Kinusayga – patchwork bez igły

Zawartość:

I wiesz co origami kusudama i tsumami KANZASHI – nie wszystkie rodzaje rzemiosła, przedstawiony nam przez japońskich mistrzów? One, na przykład, jest to niezwykła sztuka tworzenia obrazów plastrów jedwabiu. Coś w rodzaju patchwork bez igły! I nazywa się wspaniały widok na robótki „kinusayga”. A jak było w stanie zinterpretować japońskiego rzemiosła mistrzów europejskich – po prostu zachwycony! Ale po kolei …

load...

Kinusayga Art

Jako English Patchwork, kinusayga – jest wynikiem zdolności do oszczędzania, to sztuka z kategorii „potrzeba jest matką wynalazku”. A jeśli europejski patchwork pojawił ze względu na wysoki koszt towarów indyjskich bawełny, kinusayga powstanie przyczyniło się do wysokich kosztów kimono jedwabiu. Kimono pozostawić nigdy odrzucane i zgrane i wykonane z tkanin inne mniejsze przedmioty, zwane Caumont. Pozostałe łaty również poszedł do biznesu – zostały „napisane” malowanie na drewnie.

Po pierwsze robię szkice na papierze, a następnie wzór został przeniesiony na drewnianej desce, internecie. Kontur pogłębienia figury wybuchł, a następnie plastry jedwabne jak farby zwrócił zdjęć. Oznacza to, że plastry naniesiono na elementy obrazowe, podwijając krawędzie tkaniny w szczelinach rowków. Dzięki rygorystycznej selekcji barw i odcieni jedwabiu, a także luzem odbierać obrazy, zdjęcia wyjdzie uderzająco piękne, jak malarstwo, batik i zdjęć jednocześnie. Oto wspaniała sztuka!


Patchwork bez igły

W wersji europejskiej sztuki kinusayga jest bardziej Applied charakter. Nazywamy to „patchwork bez igieł”, ponieważ używają nie tylko dla „piękny” zdjęć i kolorowe murale, ale także do dekorowania różnych przedmiotów gospodarstwa domowego, a także rękodzieła pamiątkami. Ta technika jest jeszcze dość młody, ale już ma swoich zwolenników, a nawet udało się uzyskać tytuł zawodowy „techniką intarsji w pikowania”.

load...

Technologia oparta jest na aplikacji. Tutaj, jak w kinusayga, nakładające się płaty tkanki na płaskiej powierzchni lub objętości, a ich krawędzie są wypełnione wstępnie wykonane szczeliny rowka, a wynik jest wzorem. Aby pracować w sztuce zdobienia „patchwork” bezigłowa urządzone plecionki, sznury i wstążek.

Jaki jest pożytek z patchworku, bez igieł? Przede wszystkim, różne panele i obrazy, które służą jako dekoracji wnętrz. Ta aplikacja ozdobić Pudła, okładki albumów, zeszyty i książki. Bardzo rozpowszechnione, ta technika w produkcji pamiątek pisanek, ozdób choinkowych, Valentine. Patchwork bez igły i służy do zdobienia abażury, a nawet meble. Jak to zrobić?

Materiały i narzędzia

Aby pracować w tej technice trzeba przede wszystkim wykroju pianki. Płaskie arkusze mogą być cięte z pojemnika transportowego i sypkich (o gładkiej powierzchni) zakupionego w sklepach do robótek. Właściwie pianką i służy jako podstawa do pracy w tej technice. Jest na nim zrobić rysunek, to sprawiło wyprofilowane szczeliny i wielobarwne plamy są stosowane do niego.

Naturalnie, do pracy trzeba będzie wiele tkanek. W trakcie może iść nic. Nadaje jedwab, aksamit, bawełna, aksamit, satyna, wełna (i tak dalej). Rozmiar i kolor łatki może być również to, co chcesz – wszystko zależy od Twoich pomysłów i rysując. Ponadto trzeba będzie taśm tkanek i wstążki o dowolnej szerokości, faktury i koloru, a także przewody i ewentualnie koraliki, guziki lub cyrkonie. Niektórzy mistrzowie produktów sypkich dla kołków użytku z głowicami dekoracja w postaci pereł i koralików.

Narzędzia potrzebne do pracy z tej techniki:

  • Nożyczki do tkanek
  • PVA kleju, który przywiera do tkaniny powierzchni pianki
  • Ołówek do drukowania,
  • Nóż do cięcia piśmienne kontur wzoru,
  • Stos (lub innych podobnych narzędzi) do krawędzi tkaniny jest schowany w gnieździe.

technika

Przygotowywanie materiałów i narzędzi, to możliwe jest, aby przejść bezpośrednio do procesu produkcyjnego. Jaki rodzaj produktu, który ma, to nie jest ważne. Technika płaskie obrazy i pamiątki trójwymiarowe identyczne. Na przykład, masz zamiar zrobić z pamiątkami pisanka. Aby to zrobić, należy narysować szkic, określające wzór i kolorystykę. Jednakże farba nie jest to konieczne, możliwe jest eksperymentowanie bezpośrednio w trakcie pracy.

Tak, podejmują wykrój piany w postaci jaj i umieścić na jej granicami rysunku ołówkiem: najlepiej jest podzielić jajko na liniach sektora, południki promieniujące od centrum ostry koniec jajkiem w środku i łączące tępy koniec. Następnie wycina się z tkanki (korzystnie mają błyszczącą jedwabiu lub satynowe) klapy w kształcie sektory, ale nieco większy. Nawiasem mówiąc, jest to możliwe w tym celu skorzystać z szerokiej wstążki satynowe, które są po prostu pocięte na kawałki o pożądanej długości.

Następnie umieszcza się pierwszą klapkę wykroju, zabezpieczając go na górnym końcu sworznia jaj. A następnie delikatnie zatankować krawędź klapy do szczelin na pianę, delikatnie ciągnąc i tkaniny prostowania – „zamalowane” jeden sektor Podobnie, zamknąć wszystkie inne części. Obejmujące całą klapy gniazda formy, dekoriruete piękny warkocz, lądując je na klej i ozdobić jajka z koralikami i cekinami. To jest to!

Nawiasem mówiąc, technika zdobienia form trójwymiarowych może być nieco inna. Nie trzeba zrobić nacięcia w obrabianym i zastosować łaty na kolanach, chowając brzegi tkaniny i zabezpieczania go za pomocą szpilek. Jak na obrazach i paneli, są wykonywane za pomocą pierwszego sposobu, to znaczy do cięcia kontury rysunku. Ale dla takiego produktu jest potrzebna nawet ramki.

Tworząc prostokątną ramę, wycina się duży kawałek materiału, którego wymiary są z obu stron przez około pięć centymetrów ponad samego obrazu. Następnie umieścić szmatkę na twarzy w dół tabeli i umieszcza jej zdjęcie. Na krawędzi obramowania ramki obrazu dokonać nacięcia i zwracając się do wolnej krawędzi wzoru tkaniny, doprawić je do gniazda. Dla trwałości obrazu może być „obsadzone” na klapek klejowych lub pokryty klejem tylko szczelinami. Wzór na uderzenie może być umieszczona pod klapy napawania tkanin poliestrowych, które również wymagają wstępnie zamocować spienionego kleju.

Tutaj jest zaskakująco prosta technika i oryginalny sposób dokonywania pamiątki. Patchwork bez igły będzie w pełni zaspokoić swoje potrzeby w pracach nawet jeśli nie znają i nie lubią szyć, ale fanem patchwork. Tworzyć, budować i bawić się z procesem i wynik!

load...