Kim Protasov dieta – szybki sposób na utratę wagi

Chcesz schudnąć i pozbyć się niechcianych kilogramów? Chcesz uniezależnić swoje ciało apetyt na tłuste i słodkie i nie powoduje szkody dla zdrowia? Potem dieta Kima Protasov jest to, czego potrzebujesz!

load...

Po raz pierwszy, to dieta została opublikowana w 1999 roku w publikacji „polskich Izraelczyków”. Tytuł artykułu brzmi: „Nie rób posiłek z kultem. Cienka krowa nie jest jeszcze Gazela”, który przyciąga dość szeroką publiczność. Danae dieta została opracowana przez izraelską dietetyka Kimom Protasovym, po których ma swoją nazwę.

W czasie swojego istnienia, dieta Kima Protasov okazała się tak prosta i jednocześnie przyjazny i bardzo skuteczny sposób, aby pozbyć się znienawidzonych dodatkowych kilogramów i zyskał wielu zwolenników. Zobaczmy, jaka jest popularność i skuteczność takiej diety Kim Protasov.

Być może najważniejszą rzeczą w tej diety jest to, że nie ogranicza ilości spożywanego pokarmu. I dlaczego nie mają lęku napadowego, że nic nie mogą być spożywane. Ale dieta jest fakt, i dietę, która nadal ma swoje ograniczenia. W tym przypadku, ograniczenie spożycia węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, że ciało jest tylko czynnikiem pozytywnym, jak normalizuje funkcjonowanie trzustki i znika słodycze.

Kim Protasov dieta trwa 5 tygodni, najważniejsze – jest to czwarty i piąty tydzień, właśnie ze względu na najbardziej intensywne masy linienia. Wyjście z diety również trwa 5 tygodni. Dlatego musimy mieć cierpliwość i siłę woli do pociągu. W celu ułatwienia poruszania się, poniżej podajemy opis diety Protasov użytkownika.

load...

Jeden tydzień

W pierwszym tygodniu diety wolno jeść nieograniczoną ilość wszelkich surowych warzyw, ser 5% tłuszczu i jogurt. Nie należy mylić ze zwykłym jogurtem z dodatkiem tłuszczu, tutaj można również przypisać i tłuszczu jogurt, po prostu stosowanie jest surowo zabronione! Poniżej 5% tłuszczu sery oznaczało beztłuszczowe ser twaróg i rodzaj sera. Słodkie przekąski, nawet jeśli procent tłuszczu jest równa 5, nie pasuje. Oprócz głównych produktów są jednym jajko dziennie, kawa i herbata, ale bez cukru. Owoce mogą sobie pozwolić na 2-3 jabłek.

Wszystkie powyższe produkty mogą być spożywane w dowolnej kombinacji i o każdej porze dnia.

Podłącz swoją wyobraźnię, a będziesz zaskoczony, jak wiele potraw można przygotować z tych produktów. Może to być wybór sałatek, zup i innych. A co najważniejsze, nie zapomnij pić 1,5-2 litrów czystej wody niegazowanej dziennie.

Dwa tygodnie

Drugi tydzień obejmuje pierwszy tydzień menu: surowe warzywa, jabłka, jajka, produkty mleczne 5% tłuszczu. Ale w drugim tygodniu trzeba będzie dużo łatwiejsze – poszedł pierwszy dodatkowy ciężar, to zaczął się czuć lepiej. Wszystko to daje zapał do kontynuowania w tym samym duchu.

Trzy tygodnie

By już kochać warzywa i ser dodać mięso, ryby: część z około 300 gramów dziennie. Należy zauważyć, że mięso powinno być suche i niskiej zawartości tłuszczu, ryby lub gotowane na parze. W tym okresie konieczne jest zmniejszenie ilości spożywanych produktów mlecznych, jako niezbędnych składników odżywczych są coraz węższe i mięso i ryby. Surowe warzywa, wciąż, lakomtes w dowolnej ilości.

Czwarty i piąty tydzień

Powtarzające się trzeci tydzień z menu. Pamiętaj, że całkowita ilość przyjmowanego dziennie tłuszczu nie powinna przekraczać 40 gramów.

Podsumujmy pierwsze pięć tygodni i zrobić listę dozwolonych produktów spożywczych i tych, którzy kategorycznie nie powinno być w diecie.

Potrzebne:

 • 2 litrów czystej wody każdego dnia;
 • Surowe warzywa;
 • Zielone jabłka;
 • Jajko.

Można:

 • Sfermentowanej żywności z dodatkiem 5% tłuszczu (kefir, jogurt, bez dodatków lub środków konserwujących);
 • Sól powinna być koniecznie obecny jako udział w metabolizmie wodzie soli w organizmie. Jego eliminacja jest obarczona zaburzeń nerek, mózgu i serca;
 • Kapust kwaśne ogórki i pomidory;
 • Dodać różne przyprawy w żywności, ale pod warunkiem, że są one naturalne;
 • Herbata, najlepiej zielony bo czarnym odwadniającym kawę bez mleka i cukru, świeże soki;
 • Od trzeciego tygodnia ryb, mięsa, owoców morza, ale gotowane, gotowane lub smażone bez oleju;
 • Konserwy z ryb i mięsa, pod warunkiem, że gotowane we własnym sosie.

Nie:

 • Cukier i substancje słodzące;
 • Buliony, mięsa i warzyw, a także gotowane warzywa;
 • Kiełbasa, kiełbasa, paluszki krabowe i ich pochodne;
 • Produkty sojowe;
 • Jogurt z dodatkami owocowymi;
 • Koreańskie marchew i podobne sałatki;
 • Soki kupowane w pakietach.

Dobrze, że poleciał pięć tygodni na diecie, a teraz w lustrze spojrzeć smukłą pani. Na szczęście nie ma limitu, będzie śmigać jak piórko, ale stop! To nie wszystko. Teraz trzeba naprawić wspaniały wynik. Dlatego musimy rozważnie i stopniowo wycofać z diety, stosując się do podstawowych zasad.

Jeśli nie chcesz, aby ponownie wybrać pochopnie rzucił kg, po zakończeniu diety nie może iść do jedzenia. Oczywiście stwierdzenie to odnosi się do każdej diety i diety Kim Protasov nie był wyjątkiem. Konieczne jest, aby stopniowo przejść powoli do normalnego jedzenia. Zacznij z faktem, że przygotowania owsianki na śniadanie, to może być gryka, proso lub płatki owsiane. Porcje powinny być małe. Tu można dodać ser i surówka.

Dozwolone podczas diety zielone jabłka można zastąpić z jagód i owoców, które nie zawierają dużo skrobi. To może być wiśnia, gruszka, agrest, porzeczki i więcej. Należy powstrzymać się od użycia bananów, mango i suszone owoce. Podczas ucieczki z diety, można sobie pozwolić na trochę oleju roślinnego, które są dodawane do sałatek. Tylko na zmiany pozwolić sobie czasem zjeść kilka orzechów, ale nie przesadzaj, bo orzechy zawierają stosunkowo dużą ilość tłuszczu. I pamiętać, że stawka dzienna nie powinna przekraczać 40 gramów.

Należy wymienić sera i twarogu 5% tłuszczu, niskotłuszczowe produkty mleczne o zawartości tłuszczu 1%. Wszystkie te zmiany powinny być wprowadzane stopniowo.

Przeciwwskazania do stosowania diety

Istnieje kilka przeciwwskazań do korzystania Protasov diety, który na pewno trzeba znać. W istocie, zamiast spadła kg można otrzymać pogorszenie chorób przewlekłych. Więc dieta Kima Protasov jest przeciwwskazany u osób cierpiących z powodu chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, choroby przewodu pokarmowego, alergiczne na produkty mleczne, choroby nerek. W przypadku wątpliwości, ale naprawdę chcą spróbować tej diety, a potem po prostu sprawdzić na tej możliwości z lekarzem.

Ale w tym samym czasie diety Kima Protasov zawiera szereg zalet, to jest:

 1. Nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące liczby posiłków, co ma pozytywny wpływ na stan psycho-emocjonalnym danej osoby. Wszakże taka dieta jest o wiele łatwiejsze do zniesienia;
 2. Dieta reguluje metabolizm, co prowadzi do ogólnej poprawy funkcjonowania organizmu;
 3. Dzięki dużej ilości w diecie produktów mlecznych, organizm otrzymuje więcej białka, laktozy i wapnia. A jeśli organizmie więcej białka, to nie jest utrata tkanki tłuszczowej i zwiększenia masy mięśniowej;
 4. Dieta wiąże się z wysokim wlot świeżego warzyw, które nie zawierają skrobi, co z kolei poprawia jelit. Plus, organizm dostaje cennych minerałów, witamin, minerałów i błonnika;
 5. Ograniczona ilość tłuszczu spożywane, ale jest to w ogóle możliwe, że jest też pozytywna rzecz.

Cóż, ostatnie słowo należy do Ciebie. Ale jeśli zdecydujesz się spróbować tej metody odchudzania, to zostaną spełnione, a przez długi czas niewielkie. Wszystko w twoich rękach!

load...