Kiedy zaczyna rosnąć piersi w czasie ciąży?

Kiedy zaczyna rosnąć piersi w czasie ciąży? To pytanie jest często zadawane przez dziewczęta, którzy dopiero planują ciążę lub są w bardzo wczesnym okresie. Po tym wszystkim, zawsze chce wiedzieć z góry, że trzeba iść i jak przygotować się do nowego okresu życia. Ponadto, wiele dziewcząt w ciąży przyciągnęła między innymi radości przyszłości oraz powiększania piersi. Wszakże nawet właściciel małe piersi, nawet jeśli nie wszystkie, to okazja, aby poczuć się jak dorodnymi urody. Ale oczywiście, to wszystko jest nieważne momenty radości stanu ciążowego, najważniejsze tutaj – to jest szczęśliwy uczucie przyszłego macierzyństwa.

load...

Ciąża – jest dość skomplikowany i długi etap w życiu kobiety, co dodatkowo przynosi zmianę w swoim życiu. Ale nie każda kobieta może z łatwością tolerować tę decydującą fazę. Tutaj każda dziewczyna sama. Na przykład, jeśli przyszłe mamusie nie zaobserwowano toksyczności, ani żadnych innych dolegliwości, drugi to wszystko odbywa. Jedna ciąża w prawie każdej pani jest nieuniknione – to powiększenie piersi.

Jakie zmiany w stanie piersi?

Tak wszystko jedno, w którym ciąża zaczyna rosnąć piersi? Tutaj, oczywiście, również indywidualnie. Ale niektóre przyszłe mamusie już zauważyć pierwsze oznaki wzrostu tygodnia po zapłodnieniu. Zwiększenie wielkości gruczołów sutkowych – jest to jeden z najpewniejszych oznak zapłodnienia. Piersi zaczynają pęcznieć, stają się bardziej wrażliwe, nie jest bardzo dokuczliwy ból. Zazwyczaj obserwuje się powiększenie piersi w czasie ciąży do 10 tygodni przed porodem. Wszystkie zmiany w organizmie kobiety w tym okresie są związane z przygotowaniem piersi do karmienia przyszłego dziecka. Ciało kobiety zmienia się poziom hormonów. Pod wpływem estrogenów i progesteronu, a jest wzrost piersi w czasie ciąży. Estrogen wpływa na rozwój gruczołu przewody i progesteron – w tkance gruczołowej. Tak więc, piersi mogą rosnąć w kilku rozmiarach.

Główne zmiany gruczołów sutkowych

Prawie każda kobieta może zaobserwować wczesne stadia ciąży miały miejsce następujące zmiany w statusie ich piersi:

load...
  • Powiększenie piersi objętości od 1 do 3, rozmiary;
  • Zwiększona wrażliwość piersi;
  • Występowanie siatki żylnej na klatce piersiowej;
  • Pojawienie się rozstępów na piersi – to dlatego, że włókna kolagenowe tkanki łącznej nie może wytrzymać znaczący nagły wzrost gruczołów sutkowych, a tym samym oderwać tworząc w skórze piersi czerwone linie, które następnie stają się białe;
  • Zmiany w kształcie i kolorze sutków – bardzo często sutki i skóry wokół nich ciemniejsze. Dzieje się tak pod wpływem hormonów, które wpływają na pigmentację. Ponadto brązowieniem sutki stają się wypukłe, a oni mogą obserwować powstawanie małych guzków. Ponadto, zmiany koloru i wielkości brodawek. Ciemnieją i może znacząco zwiększyć;
  • Przydział siary występuje zwykle 6-7 miesięcy. Siara – klarowny, biały lub żółtawy cieczy, która jest uwalniana w małymi kroplami, tak zwanego prekursorem mleka.

Ale przede wszystkim zmiany te są indywidualne. Jeden przyszłe mamusie mogą być pokazane w całości, podczas gdy druga nie pojawiają się w ogóle. Ale to nie powód do niepokoju.

Przygotowanie piersi zmienić

Każda kobieta w ciąży powinna zacząć przygotowywać swoje piersi do karmienia piersią na długo przed dzieckiem. Przede wszystkim trzeba odwiedzić, mammologisty lekarza, który zbada i przedstawi zalecenia do pielęgnacji piersi. Kontrola ta odbywa się głównie w celu wykluczenia w gruczołach sutkowych wszelkich narośli, że w czasie ciąży może znacząco rosną i stają nowotworowych.

Popiersie kobiety po porodzie pozostał jako piękne, seksowne i atrakcyjne, jak były przed zajściem w ciążę, zaleca się, aby stosować się do następujących zasad:

  • Trzeba kupić odpowiedniego stanika. Najlepszym rozwiązaniem – jest to biustonosz bez kamieni z grubymi ramiączkami i zamek błyskawiczny z przodu. Model ten jest dostępny w specjalnym dziale dla kobiet w ciąży, a ponadto zaleca się, aby kupić specjalne ochraniacze klatki piersiowej, które chronią swój stanik od wypisu ze smoczka;
  • Dobową należy wcierać krem ​​piersi na rozstępy, a także kremów nawilżających;
  • Trzeba przygotować dziecko do karmienia piersią, a mianowicie wzmocnienie sutki i piersi z zimnej kąpieli lub gąbką z kostkami lodu. Codziennie przetrzeć piersi z wilgotnym ręcznikiem i myjki do masażu w prawo i lewo.

Tak więc, jeśli Twoje piersi zapewnienia prawidłowej i regularnej konserwacji, to na długo pozostanie piękny i stonowanych, i będzie przedmiotem zazdrości w swoich białych przyjaciół.

A także w celu zwiększenia piersi, nie jest konieczne, aby przejść do chirurgii plastycznej do piersi. To wystarczy, aby zajść w ciążę.

load...