Klasyczne materiały w nowy sposób: kamień we wnętrzu

Murów średniowiecznych domów i zamków, chaotyczny krajobrazów z sterty głazów, pałaców i budowli sakralnych z kamienia są zawsze przyciągają wzrok człowieka. Wewnętrzny wystrój tego naturalnego materiału wpływa na różnorodność kolorów i faktur, urzekający artystyczną doskonałość, urodzonego we wnętrzu skały. W porównaniu z teksturami kamienia naturalnego ostrych kątów i linii nowoczesnych wnętrz wydają się być nudne.

load...

Nasze pragnienie naturalnych projektantów kamiennych realizowane z wykorzystaniem sztucznego kamienia we wnętrzu. Popularność takich wykończeń doprowadziły do ​​wynalezienia nowego materiału, który jest pozbawiony niedociągnięć kamienia naturalnego, ale jednocześnie autentycznie oddaje kolor, fakturę i kształt skały, nie tracąc nawet śladu czasu na powierzchni. Kamień dekoracyjny we wnętrzu stosowane do okładzin ściennych. W tym przypadku, podobieństwo z piaskowca lub wapienia, przetarte lub strugane skały zbiornikowe uderzające. Ponadto, nie ma żadnych ograniczeń w odniesieniu do pożądanej tekstury lub koloru.

Sztuczny kamień wytwarza się z cementu z dodatkiem różnych wypełniaczy – pumeks, perlit, glina, rozszerzonych lub ich mieszaniny. W celu uzyskania żądanego koloru dodawać różne barwniki. Niezaprzeczalną zaletą tego materiału jest jego mała waga, co czasami jest cztery razy mniej niż w przypadku kamienia naturalnego. Nieco szorstkie i gładkie plecy powierzchnia sprawia, że ​​proste ułożenie materiału. Ta sama technologia sprawia, że ​​i cegieł elewacyjnych. „Stare” cegły, jakby wykonane z rzadkiej gliny, co daje wrażenie, że nosi piętno minionych epok, a wygląda we wnętrzu bardziej stylowy niż kamienia dekoracyjnego.

Możliwość korzystania z kamienia dekoracyjnego

Jeżeli jesteś miłośnikiem egzotycznych i snu, na przykład, aby umieścić mały basen w grocie z kamienia stalaktytów i stalagmitów, lub wieczorem chcą cieszyć się resztą ogrodu zimowego pod szum małego wodospadu uruchomiony przez osobliwy kamiennym wzgórzu, wtedy wszystkie swoje pragnienia, będziesz w stanie przeprowadzić, zamawianie niezbędnych twoje produkty w specjalnych warsztatach. Warsztaty twórcze, zaangażowane w produkcji sztucznego kamienia i betonu dekoracyjnego, wykonywać prace rzeźbiarskie ręcznie. Indywidualnie obrabiane powierzchnie nabyć maksymalną oryginalność i realizmu.

Technologiczne i elementy dekoracyjne sztuczny kamień okazją do czynienia cudów we wnętrzu. Na przykład, ciemna piwnica może być przekształcona w przytulnej sali bilardowej i ze zwykłych potraw, aby w starej tawernie Pradze. To wszystko zależy od Twoich pragnień i możliwości.

load...

Połączenie z kamienia sztucznego, pięknie zdobionych ścianach i żywych roślin daje prawdziwy smak tropikalny ogród zimowy. Krajobraz można tworzyć przy użyciu stosy kamieni ozdobnych i płacz skale, które uzupełniają obraz potoku w zielonych kolorach. Sufit może być pokryta farbą fluorescencyjną i to o zmroku migotać i świecą, tworząc złudzenie południowego nieba.

Sztuczny kamień można oblitsevat elektryczny kominek. Elementy dekoracyjne kamienne jego szorstkiej powierzchni i nieregularnym kształcie przypominającym, na przykład, naturalny piaskowiec. Ponieważ kominkiem elektrycznym wraz z kominem i portalu nie jest narażony na działanie wysokich temperatur. Pozwala to na korzystanie ze sztucznego kamienia jest wolny, aby zakończyć kominek. W reprezentatywnym obszarze kominku w salonie kamień dekoracyjny tworzy zarówno formalne i nasycony komfort atmosferę.

Twierdził on, że kamień naturalny może być stosowany jedynie w luksusowym wnętrzu. Ale to nie jest przypadek. Wskazane jest w prawie każdym domu. Najważniejsze, że został prawidłowo wybrany w pełni zgodne ze stylem architektonicznym budynku. Szlachetność kamienia nadaje ton rodzaju wnętrza, które wynikają czasami bardzo trudne. Ale jest to konieczne.

Kamień stosowany we wnętrzu, nie tylko dla podłóg, ścian, słupów, schodów i kominków. Z niej są i inne szczegóły wnętrza – cokoły, parapety, ościeżnice. Ozdobić je i meble – stoliki, lady barowe, górny blat w kuchni i łazienkach, taborety. Korzystanie sztucznego kamienia i elementy czysto dekoracyjne – mozaiki, florenckiej mozaiki dekoracji w fossili stylu. Wszystko to wpisuje się nie tylko w okolicach klasycznego wnętrza, ale także nowoczesne.

Korzystanie z kamieni ozdobnych w różnych stylach

Jest rzeczą powszechnie wiadomą, że kamień dekoracyjny doskonale łączyć z innymi materiałami – drewna, szkła i stali. W klasycznym wnętrzu podłogi lub ściany okładziny, sztuczny kamień doskonale harmonizują z drewnianymi meblami. W tym przypadku, trzeba zwrócić uwagę na wybarwienia mebli tapicerowanych. Figura tapicerki jego geometrii musi być połączona z mozaiki wzoru ścian lub podłogi. W salonie, a ponadto są zgodne z okładziny kamiennej i żyrandol. W połączeniu z kamiennym murem oraz ulgi białym tynkiem. Ale nie jest to konieczne. Dopuszczalne i gobeliny i tapety. Nie zapominaj, że oblitsovyvaya podłoga ciemny „kamień”, meble lepiej wybrać lekki i na tyle łatwe, że wnętrze nie jest „cięższy”. Można użyć sztucznego kamienia i dekoracji schodów.

Można użyć dekoracyjny kamień w kraju wnętrz. Tutaj najbardziej logicznym będzie wyglądać mniej więcej przetwarzane relief kamienny obok drewna i skóry w naturalnych odcieniach. Hi-tech i minimalizm wymaga powściągliwości w kolorze. Podstawowymi materiałami w stylu high-tech – stali i szkła – nie są gorsze w kamieniu szlachty w jakikolwiek sposób.

Kamienny w projektowaniu kuchni

Łączy sztucznego kamienia z innymi materiałami w projektowaniu mebli. Znane kuchnie projekty designerskie, gdzie najcenniejszym wyłożone marmurem sąsiad kompozyt korianom z którego wykonane blaty. Ostatnio nawet użycie kamienia stał się popularny jako blaty stołów, które są oparte na jasnych podłożach lakierowanej lub laminowanej. Nie powoduje dysharmonię w postrzeganiu i wygląda bardzo imponująco. Czasem w kuchni iw łazience okleiny kamiennej i półki. Do tych celów używa się tego samego kamienia w ścianie, aby stworzyć poczucie pełni. Ale można pokonać i kontrast. Następnie znacznie bardziej odpowiednie będzie połączenie jasnych i ciemnych odcieniach i różnych fakturach. Dobrze wygląda w kuchni i kamiennej podłodze. Lekkie meble i ciemne panele podłogi odpowiednie w każdej strefie wewnętrznej, a nie tylko w kuchni.

Wykańczania kamienia w salonie i sypialni

Korzystanie z kamienia dekoracyjnego w salonie i sypialni nie jest szczególnie ograniczony. Do ścian i podłóg oraz do ozdabiania mebli pasuje dowolny kamień wapienny, łupek:, marmur, granit. Kamień zawsze przyciąga niepowtarzalnym pięknem, który został stworzony przez naturę. Piaskowiec, który wchłania ciepło słoneczne dni, granity – od ścisłego czarnym i szarym do czerwonej krwi i błękitny, świetlisty wielobarwnego marmuru – cały ten splendor dziś powtarza dekoracyjny kamień.

load...