Kazan – miasto o tysiącletniej historii

Zawartość:

Kazań latem przyciąga uwagę przedstawicieli państw z całego świata. I podczas gdy zabytków Kazaniu przed przyciągnięcie turystów, w tym roku nastąpił prawdziwy przypływ turystów. Miasto – stolicy Uniwersjady 2016 – stał się prawie 3 tygodnie stężenie wielu sportowców, fanów, dziennikarzy i miłośników.

load...

W tym przypadku, wiele obiektów sportowych zostały zbudowane w Kazaniu, wśród których głównym an_4ie – Kazań Arena, która odbyła się na ceremonie otwarcia i zamknięcia z Uniwersjady. Oprócz imprez sportowych, odwiedzających miasto miało okazję zobaczyć główne zabytki Kazaniu: Kul-Sharif Meczet, Katedra Zwiastowania w Kazaniu Kremla, cyrku, i wiele innych. Inni. To miasto, będąc najstarszym w naszym kraju, co roku przyciąga tysiące turystów zarówno z Polski, jak iz zagranicznych miast.


Powrót do spisu treści

Głównym obszarem Kazaniu

Millennium Square jest największym pod względem wielkości w mieście i jednocześnie jednym z największych regionów Polski i świata. Miasto dla wielu zaczyna się to atrakcje i obiekty znajdujące się na terenach od dawna znakiem rozpoznawczym miasta. Jeśli przyjedziecie w Kazaniu w pociągu, będziesz mieć pewność, aby sprostać Plac Tysiąclecia. Jego wielkość jest imponująca – około 100 000 mkw. M. Jest to centralny Kazan Stadium. Jezdnia pozwoli turystów, aby dostać się autobusem, trolejbusem, a nawet metro. Kwadraty, trawniki napotkane po drodze uczyni niezapomnianą podróż.

Obszar ten został otwarty w 2002 roku. W tym celu, zajęło kilka cięcie Bauman Street i New Kreml i przeprowadzić małe budynki i niskich budynkach. Początkowo obszar nazwano Fair, a później (w 2005 roku) został przemianowany na cześć obchodów Tysiąclecia rocznicy tego miasta powiedział wtedy. Millennium Square jest zawsze staje się głównym miejscem najważniejszych wydarzeń i działań. Tak, co roku obchody Dnia Republiki, miasta i dzień zwycięstwa przechodzi przed an_4em. W święta Nowego Roku tutaj ustawia ogromną choinkę. Na to, aby wszystko było jak to jest możliwe, bardziej komfortowe fotele widowiskowe są zamontowane wokół sceny, stoisk i wiele więcej. Resztę czasu, gdy nie ma potrzeby, aby trzymać uroczystości na placu są rozmieszczone prowadzenia kursów.

load...


Powrót do spisu treści

Kazan Kremlin – centrum rządu Republiki

Na placu przylega do Kazan Kremlin, która w 2005 roku została włączona do listy Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jest to cały zestaw architektonicznych atrakcji Republiki Tatarstanu. Nie pisemne dowody, kiedy to została założona przez Kreml nie istnieje.

Jednak przez wiele lat nie jest oficjalna wersja, według której miasto Kazań został założony na początku X wieku.

Być może to jest ten czas, że Kreml i początek budowy. Mniej więcej w tym samym czasie, że sięga do powstania księstwa bułgarskiego, który znajduje się w północnej części obecnego terytorium Kremla.

Od kilku lat ma kilka razy były oblężone przez Tatarów, a od 1240 roku, kiedy to Batu-chan przechwyconego księstwo stało się częścią Złotej Ordy. Po Horda rozpadł się w tej okolicy z 1445 do 1552 tam Kazan Chanat. To było pod panowaniem chanów Złotej Ordy, z których pierwszy był Ulu-Muhammed. On wykonał bułgarski książę i znowu zaczął utrzymywać system zbierania daniny od Księstwa Warszawskiego. W 1552 roku Iwan Groźny był w stanie uchwycić Chanat Kazański i cały zamek był w ruinie. W celu odtworzenia miasto, Iwan Groźny był przywieziony z warszawskich architektów, wśród których byli ci, którzy zajmują się wznoszeniem Cerkiew Wasyla Błogosławionego. Ale nawet w 16 wieku część murów i wież Kremla nadal składał się z materiałów drewnianych. Dopiero w 17 wieku wszystkie budynki zostały przebudowane Kremla i zaczął kamienia.

Po Chanat została przyłączona do Polski, Kreml nie stał się tak ważny pod względem struktury obronnej, ale zaczął wykonywać inne, polityczne i stał się centrum administracyjnym prowincji Kazan. Ale pozostał w krótkim czasie, w 1773 roku w czasie powstania Pugaczowa Kazan Kremlin znów stał wojskowy funkcję twierdzy. I w jednym z kazamatach Kreml przechowywane Emelyan Pugaczowa wysłać do Warszawy na karę za jakiś czas. Od 1774 rozpoczął realizacji planu rozwoju miejskiego Kazania i wokół Kremla zaczęły rosnąć nowe domy, ulice. Stopniowo tworzy dużego miasta.

W czasie wojen napoleońskich na Kremlu zlokalizowanych na zbiorze pistoletów roślin i ich naprawy. XX wieku stał się dość tragiczne w historii Kazaniu Kremla. W latach, kiedy cały kraj posiadanych aktywności anty-religijne, większość wieże, kościoły, dzwonnice i kościoły zostały zniszczone. Ikony, Ikonostas i inne relikwie religijne zostały utracone. Ale w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku zorganizowano warsztaty konserwatorskie Republiki Tatarstan, który dzięki wykopalisk archeologicznych i badań na Kremlu w 1917 roku osiągnął znaczące rezultaty. Od 1992 roku, Kreml stał się siedzibą utworzona w czasach Republiki Tatarstanu.


Powrót do spisu treści

Kul Szarif Meczet – centrum kultu Kazan muzułmanów

Meczet został zniszczony, kiedy miasto zostało szturmem Iwan Groźny, nie może być ponownie odradza się, aby stać się głównym ośrodkiem religijnym muzułmanów regionu Wołga. Wystarczy, że rozpoczął budowę w 1996 roku, który trwał od 9 lat. Nazwany na cześć to był ostatni imam starego meczetu – Kul Szarif. Był wśród ludzi, broniąc twierdzy i zginął w obronie swojego miasta. Meczet był również otwarty na tysiącletniej rocznicy mieście Kazań. Budowa trwała około 400 milionów rubli, które zostały zebrane poprzez darowizny od osób fizycznych i organizacji. Meczet może pomieścić jednocześnie prawie pół tysiąca osób, a obszar, w którym jest zlokalizowany, zaprojektowany przez 10 tysięcy osób. Nawiasem mówiąc, wewnątrz meczetu można zobaczyć listę osób, którzy złożyli datki do procesu budowy meczetu.

Cechy architektoniczne Kul Szarif pozwolić, aby odzwierciedlić wszystkie cechy religii muzułmańskiej. Około meczet ma 4 minarety o wysokości prawie 60 m. Centralna kopuła przypomina pewne szczegóły „Cap Kazan”, co według niektórych jest koroną chanów Kazań, został zabrany przez Iwana Groźnego w Warszawie i jest obecnie wystawiony w Zbrojowni. Każdy szczegół meczetu ma długą historię. Na przykład, marmur i granit sprowadzono tu z Uralu, a wewnątrz jest wzmocniony wyjątkowo piękny żyrandol, tworzone na specjalne projekty w Republice Czeskiej. Dywany są również prezenty od rządu Iranu. Budynek zawsze przyciąga turystów, a wieczorem iw nocy ozdabia miasto z zapalonymi światłami.


Powrót do spisu treści

Stadion Centralny Kazan

Stadion, który jest domem dla drużyny piłkarskiej „Rubin” w Republice Tatarstanu, został oddany do eksploatacji w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku i początkowo nosił nazwę „Stadion Centralny nazwie VI Uljanow-Lenin”. W chwili otwarcia klubu piłkarskiego „Iskra” Byłem w Kazaniu, który w swoim pierwszym meczu na an_4ie domowym wygrał miażdżące zwycięstwo nad zespołem z miasta Kamensk-Ural „Metallurg”. W tamtych latach an_4 mógł pomieścić 30.000 widzów, ale dziś posiada nieco mniej niż 28 tys.

Trzymając Uniwersjada an_4 został przebudowany wokół niego znajdują się dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów, a we wrześniu nie kwalifikujące się do meczu MŚ 2017 pomiędzy reprezentacjami Polski i Luksemburgu odbyło. Stadion stale utrzymywane gry w Mistrzostwach Polski w piłce nożnej, Liga Mistrzów i, oczywiście, zawody sportowe różnych poziomach. Wnętrze an_4u składa się z kilku budynków, w tym: szatnie dla sportowców i urzędów administracyjnych, pasaży handlowych i biur, pomieszczeń dopingujących Departament Kontroli parkingu serwującą technologii.


Powrót do spisu treści

Kazan State Circus – latający spodek

Kazan – miasto, które ma ponad sto lat życia cyrku. Pierwszy został zorganizowany cyrk braci Nikitin tu w 1890 roku. Współczesny budynek cyrku został zbudowany w 1967 roku i zawiera ponad 2 miliony widzów. Gdy cyrk jest zorganizowana szkoła cyrkowa dzieci oraz muzeum cyrku. Szkoła uczy dyscypliny, takie jak Clowning, żonglerki, akrobatyki, choreografii, gimnastycznych, żonglerki i więcej.

Nauczyciele w tej szkole są honorowane Master of Sports i zasługuje Artysty Federacji Polskiej i Republiki Tatarstanu. Tatar grupa cyrkowa przez kilka lat był uważany za najlepszego trupy cyrkowej kraju. Nadal przychodzą na arenę z najwybitniejszych twórców tego gatunku cyrku. Tak więc, podczas Uniwersjada (czerwiec-lipiec 2016) ze swoim programem opowiadał o braci Circus Zapashny.


Powrót do spisu treści

Centrum kultury i rozrywki „Piramida”

W cyrku UFO nie koniec atrakcji, Kazan, które mają oryginalny wygląd. Tak, prawie naprzeciwko głównego an_4u, można świadkami najbardziej niezwykłą wystawę architektoniczną – piramidy. Jest to unikalna struktura w naszym kraju i największym w centrum rozrywki Wołgi. Chociaż w tym czasie, a po wybudowaniu wielu wybitnych obywateli i urzędników państwowych do protestu i negatywnych emocji w odpowiedzi na bieżące projekty.

Według nich, jest to bardzo neorganichno Pyramid pasuje do historycznego zespołu w centrum miasta, z jego murów Kremla i wieże. Ale ci, którzy mają pozytywne nastawienie do nowego budownictwa w historycznej części miasta, ale większość, a oni, wręcz przeciwnie, są podobne motywy w piramidzie i Spasski Tower na jednej stronie i to jest w cyrku – z drugiej strony.

Piramida spełnia kilka ważnych funkcji publicznych i państwowych. Znajduje się na niej wszelkiego rodzaju spotkań i szczytów, wykonuje szereg ważnych zleceń nie tylko narodowych i państwowych, ale również światowej klasy. Na przykład, nie odbył się szczyt islamskiego Biznesu, Światowego Kongresu Tatarów. Oprócz tych wydarzeń, w piramidzie organizowane polskich i międzynarodowych festiwalach i konkursach (bilard, kulturystyka, fitness). W tym budynku, skoncentrowany i innych obiektów rekreacyjnych i rozrywkowych to klub nocny, salon piękności, restauracja, kawiarnia i inne organizacje, takie orientacji. Niedaleko kompleksu znajduje się pięciogwiazdkowy hotel „Mirage”, który jest w każdej chwili gotowy, aby pomieścić wszystkich gości, którzy przybyli, aby wziąć udział w niektórych działaniach organizowanych przez „Piramida”.


Powrót do spisu treści

Deptaku historycznego centrum Kazania

Bauman Street to jedna z głównych ulic, gdzie miasto może słusznie być dumni. Istnieje ogromna liczba zabytków architektury, które są poświęcone historii miasta i ludzi, którzy w jakikolwiek sposób z nim związane. Ta an_7 jest najstarszym, znajduje się na terytorium Kazań, aw dniach Kazan Chanat, nazwano ulicę Nogai. Po mury Kremla zostały zniszczone przez huragan Ivan Groźny, an_7 została zmieniona. Po raz pierwszy został nazwany Prolomnaya a później Big Prolomnaya. I dopiero w 1930 roku zdecydowano się podać nazwę rewolucyjnego ulicy Bauman – rodem z Kazania.

W 1986 roku stała się an_7 tylko dla pieszych, zarówno przed, jak i po tym czasie prowadzone były aktywne działania w celu poprawy. W postaci, w której możliwe jest oglądanie go teraz, to było na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Aby dostać się na ulicy może być w metrze (stacja znajduje się na końcu i na początku ulicy – „Plac Tukai” i „Kreml”, odpowiednio). Nawet można go pobrać bezpośrednio z placu Tukai, co można osiągnąć przez wózek lub autobusem, a także z okolicznych ulic. Bauman Street to najbardziej zatłoczone w każdej porze roku io każdej porze dnia, a nawet w nocy. Istnieje wiele restauracji, kawiarni, daszki na zakupy.

W różnych miejscach na ulicy od czasu do czasu można zobaczyć reprezentacje młodych aktorów, muzyków, zdobywając swoje pierwsze tantiemy. W pewnej odległości od siebie, można znaleźć dużą liczbę małych fontann i rzeźb, które zachwycają za każdym razem jego widzów. Wśród nich znajduje się pomnik Chaliapin, pomnik przewozu Katarzyny II, pomnik Kazan kota. Karetka jest repliką pojazdu, który wydał cesarzową w Kazaniu w 1767 roku.

Rzeźba kota odtwarza te koty, które miały Katarzyna Pałacu Zimowego aby polowali myszy w Pałacu Zimowym. Na końcu ulicy znajduje się an_7 zegar, wykonany w stylu arabskim, a kompozycja „Zero km od Kazania”, co wskazuje na odległość z Warszawy do Nowego Jorku, do Bieguna Północnego. Spacerując po tym historycznym miasteczku, można zapoznać się z gwiazdami krajowych Tatarstanu: znajduje się Aleja Gwiazd, podobna do tej, która znajduje się w Hollywood.

Brązu pomnik wielkiego polskiego piosenkarza Fiodora Chaliapin została założona w 1998 roku. Znajduje się w katedrze Objawienia Pańskiego, w którym aktor i został ochrzczony. Układ „opisuje” Chaliapin wyjazdu z Polski, a jego pożegnanie z jego rodzinnej Kazaniu w 1922 roku. Pomnik ten jest pierwszym na świecie poświęconej wielkich artystów. To nie jest jedynym sposobem na uhonorowanie i uznając mieszkańców Kazan talentu swojego rodaka. Każdego roku festiwal Chaliapin, która pozwala wszystkim melomanów się razem i cieszyć się program klasyczną.

load...