Knitting Patchwork: patchwork szydełka i dziewiarskich

Zawartość:

Knitting zawsze była, jest i zapewne przez długi czas jednym z ulubionych i najbardziej popularnych typów robótek damskiej. Zgadzam się, że jest podobna do magii: z pomocą pałeczek (druty, szydełka, na rozwidleniu) do konwersji długi ciąg w całym szmatką. I to nie tylko na płótnie, a także możliwość stać się wszystko, od skarpetek lub trzewiki dla dzieci do luksusowego siedzącej dywanie pokojowej lub koc na łóżku podwójnym.

load...

O drutach, pozornie został znany wszystkim. I wszystko, co można myśleć już wymyślone. Jednakże, istnieje bardzo młoda technologia, na przykład, friform – dziania bez zasad. Ale pogadamy o starych, ale mało znaną techniką patchworku drutach. Nikt nie powie, czy ten styl opracowany niezależnie, czy pojawił się jako technika patchworku analogowy tekstylnym. I to nie jest ważne. Ważne jest, aby stworzyć w tym stylu rzeczy bardzo różne od innych koszulkach.

Gdy to zrobisz dzianiny patchwork, krawcowa zawsze pozostanie fanów tej niesamowitej technologii. I to nie jest prosta szydełka patchwork. Wręcz przeciwnie, to tylko na siły doświadczony tkaczy! Jednak pomysł jest tak prosty i niewyszukany, że zastanawiam się, jak to jest tak skomplikowane i ciekawe rzeczy. Nawiasem mówiąc, dziane patchwork przedstawiony nie jest pojedynczą techniką. Dzianiny produkty w stylu patchwork i szydełka i są wykorzystywane do różnych sposobów tworzenia tego patchwork tkaniny.

Funkcja patchwork dziewiarskich

Odróżnia ten styl z innymi konwencjonalnymi technikami (tunezyjskiego dziania, Scandinavian wzorów, itp), zastosowanie związków odbioru poszczególnych elementów w całej sieci. Że jest z dzianiny kwadraty, romby, trójkąty są dzianiny oddzielnie lub sekwencyjnie, stając się jednym. Z tekstylnym patchworku w powszechnym użyciu tej techniki tylko elementów lub surowe geometryczne kształty symetryczne sztuk ozdobne (kwiaty, gwiazdy).

Ta sama cecha odróżnia ten styl i od friforma (technika dziania bez zasad), gdzie wykorzystywane są elementy o dowolnym kształcie i rozmiarze. I kolejna cecha szydełka patchwork mogą być traktowane jako możliwość pracy ze szprychami i haczyka. Ponadto, w tym, w innym przypadku do pikowania dzianiny za pomocą płynnego dziania ażurowe lub wypukłe wzory. Przypisywanie dzianiny patchwork na różne sposoby, które determinują rodzaj dziania patchworku.

load...


Modułowa dziewiarskich

Najprostszym i najbardziej konstruktywny sposób jest znany jako „modułowy drutach.” Dzięki tej metodzie, każdy nowy element z dzianiny wales poprzednich częściach. Więc początkowo pętla są rekrutowani na podstawie wielkości jednego kawałka, który staje się podstawą całego materiału. A jak dokładnie będzie się w całej sieci jest zależna od pierwotnego pomysłu. Możesz drutach nowy element progresywnej (w górę i daleko), umieszczając pierwszy kawałek w rogu w internecie. Możesz drutach spiralę, umieszczając podstawowy element w centrum i przymocować ją poprzez zwiększenie płótna we wszystkich kierunkach od środka.

Stosując tę ​​metodę, pre wynaleźć rysunek (rysunek) na kratkę wyrobów papierowych. Według tego rysunku, a także określić kolejność pracy i kierunku dziewiarskiej. Metoda ta została oficjalnie opatentowany w latach czterdziestych ubiegłego wieku Virdzhiniey Bellami, który nazwał tę technikę „dziania liczbowa”. Wprowadzono również pojęcie „elementarnych kwadratów”. Tak modułowy dziania obejmuje korzystanie z dzianiny placu patchworku jest szczegółów dotyczących szprych.

Patchwork szydełka

Kołdra, szydełkowane – bardziej wyrafinowaną technikę niż modułowej drutach. Według tej technologii vyvyazyvayut poszczególnych elementów dowolnych kształtach geometrycznych (okręgi, kwadraty, trójkąty), które są następnie połączone integralnie z sieci przez tego samego haczyka. Na pierwszy rzut oka techniki jest znacznie prostsza: narzucone szydełkowe kolorowe plamy i następnie łączy je w jeden, układanie wzór lub ornament. Z drugiej strony, technika ta wymaga więcej ciężkiej pracy, ale także możliwości „farba” wzorców daje dużo więcej.

Hak części związane są bardziej gęste i lepiej zachowują swój kształt. Tak więc łączenie ich ze sobą w ogóle, łatwo, pod warunkiem wystarczającego doświadczenia szydełka. Poza elementami same mogą być wykonane z kolorowe i wzorzyste, co patchwork i malowanie zamienia jaśniejsze i „zabawy”.


Enterlak

Inny rodzaj patchworku. Bardzo ciekawe, dość stara technika, podobny w wyglądzie do konwencjonalnego dzianiny patchworku. Na pierwszy rzut oka, rzeczy związane z technologią an_3 wydają tkane z odrębnych dzianiny długie paski. Tak, i an_3 wzór bardziej zbliżony do obecnego tkania. To jednak uzyskane przy użyciu tej techniki tselnovyazannoe internecie. I co ciekawe, poszczególne elementy produktu an_3ovskih jest dziana bez zerwania gwintu.

Jeśli moduł jest wykorzystywany do numerycznego sposobu mozaikę dziania an_3 – metoda mozaikę dzianiny sposób częściowy (częściowe dziania). Taki może być monochromatyczny lub dwukolorowe wzór składa się z geometrycznych kształtów, tak jak w tradycyjnym szachownicę. Pomimo złożoności tej techniki, to jest bardzo wygodne, jak płótno pochodzi tselnovyazannym, a jeśli jest to łatwe, aby zamknąć błąd, utrzymując wątek nienaruszony. Dziania w technice an_3 odbywa się w kierunku wzdłużnym, kierunku poprzecznym lub ukośnie. Gdy wzór dziania, jest podzielona na oddzielne części (członów), a szprychy są naprzemiennie wprowadzane i wyprowadzane z operacji zmiany kierunku dziania.

Tutaj, rzeczywiście, a wszystkie podstawowe techniki patchworku drutach. Co jest lepsze jesteś właścicielem lub szydełkowane? Spróbuj nauczyć się patchwork używając więcej konwencjonalnych narzędzi dla Ciebie. Jednakże, zaczyna uczyć się druty lub szydełka nigdy nie jest za późno. Tym bardziej, że nie można opanować proste dziewiarskich oraz specjalne techniki patchworku dzianiny – dziane patchwork. Bądź odważny i wszystko można dostać!

load...