Kolka jelitowa u niemowląt

Skąpe urodziła niedawno i według kanonów powinien spędzają większość czasu w słodkim śnie. Jednak okruchy powód, wbrew oczekiwaniom rodziców, czasami gorzki i nieustanny płacz, Sucitu nogi i jęcząc, a jego twarz wyrażała uniwersalną żal. Rodzice walczą o uregulowanie sytuacji jak najszybciej uspokoić gorące ulubione okruchy. I przez chwilę może się wydawać, że jest to możliwe – dziecko się uspokaja. Ale po kilku minutach i po raz kolejny zadał rozpaczliwy krzyk. Ani sutek lub piersi mojej matki nie pomoże. A gdy rodzice są już na skraju rozpaczy, dziecko nagle zasypia. Podobny wzór jest znany z ogromnej liczby rodziców, których dzieci już dorosły. Ale „połowiczne” Mama i tata są bardzo przestraszony.

load...

Ale to nic jak kolki jelitowej, objawy, które są bardzo specyficzne. Niestety, w ciągu pierwszych kilku miesięcy życia, nawet w całkowicie kolki jelitowej zdrowych dzieci nie jest rzadkim zjawiskiem. Kolka jelitowa w tym wieku są konsekwencją dyspepsją czynnościową. Jest to – całkowicie normalne zjawisko, które występuje z powodu kolejnego brakiem enzymów trawiennych. Układ trawienny dojrzewanie zachodzi do końca 3 – 4 miesiąca życia. I dlatego odczuwalne i inne zaburzenia – wzdęcia, zaparcia, biegunka, wymioty.

W swej istocie, kolki jelitowej niemowląt – z kurczowego skurcz pętlami jelit, które są wywoływane przez nadmierne wzdęcia i trudną odkrztuszanie. Istnieje kilka dodatkowych czynników, które mogą powodować występowanie kolki u niemowląt:

 • Laktozę (cukier mleczny)

Ciało dzieci jest często w stanie w pełni trawić i przyswajać laktozę, która jest zawarta w mleku matki, aw sztucznych preparatów mlecznych. Zjawisko to obserwuje się więcej niż połowa wszystkich niemowląt.

 • Wprowadzenie sztucznych preparatów mlecznych

Niestety, nie zawsze jest możliwe, aby utrzymać karmiących piersią, a nie zawsze z przyczyn od nich niezależnych. I wprowadzenie sztucznych preparatów mlecznych są często prowokuje kolki jelitowej. Więc jeśli naprawdę musiał wprowadzić mieszaninę wstępnie skonsultować się z lekarzem o mocy marki.

load...
 • Ogólne fizjologiczna niedojrzałość organizmu dziecka

Skrócenie wiatropędnym ich nadmiernemu tworzeniu, występuje często z powodu niedojrzałości fizjologicznej. Z reguły jest to typowe dla okruchy, które są zbyt rzucili się urodzić. Lub w przypadku, gdy dziecko rodzi się ze zbyt małą wagę.

 • Przejadanie

Bez względu na to, jak może się to wydawać banalne, ale u około połowy wszystkich przypadków przyczyną częstego kolki jelitowej jest banalne przejadanie maluch. Nie jest to zaskakujące – bo każda matka chce okruchy dobrze zjeść i przybiera na wadze. I tak czasami przesadzić. Ważne jest, aby ściśle przestrzegać wielkości porcji okruchów. Ale uwaga – dotyczy to tylko tych dzieci, którzy otrzymują sztuczną mieszankę.

 • Dieta naruszenie kobiet karmiących piersią

Pod żadnym pozorem nie należy zapominać o tym ważnym momencie, jak dieta matek karmiących. Jeśli kobieta jest spożywanie pokarmów zakazanych, prawdopodobieństwo zachorowania dziecka kolki jelitowej jest szybko rośnie. Do takich produktów należą: kawa, kakao, czekolada, kapusta, rośliny strączkowe, pieczone, wędzone i pikantnych potraw. Aby uzyskać więcej informacji dajesz pediatrą.

 • Choroby narządów wewnętrznych

W niektórych przypadkach – dość rzadko – występowanie kolki jelitowej wskazuje na obecność jakichkolwiek chorób organów wewnętrznych, albo na zaburzeń hormonalnych. Dlatego lekarze nalegają na zasadzie obowiązkowej inspekcji takich okruchów. Lekarz zbada miękisz, dać odpowiednie rady i wysłać okruchy specjalistów do dalszego leczenia, jeśli to konieczne.

Mamo, boli !!!

Pozwól nam powiedzieć więcej o objawach, które sugerowały obecność dziecka jest kolka jelitowa. Chociaż niejasnym kolki jelitowej z niczego na tyle twardy, aby ponownie zbadać objawy nie będzie więcej niż choroby:

 • Silny płacz dziecka

Dziecko zaczyna się nagle i krzyczeć jak ból z silnym atakiem. Płacz jest bardzo wyjątkowy – od zwykłych kaprysów niezadowolenia lub rodziców dziecka będzie odróżnić ją bez trudu. Nawet jeśli nie mają żadnego doświadczenia na swoim koncie. Co do zasady, płacz trwa dość długo – nawet do 3-4 godzin.

W między kolki jelitowej dziecko śpi spokojnie. Ale podczas napady płaczu, jak wspomniano powyżej, w celu uspokojenia dziecka jest prawie niemożliwe. Bardzo typowe i płacz w czasie kolki jelitowej – zazwyczaj dziecko zaczyna płakać wieczorem lub w nocy. Ale, oczywiście, mogą również wystąpić ataków dziennie.

 • Pozycja ciała dziecka

Podczas kolki dziecko jest typowa pozycja ciała – jest naciśnięcie nogi do brzucha, okresowo aktywnie je porusza, a następnie naciskając klawisz.

 • Trochę wyraz twarzy dziecka

Podczas ataku kolki na dziecko w twarz jest bardzo napięta, silnie czerwieni, a oczy spieprzył. I podobne wyrażenia trochę twarz jest utrzymywana aż do zakończenia ataku.

 • Wzdęcia

Ze względu na fakt, że brzuch dziecka gromadzi się duża ilość gazu, w dotyku jest to trudne i stresujące. Niektórzy rodzice żartobliwie porównać go z balonu.

WAŻNE! Pamiętaj, że każdy wymioty lub biegunka, znacznie wyższe temperatury nie są objawy kolki. A jeśli okruchy pojawił przynajmniej jeden z powyższych objawów, jak najszybciej pokazać dziecko do lekarza. Jeśli zdarza się w godzinach wieczornych lub w nocy, nie czekaj, aż do rana – natychmiast wezwać straż „pierwsza pomoc”.

Aby brzuch nie boli!

Oczywiście, rodzice są bardzo przestraszony, oglądając odcinki dziecka. Nie jest to zaskakujące – bardzo trudno jest patrzeć, jak dziecko płacze. Jednak lekarze mówią, że jeśli kolki jelitowej u niemowląt są reakcją na żywność lub określonej funkcji ciała dziecka, nie posiadają one żadnego poważnego zagrożenia dla zdrowia dzieci.

Ale, oczywiście, w każdym razie, nie można ignorować dziecko płacze. I jest mało prawdopodobne, ktoś będzie, prawda? Więc spróbujmy zrozumieć, co to może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia kolki.

 • Poprawnie odebrać butelki i sutki

W przypadku, gdy dziecko dostaje sztuczne mieszanki, należy zwrócić szczególną uwagę na sutki i butelek. Jest to specjalny rodzaj „protivokolikovyh” smoczków i butelek. Pozwalają one odpowiednio regulować przepływ przecieka mieszankę, w zależności od szybkości ssania dziecka. Zapobiega to sytuacji, w której dziecko po prostu dławi i połyka powietrze. Ale ten czynnik znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia kolki.

 • Zasady żywienia

Jest to bardzo ważne, gdyż przechodzi podawania. Karmienie powinno odbywać się w jak najbardziej odprężającej atmosferze, dziecko nie jest rozproszony.

 • Pozycję dziecka po karmieniu

Dobry środek zapobiegawczy jest w określonym położeniu korpusu po karmieniu. Lekarze zalecają, że zaraz po karmieniu około 10 minut, aby utrzymać dziecko w pozycji pionowej. I to sprawia, że ​​warto, nawet jeśli dziecko śpi. Jest mało prawdopodobne, że będzie go obudzić.

Aby brzuszki nie chorowali

Ale jeśli uniknąć ataku nie udało, można wypróbować kilka sposobów, aby złagodzić stan dziecka. Wszystkie te metody są całkowicie bezpieczne dla dziecka, więc można ich używać bez obaw. Ale tylko wtedy, gdy wiadomo, że dziecko cierpi z powodu kolki jelitowej jest:

 • Nosić swoje dziecko w ramionach

Podczas ataku, jeśli temperatura w pomieszczeniu pozwala, okruchy taśmy, wziąć go za rączkę i nacisnąć brzuszek na swojej skórze. Lekarze mówią, że okruchy dotykowe kontakt z rodzicami w czasach ułatwić jego stan. Gazy odbiegają znacznie szybciej i mniej płacze Pipsqueak.

 • Ćwiczenia masaż brzuszek

Innym sposobem, aby złagodzić stan dziecka podczas ataku kolki jest brzuszki masaż i ćwiczenia gimnastyczne. Umieść okruchy na plecach, smarować kciuki dziecko olej iz niewielkim ciśnieniem, zacznij masować go w kółko, prawo. Po 2-3 minutach mocno nacisnąć stopy dziecka do żołądka, zgięte w kolanach. Takie podejście powinno wynosić co najmniej 5. Kiedy wszystko manipulacja, należy pamiętać, aby być ostrożnym.

 • Umieszczenie dziecka na brzuchu

Ponadto do masażu i ćwiczeń dla zapobiegania kolki jelitowej, lekarze zalecają regularne położyć dziecko na brzuchu. Jednak w żadnym wypadku nie kłaść dziecko na brzuchu w pierwszej pół godziny po karmieniu – w przeciwnym razie możliwe niedomykalność silne, a czasami wymioty. I to jest – oczywiście nie nasz cel.

 • Ciepły kąpieli

Bardzo często rodzice doświadczył podczas epizodów kolki jelitowej w tartej uciekać się do ciepłej kąpieli. Umieść dziecko w ciepłej wodzie, jednocześnie głaszcząc okruchów na brzuch ruchem wskazówek zegara. Jednak zbyt wiele nadużyć zabiegi wodne nie są tego warte – maksymalnie 20 minut. W przeciwnym razie bardzo wysokie prawdopodobieństwo zachorowania neuronowych okruchy stymulacji.

 • Ciepło pieluchy

Jest jeszcze jeden sekret, sprawdzone od dziesięcioleci. Weź flanelową pieluszkę, prasować żelaznej go i dołączyć do okruchów brzucha przez kilka minut. Pamiętaj, aby zadbać o to, aby pieluchy nie było zbyt gorąco. Bardzo często ten manewr pozwala na całkowite usunięcie ataku. Ale po raz kolejny zwrócić uwagę – można to zrobić tylko wtedy, gdy dziecko jest kolka jelitowa. We wszystkich innych przypadkach, gdy ciepło ból brzucha jest bezwzględnie przeciwwskazane i bardzo niebezpieczne.

 • Wywar z koperkiem

Bardzo przydatne w tej sytuacji, wywar z koperkiem. Przygotowanie go jest bardzo proste – umieścić go w nasionach kopru termosy 5 gramów, wypełnić go z 100 g wrzącej wody. Zaparzenia konieczne jest nie mniej niż trzech godzin, po czym gazy filtra za pomocą tkaniny. W dniu miękiszu powinien pić około 100 gramów takiej infuzji, wstępnie rozcieńczone dziecku wody pitnej. Można również użyć herbata dzieci z produkcji fabrycznej koperkowym lub koper.

 • Odprowadzającej rurki

Nawet nasi rodzice docenią urok tego wynalazku ludzkości, jako rury gazowej. Niestety, ostatni raz je znaleźć w aptece coraz cięższe i cięższe. Ale jeśli nie można znaleźć gotową rurę, można to zrobić samemu. Aby to zrobić, należy zakupić lewatywę dziecięce (№1) i wyciąć swój skarbiec. Pamiętaj, aby gotować przed użyciem. Wazelina końcówka tłuszcz lub olej słonecznikowy gotowane i bardzo dokładnie wprowadzić do odbytu około trzech centymetrów.

Podczas procedury, pożądane jest, aby wcisnąć nogi dziecka na brzuchu. Dziecko musi pozostać w tej pozycji przez około 15 minut. Bardzo często taka procedura jest przeprowadzana na początku ataku, przyczyniając się do jej zatrzymania. Zarówno rodzice, jak i maluch może spać spokojnie całą noc.

 • środki farmakologiczne

Jest to dość duża liczba różnych leków. Jednak nie powtarzać błędów z wielu rodziców i kupić w aptece lek pierwszego dostępnego tylko dlatego, że pomógł dziecko wiedział, czy był reklamowany. Wszystkie leki muszą wybrać się do lekarza, z uwzględnieniem indywidualnych cech każdego dziecka. Lek pomóc jedno dziecko, byłoby nieskuteczne dla innej.

Z narodzinami dziecka, nowe życie w roli rodziców dopiero się zaczyna. A to życie – to bardzo ciekawy, pełen nieoczekiwanych odkryć i pozytywnych uczuć. Ale martwi się, że nie będzie wystarczająco. I kolka jelitowa u niemowląt – kropla w morzu. Ale jeśli masz niezbędne informacje te trudności nie straszyć. Można łatwo pomóc swoim okruchy. I po krótkim czasie będziesz pamiętać z uśmiechem na tych pierwszych lęków i niepokojów!

load...