Klasyczna kremowa panna cotta: przepis boskie gadżety

Czy lubisz słodki jak ja go kocham? I jak o kremowych deserów? Jeśli odpowiesz tak dwa razy, to na pewno musi słyszeli o tak wielkiej rzeczy jak panna cotta. Jeśli nie lubisz słodkie desery kremowe, to nie powinien czytać dalej, ale jeśli tak, to jesteś we adresu.Oglavlenie:

load...

Panna cotta włoski tłumaczy się jako gotowanej śmietany. Nawet w trakcie rozprawy, która może być bardziej kremowa niż kremu? Tak, rzeczywiście, nic. Podobnie jak większość włoskich dań, czy deserów, sałatek i dań głównych, panna cotta jest bardzo łatwe w przygotowaniu. Zadaniem obsłużyć nawet dziecko. Pomimo swojej prostoty, smak deseru prostu magiczne! Pozwól nam przygotować, a zobaczysz na własne oczy.

Składniki na 3 duże porcje

  • Mleka zawartości tłuszczu nie mniejszej niż 3,2% – 125 ml.
  • Cream zawartość tłuszczu nie mniej niż 32% – 300 ml.
  • Cukier – 25 gr.
  • Arkusze żelatynowe – 5 gr. Jeśli używasz regularnie, żelatynę, następnie 8-10 gramów.
  • Vanilla fasoli – 0,5 szt.

Powyższy są składniki przygotowanie klasyczne kremowa panna cotta. Jednak odmiany tego deseru Myriad. Później powiem wam o moim ulubionym wersji tej wspaniałej włoskiej receptury.

Natychmiast należy podjąć decyzję, jakiego rodzaju panna cotta gotować. Istnieją 2 rodzaje deser. Pierwszy – a la Severin, czyli deser można zastosować w tej samej miski, w którym jest chłodzona. Po drugie – trzeba foremek, z których można łatwo dostać. Lubię pierwszy variant.

load...

Przepis klasyczny Panna cotta

Przejdźmy. Wszystko co jest potrzebne do przygotowania panna cotta – mieszanej, ogrzewanej, rozpuszczony i ostudzić. Zacznijmy wymieszać.

Wymieszać w rondlu śmietana, mleko, cukier i wanilia. Tylko błagam, nie używać wanilii. Jeśli nie masz wanilię, a następnie kontynuować czytanie do końca, a powiem ci o alternatywy.

Żelatyny, jeśli arkusz napełniania zimnej wodzie przez 5 minut. Jeśli żelatyny w proszku, a potem po prostu moczyć w zimnej wodzie przez 10-15 minut, aż pęcznieje. Liść żelatyna jest wygodne, ponieważ jest bardziej rozpuszczalny w cieczy, a nie tworzy grudki.

Podgrzać płyn na średnim ogniu, aż cukier się rozpuści. Należy poczekać, aż mieszanina kremowe mleko zacznie wrzeć. Gdy tylko zaczyna rosnąć od dna leniwych Bubbles – to jest ten moment. Dłużej zachować panna cotta ogień nie jest konieczne. I nie zapomnij stale mieszać mieszaninę, w przeciwnym razie będzie palić.

Gdy mieszanina zaczęła wrzeć – zdjąć z ognia i rozpuścić w nim żelatynę. To wszystko, co trzeba zrobić, aby przygotować kremową panna cotta. Pozostaje tylko czekać, aż do ochłodzenia do temperatury pokojowej, wlewa się do form, wykonanych ze szkła lub szkła i pozostawiono w lodówce na okres 4-8 godzin. Jeśli panna cotta pozostanie na noc w lodówce, to będzie jeszcze lepiej, ale nie zapomnij, aby ukryć swój film jako krem jest bardzo dobrze absorbuje zapachy.

Jak wyjść z form panna cotta

Teraz powiem ci, jak uzyskać panna cotta z foremek, jeśli wybrał drugą metodę. Wlać do miski z gorącą wodą. Nawet nie gorąco, i po prostu gotuje. Delikatnie dolna forma w misce z wodą na jego ścianie nagrzewa się, dosłownie przez 3-5 sekund, w zależności od form materialnych. A następnie delikatnie odwrócić deser na talerzu.

Pyszne warianty

Jeśli nie masz pod ręką wanilii – to nie ma znaczenia. Można podgrzać mieszaninę śmietany i mleka z dodatkiem tylko to, co chcesz. Może to być laska cynamonu, anyżu, mięty, bazylii, tymianku. Ponadto, może to być Twój ulubiony skórki owoców cytrusowych. Albo stopić czekoladę w kąpieli wodnej, a następnie wprowadź kremową mieszankę mleka z rozpuszczoną w nim już żelatyną i delikatnie wymieszać. Smak twoich deser zależy wyłącznie od osobistych preferencji, więc nie bój się eksperymentować.

Nie zapomnij o sos. Będzie on ożywić, upiększyć i nadać nowe smaki deseru. Może to stanowić sos jagody, na przykład malin puree przez sito z cukru lub innych owoców. Można gotować słony karmel, które tak bardzo kocham i który mówię wam w kolejnym artykule, ale na razie cieszyć się posiłkiem i powodzenia w kuchni!

Wiaczesław Pogorelyi

load...