Kolczyki dla dzieci: przekłuwanie bezpieczeństwa i przekłuwania uszu w młodym wieku

Pierce uszy małych dzieci jest teraz modne. A jeśli przed występami kolczyki zdobione w szpitalu, ale teraz można to zrobić w każdym salonie kosmetycznym. I nie tylko można przebić płatek uszny, ale inny części, jak również pępek lub nos. Brilliant kołki w uszach może być widoczne u dzieci w wieku poniżej jednego roku życia. Dlaczego trzeba i zrobić przekłuwanie uszu w młodym wieku jest bezpieczne?

load...

Zawartość:

Jednoznaczne Odpowiedź na to pytanie nie daje żadnych lekarzy i kosmetyczek. Odpowiedź na pytanie „dlaczego?” zawsze związane z estetycznych preferencji matki dziewczynki. Od kolczyki są bezużyteczne, chyba, że ​​są zadowoleni z akcentami rodziców i krewnych i przyjaciół. Co ludzie mówią o eksperci bezpieczeństwa dzieci przekłuwania?

Specjaliści z przekłuwania uszu w młodym wieku

Po przekłuciu uszu, nawet w bardzo młodym wieku będzie miał żadnych problemów kosmetycznych, jeśli zrobić to dobrze, z zachowaniem norm sanitarnych. Ważne jest, aby nie zranić tkanki chrzęstnej lub chrząstki występ, earlobe przebijania. Przebijak specjalista musi znać anatomię, techniki biegły, którego używa się mieć certyfikat szczękowo lub chirurga plastycznego.

load...

Jeśli zdecydujesz się przekłuwać uszy dziecka, prosimy o kontakt z Działem plastycznej i chirurgii szczękowo-twarzowej szpitali dziecięcych. Ale nie ma prawie zgadzają uszy przebite dziecko w wieku poniżej trzech lat. Ponadto przebicie ucha zalecane lat refren (co najmniej) 10-12. Oczywiście, rodzice zabraniają nikogo, to tylko zalecenie.

Kosmetologów powiedzieć, że przekłuwanie uszu można zrobić w każdym wieku, pod warunkiem, że to sprawia, że ​​pracownik służby zdrowia, który wie, gdzie można wykonać nakłucie, a gdzie nie. Istnieje wiele przeciwwskazań. Ta gorączka, ostra choroba.

Wielu ekspertów odmówić wykonania przekłucia uszu dla dziewcząt poniżej 10 roku życia. Fakt, że dziecko jest trudne do wyjaśnienia, dlaczego tak się robi i dlaczego kręcić kolczyki w uchu nie jest konieczne. A jeden rok stare baby (zwykle rodzice przekłuwania uszu dziewczynki pierwszych urodzin) na ogół nie może kontrolować swoich ruchów w pełni. A jeśli dziewczyna przypadkowo powoduje nagły ruch, może być obarczona pęknięcia, uraz ucha, wchodząc do zakażenia rany. Jednak głównym powodem jest to, że uszy dziecka w wieku 10-12 lat w dalszym ciągu rosnąć. Dlatego trudno się domyślić, gdzie przebicie nastąpi w roku, 20-letniej dziewczynki. Jeśli jest zbyt niska, może to być powtarzane nakłucia wyższa, zamykając Kolczyk bliznę po nieudanym początku. A jeśli chcesz być zbyt wysoka? Dlatego, niech dziewczyna wyrośnie i kolczyki w uszach staną się jej osobista decyzja.

Nowoczesne metody przebijania

Większość matek, którzy idą do przekłuwania uszu dziewczynki trzech lat, jesteśmy pewni przebijający z pistoletu – to szybki, wygodny i bezbolesny, a ponadto, bez żadnych konsekwencji. Jednak w rzeczywistości pistolet przebijający ma kilka istotnych wad. Oczywiście wszystko może pójść szybko i bez konsekwencji – istnieje wiele przykładów. Rzeczywiście, pistolet na przebicie – jest szybki, i tak nie boli tak bardzo. Ale jeśli zdecydujesz się przekłuwać uszy okruchy, zwłaszcza lat, ważne jest, aby znać zasadę działania pistoletu do przekłuwania. Jarzmo-stud podczas punkcji niezwłocznie uszne i natychmiast zamyka. Końcówka kolczyk jest zaokrąglona i zwęża się tak, że nie rysuje się ze skórą za uchem. Przebicie uzyskuje się silnym, ostrym szoku i, w konsekwencji, w łamaniu ucha skóry. Takie rażące inwazja może powodować bliznowców.

Kolejną istotną wadą broń – ostry głośny dźwięk, który może powodować lęk u dziecka. Ponadto, próg bólu jest różna dla każdej osoby, i nie może być z góry znane, jak zareagować na taki stres Twój roczek córki.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że pistolet wstawia tylko stud kolczyk. Po raz pierwszy ta forma przekłuwania ciała jest niepożądana, ponieważ goździki wokół uszu, z obu stron zamykając otwór. W związku z tym, antyseptyczny roztwór, który powinien być stosowany do higieny ucha płata po raz pierwszy po przebiciu, nie zawsze można uzyskać na powstały otwór. Zwiększone ryzyko ropienie, zaczerwienienie i innych problemów. Kolczyki w kształcie podkowy lub ringlet – najlepsze rozwiązanie dla dzieci. Ale mogą być nadawane wyłącznie wtedy, gdy igły do ​​nakłuwania, a to może być dokonana jedynie przez starsze dzieci.

Argumenty przemawiające pistoletu

Dlaczego dzieci w młodym wieku nie jest pistolet do przekłuwania uszu? Bo to jest szybki. Nawet jeśli dziecko zaczyna pokazać niezadowolenie w momencie obca ciotka będzie umieścić punkt pióra na płacie każdego ucha, że ​​to koniec szybko, a dziecko, co do zasady, możliwe jest, aby przekazywać nową zabawkę, telefonu komórkowego lub coś innego.

Kolejną istotną zaletą pistoletu: pozwala doprowadzić proces do końca, nawet gdy dziecko jest bardzo silny opór. Ale nakłucia igłą do obrażeń ciała. Po tym wszystkim, tor ruchu ciała z silną odpornością na dziecko – jak uderzenie w celu, który porusza się. Lepiej nie podejmować ryzyko, aby przebić uszy igłą jest bardzo cienki i ostry.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na kolczyki, które są stałe w pistolecie. Z reguły jest ona wykonana z kolczykami stalowych. Ale w pierwszych tygodniach po przebiciu, nawet wtedy, gdy leczy rany, lepsze wykorzystanie kolczyki wykonane z tytanu o wysokiej czystości. Jeśli to inne metale zawarte w tych zanieczyszczeń może powodować alergię. Więc dopóki kolczyki później stalowych, złoto, srebro.

Ostatnio kolejnym popularnym sposobem na przebicie – z największą liczbą kolczyków bez pistoletu. Nie ma ostrych głośny huk jak pistolet na przebicia, więc kosmetyczki często zalecane dla rodziców jest to sposób na przebicie uszu dziewczynek.

Prawdy i mity na temat dbania o miejsca nakłucia

Niektóre stereotypy odziedziczyliśmy od babć i matek. Twierdzą oni, że po przebiciu musi być czyszczona codziennie roztworem alkoholu płata i chwastów na zewnątrz kolczyka w uchu iz powrotem. Dlaczego? A to nie jest zakorzeniona.

Szczerze mówiąc, dla mnie sześć lat dziewczyna w tym samym roku, poprosił rodziców, aby kupić kolczyki i przebił uszy, te prodergivaniya były czystą torturą.

W rzeczywistości, metal nie może przywierać do ucha. Drażni kolczyki nie chcą ich pierwszy raz to lepiej nie dotykać. Po tym wszystkim, kanał, który powstał po przebiciu, powinny utorować młode komórki skóry, a kiedy uszkodzenie prodergivanii tworzą warstwę ochronną, dzięki czemu proces gojenia ran jest opóźniony. Sergei filcu całkowicie zatrzyma się, gdy tworzą wystarczająco silną warstwę komórek.

Drugim ważnym punktem: płyny zawierające alkohol nie powinien być używany do nakłucia. Lepiej jest użyć „Miramistin”, „chlorheksydyny”, nadtlenek wodoru, ale nie alkohol, wódka, nalewki z nagietka.

Pierce uszy dziecka w młodym wieku, czy nie – decydują oczywiście rodziców. Ale lepiej jest pozostawić tę decyzję do córki, stawiając go na kilka lat.

Filmy z uszu dziecka przebite

Elena Kaspirkevich

load...