Kierujemy czystości ryb: jak czyścić akwarium

Cokolwiek było akwarium w domu – elementem wnętrza, przedmiotem jednego z interesów gospodarstw domowych, lub obu razem – zawsze przyciąga uwagę. Ryba szybko poruszających się w czystej wodzie lub leniwie stojących żeber mieszając w jednym miejscu można zaobserwować zavorozhenno godzin. Ale woda naprawdę powinny być przejrzyste. Mętnego ponieważ akwarium z zielonkawym brei zamiast wody i ścian porośniętych jest bardzo mało atrakcyjny cel. Oczywiście, ten obraz nie spełniają często. Ale nowicjusze przypadku akwarium czynienia po raz pierwszy z problemem zanieczyszczenia wód, nie wiem od czego zacząć. Ale dla nich, teraz zastanowić się, jak czyścić akwarium.

load...

ściany czyszczące

Pierwszą rzeczą, stoi mężczyzna, który niedawno rozpoczął akwarium – to zanieczyszczenie ścian glonów akwarium. Nie ma niebezpieczeństwa, stanowią one do wnętrza akwarium ekosystemu, ale psują ogólny obraz i zmniejszyć widoczność. Dlatego czyszczenia szyby z glonów należy regularnie raz na tydzień lub dwa. Rozwiązanie to jest proste. Istnieje skrobaki do okularów specjalnie do tego celu. Jeśli nie obchodzi zakupu tego narzędzia, może całkowicie zastąpić tradycyjne gąbki do mycia naczyń, plastikowej karty lub żyletką. Ale jeśli zbiornik jest wykonany z pleksiglasu, a następnie można użyć gąbki tylko w celu uniknięcia zarysowania ścian. W każdym razie, dodając, że gąbka powinna być nowe. Nie zapominaj, że akwarium jest na żywo zamknięty ekosystem, a każdy wpływ narusza ustaloną równowagę w niej. Ale przyszłość jeszcze lepiej kupić skrobaczki akwarium, a dla własnej wygody lepiej jest kupić magnes.

Gleba Sifonka

Kolejny krok – jest czyszczenie dna akwarium, tzw sifonka gleby. W procesie życia dla ryb akwariowych dole gromadzić swoje ruchy jelit, które muszą być regularnie usuwane. Odbywa się to za pomocą węża z końcówką. Można ją kupić w każdym sklepie zoologicznym. Średnica przewodu powinna być taka, że ​​dzięki niej mogła swobodnie przechodzić przez cały brud z akwarium.

W celu ustalenia, czy istnieje już konieczność czyszczenia dna akwarium, povoroshit cokolwiek ziemi. Jeśli nie jest to pęcherzyki, które wznoszą się od dna, jest zbyt wcześnie, aby zrobić sifonku. Jeśli są, z wężem zebrać wszystkie śmieci, nie tylko z dolną powierzchnią, ale trzymać je w ziemi, aby ją oczyścić, jak również.

Zmieniać wodę w akwarium

Okresowo, kilka razy w tygodniu w akwarium powinna być zmieniana. Raczej substytutem, ponieważ woda w zbiorniku nigdy nie zmieniło się całkowicie – dla ryb i dla całego systemu, jest to prawdziwy stres. Podmenivaya dobrze podlewać regularnie, stale utrzymać czystość. Zwykle procedura ta jest połączona z sifonkoy gleby. W jednej podmiany wody nie zmienia się więcej niż 30% jego objętości, więc nie miało to wpływu na zdrowie ryb. Woda do zastąpienia koniecznie trzeba chronić co najmniej jeden lub dwa dni.

load...

Czyszczenie filtra

Obecnie wszystkie zbiorniki są wyposażone w filtry, które w większości nie są wyłącznie czystej wody, ale także napowietrzać go. Jednak aby filtr, aby skutecznie działać, musi być regularnie czyszczone. Aby wyczyścić filtr potrzebują specjalnych wypełniaczy, które są porowate gąbki. Podczas pracy filtru są gromadzone na filtrze zanieczyszczeń, który absorbuje wodę. Konieczne jest, aby umyć filtr w razie potrzeby. Jest to widoczne w pracach samego filtra. Jeśli jest słabo pompy wody, którą następnie wycofał, i nadszedł czas, aby oczyścić. Filtr, lub raczej pianki wkładka z niego, można umyć pod bieżącą wodą z kranu, ale lepiej jest je wypłukać w wodzie ze zbiornika, który pobrałeś podczas zmiany. W żadnym wypadku nie może być używana do mycia wkładki piankowej żadnych detergentów.

Mycie sobie wykładzinę, nie zapomnij, aby wyczyścić filtr i umyć części z tworzyw sztucznych, w tym głowicy dyszy. Można to zrobić ze starym (ale czysty!) Szczoteczki do zębów. Dokładnie oczyścić wszystkie części pod bieżącą wodą, dokładnie przemyć wstać.

Ryby do czyszczenia akwarium

Wiele akwarium ryby są nie tylko miłe nas swoim pięknem, ale również pomóc w utrzymaniu czystego akwarium. Wśród tych „Cleaners” pierwszego rzędu „viviparus”, które obejmują Guppy, zmienniaki plamiste, dziobaka i Mollies. Ryby, czyszczenie akwarium, mają specjalną strukturę aparatu gębowego. Ze względu na rozwiniętą dolną szczękę, która pracuje jako skrobak, z powodzeniem usunąć płytkę nazębną z zakładu, ze ścian i dna akwarium.

Coraz częściej wykorzystywane do tych celów Ancistrus – opancerzony sum. Rodzaj aparatu gębowego w postaci przyssawek, aby pomóc im nie tylko do przechowywania i przenoszenia ściany zbiornika i roślin, ale także zabrać ze sobą powłokę organiczną, na których żerują. W związku z tym można je stosować również do czyszczenia akwarium.

Krótko próbował zastanowić się, jak prawidłowo czyścić akwarium. To jednak nie wszystko mądrość. W procesie pracy z akwarium, nauczysz się identyfikować, kiedy i jak czyścić akwarium, co jeszcze należy zrobić, aby zapewnić jej piękny wygląd i zdrowy istnienie ryby.

load...