Kobiety w wieku rozrodczym. Co powinienem wiedzieć?

Zawartość:

Rozrodczego wiek – koncepcję ustach. Jednak wszyscy wiemy, co to jest? nie częściej niż – ktoś słyszał coś, ale tak naprawdę nikt nie wie. Być może nadszedł czas, aby wyeliminować tę lukę, prawda? Dziś staramy się zrozumieć, co jest i jakie funkcje ma ona najbardziej wiek reprodukcyjny.

load...

I nie zatrzyma się na konwencjonalnej definicji, w którym stwierdza, że ​​wiek reprodukcyjny – jest to wiek, w którym kobieta może mieć dziecko. Jest oczywiste, bez wyjaśnienia. Ale o wiele bardziej interesujące, aby dowiedzieć się bardziej szczegółowo w tej kwestii. Jestem pewien, że wiele się nauczyć samemu.

Początek wieku reprodukcyjnym

Większość ludzi uważa, że ​​wiek reprodukcyjny zaczyna się wraz z pojawieniem się pierwszej miesiączki. Ściśle mówiąc, to prawda. Jednakże wytwarzanie tego momentu rozpoczyna się znacznie wcześniej – około 10-11 lat, podczas gdy tak zwane dojrzewania, lub prościej, okres dojrzewania.

Pierwszy znak przed okresem pokwitania, jest prawie zawsze powiększenie piersi. Tak szybko, jak rodzice to zauważyć, muszą zrozumieć, że ich córka zaczęła przekształcać od dziewczyny na dziewczyny. Ten okres – najbardziej korzystne, aby rozmawiać z dziewczyną, powiedz jej o nadchodzących zmianach w jej ciele, jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej.

load...

Potem, po jakimś czasie, nie jest pierwszym roślinność – najpierw pod pachami, a następnie włosy łonowe. W finale – na początku miesiączki. Dziennik dojrzewania uważa się za zakończony. Jednak nie oznacza to, że może ona mieć dziecko. Oznacza to, że fizycznie jest w stanie zajść w ciążę, a w większości przypadków urodzić dziecko. Ale cena jest zbyt wysoka – zdrowie kobiet.

Co w rzeczywistości, nie dziwi, bo dziewczyna nastolatek, który wciąż jest sama, a jej ciało dziecko nie jest gotowe do rodzenia i porodu. Lekarze nie zaleca się rodzić samą dziewczynę, która jest pod co najmniej 18-19 lat. W przeciwnym razie istnieje ryzyko wystąpienia powikłań, a czasami bardzo poważne.

Ginekolodzy twierdzą, że młodsza dziewczyna zaszła w ciążę, tym większe ryzyko poronienia, krwawienia, a inny, oczywiście, silnej toksyczności. A dzieci mają takie młode matki często mają problemy ze zdrowiem: rodzą się ze zbyt niską masą urodzeniową, przybiera na wadze jest gorzej, a przystosowanie do warunków środowiska występuje znacznie cięższy.

Chociaż nie da się odpisać, a indywidualne cechy każdego konkretnego dziewcząt organizmu – tacy, którzy od 14 lat jest w stanie urodzić zdrowego dziecka pięknej, przy jednoczesnym zachowaniu ich zdrowia. Ale również o psychologicznym aspekcie w żadnym wypadku nie wolno nam zapomnieć – rzadko nastolatka jest psychicznie gotowy, aby stać się matką.

Należy uczciwie powiedzieć, że w niektórych przypadkach bardzo młode dziewczęta są doskonałymi matkami. Niemniej jednak konieczne jest, aby rozmawiać ze swoją nastoletnią córką o metodach antykoncepcji. W końcu, dziecko może być dziecko – cały czas. Nadal miała czasu, aby docenić urok nieprzespanych nocy, pieluchy, samochody GAZ i innych atrybutów.

Zdrowych kobiet w wieku reprodukcyjnym

Zdrowie kobiet – substancja jest bardzo delikatna i zależy od wielu czynników. Przede wszystkim, ogólny stan zdrowia kobiety. Każda choroba przewlekła – czy to problemy z układem krążenia, lub innych chorób ogólnoustrojowych – bardzo silny wpływ na stan układu rozrodczego. Dlatego tak ważne jest, aby monitorować swoje zdrowie i regularnie poddawać się kontroli, a w każdym razie nie do samoleczenia. Nie ma choroby błahe – nawet zwykłe przeziębienie jest w stanie wpływać na żeńskiego układu rozrodczego.

Ponadto trzeba wiedzieć, i że zdrowie kobiet jest w dużej mierze uzależniona od rozwoju płodu dziewczynki jej zdrowia w okresie noworodkowym i dzieciństwa, nie mówiąc już nastolatkiem. Niestety, statystyki medyczne stwierdza, że ​​tylko 15-20 procent dzieci rodzą się całkowicie zdrowe.

Nie jest zaskoczeniem, że większość dziewczyn na górze wieku rozrodczym ma już tych lub innych chorób układu rozrodczego. W celu uniknięcia tego, rodzice powinni uważnie monitorować stan dziewczynek i nie ignoruje istnienie ginekologa dziecięcego.

Tak, i dorosłe kobiety powinny pamiętać, że powinien udać się do ginekologa co najmniej dwa razy w roku – nawet jeśli to nie przeszkadzało. Wiele chorób występuje w formie utajonej przez bardzo długi okres czasu. I że takie wizyty kontrolne mogą pomóc rozpoznać chorobę i rozpocząć odpowiednie leczenie.

Koniec wieku reprodukcyjnym

W medycynie, to zakłada się, że koniec wieku rozrodczym – jest początkiem menopauzy. W istocie, korpus zaczyna przygotować z wyprzedzeniem – po około 40 lat zaczyna stopniowo ekstynkcji funkcji rozrodczej. Cały ten proces rozwija się w wyniku zmian hormonalnych ciało.

Zdolność do ciała kobiety do naturalnej żyzności zaczyna spadać – cykl menstruacyjny zaczyna braku proces owulacji również naruszone. Wiesz, że liczba jaj w organizmie kobiety są ściśle określone w momencie narodzin dziewczynek? A jajo podczas wieku reprodukcyjnym i dojrzały. Nowa komórka jajowa nie dojrzewa.

Oczywiście, zdolność poczęcia nie znika w ciągu jednego dnia – nawet w Powiększający funkcji rozrodczych kobiety wciąż mógłby równie dobrze w ciążę. Jednak nie należy zapominać, że starsza kobieta, tym większa szansa na jej narodzin dziecka z pewnymi zaburzeniami genetycznymi.

Dlatego lekarze nie zalecają przedłużającą poród dopiero później zbyt długo. Oczywiście, nikt nie mówi, że w 40-45 lat nie ma szans na posiadanie dziecka – są one również dość wysokie. Ale presja na ciele kobiety w żadnym wypadku nie wolno nam zapomnieć – starsza kobieta, tym trudniej jest podana ciąży.

Klimakterium

Chcielibyśmy wspomnieć o menopauzie, która występuje u około 45-50 lat, gdy jajo w końcu przestają dojrzewać. Tak więc prawdopodobieństwo poczęciu dziecka jest wykluczone. Oczywiście, to nie nastąpi w tym samym dniu – cały proces od początku nieprawidłowości miesiączkowania przed jego całkowite zniknięcie może trwać kilka lat.

W tym okresie kobieta może liczyć na niespodziankę. Bardziej precyzyjne – Kinder Niespodzianka, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Kobieta uważa, że ​​nie ma miesiączki z powodu menopauzy, ale w rzeczywistości była w ciąży! Dlatego należy pamiętać, aby chronić siebie, aż do samego końca. A potem – zatrzymanie ochrona może być stosowany tylko w przypadku wizyty u lekarza i przekazać niezbędne testy.

Jak widać funkcje rozrodcze wieku kobiety nie są tak mało. Ale jeśli wiesz o nich, prawdopodobnie będzie w stanie uniknąć wielu problemów. Bądź zdrowa i piękna w każdym wieku!

load...