Klasyczny przepis konwencjonalny omlet

Zawartość:

W kuchni domowej nie może się obejść bez takiego kulinarnego arcydzieła, jak normalny omlet. Uważa się, że pierwszy omlet pojawił się we Francji. Następnie przepis rozprzestrzenił się na całym świecie. Teraz jest recepty omlet i prowincjonalny kawiarni, w modnej restauracji. A w życiu kawalerów wartość tego produktu nie jest do przecenienia! Naczynie jest smaczne, zadowalający, bardzo przydatne, ponieważ jaja zawierał 100 g białka, 12,7 g, 11,5 – 0,7 – tłuszcze, węglowodany, 0,8 g pierwiastków śladowych (potasu, wapnia, fosforu, żelaza, siarki, fluoru ), witaminy i inne substancje biologicznie czynne.

load...

Ponadto, niezrównana łatwość i szybkość przygotowania produktu jest stosunkowo tani, nadaje się do kieszeni i studentów i emerytów. Należy jednak pamiętać, że wszystko jest w porządku z umiarem. Jaja nie zaleca się jeść w chorobach wątroby i dróg żółciowych. Porady zdrowotne jeść nie więcej niż dwa jaja dziennie, osoby starsze nie mogą sobie pozwolić na taką samą kwotę za tydzień.

Ponadto musimy pamiętać, że jaja są niekiedy zakażone czynnikiem sprawczym salmonellozy. Dlatego też powinny być dokładnie umyte i nie pić na surowo. I, oczywiście, jaja powinny być świeże. Przydatność jaj w żywności to sprawdzić: słoik pół litra wlać wodę, rozpuszcza się go w łyżce soli kuchennej i upuść jaj. Jeżeli spadnie na dno, tak świeże, jeśli będzie unosić się gdzieś w środku, średniej jajko świeżość. Jeśli jajko wymyślić, wziąć jedzenie, produkt ten nie może być. Duże fermy drobiu znane marki są stosowane od daty wytworzenia powłoki. Dietetyczne (świeże) jajko zjedzone przez tydzień, stół – 25 dni. Przechowywać w lodówce jest dozwolone nie więcej niż miesiąc. Ponadto jaja dzielą się na:

  • Najwyższej kategorii (wskazane przez oznaczenia „SV”) – a nie mniej niż 75 g;
  • Selektywne ( „SB”) – 65-74,9 g;
  • Kategorii 1 ( „C1”) – 55-64,9 g;
  • Kategorii 2 ( „C 2”) – 45-54,9 g;
  • Kategoria 3 ( „C3”) – nie mniejsza niż ’35

Powrót do spisu treści

Przepis gotowania bez mąki – Francuski omlet

Istnieje wiele przepisów na omlety. Zasada ogólna jest najlepiej zarządzać go na patelni z grubym dnem. Idealnie do omletów użyć oddzielnej patelni. I jeśli nie przeszkadza, to będzie odpowiadał każdy: i z powłoką nieprzywierającą i bez. Otarła smalec i dobrze ogrzewane.

load...

Dalsze przygotowanie jest nieco inna w różnych autorów. Zwykłe jajecznica obejmuje 2 jajka (jednej części konsumentów), który został pokonany widelcem lub trzepaczką w niektórych głębokiego miseczki, dodano łyżkę mleka (odpowiednie woda, śmietana lub jogurt), sól do smaku. Sól dodaje się w czasie ubijania, a nie do gotowania. Trzepaczka i mikser może być. W tym przypadku, smak będzie nieco inna.

Patelnia umieścić dwie łyżeczki lub pół łyżki masła stołowe. Stoke go na umiarkowanym ogniu, podczas gdy oko nie spalone. Następnie wlewa ubite jajka. Równomiernego rozprowadzenia omlet patelni. Jest to bardzo ważne w ciągu kilku sekund, aby zobaczyć, czy on nie przykleja. Aby to zrobić, należy wstrząsnąć patelni, ale uważać, aby nie upuścić jajecznica na podłodze. Jeżeli jest zablokowane, a następnie ostrożnie oddziela się od boków, patelnie płaska dolna noża lub łopatki. Smażyć aż gotowane jajecznica (5-7 minut).

Klasyczne przepisy zalecają masa jaj na szczycie był lepki (ale nie płyn), a dno powinno być rumiane. Ten przepis jest zalecany do gotowania omlet szybko, że nie mają czasu, aby ostygło. I jeść to nie trzeba się spieszyć, ciesząc się wspaniały smak.

Powrót do spisu treści

Przepis mąki – zwykłe jajecznica

Jest to przepis na omlet z dodatkiem mąki. W tym przypadku ma dwa jaja dodano 4 łyżki mleka, 1 łyżki (nie ślizga) mąka, sól, 20 g oleju (łyżką). Jajecznica można gotować jak pokrywą i bez niego. Pod koniec smażenia jajek czasami odwrócone, aby uzyskać apetyczny skorupę po obu stronach. Zamiast masła niektóre recepty polecam biorąc słonecznik.

Klasyczny omlet przepis nie dokładnie tak, jak podał żadnych więcej dodatków. Ale możemy przestać wypełnić go z warzywami, grzybami, groszkiem, mózgi, kawałki kiełbasy, szynki, śledź, tak coś? Po jaja są bardzo uniwersalne, kompatybilność z różnymi składnikami, produktu. Farsz rozmaz na jednej połowie omletu i przykryć drugą. Niektórzy zalecają, aby posypać na wierzchu pietruszki lub koperkiem.

Oprócz gotowania omlety na patelni na otwartym ogniu (lub na gorącej płycie), gotowanie recepty jest w piecach. Zatem omlet z miski umieszczono na 8-10 minut w suszarce ogrzanej do temperatury 180-200 ° C.

Niektórzy ludzie uważają, że jajka sadzone i jajecznica – różne dania. Tak, jajkiem trzepaczki jaj nie, ale jajecznica praktycznie wszystko, od omletów nie różni. Jest w krajach byłego Związku Radzieckiego są uważane omlet bita jajka z mlekiem (lub innych produktów mlecznych, lub wody), mąki i soli. Ale francuski omlet dodać nic.

Wszystko dobre samopoczucie, zdrowie i smacznego!

load...