Koko Shanel: kobiety, które zmieniły świat mody

Zawartość:

„Nie lubię, gdy ludzie mówią o mody Chanel. Chanel – to przede wszystkim styl. Moda nie wychodzi z mody. Style – nigdy „Koko Shanel

load...

Prawie sto lat marki Chanel stała się synonimem elegancji i kobiecości. Chanel logo na torebce lub kurtce zapiętej mówi sama za siebie – jesteś witany przez pomyślne, niezależnej kobiety – kobiety w stylu Chanel. Coco pozbyć drobnych pań nadmiaru odzieży. Skontrolowanych w męskiej szatni z myślą o rysunek pomysłów, on redrew garnitur męska „dał” go do nas, kobiet.

Podeszła z hat-dzwon i doprowadzone do krótkiej fryzury mody damskiej. To wydała pierwsze na świecie sztuczne substancje zapachowe. Sugerując zamiast gorsety legendarne eleganckie garnitury i dwuczęściowe suknie zdobyła sukces z paryskiej elity. Jej słynna mała czarna pozwoliła kobietom czuć to samo zwinny, swobodny i żyć tak, jak mężczyźni. Obcisłe gorsety, falbany, bujne fryzury – to wszystko zniewolonej kobiety, Koko Shanel jest po prostu anulowane i stworzył zupełnie inną modę, new style …

Jej życie było dużo romansów, ale żaden z nich nie zakończył się ślubem. Choć oczywiście oferty małżeństwa ona nie raz. Po znanym Duke zaoferował jej rękę i serce, do którego Chanel odpowiedział, mówiąc, że różne księżne wokół liku, a ona – Koko Shanel – jeden. Dla niej sens życia była jej praca. Oto co powiedział o swoim Salvador Dali: „Koko Shanel powiedział mi, że legenda przeznaczone do rozpuszczania się w micie – a tym samym wzmacniają mit sobie ona przybyła wymyślać sobie wszystko – biografia rodziny, datę urodzenia, a nawet nazwa ..” ,

Wczesne lata Chanel

Koko Shanel biografia pełna jest tajemnic i zagadek. Dzieciństwo jej promienny nie będzie wymienić: urodziła się w schronisku dla ubogich. Uważa się, że data jej urodzenia – 20 sierpnia 1883, ale Coco lubi mylić biografów, nazywając zupełnie inną datę – dziesięć lat później. Jej matka była córką cieśli wiejskich, jego ojciec – przedsiębiorcy w rynku. Pomimo faktu, że była drugim dzieckiem w rodzinie, rodzice małżeństwo nie zostało zarejestrowane (w tym czasie został uznany za bardzo złą formę). Jego prawdziwe imię Gabriel otrzymała na cześć pielęgniarka zabiera ją podczas porodu.

load...

W wieku jedenastu małej Gabrielle Chanel straciła matkę – zmarła nagle. Po tym, ojcem przyszłych ikon mody natychmiast przekazywane dzieciom w sierocińcu. Nigdy nie widział swego ojca Gabriela shanel. Lata w schronie – chyba najbardziej straszne i nechsastnoe wspomnienie jej życia. Dlatego jest ona po prostu wymazane kilka lat dzieciństwa z jego życia – jakby nie było. Ale wszystkie próby, przez które musiała przejść, hartowane jej charakter i zaszczepił w sercu desperackiej śnie – wyrwać się z biedy i stać się czymś więcej niż prześladowanego sieroty.

Staje się atrakcyjna młoda kobieta, Gabrielle Chanel podjął pracę w sklepie z ubraniami dla kobiet, a wieczorami dorabiał jako piosenkarz w kabarecie. Jej ulubione piosenki były „Qui qua vu Coco” i „Ko Ko Ri Ko” dla odwiedzających i nazwał ją Coco. Więc Gabriel zwrócił się do Coco. Ale to był dopiero początek jej transformacji.

Aby stać się wielkim piosenkarzem Chanel nie miała, ale zwrócił uwagę emerytowanego oficera, któremu udała się do życia w Paryżu. Mieszka w pięknym zamku szybko nudzi Coco, i powiedziała do swojego kochanka, który chce stać się modystka. Jednakże, podczas gdy milliners Paryż był pełny, tak, że mężczyzna starał się przekonać ją z aktami wysypka.

Jakiś czas później, zostawiła mu sukcesy biznesmen Arthur Capel. Był miłością jej życia. On podszedł do niej wszystko: celowe, silnej woli i kreatywną osobą, jak ona sama. Arthur, w przeciwieństwie do poprzedniego satelitarną Coco, z odsetek zareagował na nią pomysł kariery modystka. A teraz, Koko Shanel otworzył sklep z odzieżą damską jej pierwszy w Paryżu.

Koko Shanel: Życie jako Kreatywności

Po Chanel zdecydował się jeździć na koniu. Dręczony przez wiele godzin w niewygodnej sukni, zdecydowała, że ​​jazda potrzebują zupełnie inne ubrania. Biorąc spodnie jockey, poszła do studia i poprosiła, aby jej to samo. Zaskoczenie i oburzenie krawiec nie była granica: jak to jest, że Odzież męska dla kobiet! Jednak Coco uparcie powtórzył rozkaz i lewo. Kilka dni później poznała zszokowana gości w nowej sukience – szeroki, przestronne spodnie. Pomimo ekscentryczności odzieży, wiele kobiet zgodzili się, że w takiej przejażdżki na koniu jest znacznie wygodniejsze. Więc w pewnym momencie Koko Shanel stał się trendy.

Proste kształty i czyste linie, które ukrywają wady i podkreślić godność figury – styl natychmiast stał się symbolem elegancji. Wiele z tego, co stało się już codziennością szafa, powstał wielki Chanel. Spodnie damskie, kilty, żeński żeglarz, torebka na cienkim paskiem … W czasie pierwszej wojny światowej, Coco stała się znana poza granicami Francji, każda rzecz jest tworzony przez Chanel, było przedmiotem pożądania każdy fashionistka – czy to kapelusz, dres lub nawet ubrania robocze.

W 1921 roku opublikował zapach Chanel numer 5, to stał się ulubionym dla milionów kobiet na kilku pokoleń na całym świecie. Nawiasem mówiąc, jeśli nie wiesz co butelkę legendarnego zapachu Coco wykonane jak adamaszku polskiej wódki. Skąd polską tematykę francuskiego zapachu? Chodzi o to, że podczas gdy Coco nakazał kilku smakach polskiej perfum, Francuz z urodzenia, Ernst Bo. Z tych zlewek o smakach wybrała swój ulubiony numer – piąta z rzędu, który zawiera ponad 80 składników i dodać konwalii. I urodziły Chanel perfum № 5, które są związane z dobrobytu i bogactwa.

W tym samym czasie, tragicznie zmarła ukochana Koko Shanel – Arthur Capel. Siedząc na ławce na zmięty samochodu, Coco płakał i wrócił do domu barwione ściany jego domu w czarnym kolorze. Co zaskakujące, natychmiast stał się następny trend w modzie: cała Francji zaczął się podnieść dekoracje na wnętrze jest w kolorze czarnym. Nieco później, Koko Shanel wymyślił jej małą czarną sukienkę, która była dosłownie symbolem dobie emancypacji kobiet. Złośliwi krytycy twierdzili, że wybierając czarny dla ich twórczości, Coco chciał, że w całym kraju odbywa żałobę dla jej utraconej miłości.

Uznanie „mała czarna” magazynu Vouge, komplementy od Bazaar magazynu Harpeer za kolekcję akcesoriów mody Oscar dla najlepszego projektanta XX wieku, w 1957 roku – to tylko najmniejsza część całego domu mody Chanel nagrody. Koko Shanel jest jedyną kobietą na liście stu najważniejszych ludzi XX wieku, a jedynym przedstawicielem świata mody.

Chanel do starości przechowywane rzeźbiona postać figury. Idee nowych zamówień przyszedł do niej nawet we śnie, a gdy się obudziła i zaczęła tworzyć. Mademoiselle Chanel zmarła 10 stycznia 1971 roku w wieku osiemdziesięciu ośmiu lat, w hotelu z łazienką w Paryżu „Ritz”, który znajduje się po drugiej stronie ulicy od słynnego Domu Chanel na Ryu Kambon.

Zostawiła za sobą ogromne dziedzictwo kulturowe, które dzisiejsi młodzi projektanci szukają inspiracji. Po śmierci Coco Chanel domu mody wydała pierwszą kolekcję pret-a-porte i kilku smakach. W 1983 roku dom mody kierowany przez Karla Lagerfelda. Z jego wizji mody i wyczucie stylu, bez zmiany ideały i zasady Chanel, podniósł markę na nowy poziom. Lagerfeld jest odpowiedzialny za zbieranie pret-a-porte, haute couture i akcesoriów.

W 1984 roku dom mody Chanel wydała zapach Coco Mademoiselle na cześć jej założyciela, aw 1987 roku pojawił się pierwszy zbiór zegarków. Wystarczy Lagerfeld zaprojektowany Kolekcja Chanel okulary.

Dziś butików Chanel strój kobiet na całym świecie.

load...