Kolarstwo – korzyści dla zdrowia i urody

Zawartość:

Każdego roku około pięćdziesięciu milionów rowerów produkowanych na świecie, co oznacza, że ​​wielka część ludzkości woli sportu, zdrowego stylu życia. Jaki rodzaj ruchu rowerowego na zdrowie człowieka? Tak, to jest bezcenne: to korzystny wpływ na układ mięśniowo-szkieletowego i leczenia dystonii naczyniowych oraz żylaki. Podczas obracania pedałów rowerowych zaangażowanych w pracę w tym samym czasie mięśnie miednicy i nóg, który szkoli kostki i łydki, ABS i ud. Ponadto jazda na rowerze podnieść nastrój i odciągnąć od codziennych problemów. Korzyści z rowerem autorem wielu książek i artykułów, bo żyjemy ze sobą w czasie, gdy zdrowie i sport być nie tylko użyteczne, ale także modne.

load...

Dlaczego rower lepszy TV

Pamiętam, że jako dziecko uwielbialiśmy jazdy na rowerze w zagrodzie bez zmęczenia pedałować cały dzień? Niestety, jako dorośli, rzadko znajdują czas dla znajomego dwukołowy, a prawie nie myśleć o tym, że jazda na rowerze wystarczy nam teraz – w okresie ciągłym stresie i chroniczne zmęczenie. Jadąc do domu z pracy lub szkoły, my ze znużeniem usiąść przy komputerze lub telewizorze, ze świadomością, że jest to najlepsze wakacje. Oto tylko przekrwione oczy i częste bezsenność trochę wskazówkę, że coś, czego nie robić. To może być mądry, aby szukać innej opcji wieczorne rozrywki – takich jak jazda na rowerze?

Korzystanie z roweru w naszym szalonym tempie życia jest niezaprzeczalna. Setki dużych firm zajmujących się produkcją towarów dla sportu, zapewniają konsumentom różnorodne rowery. Którzy są zaangażowani w nich w centrum fitness, ktoś w pośpiechu, aby dostać się do domu, ale jeszcze nikt, nawet najlepszy symulator nie zastąpi prawdziwy przejażdżkę rowerową na świeżym powietrzu. Wydawałoby się, jaka jest różnica? Ale wiatr we włosach, żółte liście na chodniku, ptaki krążące wysoko w niebo – tylko z dala od tego wszystkiego, można naładować pozytywną energię i uśmiech bez powodu przed końcem dnia. Czy to możliwe, aby uzyskać podobny uczucie siedzi na rowerze stacjonarnym w dusznym pomieszczeniu centrum sportowego?

A następnie, kobieta na rowerze – to jest po prostu bardzo miło! Pierś z powrotem uwodzicielsko łukowe. Popa – powrót porusza się płynnie w czasie z ruchem pedałów. Co człowiek może stać za Dowolna a nie na przechodzącą piękno? Jest prawie niemożliwe, aby osiągnąć ten sam efekt, siedząc w domu, oglądając telewizję, a ja dotrzeć do ostatniego hamburgera. Więc nie sądzę, dwa razy: rower i pomaga kształt i podnieść nastrój, zdrowie i oszczędzać.


Korzyści zdrowotne rower

Być może największą zaletą roweru jest to, że układ oddechowy podczas jazdy jest bardzo aktywnie pracuje. Wykonywanie długich wycieczek rowerowych, wykonujemy nasze płuca pracują na pełnych obrotach. W wyniku tego, krew jest wzbogacona w tlen, jest doprowadzany do komórek w mózgu i innych narządów wewnętrznych. Szczególnie wielkie korzyści z jazdy na rowerze dla tych, którzy nie pali dużo: podczas ruchu w płucach występuje napowietrzanie, który pomaga uwolnić nagromadzone szkodliwe substancje zawarte w tytoniu.

load...

Jeśli cierpisz na żylaki, to po prostu trzeba spróbować jazdy na rowerze! Aktywnie obrócenie pedałów, dokonać biegu krwi w żyłach z dużą prędkością, co przyczynia się do zmniejszenia zatorów w naczyniach węzłów. Nawet jeśli twoje nogi całkowicie pozbawione nieprzyjemnego żylnej „Veins”, zapobieganie chorobie w postaci regularnej jazdy na rowerze nie będzie cię zranić.

Inną niewątpliwą zaletą rower – poprawa ludzkiego układu sercowo-naczyniowego. W tym czasie, kiedy ty pedale, mięśnia serca gwałtownie spada – nie trenuje swoje serce do wytrzymałości (nie na darmo nazywany jest cardio rowery treningowe). Jedyną rzeczą: nie przesadzaj! Jeśli nie obliczyli ich siły i dać Serce Zachowanie nadmiernego obciążenia, dostaniesz poważne problemy zdrowotne, a nie dobra.

Nie obniżyć korzyści z jazdy na rowerze dla systemu nerwowego. Zgadzasz się, że jazda na rowerze – to nie tylko ćwiczenia, ale również odwrócenie uwagi od problemów, a okazją do wypoczynku w samotności. Czasami cenne pomysły i innowacyjne rozwiązania przyjść właśnie podczas spokojnego spaceru na rowerze. Wśród osób zaangażowanych w kolarstwie Zaobserwowano, że więcej ludzi odpornych na stres (i to jest plusem w naszym szalonym czasie, prawda?)

Czy wiesz, że umiarkowana jazda na rowerze pomaga ciężarnej kobiety do płodu do otrzymania takich samych korzyści w zakresie zdrowia i rozwoju, a jego matką? Naukowcy z Michigan State University, USA odkryli, że te kobiety są w stanie regularnie wykonywać umiarkowane rowerze, ciąża jest o wiele łatwiejsze do przeprowadzenia, a wariacje szansę w wewnątrzmacicznego rozwoju ich dzieci – pięćdziesiąt procent niższe. Oczywiście nie dostać za koła roweru dla kobiet w ostatnim okresie ciąży, a także tych, którzy nie są przyjaciółmi ze sportem i nie bardzo pewnie uczucie na przyjaciela dwukołowy. Ale doświadczony rowerzysta rzucić dwukołowy transport w czasie ciąży nie jest konieczne.

To zaskakujące, ale jazda na rowerze – wielki profilaktyki krótkowzroczności! Faktem jest, że podczas ruchu stale patrzeć w różnych kierunkach, zmieniając kąt widzenia, i zajrzeć do odległych obiektów z wami. O najlepszych gimnastyką dla mięśni oka nie trzeba marzyć! Jeśli nie są kuszeni przez myśl o zbliżającej się wizyty do okulisty, aby wybrać okularów lub soczewek kontaktowych dla oczu, tylko myśleć o swoim przyjacielem dwukołowy i pójść z nim na wycieczkę rekreacyjną.

I, oczywiście, jazda na rowerze pokazuje wszystkim, którzy chcą stracić kilka kilogramów nadwagi. Podczas jazdy z prędkością około dziewiętnaście kilometrów na godzinę można spalić setki kalorii. Ponadto jazda na rowerze pomaga przyspieszyć metabolizm w organizmie, co oznacza, że ​​będzie Ci schudnąć i znacznie szybciej. Na przykład, przy stałej diety, ale z codziennej jazdy na rowerze, na rok można rzucić sześć do ośmiu kilogramów nadwagi. Jeśli chcesz osiągnąć bardziej imponujące rezultaty, konieczne jest dodanie właściwego odżywiania się do sportu. Kolarstwo – to nie tylko praca i ćwiczenia, ale również przyjemnym urozmaiceniem. Zgadzam się, że jest schudnąć podczas zabawy – miłe?

Między innymi, dziewczęta, którzy lubią rowerowych, dobrze rozwinięty zmysł równowagi i koordynacji ruchowej. I szybkość reakcji mają o rząd wielkości wyższe niż tych, którzy nie są zaznajomieni z rowerowego: nietypowe sytuacje na drodze, trzeba podejmować decyzje szybko wykonują swoją pracę! A oprócz tych wszystkich korzyści, można po prostu poszerzyć swoje horyzonty: to nie tylko wokół domu jeździć! Nadejdzie dzień, kiedy decydują się na rowerze za miasto, aby cieszyć okoliczne widoki jak daleko od nudnego miasta. I nie jest daleko do przejażdżek rowerowych grupa w towarzystwie podobnie myślących!

Korzyści z roweru można mówić bez końca, bo oprócz wszystkich zalet, które niesie dla naszego zdrowia, że ​​rower jest również transport najbardziej przyjazne dla środowiska. Nie zanieczyszcza środowiska, a na produkcję swojego znajomego dwukołowy są wydawane tylko o pięć procent energii wykorzystywanej do tworzenia samochodu.


Ciekawostki o rowerze

  • Słowo „rower” w dosłownym tłumaczeniu z francuskiego oznacza „szybkich nóg”. Doszło do użytku w latach sześćdziesiątych XIX wieku;
  • Rowerzyści w postaci, w jakiej znamy ją dzisiaj – dwóch kołach i tradycyjny rozmiar – ukazał się w 1900 roku;
  • W tym samym zużyciu energii ciała, poruszając się na rowerze, poruszamy się trzy razy szybciej niż normalne chodzenie;
  • Pięćdziesiąt Duńczyk Fred Rompelberg ustanowił rekord świata w najwyższym tempie rowerowej: 268.831 kilometrów na godzinę!
  • Jedno miejsce parkingowe na samochód znajduje się dwadzieścia rower;
  • Chiny kont dla jednego samochodu dwieście pięćdziesiąt rowerów;
  • W 2005 roku w Wielkiej Brytanii przeszedł badania na temat najwybitniejszych wynalazków ludzkości, od 1800 r. Zwycięzcą został uznany rower, liczba głosów on pomijany takie wynalazki jak telefon i internet, razem wziętych;
  • Na Łotwie, każdy rowerzysta musi mieć prawo jazdy na prawo jazdy rowerem. W Polsce i rowerzysty Czechy „usiadł za kierownicą” w stanie nietrzeźwości, jest odpowiedzialny za pełnym zakresie prawa, począwszy od grzywien, kończąc z więzienia do dwóch lat;
  • . Gazeta „Wiesti Polska”, 3.08.1903 g. „Na głównych ulicach Petersburga karane dwieście cztery rowerzysta – Oni są pozbawieni prawa do podróżowania po mieście to kara spotkała je w związku z faktem, że mają rygorystyczne przepisy zostały naruszone, to jest do jazdy po panele. Dzisiaj, w Petersburgu, istnieje dwadzieścia siedem tysięcy rowerzystów. „

load...