Kodowanie nadwagi: panaceum czy środek tymczasowy?

Zawartość:

Problemy związane z nadwagą, zna niemal każdy dzisiaj: według statystyk od dziesięciu do trzydziestu procent ludzi nie zaszkodzi rzucić pewną liczbę kilogramów. Jednak niektórzy wolą żyć tak, jak żyje, ktoś wyczerpuje sobie diety i treningi, a niektórzy wolą kodowanie nadwagi. Jakie są cechy tej metody i jakie są jego zalety i wady – szukać odpowiedzi na te pytania w tym artykule.

load...

Jak to działa?

Istotą procedury kodowania w celu zapewnienia, że ​​pacjent cierpi na przejadanie się, jest propozycja psychoterapeutyczne. Zazwyczaj sprowadza się to do rozwoju ludzkiego strachu przejedzenia. Ten strach musi być naprawdę silny i odnoszą się do tego, co jest najbardziej boją się utraty wagi: problemy zdrowotne, słabe kosmetyk lub wieczną samotność. Może to być również psychologiczne zakaz spożywania wszelkich produktów, do których dana osoba spożywa szczególną słabość.

Wszelkie kodowania – jest wpływ na psychikę człowieka i świadomości, co skutkuje bezkrytycznym postrzegania i odbioru transmisji postaw terapeuty i przekonań. W toku postępowania w mózgu powstają kieszenie hamowania i jazdy, dzięki którym osoba złamała stare nawyki żywieniowe i nową formę. Czasami jako alternatywa do strachu przed nadwagą produkować niechęć do pewnych rodzajów żywności, więc gdy czuje zapach wewnątrz niego natychmiast pojawiają się negatywne emocje.

Głównym narzędziem, poprzez które kodowanie odchudzania działa jest programowanie psycholingwistyczne: terapeuta wybiera konkretny rytm mowy, wybiera odpowiednie słowa, jakby wprowadzając umysł i strojenie pacjenta w jego „fali”. Jest to zazwyczaj osiągane kosztem zanurzenia klienta w stan transu, i późniejszego sugestii, która zawiera jeden lub więcej elementów: sekwencji instrukcji, w której osoba świadomie i zgadzają się, że jest to praktycznie niemożliwe, aby obalić, szok, zaskoczenie.

load...

Sugestia może być mobilizacja (na przykład, „korzystanie z zasobów podświadomości pozwoli Ci pozbyć się nadmiaru wagi”), częściowo otwarty ( „Istnieje szeroki wybór lokali gastronomicznych i wygodne”) i obejmuje wszystkie możliwe, czyli gdy po wymieniając wszystkie opcje dodajemy „lub coś innego” ( „Twoja podświadomość może używać niczego, aby wyeliminować zbędne kilogramy: słowa, które powiedziałem, obrazy, które mają, lub coś innego”).

W wyniku tych procedur, osoba relaksuje, przepojony zaufania lekarza i zaczyna jak gąbka do chłonąć informacyjnym nadawanym przez psychoterapeutę – jedyny sposób, aby osiągnąć pożądany efekt. Uważa się za najbardziej efektywne kodowanie utraty wagi, która obejmuje elementy dodatnia wartość w połączeniu z psychoterapii.


Godność kodowania

Kodowanie nadwagi ma szereg niezaprzeczalnych zalet, co sprawia, że ​​wiele osób wybiera tę metodę. Najważniejszą zaletą tego systemu jest jego skuteczność w przypadku sugestia właściwych równoległe opracowanie i osobistych problemów, które są znane w większości przypadków są przyczyną zaburzeń odżywiania. Kodowanie – jest leczenie objawowe, ale w celu zapobiegania nawrotom, konieczne jest wyeliminowanie źródła zakłóceń, co jest możliwe tylko za pomocą psychoterapii.

Inną zaletą jest kodowanie jego zwięzłości. Na przykład, niektóre rodzaje psychoterapii, takie jak psychoanaliza, może trwać wiele lat, podczas gdy kodowanie jest przeznaczony dla ograniczonej liczby sesji. Oczywiście, nie należy liczyć na pozbycie przejadanie się w jednej sesji, ale odbywa się zwykle nie więcej niż dziesięć procedur w ramach dania głównego. Dlatego, mimo że koszt jednej sesji kodowania może być wyższa niż koszt psychologicznej, której potrzebują mniej, a zatem wydawać mniej pieniędzy na walkę z otyłością.

Kodowanie nie wymaga radykalnych zmian w stylu życia: można nadal iść do pracy, porozmawiać z przyjaciółmi, robić prace domowe – pragnienie zmian po zakończeniu kursu będzie musiała pochodzić od ciebie, co oznacza, że ​​stosunkowo bezbolesne zmiany w swoim życiu. Na pewno zmienić nawyki żywieniowe, ale to nie będzie wynikiem poważnych ograniczeń, a prawdopodobnie konsekwencją pewnych przekształceniach w swoim umyśle.

Kodowanie jest dodatkowa pomoc do zasobów samokontroli i samokontroli, która jest już człowiekiem. Dzięki tej procedurze, pacjent staje się łatwiejsze do zmiany zachowań niezdrowe i zdrowych nawyków. To dlatego kodowanie jest aktywnie wykorzystywane w leczeniu wszystkich form uzależnieniu.

Wady kodowania

Jednak kodowania – nie jest panaceum, albo ludzkość już dawno wyeliminowane wszystkie problemy związane z alkoholem, narkotykami, palenie tytoniu, otyłość, hazardu itp … To ma kilka niedociągnięć, które w wielu przypadkach przewyższają jego zalety.

Główną wadą jest to, że kodowanie nie eliminuje przyczynę uzależnienia – stawia ograniczeń na przejaw złych nawyków żywieniowych, ale nie ma wpływu na ich źródła. W wielu przypadkach, osoba staje się znacznie trudniejsze do życia, bo był pozbawiony ulubionych sposobów radzenia sobie ze stresem i uciec z trudnościami życia. On jest głodne oczy patrząc na wszystkich szkodliwych produktów, ale nie można ich jeść, a to jest źródłem dodatkowych negatywnych doświadczeń.

Taka osoba staje się jak tygrys w klatce, który sam powoduje, że oczekuje, że będzie w stanie się uwolnić i niech wiatry swoich fantazjach spożywczych. Dlatego stworzenie odpowiednich strategii do pracy z kodowania zaburzenia odżywiania jest jednym z początkowych etapów i jest zawsze w połączeniu z psychoterapią.

Innym ważnym ujemny kodowanie nadwagi polega na oddziaływaniu na podświadomość, która jest znana jako dobra rzecz i byway. Dlatego najmniejsze błędy w procedurze efektu hipnotycznego może dalej wspinać się bardzo nieprzyjemne konsekwencje: brak efektu w łatwej opcji i bóle głowy, amnezja i depresją w cruiser. Na przykład, w przypadku, gdy kodowanie jest oparta na tworzeniu lęku niesmak ostre ataki tych negatywnych uczuć może nastąpić tylko wtedy, gdy pacjentowi zbliża się do co szkodliwe produkty – hamburgerów i żetony. Ale niektóre z Twoich bliskich może być bardzo chętnie z nich, który stworzy znaczące zakłócenia w łączności z nim!

Kodowanie nadwagi jest jeszcze jedna nieprzyjemna cecha. W sytuacjach, w których dochodzi do sugestia zakazu nadużywania alkoholu, narkotyków czy papierosów, to jest jasne – po prostu przekreślić życia, a człowiek tam spokojnie bez nich. Ale co z jedzeniem? Zakaz będzie obowiązywać do jakiegokolwiek konkretnego produktu lub pewnego rodzaju żywności? Po tym wszystkim, osoba nie może być zakazane w ogóle istnieje! Wszystkie te kwestie muszą zostać wyjaśnione przez lekarza-terapeuty przed procesem kodowania.

Na braki w procedurze kodowania również mówi obszerna lista przeciwwskazań: urazowe uszkodzenie mózgu, choroby neurologiczne i psychiatryczne, choroby sercowo-naczyniowe, niewydolność wątroby i nerek, wcześniejsze choroby, ciąża, i wiele innych. Jednak niektórzy lekarze, którzy wkładają kodowania strumienia niedbale odnoszą się do indywidualnych cech pacjenta, które mogą być następstwem negatywnych skutków opisanych już powyżej: bóle głowy, nerwice, bezsenność, depresja.

Nie powinniśmy zapominać, że kodowanie, co do zasady, ma ograniczony czas – miesiąc, sześć miesięcy, rok, dwa lub trzy lata. Po zakończeniu procedury musi być powtórzony, w przeciwnym razie istnieje ryzyko awarii, która spowodowała w kilogramach, aby chip na czas abstynencji od tłustych i słodkich pokarmów, z tyłu i nawet dwukrotnie.

Tak, mamy nadzieję, że stało się jasne, że kodowania – jest obosieczny miecz. Ma swoje wskazania i przeciwwskazania, wady i zalety, bo to nie jest magiczne lekarstwo na wszystkie bolączki, ale jest to zwłaszcza procedury medyczne. To może być wielka ucieczka dla tych, którzy mają słabą siłę woli, ale konieczne jest, aby starannie rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”, zanim włożysz w głowie zupełnie obcy.

load...