Kobieta w pierwszych tygodniach ciąży

Zawartość:

W pierwszym miesiącu ciąży, kobiety często nie zdaje sobie sprawy, że jej ciało było narodziny nowego życia. Brak widocznych zmian samopoczucia i wyglądu nie jest jeszcze dzieje, więc głównym elementem, który wskazuje na przyszłą mamę, aby myśleć o drodze rodziny, najczęściej nieudanego okresu.
Powrót do spisu treści

load...

Samica uczucie na początku ciąży

Jednak, wbrew powszechnej opinii, brak miesiączki – nie jest jedynym objawem ciąży. Po zapłodnieniu samica organizm zaczyna intensywnie przygotować się do przyszłego macierzyństwa i występują tam istotne zmiany. Wiele kobiet po prostu nie zwracają uwagi na nagle pojawił się senny i zmęczony cały czas, odpisanie tych objawów ciąży na zmęczenie w pracy. Podczas tego okresu przyszłe matki nieznacznie zwiększona gruczołu sutkowego zmienia konsystencję i ilość śluzu szyjki macicy, metalu smak występuje w jamie ustnej, nie są częste oddawanie moczu, przypominający objawy zapalenia pęcherza moczowego.

W pierwszych tygodniach po zapłodnieniu BABY kobiety zwykle nie występują nudności, coraz częściej pojawia się on z drugim miesiącu ciąży. Ale w praktyce medycznej istnieją przypadki, kiedy kobiety w ciąży skarżą epizodów toksyczności po kilku dniach po zapłodnieniu. Kobieta może podrażniać zapachy dochodzące z kuchni podczas gotowania, perfum i zapachów, które wcześniej lubiła.

Przez tych objawów należy dodać częste wahania nastroju, zły humor, a nawet skłonność do depresji, powodowane przez zmiany hormonalne w organizmie. Objawy mogą występować w różnych kombinacjach. Jednak, jeżeli kobieta jest młoda iw doskonałym zdrowiu, objawy ciąży w tym okresie i nie może być zakłócony.


Powrót do spisu treści

Proces powstania życia

Co dzieje się w organizmie kobiety podczas pierwszego miesiąca ciąży? Natychmiast po nawożenie plemników jaj rozpoczyna ruch wzdłuż jajowodu do kierunku macicy. Penetracja jaja do macicy występuje w ciągu około 7 dni po zapłodnieniu. Następnie tworzy się łożysko, przez które dziecko otrzymuje od matki tlen i wszystkie składniki odżywcze dla ich rozwoju. Równolegle z przewodem łożysko i jest utworzony pępowinowej rozpoczyna proces aktywnego rozwoju zarodka. Od tego momentu, organizm kobiety do rozwijania ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej – hormonu ciąży.

load...

Pod koniec drugiego tygodnia jest formacja z trzech listków zarodkowych, które są podstawą do dalszego rozwoju wszystkich narządów, układów i tkanek. Bliski ulotka powstaje akord, krew, limfa, naczynia krwionośne, mięśnie, chrząstki, i gonad. Od niego zaczyna powstawanie narządów wewnętrznych. Zewnętrzna rozmnażania arkusz powoduje tworzenie układu nerwowego, skóry i mieszków włosowych, płytki paznokcia. Z wewnętrznej warstwy zarodków trawieniem tworzenie układów oddechowego i. Po około 21 dni po zapłodnieniu, dziecko zaczyna rozwój mózgu i rdzeniu kręgowym.

Pod koniec pierwszego miesiąca ciąży płód ma już maleńkie naczynia krwionośne i serce, co sprawia, że ​​jego pierwsze próby w celu zmniejszenia, zaczynają rozwijać kończyny i oczodoły pojawiają. Z takim szybki proces rozwoju przyszłego człowieka jest bardzo mała, jej wymiary nie przekraczają ziarna ryżu. Ze wszystkich stron jest otoczony płynem owodniowym. Po pewnym czasie zarodek przekształca się zarodka, a następnie – w płodu, a po 9 miesiącach ciąży Szczęśliwi rodzice będą mogli wreszcie zobaczyć ich długo oczekiwane dziecko.


Powrót do spisu treści

Możliwe patologie w pierwszych tygodniach ciąży

Na początkowym etapie ciąży embrion jest bardzo wrażliwy, a wszelkie zaniedbania ze strony matki może prowadzić do samoistnego poronienia lub do rozwoju poważnych zaburzeń u dziecka. Ponieważ kobiety często nie ma pojęcia o jego sytuacji, ona nadal ciężko pracować, uprawiać sport i pracę fizyczną, nieregularne i niesymetryczne odżywiania, trochę odpocząć i nie dbać o swoje zdrowie.

I to nie jest zalecane, ponieważ w tym okresie nie jest tworzenie wszystkich narządów i układów zarodka i czynników, takich jak przyjmowanie narkotyków, palenie papierosów, spożywanie napojów alkoholowych może być źle wyświetlanych na ciążę i zdrowie nienarodzonego dziecka.

W pierwszych tygodniach po zapłodnieniu, kobieta może być taka patologia, jak ciąży pozamacicznej, w którym zapłodnione jajo nie rozwija się w macicy i jajowodu, szyjki macicy lub jajnika. Jajo jest w warunkach, w których nie można dalej rozwijać, a po 1-2 miesiącach prowadzi do samoistnego pęknięcia jajowodu, przy czym kobiety, silnym krwawieniem wewnętrznym.

Objawy wskazujące na wystąpienie ciąży pozamacicznej – pojawienie się bólu w dolnej części brzucha, złe plamienia, zawroty głowy. Jeśli pękniętego jajowodu, kobiety w ciąży, silny ból w okolicy pachwiny, bladość, nudności i omdlenia możliwy. Każda zwłoka w leczeniu u lekarza może spowodować niepowodzenie dla kobiety, jedynym rozwiązaniem w tym przypadku jest pilna operacja.

Innym an_3, który występuje we wczesnym okresie ciąży może być torbiele, które czasami tworzy się na powierzchni ciałka żółtego, może osiągnąć wartość 8 cm. W większości przypadków, gdy przechodzi się niezależnie w pierwszej połowie ciąży, ale zdarza się, torbiele szczelinę, przy czym występuje krwawienie , Podobnie jak w poprzednim przypadku, jedynym sposobem leczenia tej choroby jest zabieg chirurgiczny. Zdejmowanie torbiel ciałka żółtego zwykle nie wpływa na przebieg ciąży.

Na początkowym etapie ciąży u kobiet jest często obawiają się, ze względu na prawdopodobieństwo poronienia. Zwłaszcza tych, którzy doświadczają płci pięknej, które zostały wcześniej przypadki samoistnego poronienia. Przyczyny poronień może być wiele z nich są najczęściej:

 • Uszkodzenie ścian jajowodu i macicy w wyniku uprzednio wytworzonej aborcji;
 • Wrodzone zaburzenia rozwoju macicy;
 • Silne naprężenia;
 • Podnoszenia i przenoszenia ciężkich ładunków ciężarną kobietę;
 • Intensywne ćwiczenia, taniec;
 • Skoki z wysokości, nadmiernego wstrząsania transportu;
 • Gorączka;
 • Niektóre leki;
 • Ciepłej kąpieli;
 • Stosunek płciowy, jeżeli poprzednia ciąża zakończyła się poronieniem.

Kobiety, które są na wczesnym etapie ciąży, należy natychmiast udać się do łóżka i wezwać lekarza, gdy zauważyła wskaźnik objawów poronienia – pojawienie się ból i skurcze w dole brzucha, którym towarzyszą krwawe absolutorium (może być zarówno ciężkie i subtelne ). Łóżko reszta i terminowe pomoc medyczna może uratować kobietę z poronienia.


Powrót do spisu treści

Witaminy i mikroelementy niezbędne w pierwszym miesiącu ciąży

Bardzo dobrze, kiedy kobieta planuje ciążę z góry, ponieważ w tym przypadku zwiększyła szanse skutecznie przeprowadzać i urodzić zdrowe dziecko. Zrównoważona dieta, umiarkowane ćwiczenia, świeże powietrze, rezygnując złe nawyki i pozytywne emocje nie może być lepiej przygotowany jej ciało do poczęcia.

Kobieta jest ważne podczas planowania ciąży jak i po jej wystąpieniu do podjęcia witaminy, z których większość powinna być witamina B9 lub kwasu foliowego.

Ma korzystny wpływ na wewnątrzmacicznego rozwoju płodu w pierwszych miesiącach ciąży. Z powodu niedoboru kwasu foliowego u matki, że dziecko może urodzić się z wadą układu nerwowego, rozszczep wargi i rozszczep podniebienia. Przedwczesny poród jest często wynikiem braku witaminy B9 u kobiet w ciąży.

Stopa kwas foliowy dla przyszłych matek, nie powinna być mniejsza niż 800 mikrogramów dziennie. Jeśli kobieta ma już dzieci z wadami wrodzonymi, a dzienna dawka witaminy została zwiększona do 4 mg. Najlepiej jest brać kwas foliowy w multiwitaminy, zaprojektowany specjalnie dla kobiet w ciąży, lub w tabletkach. Rich witaminy B9 oczyszczone POWER – pomarańcze, cytryny, grejpfruty, fasola, szparagi, wszystkie zielone warzywa. Ale kwas foliowy jest słabo wchłania się z produktem, więc lepiej jest przyjąć jako część lekarstw.

Nie zapomnij kobietę o witaminę E. W pierwszych tygodniach ciąży, jest to niezbędne, ponieważ pomaga organizmowi produkować normalny poziom hormonów niezbędnych dla ciąży. Dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży, dzienna dawka witaminy „płodność” nie powinna być mniejsza niż 1500 IU. Produkty znajdujące się w małych ilościach, więc przyszła mama mieć pewność, aby użyć go jako część pojedynczego leku lub multiwitaminy.

Wszystkich najważniejszych pierwiastków śladowych na początku ciąży jest jod. Jego dzienna dawka powinna wynosić nie mniej niż 150 mikrogramów. Jeśli kobieta w pozycji mieszka na obszarach z niedoborem jodu, a dzienna dawka pierwiastka śladowego należy zwiększyć do 200 mikrogramów. Jod występuje w rybach morskich, jaj, mleka, soli jodowanej. Wymagana dawka mikroelementu jest obecny we wszystkich preparatów witaminowych dla kobiet w ciąży.


Powrót do spisu treści

Określenie ciąży przez badanie i analiza na HCG

Jeśli w pierwszym miesiącu ciąży przebiega normalnie, to kobieta nie może być w pośpiechu, aby dostać zarejestrowanym do położnika-ginekologa. Wiarygodnie ustalić ich pozycję przyszła mama może za pomocą testu ciążowego zakupionego w aptece. Wykrywa obecność ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej w moczu kobiet. Aby test wykazał, dokładny wynik, konieczne jest, aby zrobić z opóźnieniem cyklu miesiączkowego – wtedy poziom hormonu będzie wysoka. System jest zanurzone w pojemniku z moczem porannym: 1 pasa, przemawiając na taśmie po kontakcie z cieczą pokazuje, że nie jest w stanie, i 2 bary wskazują ciążę.

Aby ustalić obecność gonadotropiny kosmówkowej ludzki hormon może być nie tylko w moczu kobiety ciężarnej, ale w jej krwi. Jednak badanie może być wykonane tylko w laboratorium zdaniu testu na hCG. Badanie ustali nie tylko obecność tego hormonu we krwi kobiet, ale także jego poziom, więc można ocenić, jak normalną ciążę.

Powrót do spisu treści

Opieka medyczna na wczesnym etapie ciąży, kiedy jest to potrzebne?

W niektórych przypadkach, kobieta powinna udać się do lekarza w pierwszych tygodniach ciąży? Takie powodów może być wiele:

 • Przeziębienia;
 • Gorączka;
 • Wcześnie toksykoza;
 • Krwawienie z pochwy;
 • Ból w podbrzuszu
 • Wszelkie inne objawy, które powodują obawy ciąży.

Przyszła mama musi zabezpieczyć się przed przeziębieniem i chorób wirusowych, jak również wszelkie choroba może niekorzystnie wpływać na przebieg ciąży, a nawet sprowokować jej poronienie. Wiele leków, które ludzie są stosowane w leczeniu ból gardła, katar i kaszel, we wczesnym stadium ciąży jest bezwzględnie przeciwwskazane, ponieważ mogą one spowodować nieprawidłowości w rozwoju płodu. Przed rozpoczęciem leczenia innymi lekami lub ziołami, kobieta musi konsultować się z lekarzem.

Znacznie gorzej, jeśli infekcja wirusowa lub przeziębienie w ciąży wiąże się z gorączką, ponieważ ciepło może spowodować poronienie lub ciąża blaknięcie. Trudna sytuacja pogarsza fakt, że biorąc leki przeciwgorączkowe w pierwszych miesiącach ciąży jest zabronione. W tym przypadku jedynym sposobem na obniżenie temperatury jest nadmierne picie (slabozavarennogo czarnej herbaty z miodem i cytryną, buliony malin i kwiatów lipy, napary ziołowe). Przez cały okres choroby kobiet powinny być pod nadzorem specjalisty.

Syndrom temperatura może pojawić się nie tylko na tle przeziębienie i SARS, ale także z powodu poważnych procesów zapalnych w organizmie. Kobietę w każdym razie jest to niemożliwe, aby opóźnić leczenie, lub poczekać aż temperatura wróciła do normy, na własną rękę. Dopiero po przyszła mama podda wszystkie niezbędne badania, lekarz będzie w stanie dać jej właściwą diagnozę i wybrać najbardziej trwałego i odpowiedniego leczenia, nie wpływa negatywnie na rozwój płodu.

Jak już wspomniano powyżej, poranne mdłości jest rzadko spotykane w pierwszych tygodniach po zapłodnieniu. Ale jeśli ciężkie nudności i wymioty, zaburzenia kobieta od początku ciąży, to konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. W celu złagodzenia objawów zatrucia, ciąża powinna stosować się do pewnych zasad w diecie:

 • Upewnić się, że dieta będzie stawka potrzeba węglowodanów, białek i tłuszczów jest racjonalne odżywianie promuje dobre trawienie na tle ciąży;
 • Aby zapobiec odwodnieniu pić dużo świeżych soków, napojów owocowych, kompotów owocowych, jeść zupy i buliony. Gdy nudności powstaje na wlocie płynu, wymienić go przy użyciu produktów zawierających duże ilości cieczy (arbuz, melon, cytrusowych, owoców i warzyw dowolnego świeżego);
 • Nie brać żadnych leków podczas choroby;
 • Tylko te produkty, które nie powodują niesmak;
 • Jeść małe, częste posiłki, w chwilach nudności odmówić jeść;
 • Starają się spać i odpoczywać tak długo, jak to możliwe;
 • Przed wstać z łóżka, zjeść jabłko, garść rodzynek lub napić się ciepłą herbatą;
 • Aby chronić się od niepokoju i stresu.

Kobiety, które są w pierwszym miesiącu ciąży może przeszkadzać nieprzyjemne odczucia w dolnej części brzucha, przypominający bóle menstruacyjne. Jeśli bóle są słabe, występują sporadycznie i nie towarzyszy krwawienie z pochwy, wtedy nie należy się martwić. Ale gdy ból staje się ciężka, skurcze i wydzieliny zanieczyszczenia obecne we krwi w czasie ciąży należy natychmiast skonsultować się z ginekologiem. Objawy te mogą wskazywać na ciążę pozamaciczną lub zagrożone aborcji.
Powrót do spisu treści

Jedzenie, intymne życie i codzienne przyszłej matki

Przyszła mama kobieta musi podjąć odpowiedzialne podejście do jakości jedzenia. Skoro tylko naturalne i zdrowe jedzenie powinno przeważać poczęciem dziecka w jej diecie. Na początkowym etapie ciąży, kobiety nawet nie trzeba jeść dla dwojga, zalecanej średniej dziennej normy kalorycznej 2500 kcal -. Dieta przyszłych matek powinny przeważać świeżych owoców, warzyw, jodu i produkty kalisodergaszczye. Ale od tłuszczu i syntetycznych środków spożywczych, dań gotowych, fast food, napoje alkoholowe, kawa i herbata silna kobieta powinna zrezygnować nie tylko podczas ciąży, ale także na karmienie piersią.

Większość płci pięknej, dowiedzieć się o interesujących ich pozycji, odmówić seksu z obawy przed szkodą, że Twoje dziecko. Poglądy ekspertów w intymnej relacji na wczesnym etapie ciąży są całkowicie sprzeczne. Niektórzy ginekolodzy uważają, że seks w tym czasie powinny być wyłączone, ponieważ mogą one zaszkodzić. Ale większość lekarzy są pewni, że umiarkowane seks po raz pierwszy od poczęcia ma prawo być, ale do niego należy podchodzić z najwyższą starannością i odpowiedzialnością. Przeciwwskazania do intymności z partnerem jest zły stan zdrowia kobiet i groźba poronienia.

Pomimo ciąży, piękna połowa ludzkości nadal iść do szkoły lub pracy, sprzątanie, bo aż dekret jest jeszcze daleko, i problemów krajowych nie zawsze mają kogoś do pomocy. Ale przyszła mama powinna pamiętać, że jest teraz odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również dla życia i zdrowia dziecka, więc nie powinny być przetwarzane i zmęczony. Kobieta powinna spoczywać gdy czuje zmęczenie i jak się wyspać w nocy. Regulacja codziennej rutyny, to będzie w stanie przeprowadzić zwykłą pracę dla siebie, bez większego wysiłku.

load...