Kiedy cały świat jest przeciwko tobie, jak pozbyć się stresu

Zawartość:

Twój organizm jest stale napięta, nie może skoncentrować się na swojej pracy, a umysł jest zajęty przez myśli o problemach? Lista wydaje się nieskończona wam i pomóc nigdzie czekać? Należy uznać, że stres pokrył się z jego głowy. I tym bardziej będzie zanurzony w fali naprężeń, tym większe uszkodzenie spowoduje sama. Co można zrobić, aby pomóc pozbyć się stresu?

load...

Czym jest stres?

Definicja stresu nie jest bardzo łatwe. Fakt, że jedna osoba jest zwykle wykonywane przez obciążenie dla innych staje się ciężarem. Ktoś stres objawia się dolegliwościami fizycznymi, ale ktoś to powoduje dyskomfort psychiczny. Oraz metody łagodzenia stresu na wszystkich; a ktoś jest w stanie pozbyć się stresu łatwo i szybko, podczas gdy inni nie zrobić go samodzielnie. Ale wszystkie łączy fakt, że stres jest fizyczną lub psychiczną reakcją na bodźce zewnętrzne lub wewnętrzne, wydają się być dość długi.

Nasz organizm stale dostosowuje się do warunków zewnętrznych, czy temperatury powietrza, nadmiernego pracy lub rzeczywistym lub wyimaginowanym zagrożeniem. I to jest zachowanie lub utrata zdolności do przystosowania mogą wpływać na prawdopodobieństwo wystąpienia stresu, co z kolei ma negatywny wpływ na nasze ogólne samopoczucie. Ale, co dziwne, niektóre rodzaje stresu może nawet zostać uznane za przydatne dla nas.

Kiedy stany świadomości muszą walczyć lub uciekać przed niebezpieczeństwem, na poziomie podświadomości, nasz organizm reaguje natychmiast: krew jest wyrzucana porcję adrenaliny, w pracach priorytetowo, a nasze ciało staje się w pewnym momencie silniejszego i bardziej sprężyste. Jest to zdrowa reakcja na ewentualne niebezpieczeństwo, że stres i pomaga nam osiągnąć ten efekt. W codziennym życiu, konsekwencje takiego stresu może przynieść nam korzyści. Na przykład, stres, który przeżywa sportowca przed zawodami (podniecenie, silne pragnienie, aby wygrać, oczekiwanie na walce z przeciwnikami), prowadzi do uwalniania adrenaliny; krew płynie szybciej, przynosząc mięśni więcej żywienia, ciało staje się bardziej wydajne i sportowiec czuje przypływ siły.

load...

Po latach badań, naukowcy doszli do przekonania, że ​​stres jest bezpośrednio związane, jak również nasz organizm może zwalczyć infekcję. Istnieją pewne dowody, że w ekstremalnych warunkach, łatwiej jest przenieść stres pomaga urazu lub choroby, aw niektórych przypadkach nawet zapobiegać chorobom. Możesz napotkać opisy przypadków, gdy osoba, na przykład, z poważnymi złamaniami nogi chodzić na długich dystansach, aby uratować życie – swoje lub kogoś innego. Lub po poważnej kontuzji nie traci przytomność do czasu nie otrzymał jeszcze możliwość, aby zgłosić incydent i upewnić się, że pomoc będzie udzielana. Prostszy przykład – gdy wiesz, że po prostu nie może chorować teraz, bo jest sesja lub pilna potrzeba uzupełnienia raportu kwartalnego, grypa omija swoją stronę, a jeśli ty i wziąć zimny, nawet wysoka temperatura spada w ciągu kilku dni.

Ale eksperci są przekonani w tym, że długotrwałe narażenie na stres osłabia naszą zdolność do zwalczania infekcji. I nie tylko – stan zdrowia ogólnie pogarsza znacząco. Stres powoduje stałe uczucie zmęczenia, może sprowokować pojawienie się skurcze mięśni lub silne bóle głowy. Jest również bezpośrednio związana z pojawieniem się depresji i zaburzeń lękowych.

 

Jakie są skutki stresu?

Spójrzmy prawdzie w oczy: każdy z nas w pewnym momencie czuje, że ten czy inny sposób pod wpływem stresu. Niektórzy znaleźli sposoby, aby pozbyć się nadmiernego stresu; ale jeśli jesteś jak najbardziej, trzeba czasem oddać w frustrację. Stres dosłownie nas prześladować, ponieważ współczesne życie każdy dzień przynosi nam źródeł nadmiernego stresu. A konsekwencje nie są zmuszeni czekać.

Badania specjalistów-psychologów wykazały, że ponad czterdzieści siedem procent współczesnych ludzi narażonych na stres. Badane także respondenci, którzy mieszkają w stale wysoki poziom stresu, wykazały, że cierpi na nadciśnienie, depresja, niepokój i zwiększoną otyłością. Nie jest zaskakujące, że wielu są przyciągane do tego, że wydaje nam się, jest w stanie uspokoić i odpocząć. My przejadać, pali dużo, cały czas wolny siedząc przed telewizorem. Oczywiście, te „udogodnienia” może pomóc nam uciec od stresu, ale możemy pozbyć się go tylko na chwilę; w końcu wszystkie te same myśli o znowu i znowu an_3 zaczynają się kręcić w naszych umysłach. Tak, nawet dodaje istniejące an_3 i konsekwencje naszych niezdrowych zachowań: zły stan zdrowia, otyłość i stałej letarg.

Jak szybko się starzejemy, zbyt, to jest bezpośrednio związane z jak szybko jesteśmy w stanie pozbyć się stresu. Czy kiedykolwiek musiał spojrzeć w oczy prawdziwie szczęśliwym człowiekiem stałych lat? Następnie należy wiedzieć, że tacy ludzie są w stanie nie tylko działać, ale wyglądają tak, jakby były znacznie młodszy niż jego wieku. Ale jeśli dana osoba jest narażona na stres, młodzieńczy wygląd, nie będzie trwał długo. Podczas gdy krótkotrwałe naprężenie może poprawić układ odpornościowy i pamięć długoterminową stres „to obejmuje” proces, które hamują szybkość podziału komórki; Proces uaktualniania zwalnia, a korpus jest skazany na przedwczesne starzenie. Powszechne choroby związane z długotrwałym obciążeniom, osteoporoza i choroba Alzheimera. Na szczęście, niektóre z tych działań może być zredukowana do zera za pomocą leków lub zmiany stylu życia.

Inna strona medyczny „efekt” zrównoważonego stres jest wzrost poziomu lipidów i cholesterolu we krwi. Stwierdzono w badaniach z grupą ludzi. Każdy uczestnik został poproszony, aby wykonać serię stresujących zadań w tym samym czasie odnotowano ich indywidualne reakcje na stres. Trzy lata później, ta sama grupa ludzi została zmontowana testować poziom cholesterolu we krwi. Uczestnicy tych, którzy w ciągu ostatnich trzech lat, miały wyższy poziom stresu, były jednymi z mającym najwyższą wydajność i niebezpiecznej zawartości cholesterolu.

Jak kobiety i mężczyzn radzenia sobie ze stresem

Mężczyźni i kobiety doświadczają stresu bardzo różnie. Istnieje kilka czynników, które wpływają na to. Tradycyjnie, kobiety częściej niż mężczyźni podejmują na funkcjach pielęgnacji i opieki dla każdego członka rodziny. Oznacza to, że na naszych barkach są wszystkie wysiłki zdrowia gospodarstw domowych, które były karmione, ubrany obstirany, przycięte, i tak dalej. Musimy utrzymać porządek w domu, do wykorzystania w lodówce, jednolitej wydatkowania środków, realizacji lekcji, prawidłowego rozwoju dzieci – a to wszystko oprócz stresu, że mamy doświadczenie w pracy. Będziemy się wytrzymać zimna i głodu, ale jeśli nasze dziecko lub współmałżonek jest chory, zrobimy wszystko co możliwe, aby się nimi zająć. Nawet stres może nas zatrzymać! Dlatego kobiety z konieczności szybko pozbyć bluesa.

Jeśli zapytasz mężczyzn i kobiet, co czują, gdy są zestresowani, można zauważyć, że odpowiedzi różnią się dramatycznie. Mężczyźni zazwyczaj charakteryzuje jego reakcja na stresującą sytuację tak: gniewu i bezsenność. Kobiety zazwyczaj mówią, że najważniejszym z ich reakcji na stres – to silne pragnienie, aby płakać. Większość kobiet uznają również, że w tych momentach kiedy zaczynają się postawić na coś słodkiego i pysznego. A potem takie przejadanie się prowadzi do zmniejszenia zużycia energii, zmęczenie, a ostatecznie do większego stresu.

Muszę powiedzieć, że większość badań dotyczących stresu, prowadzone z udziałem ludzi. To właśnie podczas tych badań i wyraziły pogląd, że stres – jest reakcja „walcz lub uciekaj”, związany z możliwym niebezpieczeństwie. Przez dziesięciolecia naukowcy uważali, że taka reakcja jest wspólne dla wszystkich ludzi. Dopiero niedawno, testy zostały przeprowadzone z udziałem kobiet; a potem okazało się, że nasza reakcja na stres nie jest tym samym, że u mężczyzn. W większości przypadków kobiety nie wykazują chęci do „walki lub ucieczki”. Najczęściej instynkt kobiet zmusza je do poszukiwania ochrony silny lub słaby, aby bronić.

Teraz wiemy, że kobiety, jak mężczyźni poniżej doświadczenia stresu przypływ hormonów; ale te typy różnią hormonów u mężczyzn i kobiet. Mężczyźni mają tendencję do wzrostu poziomu testosteronu, który zachęca je do zachowań agresywnych. Kobiety również zwiększona zawartość oksytocyny, który może rozwiać strach i zwiększenie instynktowną chęć roztoczenia opieki.

Problemy kobiet i stres

Jednym z najtrudniejszych problemów zdrowotnych kobiet związanych ze stresem i niepłodności. Przez lata lekarze zachęcam swoich pacjentów, które zapominają o swojej niepłodności, jak tylko mogą pozbyć się stresu. Badanie dziesięć lat wykazały, że poziom stresu u kobiet cierpiących na niepłodność, jest równa lub nawet przekroczyć poziom stresu u pacjentów z rakiem lub którzy zakażenia HIV. To właśnie do tej pory nikt nie może dokładnie określić, co jest pierwotne, a co jest – po raz kolejny, stres czy bezpłodność.

Kobiety w ciężkim stresem są również na wysokie ryzyko odczuwania bólu mięśni, ból pleców, uzyskać wysokie ciśnienie krwi lub kołatanie serca. Wszystko to, jeśli nie podjąć kroki, aby pozbyć się stresu, może prowadzić do poważnych chorób, takich jak serce. Ponadto, te kobiety, które cierpią na nieprzyjemne objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego i menopauzy mogą czuć więcej odpowiedzi organu na stres. Pacjenci, którzy potwierdzili, że cierpi z powodu stresu, skarżył się także zwiększonego bólu podczas menstruacji.

Co można zrobić, aby złagodzić stres?

Jak zapewne widać, nadmierne napięcie nie może przynieść żadnych korzyści dla organizmu. Jeśli nie można tego uniknąć, a potem nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, jak pozbyć się stresu. Jednym z najprostszych sposobów, aby złagodzić ich stan – serce do serca rozmawiać z kimś innym. Pożądane jest, aby była to kobieta, w rzeczywistości może to rozumiem bardzo dobrze – już wiemy, że mężczyźni doświadczają podczas stresu bardzo różnych emocji i uczuć. Przy omawianiu ich stan, można odpocząć, podzielić się swoimi problemami, a nawet uzyskać porady, jak poprawić sytuację. Będziesz w stanie rozwiązać niektóre z problemów, które dotyczą ciebie.

Istnieje wiele innych prosty i łatwy sposób pozbyć się stresu życie. Będziemy dzielić tylko niektóre z nich – mam nadzieję, że będą one wystarczające, aby umożliwić Ci odzyskać panowanie nad sobą:

 • Zmienić swoje nastawienie. Jeżeli sytuacja, która jest przyczyną niepokoju jest poza kontrolą, spróbuj wykonać następujące czynności:
 • Spróbuj wyobrazić sobie najgorszy scenariusz tej sytuacji. Nie wszyscy są tak istotne? Że oddech ulgi!
 • Zdecydować, aby zaakceptować możliwego wyniku, który byłby dla ciebie nieprzyjemne. Jeśli mamy do ciebie jest on niezależny, konieczne jest po prostu przetrwać.
 • Jak najlepiej, aby zmienić to, co dzieje się na lepsze w tej samej chwili, gdy to się dzieje. Jeśli wszystko już się stało, że nie jest konieczne, aby stale pamiętać i martwić się o to, czego nie może zrobić coś lub coś innego. Teraz nic nie może się zmienić, więc nie powinno szkodzić sobie stale dręczy.
 • Starają się uniknąć chaosu. Wiele zadowolony z bałaganu w domu lub w miejscu pracy, wyjaśniając konieczność twórczego. Ale jeśli sytuacja, jesteś otoczony, bardzo dobrze zorganizowany, to odciąża swój mózg, usuwając jego nadmiar stresu. Nawet proste codzienne sprzątanie w miejscu pracy pod koniec dnia pracy może zdziałać cuda. Pamiętaj, że nasze środowisko jest odbiciem tego, co dzieje się w naszych umysłach.
 • Pomyśl tylko o dobru. To brzmi niemal banalne, ale jeśli znajdziesz czas, aby pomyśleć o czymś dobrym, co dzieje się z tobą – nawet jeśli jest to nawet wesoły nastrój w słoneczne dni – wtedy w głowie coraz mniej będzie przychodzić nieprzyjemne myśli , Nasz mózg jest w stanie w jednym czasie skupić się tylko na jednej rzeczy, więc niech to będzie coś dobrego!
 • Brzmi jak masaż. Zbyt wielu z nas zapomnieć, aby dbać o siebie, więc idziemy zajęty ratowaniem świata do drugiego. I po dobrym masażu pomaga się rozluźnić napięte mięśnie. Eksperci twierdzą, że dotyk może leczyć rany. Więc jeśli nie można pozwolić sobie na masaż, poproś kogoś bliskiego częściej, tak że cię przytulił.
 • Spędzać czas ze zwierzętami. Weź psa na długi spacer lub zwijają się na kanapie obok swojego kota, z dobrą książkę. Psychologowie twierdzą, że obecność zwierząt wokół nas jest w stanie usunąć napięcie psychiczne.
 • Śmiej się tak często, jak to możliwe. Prawdopodobnie już wiesz, że śmiech jest najlepszym lekarstwem. Rozmowa ze swoją dziewczyną o tym i owym, lub oglądać dobrą komedię.
 • Słuchaj swojej ulubionej muzyki. Ona na pewno jest w stanie wykonywać cuda w radzenia sobie ze stresem! Jeśli lubisz kojącej muzyki, zorganizować w przytulnym kąciku i pływać w falach melodii. A jeśli wolisz muzykę głośno i wesoło, a następnie włączyć go do maksymalnej możliwej objętości i zaczną śpiewać i tańczyć. To pomoże Ci pozbyć się stresu i dać poczucie pełnej wolności.
 • Idź na spacer. Spędzić trochę czasu w ogrodzie, albo chwycić znajomego i wybrać się na spacer w pobliskim parku. Będąc na zewnątrz i w przyrodzie jest bardzo kojące. A jeśli obok ciebie jest dobrym przyjacielem, jesteś wspaniałym rozproszony od wszystkich problemów.
 • Kąpiel w wannie. Przyjemny, bez pośpiechu procedura jest kąpiel pomoże Ci się zrelaksować. Ciepła woda będzie łagodzić bóle mięśni i olejki aromatyczne ustawi Cię w spokojny sposób. A jeśli masz lekki świeca, zwłaszcza smaku, pełna korzyść jest dla Ciebie!
 • Bądź aktywny. Kupić abonament na siłowni lub zapisać się na jogę. Dobrym ćwiczeniem będzie również pomóc przezwyciężyć niektóre skutki uboczne nadużywania wszelkiego rodzaju gadżety.
 • Jeśli chodzi o dietę, to należy poważnie rozważyć. Porzucić niezdrowe jedzenie! Niestety, cukier i kofeina może czujesz fizycznie gorzej. Staraj się jeść owoce lub sałatkę, pomaga odżywiać organizmowi witamin i dać dobrą energię.
 • Nie zapominaj, że kontemplacja jasnych kolorach uplifting. Zapoznaj się z farby lub kredki i malować. Nie trzeba być wielkim artystą, aby znaleźć ulgę od stresu poprzez wyrażanie siebie w sztuce! Nawet tylko malując obrazy w dziecięcym kolorowanka może być bardzo zabawne i kojące zawód.
 • Wyłącz telewizor. Jeśli cały czas wolny, aby go obejrzeć, nie tylko odpocząć, ale jeszcze bardziej zmęczony. Lepiej spędzić wieczór słuchając dobrej muzyki kojącej lub nawet słuchać niezwykła cisza. Jeśli masz dzieci, należy przyjąć czas, że nie będą już wybrać TV, gry stołowe lub inne zabawy razem ze swoimi dziećmi. Będą bardzo szczęśliwy, ponieważ nie mają wystarczająco dużo uwagi kiedykolwiek zatrudniony dorosły!

Stres może wpływać na jakość życia. Może on wystąpić z powodu okoliczności wokół was, lub pochodzić z wewnątrz. Od co czujesz napięcie, powinno się dołożyć wszelkich starań, aby pozbyć się stresu. Zarządzanie stresem tak, że nie zaczną cię kontrolować!

load...