Kolagen maseczka: dlaczego to jest przydatne?

Zawartość:

Czas nie stoi w miejscu, a każda kobieta prędzej czy później myśleć o tym, jak zachować młodość i piękno przez długi czas, jak to możliwe. Nowoczesna kosmetologia oferuje wiele narzędzi i sposobów przeciwdziałania starzeniu się. Jednym z nich jest kolagen twarzy maskę, która może odbywać się zarówno w salonie, jak iw domu.

load...

Czym jest kolagen?

Kolagen – jest to substancja, która znajduje się pomiędzy włóknami i komórkach różnych narządów wielu organizmów żywych mięśniowych. Znajduje się w ścięgien i więzadeł, a na powierzchni komórek skóry i w przestrzeni pozakomórkowej. Białko kolagenowe zawiera ciała i skóry. Ciało ludzkie jest najliczniejszym białkiem, co stanowi około 30% całkowitego białka w organizmie znaleziono jakiegokolwiek ssaka. Dlatego rola kolagenu w życiu organizmu nie można przecenić.

Staranne badania naukowców kolagenowych zaangażowany w latach 30. Ubiegłego wieku. Następnie ujawniono, że ten element jest bezpośrednio związana z procesem starzenia się. Ze względu na brak syntezy kolagenu pogarszającą się kondycję włosów i paznokci, dotkniętych stawów, zmniejszenie elastyczności naczyń. I niedobór kolagenu prowadzi do cellulitu. Problem ten jest znany niemal każdej kobiety, nawet nadwagę. Jednak najbardziej zależy od tego elementu stanu skóry. Syntezę kolagenu niewystarczające prowadzi do tego, że traci swoją elastyczność i sprężystość, tak, że zmarszczki.

Dlaczego jest to substancja niezbędna do skóry?

Aby zrozumieć, jak kolagen działa na proces starzenia się, trzeba wiedzieć na temat naturalnych procesów zachodzących w skórze. Składa się z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Naskórek – najwyższą warstwę. Jest on odpowiedzialny za utrzymanie wilgoci w skórze. Większość z kolagenu, z którego włókna są wytwarzane Tkankę skóry właściwej. Gdzie powstają nowe komórki i wzrost kapilary występuje. Tkanka podskórna, najgłębsze warstwy skóry, wpływa na utrzymanie ciepła oraz ochronę narządów wewnętrznych. Tkanka podskórna są gruczoły wytwarzające kolagen.

load...

W młodym wieku włókien kolagenowych od czasu do czasu aktualizowana od czasu do czasu występuje naturalne nawilżenie. Jednak z naruszeniem funkcje skóry szybko traci swoją elastyczność i jędrność, zaczynają opadać. Wraz z wiekiem, uszkodzone włókna kolagenowe gromadzić istnieją zagniecenia i zmarszczki. Skóra twarzy jest rozciągnięta w czasie snu, śmiech, płacz. Głównym powodem tego – czas.

Po 30 lat wykazuje zmniejszone wytwarzanie kolagenu i z początkiem menopauzy, ilość tego jest zmniejszona o 30%. Wielki wpływ na stan skóry i mają czynniki zewnętrzne. Negatywny wpływ na produkcję kolagenu niezdrowego stylu życia i zanieczyszczenie środowiska. Jednak właściwa pielęgnacja skóry sprzyja bardziej wydajną syntezę substancji.

Główne objawy braku kolagenu – jest pojawienie się zmarszczek nemimicheskih, w szczególności, fałdy nosowo-wargowe. Kiedy to nastąpi, należy natychmiast rozpocząć utrzymać kolagenu skóry na zewnątrz.

Jakie są różne rodzaje tej wspaniałej rzeczy?

Istnieje wiele produktów kosmetycznych na bazie kolagenu. Cena i skuteczność z nich jest inny. To zależy od rodzaju przedstawionych w materiał produktu.

 1. Kolagen zwierzęcy

  Jest izolowana z chrząstki i skór bydła ras dużych. Cząsteczki kolagenu są zbyt duże, aby być zgodne z ludzkiej skóry właściwej. Z tego powodu, że nie jest w stanie przeniknąć do głębszych warstw skóry. Kolagen zwierzęcy ekstrakcji stosunkowo łatwy sposób. W związku z tym, że jest on częścią niedrogich masek i kremów. Jednakże takie kosmetyki mogą korzystać. Ich stosowanie przyczynia się do ochrony skóry przed utratą wilgoci.

 2. Kolagen roślinny

  Ze względu kolagenu – białka pochodzenia zwierzęcego, określenie „roślina kolagen” nie jest do końca poprawne. Mówiąc bardziej precyzyjnie, to jest – białka roślinne, takie jak hydrolizowane białko pszenicy. Zawierają one podobne do elementów kolagenowych w ich strukturze. Dlatego też, w podobny sposób wpływają na skórę właściwą. Jednak skuteczność produktów kosmetycznych, które zawierają tego typu kolagenu, co jest znacznie wyższe niż te, które zawierają białka pochodzenia zwierzęcego. To dlatego, że ciężar cząsteczkowy kolagenu pochodzenia roślinnego jest bardzo mała. Dlatego nie jest łatwo przenikają do głębszych warstw skóry.

  Nie wszystkie firmy mogą sobie pozwolić na produkcję kolagenu roślinnego, ponieważ jest to bardzo skomplikowany i czasochłonny proces. Z tego powodu koszty produktów zawierających ten cenny białka, jest wystarczająco wysoka. Ale wyniki po wdrożeniu bardziej skuteczne.

 3. Kolagen morski

  Wyjął ze skór rybich. Staje się coraz bardziej popularne w porównaniu z kolagenu pochodzenia zwierzęcego, w połączeniu z wysoką wydajnością. Koszt tego produktu jest wysoki, wynika z kompleksu jej wytwarzania i przechowywania techniki. Kolagen morski jest bardzo niestabilne działanie czynników zewnętrznych. Jest zniszczona przez wystawienie na działanie niskiej temperatury i elementów zewnętrznych. W związku z tym szczególne warunki i sprzęt potrzebny do produkcji kosmetyków zawierających kolagen morski.

Jednak substancja jest najbliżej ciała ludzkiego, a zatem w stanie przeniknąć do głębszych warstw skóry i skutecznie radzić sobie z naruszeniem syntezy kolagenu. Dlatego oczywiste jest, że wysoki koszt produktu jest całkiem uzasadnione.

Jakie są sposoby, aby nasycić kolagenu różnych warstw skóry?

 1. Zastrzyki kolagenowe

  Jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów anti-aging oferowanych przez salon piękności. Takie zastrzyki przywrócić zniszczone włókna kolagenowe z wiekiem. Procedura polega na tym, że skóra jest wprowadzany wymaganą ilość substancji. Na podobny iniekcji stosując kolagen pochodzenia zwierzęcego. I to nie pasuje do struktury ludzkiej skóry, dlatego dość szybko wydalany z organizmu. Dlatego taki zastrzyk powinny być przeprowadzane co 6 miesięcy.

  Jednak to nie umniejsza zasług procedury. Po wstrzyknięciu kolagenu znacznie zmniejszonej zmarszczek, stymuluje układ odpornościowy i zwiększa wydajność syntezy związków potrzebne do utrzymania elastyczność skóry. Są to pozytywne rezultaty i wyjaśnić popularność zastrzyków kolagenowych wśród kobiet z różnych krajów. Jednak nie można zapominać, że od zastrzyki są ewentualne negatywne skutki, takie jak zapalenie i utraty czucia w miejscu wstrzyknięcia. Dlatego dla tej procedury trzeba starannie wybrać prestiżowych salonów i doświadczonych specjalistów.

 2. Tabletki kolagenowe, suplementy diety i żywność

  Metoda ta jest odpowiednia dla tych, którzy z jakiegoś powodu, strzeż zastrzyków lub po prostu ich boi. Tabletki nie są tak skuteczne jak zastrzyku, ale ich stosowanie również daje zadowalające rezultaty. Suplementy diety, które zawierają kolagen, znacząco poprawić stan skóry, włosów i paznokci. Zachowanie młodości i urody, a także przyczynia się do stosowania pokarmów bogatych w kolagen. Należą do nich wszystkie rodzaje mięsa, ryb, zwłaszcza łososia, łososia i keta.

 3. Maska i krem ​​na bazie kolagenu

  To jest najtańszym środkiem do pielęgnacji skóry. Mogą być stosowane na własną rękę, bez uciekania się do usług salonów kosmetycznych. Efektywność i koszty tych środków zależy od kolagenu pochodzenia swoich członków. Maski sprawdziły się w pielęgnacji skóry lepiej niż kremy. Ze względu na fakt, że odsetek kolagenu są znacznie wyższe.

Rodzaje masek kolagenowych i ich składu

Istnieje kilka rodzajów masek kolagenowych według sposobu ich wykorzystania: proszek, tkaniny i galaretowata. Sproszkowany maska ​​jest konieczne przed użyciem przygotować w szczególny sposób. Więcej na ten temat, będziemy rozmawiać o tym później. Maski tkanina jest teraz bardziej popularne, ponieważ są one znacznie łatwiejsze w użyciu. Galaretki maski – nowością w kosmetyce. Również sprzedawane są one gotowe do użycia.

Oprócz kolagenu w kosmetyce takie maski obejmują różne aktywne składniki przyczyniające się do poprawy pozytywnego skutku. W większości przypadków, są one dodane witaminy, kwas hialuronowy, olejki, kwasy AHA i lecznicze ekstrakty roślinne. Ta maska ​​nie tylko promuje napinania skóry, ale jej nawilżenie, rozjaśnienie i eliminacji komórek zapalnych. Ostateczny wynik zależy od substancji czynnej z maską sąsiedniej kolagenu.

Szczególnie popularny wśród kobiet Placenta-kolagenowe maski. Kolagen w połączeniu z łożysko produkuje jeszcze mocniejszy efekt anti-aging i przyczynia się do zachowania elastyczności skóry.

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania masek kolagenowych

Kolagen Maska ma Niewątpliwym atutem wśród wszystkich innych produktów do pielęgnacji skóry. Nadaje się do wszystkich rodzajów skóry i wszystkich grup wiekowych. Jest z powodzeniem stosowany jako trzydziestolatek i starszych pań. Maska Collagen zalecany dla kobiet w potrzebie zwiększonej syntezy tej substancji. Ci, którzy byli pierwszymi zmarszczki, a skóra traci swoją świeżość i elastyczność. Są one szczególnie przydatne dla właścicieli suchej i wrażliwej skóry.

Maska Kolagen ma bardzo wiele zalet. Ale ona, podobnie jak inne produkty pielęgnacyjne do twarzy, ma wiele przeciwwskazań. To nie może być używany, jeśli skóra jest stan zapalny obszary lub cięć, nawet drobnych. Przed nałożeniem maski należy poczekać do całkowitego uzdrowienia. Należy zachować ostrożność kolagenowe maski i kobiety, którzy mają skłonność do reakcji alergicznych.

Jak zastosować maskę kolagenową?

Kolagen maseczka jest bardzo łatwy w użyciu. To może mieć każdą kobietę na własną rękę, bez uciekania się do usług kosmetologa. Przede wszystkim, zanim konieczna jest procedura, aby dokładnie oczyścić skórę z makijażu i zanieczyszczeń. Kosmetyki całkowicie usunięto gazikiem zwilżonym mleka do usuwania makijażu, wybranym w zależności od rodzaju skóry. Wtedy człowiek powinien być dobry do mycia w celu usunięcia resztek brudu.

Dla najlepszego efektu przez zastosowanie maski bezpośrednio przed zabiegiem zaleca się wykonać głęboki chemiczna – obierania. Zarośla łagodzenia skóry z zrogowaciałego cząsteczki, które mogą zakłócać lepszą penetrację i wchłanianie cennych substancji czynnych. Peeling przed nałożeniem maski do podwojenia wydajności kilka razy. Lekki masaż twarzy również zwiększyć skuteczność maski kolagenowej. Jednak, aby to opcja, zwłaszcza jeśli nie posiadają niezbędne umiejętności.

Sposób nakładania maski zależy od tego, jaki rodzaj wybrać ją. Maska tkaniny kolagenu ściereczki impregnowane specjalnym składzie, zawierający wszystkie niezbędne składniki. To po prostu nakłada się na oczyszczoną skórę twarzy i szyi.

Sproszkowany maska ​​jest przygotowany bezpośrednio przed aplikacją. Podręcznik opisuje szczegółowo, jak to zrobić. Z reguły wraz z masą proszku jest szczególnym surowicy. Te dwa składniki miesza się w ceramicznego lub ceramiki, a następnie nanosi się na gotowym twarzy.

Galaretowaty maska ​​kolagenu jako ściereczki oznacza, sprzedawane w postaci gotowej do użycia formie. Jest stosowana do mycia skóry o grubej warstwie.

Okres czasu, w którym powinna być maska ​​na skórze twarzy, w zależności od każdego z produktów osobno. Na ogół, efekt kosmetyczny materiał od 15 do 35 minut. Po maskę nakłada się na skórę, pożądane jest, aby łatwo położyć i odpocząć, można włączyć relaksującą muzykę. Po określonym czasie, w instrukcji spłukać letniej kompozycji wodnej. W końcowym etapie procedury, smarować twarz krem ​​odpowiedni do rodzaju skóry.

Kolagen maska ​​twarzowa jest jeden raz w tygodniu. Kobiety o szczególnych problemów związanych z brakiem kolagenu mogą być używane jest kosmetykiem i więcej, 2 – 3 razy w tygodniu. Ta maska ​​nie powoduje absolutnie żadnych szkód dla skóry.

Gdzie kupić jakości maskę?

Maska Kolagen swobodnie sprzedawane w aptekach, sklepach kosmetycznych, jak i online. Jednak wybierając je, wolą tylko produkty wysokiej jakości. Lepiej kupić maseczki kolagenowe w sprawdzonych punktach sprzedaży lub przedstawicieli koncernów kosmetycznych. Niskiej jakości kosmetyki, nie tylko nie da pożądanego efektu, ale zaszkodzi swój wygląd.

Jak gotować użyteczną maskę w domu?

Kobieta, która, ze względu na pewne okoliczności nie mogą lub nie chcą kupować maski kolagenowe w sklepach można łatwo gotować jak kosmetyku rację w swojej kuchni. Podstawą jego będzie żelatyny. I jest on znany być produkowane ze skór zwierząt i chrząstki. Innymi słowy, jest to ten sam kolagen. Maski na bazie żelatyny istnieje tak wiele. A z tego co elementy zostaną dodane do nich, wynik postępowania zależy. Można łatwo przygotować odmładzające, nawilżające, odżywcze, wygładzające i wybielające maskę.

Rozstroić maskę

Rozpuścić żelatynę, postępując zgodnie z instrukcjami podanymi w opakowaniu. Po spęcznieniu masę topi się w łaźni wodnej. Otrzymany płyn zmieszano z 1 łyżką jogurt lub jogurt żadnego tłuszczu. Właściciele skóry tłustej zaleca się, aby dodać 1 łyżeczkę mąki pszennej. Kobiety z suchą skórą zamiast jogurtu najlepiej jest użyć mleka zamiast mąki – mielono w płatki owsiane młynek do kawy. Bądź gotowa masa do całkowitego ostygnięcia.

Przed nałożeniem maski z twarzy szczotki balsam. Podczas zabiegu wziąć relaksującą postawę, staram się nie mówić i nie naśladować ruchy. Utrzymuj maskę na twarzy, aż do całkowitego wyschnięcia. Jest możliwe, aby strzelać gąbki nasączonej ciepłego mleka lub jogurtu. Może być używany do tego celu i czystej wody.

Odmładzająca maska ​​odżywczo

Przygotować żelatyny tak samo jak w poprzednim przepisie. Dodaj miąższ banana i dokładnie wymieszać. Gdy masa ostygnie, stosuje się go na twarzy przez 25-30 minut. Następnie ostrożnie wyjąć mieszankę z wacikiem i spłukać twarz ciepłą wodą.

Dla takiej maski może podjąć wszelkie inne owoce w zależności od rodzaju skóry. Właściciele skóry tłustej lepiej jest wziąć truskawka, grejpfrut, czerwona porzeczka, wiśnia lub gruszka. Dobry nawilżający morela, persimmon, awokado i melon. Dlatego owoce te będą pomocne dla kobiet o skórze tłustej. Ponadto kolagenu maska ​​na bazie żelatyny, mogą być dodawane do pomarańczy, kiwi, mandarynki, brzoskwiń, winogron i innych owoców. Wszystkie z nich zawierają użyteczne dla kwasu skóry i witamin, które w połączeniu z kolagenem produkcji wspaniały efekt odmładzający.

Maska ​​wybielająca

Zetrzeć ogórek na drobnej tarce. Mieszać 1 łyżkę pulpy roślinnego z przygotowanymi z mieszaniny żelatyny 1 łyżeczka. Stosuje się maskę na twarz i odstawić na 20 minut, a następnie przemyć wodą w temperaturze pokojowej. Skóra po zastosowaniu takiej masce wygląda na świeżą, pigmentację i zaczerwienienie znika.

Maska nawilżający do skóry suchej

Ta maska ​​jest przygotowany na bazie gliceryny. Rozpuszczenia Żelatynie 2 łyżeczki, dodać 2 łyżeczki cieczy glicerynę, rozcieńczony wodą w stosunku 1: 1. To także wlać 2 łyżeczki miodu. Otrzymaną mieszaninę można przechowywać w lodówce przez tydzień. Powinno wystarczyć na kilka zabiegów. Maska czas działania – 15-20 minut. Po czym niezbędne jest płukanie gorącą wodą.

Jak to wpływa na maskę kolagenową na skórze?

Kolagen Maska ma pozytywny wpływ na skórę na kilku poziomach. Ona:

 • Głęboko nawilża skórę;
 • Przyspiesza regenerację komórek;
 • Aktywuje metabolizm w skórze;
 • Reguluje i zaciska konturów twarzy;
 • Utrzymuje elastyczność i jędrność skóry;
 • To zapobiega tworzeniu się zmarszczek w czole i fałdów nosowo-wargowych;
 • Spowolnienie procesu starzenia się;
 • Oczyszcza substancje toksyczne od skóry właściwej.

Kolagen maseczka zdecydowanie nie jest magiczny. Po jednej aplikacji wszystkie zmarszczki i nierówności znikają. Jednak regularne stosowanie kosmetycznej pielęgnacji twarzy na podstawie kolagenu pozwalają skórze świeży i promienny wygląd i zachować młodość i urodę na długie lata.

load...