Kijów – atrakcje miejskie

Zawartość:

Kijów – jedno z najstarszych miast na świecie. Zabytki Kijowie znane daleko poza Ukrainą.

load...

Dane zgromadzone przez archeologów podczas wykopalisk wskazują, że miasto zostało założone w piątym wieku, kiedy to dopiero początek tworzenia się narodów słowiańskich. Minęło kilka wieków, a Kijów stał się handel, ośrodek kulturalny i polityczny starożytnej Rosji, dużych i silnych państw Europy. Kijów odegrała decydującą rolę w rozwoju i formacji duchowej i politycznej życia większości narodów Europy, przede wszystkim – narodami Polski, Ukrainy, Białorusi.

Kijów ma bogatą, zróżnicowaną kulturę i historię starożytną, więc, mimo zniszczenia w czasie wojny i rewolucji, w mieście wiele unikalnych, niepowtarzalnych atrakcji. Jest to Kościół i kościoły, muzea i pomniki.
Powrót do spisu treści

Kijów-Pechersk

Wszyscy goście z Kijowa i pielgrzymów poszukujących odwiedzić święte miejsce – Kijów-Pechersk. Jest to unikalny kompleks klasztorny, który znajduje się na liście UNESCO zabytków o znaczeniu światowym i dziedzictwa. W okresie istnienia kompleksu na swoim terytorium odwiedziło blisko 45 milionów pielgrzymów i turystów, którzy przyjeżdżają tu z całego świata.

Kompleks składa się z dwóch głównych części: podwyższony, gdzie budynki religijne oraz podziemny (jaskinia) części.


Powrót do spisu treści

Zofii

Perła architektury – Katedra św Sophia. Brak dokładnych danych, kiedy i który rozpoczął jego budowę: Vladimir Red Sun w 1017 i jego syna Jarosława Mądrego w 1037 g .. Ale historycy twierdzą, że św Zofii jest starsza niż Ławry Kijowsko-Peczora.

load...

Stojąc przed tym miejscu drewniany kościół, zbudowany w 952 g, został spalony w 1017 podczas nalotu na Kijów Polaków.

Prawie tysiąc lat warto św Zofii. W tym czasie cierpiał inwazję Batu-chana, wojny, pożaru, zniszczenia, wydzielonego między wierzącymi greckokatolickiego i prawosławnego. Stosunkowo „cicho” Życie katedry rozpoczęto dopiero w XX wieku, kiedy to został przypisany status muzeum-rezerwatu dla niego. Warto zauważyć, że św Zofii – pierwsza świątynia, która w historii Ukrainy została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Turyści odwiedzający katedrę, należy zwrócić uwagę na fragmenty starożytnych murów, a wewnątrz świątyni – na dziewiczy układ Sofia XI wieku. A potem, a inny zupełnie inaczej niż dziś.

W czasach sowieckich, pomimo częstych szykan, świątynia zawsze pracował w swoim zwykłym celu: aby głosić, odprawić rytuał.

Wielcy książęta Kijowie pochowano na terenie katedry Władimira Monomacha (grób nie zachował się) i Jarosława Mądrego.

  • Kościół św Mikołaja

Wśród wielu kościołach Kijowie stoi kościół Św. Jego osobliwością jest to, że jest to jedyny kościół w Europie, położony na niewielkim wzniesieniu w wodach rzecznych. Jest on podłączony do brzegu małego mostu. Ten pomnik – sanktuarium wszystkich chrześcijan, ponieważ jest w tym momencie w X wieku rozpoczął chrzest Rusi . Oficjalny początek historii Kościoła w Polsce uważana jest za 968 lat.


Powrót do spisu treści

Kijów Pomniki

Kijów – miasto zabytków, sprawdzić wszystko po prostu niemożliwe. Najbardziej znanym z nich – pomnik Bohdana Chmielnickiego i księcia Włodzimierza.

  • Pomnik Bohdana Chmielnickiego

Pomnik ten znajduje się przy jednej z najważniejszych i najstarszych placu w Kijowie – Sofia. Wielki Hetman zasłynął ze swoich wyczynach w walce z Polakami i Turkami.

Autor pomnika – Michael Mikeshin znany rzeźbiarz polski. Środki na posągu zostały zebrane przez charytatywnej subskrypcji. Jednak Finance nie wystarczyło, więc pomnik został rzucił się, ale cokole udało się zbudować kilka lat. Przez te wszystkie lata, rzeźba stała w jednym z prywatnych gospodarstw domowych w Kijowie.

  • Pomnik księcia Włodzimierza

Pomnik w 1853 roku na stromym brzegu Dniepru, gdzie wielki święty Włodzimierz był początkiem prawosławnego chrztu Rusi Kijowskiej. Cokół z jego postaci przypomina kaplicę. Na górnej części stojaka jest Prince. W jednej ręce ściska krzyża, w drugim – posiada monarchy kapelusz.

Pomnik jest dobrze zachowany. W czasach sowieckich „wyzwolony” od symboliki religijnej, ale niedawno odrestaurowany zabytek do pierwotnego wyglądu.

Jedną z cech pomnika jest to, że nie jest oświetlony w nocy. Jednak przekrój St. Vladimir ściśliwego strony, wykonany jest z materiału fluorescencyjnego, dlatego jest wyraźnie widoczne. Wiele osób uważa, że ​​jest to niesamowity widok.

load...