klany rodzinne: plusy i minusy uczestnictwa męża podczas porodu

Tato, rodzal nam odejść? – Patrząc w Izbie, poprosiłem położną.

– Oczywiście! – Chętnie odpowiedział na męża.

– Jeśli przyjąć z powrotem kamerę lub aparat, jesteśmy odpowiedzialni za sprzęt nie może się odbyć!

Mniej niż pół godziny, przycisnął wyobrazić sobie bryłę natywna: „No, cześć, synu!”.

Pierwsze spotkanie z dzieckiem w godzinie jego urodzin – to jeden z tych momentów wzruszających, które pozostają na zawsze w pamięci folii koloru. Jest ona aktywowana, gdy dziecko stawia pierwsze kroki, przebierał z bukietem w pogotowiu w pierwszej klasie, dostaje paszport, patrzy na ciebie z wysokości wzrostu, „Mamo, jesteś człowiekiem?”. Jest ona aktywowana, gdy ślub jest zabawa, a gdy syn lub córka jest już dociskany piersi noworodka.

load...

Zawartość:

Stosunek położnych matek i ojców na urodzenia

Czy potrzebny jest wspólną pracę?

Moda na pracy rodziny przyszedł do nas z Zachodu. Istnieje obecność męża na sali porodowej (a także całej stercie innych członków rodziny) jest postrzegana jako coś oczywistego.

load...

Amerykanie utożsamiają narodziny nowego członka rodziny do ślubów, rocznic i innych ważnych wydarzeniach. Proces przyjęła kamerą wideo, a to może być obecny na wszystkich bez wyjątku – wszystkich krewnych i przyjaciół.

Kiedy urodziła swoje najstarsze dziecko, moda właśnie nabiera rozpędu w naszym kraju. W czasie ciąży, jej mąż czytać dużo literatury dla rodziców i zdecydował, że należy mi pomóc przy urodzeniu. Dał mi znieczulenie masaż, poszukuje pielęgniarek i położnych, dając napój. Pomyślałem wtedy, że przejął niektóre z bólu. I jestem bardzo wdzięczny mu za to.

Ale istnieje też pogląd przeciwny. Na przykład, mój przyjaciel mówi, że narodziny – nie spektakl w teatrze, ale rodzaj sakramentu między matką a dzieckiem. Wśród profesjonalnych psychologów, ponieważ nie ma zgody co do tego, czy w celu umożliwienia człowiekowi odejść. Równie przekonujące argumenty zarówno zwolenników, jak i przeciwników wspólnej dostawy.

Niektóre kobiety czują się mocno, że mój mąż nie wytrzyma takiego wzroku, a to może mieć negatywny wpływ na ich relacje (w tym kameralny), a nie pomaga, to tylko denerwuje męża. Zostało to potwierdzone przez mężczyzn, którzy przyznają, że rodzaje stały się dla nich poważny wstrząs emocjonalny, po których użytkownik nie chce oglądać każde dziecko lub żonę.

Jaki będzie mój mąż?

Nawet jeśli mąż nie jest opanować technikę masażu znieczulający, ale po prostu siedzieć w prenatalnej oddziale (w sali porodowej stanąć), trzymając ją za rękę i mówi miłe słowa, kobieta otrzyma silne wsparcie psychologiczne. Przecież każdy wie, że można usłyszeć i jest w naszych szpitalach, „Kobieta, przestać krzyczeć, przerażasz inne kobiety w pracy.” W tej chwili na pewno chcesz zamknąć osoba była tam.

Mąż może koordynować działania między wami i pracowników służby zdrowia. Gdy walka pójdzie jeden po drugim, a nie będzie siły, by je znieść, wierna szybko doprowadzić akusherochku i zajmie Ci do rodzal.

Kiedy człowiek widzi na własne oczy narodziny dziecka, czuje emocjonalną załamaniu, co staje się przyczyną samoświadomości w roli ojca. Mąż budzi instynkt ojcowski, będzie zachowywał się ten mały kawałek rodzimych, minutę temu urodził. Jeśli dostaje go kilka dni po wypisie, proces może ciągnąć się przez wiele lat. A może nawet zacząć. Czasami zdarza się.

Czy muszę rodzić męża?

Odpowiedź na pytanie o wspólnej pracy zależy od temperamentu i charakteru każdego z małżonków, cechy relacji między nimi.

Mąż zapewni nieocenione wsparcie, jeśli jest oddychać z tobą, by odwrócić uwagę, aby nie dać nacisk na ból, krzesło do pracy, wieszak lub krześle. Wspólnie doświadczają trudności jednoczenia ludzi, jeśli mają problemy te miały dobre relacje. Przeciwnie, jeśli związek były złe, trudności nie mogą rozpocząć końcowej szczeliny.

Dlatego konieczne jest podjęcie męża rodzić jeżeli:

  • Chce. To on wyraził pragnienie, a nie usłyszeć „chcę” i jej mąż „w porządku”. Kierować się nie tylko własne interesy, ale także interesy swojego małżonka. Jeśli nie czuje się na to gotowy, to lepiej nie nalegać. Być może, gdy użytkownik zdecyduje się ponownie stać rodziców, wyraża swoje pragnienie.
  • Był „tata w ciąży.” Wiedział o wszystkich swoich problemach, był świadomy wszystkich analiz i najmniejszych zmian w stanie zdrowia. A jeśli jesteś sama poradzić sobie dziewięć miesięcy, zarządzać i poród. Nawet jeśli mąż, który nie był zainteresowany w ciąży, nagle wyraża pragnienie, aby zobaczyć narodziny, najprawdopodobniej, że musi dochodzić do siebie (to co ja zrobiłem!), Tak że kiedy zdarzenie, aby pokazać znajomym.
  • Wie, co go czeka. Dobrze, jeśli miał możliwość uczestniczenia w kursach razem w ramach przygotowań do porodu, to nie może być po prostu biernym obserwatorem i będzie aktywnie uczestniczyć w pracy. Jeśli nie – niech wyglądają wideo, wyobrazić sobie, co się zdecydowaliśmy.
  • Ufasz. Poród – chwila prawdy. Pęknięcie w relacji po porodzie może być przepaść, a dobre stosunki staną się jeszcze lepsze.

W każdym razie kwestia dostawy partnerstwa powinny być podejmowane razem. Zdarza się, że mąż chce być obecny przy narodzinach dziecka, ale kobieta jest kategorycznie przeciwko temu. Jeśli nie masz nic przeciwko temu, że jej mąż wspólnie z wami przez wszystkie radości i trudności, i chce go, wspólny poród wzmocnić swoją rodzinę tak jak wzmocnić i kopalni. A tak przy okazji, dla tych, którzy uważają się lub męża nerwowy iść rodzal niekoniecznie wspierać podczas pracy jest ważniejsza. Bądź szczęśliwy!

Elena Kaspirkevich

load...