzo wiarygodne i odpowiedzialnych ludzi. Oni nie lubią rozmawiać z kimś o sobie i swoim życiu, więc każdy myśli ich skryty. Są one jednak bardzo namiętny i żywy, i zmysłowe ludzie. Oni nie opuszczają swoich przyjaciół, gdy potrzebują ich pomocy.

Ludzie z czarnymi oczami – optymiści. Nie będą odpoczywać aż do wykazania swoich umiejętności, jeśli coś im niezbędne. Ci ludzie wiedzą jak udowodnić swoją wartość dla innych. W tym samym czasie, black-eyed uparty i wytrwały. Trudności i kryzysy czynią je szczególnie drażliwy. Są bardziej impulsywne i energiczny niż inne. Jeśli są liderzy, mogą być bezwzględny wobec swoich pracowników, nawet w najbardziej drobnych błędów. Osoby te posiadają rozwiniętą intuicję i są zdolne do podejmowania szybkich decyzji, nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Brązowe oczy

Brown-Eyed ludzie są uważane za atrakcyjne i pewne siebie. To odważny człowiek, zdolny do podważenia trudności. Oni lubią różnorodność i nie wahać się też, kiedy mają okazję spróbować czegoś nowego. Jest bardzo towarzyski ludzi; chcą przynieść coraz więcej nowych przyjaciół. Uprzejmy i opiekuńczy z innymi w stosunku do końca. Większość brązowych oczach – osób wesołych i spontanicznych. Mogą dopingować innych i ich śmiech.

Inną ważną cechą tych ludzi jest to, że są one bardzo trwałe. Są to ludzie z silnym rdzeniem wewnętrznym, a oni są dobrymi przywódcami. Osoby o brązowych oczach kochają naturę. Mają zdolność do samoleczenia; jeszcze takie dane pokazują wrażliwość i empatię wobec innych ludzi. Brązowe oczy osoba, co do zasady, są piękne. Ci ludzie dążą do niezwykłej relacji, że są one w stanie utrzymać tylko przez krótki czas.

Osoby o brązowych oczach zbyt niezależny. Ale one są bardzo wiarygodne i zrobi wszystko, co możliwe dla tych, którzy coś znaczą w ich życiu. Niewątpliwie są to ludzie obdarzeni dobroć i zdolność do wspierania i zachęcania tych, którzy są blisko nich.

Zielone oczy

Ludzie z zielonymi oczami Uważa się połączyć najlepsze cechy. Są stabilne i zarazem obdarzonego rozwiniętej wyobraźni. Bardzo zdeterminowany, ale zawsze trzeźwo ocenić swoje możliwości. Te osoby mogą znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji i wie, jak utrzymać wszystko pod kontrolą. Są one uważane za bardzo surowe, ale sprawiedliwe. Są dobrymi słuchaczami i rozmówcami.

Zielone oczy często wydają się być wypełnione jakiś tajemniczy i związane z czarami. Ludzie z zielonymi oczami z natury są ciekawskie i inteligentne. Ten namiętny charakter. Mają niesamowitą radość życia i dążyć do pełnego wrażeń istnienia. Mają też znaczącą wadę – zazdrość jest często zauważyć jako negatywne cechy ich osobowości.

Ludzie, którzy mają zielone oczy, bardzo jasną osobowość i twórczego charakteru. Są współczucia dla innych. Zwykle mają długotrwały związek, i, być może, być w stanie budować te relacje tylko w miłości. Najczęściej ludzie zielonooki mieć nadzwyczajne zewnętrzne piękno.

Szare oczy

Postrzegane przez wielu ludzi o szarych oczach są zwykle mądry i mniej agresywne niż inne. Są one znane ze swojej wrażliwości i elastycznego podejścia do różnych ludzi i sytuacji. Zewnętrznie, to zwykle dobre wyglądające kobiety, których twarze wyglądają szczególnie atrakcyjny i delikatne ze względu na piękny kolor. Zwykle szare oczy dziewczyny są bardzo poważnie o budowaniu relacji, preferując długoterminowego partnerstwa oparte na głębokiej miłości.

Osoby te posiadają analitycznego myślenia i zawsze myśleć jasno i racjonalnie. Ludzie, którzy mają szare oczy, zwykle stanowią głęboką wewnętrzną siłę, która nigdy nie będzie zależała od jakichkolwiek nacisków zewnętrznych. Mogą być zmieniane zgodnie z otaczającego środowiska. Ta silna osobowość, ale w niektórych sytuacjach, które nie wymagają aktywności intelektualnej, mogą się mylić i czują się bezradni.

Zdumiewająca różnorodność koloru oczu

Czy wiesz, że na całym świecie nie ma dwóch osób, które mają dokładnie ten sam kolor oczu? To niesamowite, ale to prawda! A czy wiesz, że wszystkie osoby z niebieskimi oczami mają taką samą wspólnego przodka? Wszystko niebieskooka znaleźć bardzo konkretne różnice w DNA, a to przemawia do ich ogólnej relacji.

Wielu z nas wie, że większość dzieci po urodzeniu, oczy mętne niebieski, a potem wziąć na inny kolor, który staje się trwałą kolor dziecięcych oczu. Powodem tego jest to, że w oczach noworodków prawie nie ma melaniny, chociaż sytuacja zmienia się bardzo szybko. Czy wiesz jeszcze, jakiego koloru oczy mogą zmieniać się w czasie? Ponieważ pigment nie jest produkowany stale na tym samym poziomie, twoje oczy mogą stać się ciemniejsze lub jaśniejsze.

Tak, nasze oczy mogą powiedzieć bardzo wiele o nas, że konieczne byłoby pomyśleć dwa razy zanim nosić kolorowe soczewki kontaktowe. Niezależnie od koloru może być twoje oczy – czarny, leszczyna, szare, niebieskie lub zielone – można być z nich dumny, wiedząc, że kolor może powiedzieć wiele dobrych rzeczy o sobie io swoim drzewie genealogicznym!

load...