Knedle z surowych ziemniaków – bardzo dobre i bardzo ekonomiczny

Zawartość:

Nadzienia do pierogów, istnieje wielka różnorodność. Przygotuj je z owocami, serem, ziemniaki, a nawet mięso. I wypełnienie pewnych konkretnych produktów mogą być różne. Oto, na przykład, pierogi z ziemniakami. Dla nas, przyzwyczajonych do po prostu zobaczyć (i jeść!) Pierogi z nadzieniem z gotowanymi ziemniakami, a nawet wytrawnym smażoną cebulką. Jednak w wielu obszarach naszego kraju, a także blisko i daleko za granicą przygotować pierogi z surowych ziemniaków. Przepisy dokładnie takie pierogi, oferujemy i wypróbować w swojej kuchni.

load...

Tradycyjne pierogi z surowych ziemniaków

Najczęstszym wersja dania są wypełnione surowych ziemniaków i cebuli. Ciasto ich wytwarzania są także tradycyjne.

Składniki:

 • Woda – 2 kubki;
 • Mąka – sprawdzenie w pożądanej konsystencji;
 • Jajka – 1 szt;
 • Ziemniaki – 5 sztuk;
 • Masło – 3 łyżki;
 • Bow-rzepa – 1 cebula;
 • Olej roślinny do smażenia cebuli;
 • Czarny pieprz i sól – do smaku.

Przygotowanie:

Wyrobić ciasto zwykle knedle, które nadaje się również do knedle. Wlać do miski z wodą, dodać do niej szczyptę soli i jednego surowe jajko i mieszać wszystko dokładnie. Następnie stopniowo zaczynają wlać przesianej mąki, mieszając pierwsze ciasto łyżką, a następnie vymeshivaya ręce. Gotową zostawić ciasto odpoczywać przez dwadzieścia minut. Jest to konieczne, aby dać mojej mąki glutenu i ciasto staje się bardziej jednorodna i elastyczna.

load...

A ciasto jest w stanie spoczynku, przygotowanie nadzienia. Ziemniaki są dobrym umyć i obrane. Po tym, ziemniaki trzeć na tarce, przekształcając go w niewielkich żetonów. Dodać sól, wymieszać i odczekać dwie minuty. Następnie wycisnąć ziemniaki i umieścić farsz w zmiękczonej masło maslitse. Farsz vymeshivayut na olej dobrze rozłożone w całej masie, a nadzienie zaczyna się gromadzić w balonie. Drobno shinkuem żarówka. W brytfanny wlać oleju roślinnego i nadać jej przegrzania. Smażyć cebulę w oleju, aż będzie złociste.

Rozwałkować ciasto cienką warstwą przecinających filiżanki lub kubkowe kręgów. Zbieramy skrawki – mogą rozciągnąć kolejną warstwę ciasta. Ważne! Ciasto rozwałkować na posypanej mąką trzeba tabeli. Teraz na każdym kawałek ciasta położyć około pół łyżeczki nadzienia i zaschipyvaem krawędzi, jak w klasycznych pierogów, liny.

Przy wykonywaniu pierogi, trzeba postawić na kuchence garnek z wodą. Gdy woda wrze, leżał w jej kluskami. Należy pamiętać, że surowe pierogi natychmiast udać się do dołu i próbować trzymać się go. Dlatego zmniejszenie ich do wody, natychmiast delikatnie wymieszać łyżką. Do pełni gotowane pierogi potrzeba ośmiu do dziesięciu minut. Gotować na średnim ogniu do ciasta i surowe ziemniaki równomiernie rozgrzany. Gdy pierogi float, że są wyrzucane z powrotem je na durszlak, a potem przenieść do pustego garnka. Wlać do tego samego naczynia z oleju z cebuli frytkownicy, delikatnie mieszać i podawać.

„Caps” ciasta parzonego

Pierogi z ciekawej nazwie jest przygotowana na Uralu. A nazwa dostali dzięki jego nietypowy kształt na pierogi, albo raczej oryginalnej metody ściskając ciasto. Wypróbuj go i zrobić takie „czapki”

Składniki:

 • Kilogram mąki połowa (2 filiżanki);
 • Pół kg ziemniaków (4 średnie ziemniaki);
 • 1 cebula;
 • 2 łyżek oleju roślinnego;
 • 1 filiżanka wodzie (w wodzie);
 • Pół łyżeczki soli.

Przygotowanie:

W misce wlać przesianej mąki i dodać sól. Wszystko dobrze wymieszać. Następnie wykonuje niewielki otwór w mąki, najpierw wylewa się do oleju, a następnie wrzącą wodą. Następnie zaczynają zagnieść ciasto. Pierwszy mesim ją łyżką, a gdy posiłek będzie łączyć się z wodą, a ciasto będzie gromadzić w dużych bryłach, nadal zagnieść ciasto ręcznie. Zmieszać z miski ciasta i zamontować go w piłkę, możemy przenieść piłkę na stole i mesim ciasta pięć minut podpylenny mąki. Pod koniec wyrabiania całkowicie przestaje trzymać się rękami i do stołu, jest miękki i giętki.

Przesuwamy ciasto do miski i pozostawić go na „odpoczynek” za dwadzieścia minut. W tym czasie przygotować farsz do pierogów. Po pierwsze, drobno nashinkuem cebuli. Zauważ, że dla tradycyjnego Ural „Czapki” cebuli jest cięty, ale nie trzeć na tarce. Następnie tniemy bardzo drobną kostkę wstępnie umyte i obrane ziemniaki. Mieszać ziemniaków z cebuli, soli i rozkładania na sicie, aby odsączyć nadmiar soku.

Na stół mąką rozwałkować ciasto i wyciąć kółko z niego. A teraz zabawa – zaczyna rzeźbić „czapki”. Na każdy kawałek ciasta położyć farsz (około jednej łyżeczki), umieścić koło na dłoni i rozpocząć zaschipyvat. Pierwsze zakładki zwykle wykonywane, a następnie postępować w następujący sposób. Krawędź jednej połówki koła (ścianie tylnej) naciska palec nieznacznie, tworząc fałdę i sklejenia się razem z płaską krawędzią drugiej połowy koła. Kolejne zakładki -opyat zwyczajne, i znowu – podwija-bramkowe. Rezultatem jest czysty „cap”.

Gotować jak zwykłe pierogi, zanurzyć je we wrzącej wodzie lub umieścić w parowiec i pary wodnej przez piętnaście minut. Gotowe gorące pierogi tak szybko, jak olej smarowy i podawać z kwaśną śmietaną.

Pierogi z ziemniakami i boczkiem

Połączenie ziemniaki z boczkiem tradycyjnie Małopolskiego kuchni. Ale przygotować takie pierogi, a na Uralu i Syberii. Boczek i ziemniaki do wypychania skrętu w maszynce do mięsa lub pocięte w bardzo małych sześcianów. Nadzieniem ze świeżych, solonych lub wędzonego boczku – to nie jest dla każdego.

Składniki:

 • Kilogram ziemniaków;
 • 200 g soli tłuszczu;
 • 2 cebule;
 • 2 filiżanki mąki;
 • 1 kubek wody;
 • 1 jajko;
 • Sól i pieprz – do smaku.

Przygotowanie:

Czynimy zwykłe ciasta pierogi. Jednak dla surowych kopytkami z nim robić trochę bardziej stromy. Tak więc, wlać do misy mąki, dodając sól, jajka i wodę i wyrobić ciasto. Gotową Ciasto owinąć w folię i umieścić je w lodówce. Aż ciasto „pochodzi”, przygotować farsz.

My i obrane ziemniaki, obrać cebulę, boczek pokroić w kostkę. Następnie, jeden po drugim, wszystkie skręt w maszynce do mięsa, co ziemniaczaną farsz. Jego doprawiamy świeżo zmielony czarny pieprz i sól do smaku. Nadmiar soku prasujący (wypełnienie nie powinno być na mokro), i jest wyrzucane z sita.

W międzyczasie, ciasto z lodówki i toczą się go na mąką tabeli grubości warstwy od dwóch do trzech milimetrów. Ciasta tnie się na kołach o średnicy sześciu lub siedmiu centymetrów i umieścić je na około dwie łyżeczki nadzienia. Edge’a zaschipyvaem tradycyjny wzorzyste wić. Gotować surowy kluski ziemniaczane, umieszczenie ich w gotującej soloną wodę: zakończony kluski unosić i pęcznienie. Słuchać je łyżką cedzakową i natychmiast sezonu z masłem. Podawać z kwaśną śmietaną, majonez czy ketchup.

Jeśli nadal nie próbowałem Pierogi z surowych ziemniaków, należy skorygować błąd! Otrzymuje się je smaczne i obfite, szybko przygotowany i koszt się bardzo ekonomiczne danie. Gotować z przyjemnością i smacznego!

load...