Karmienie piersią w niskiej wagi dziecka

Zawartość:

Od sowieckiej ery – ery deficytu – wiemy, że zdrowe dziecko – gruby dzieciak. Nie, nie otyłych nieszczęśliwe dziecko, a zdrowe, pulchny maluch z rumianych policzkach. Zdjęcia nowoczesnych magazynów, plakaty, dzieci zazwyczaj pulchny w filmach. Ale co zrobić, jeśli dziecko nie przybiera na wadze? Spróbujmy zrozumieć, dlaczego tak się dzieje i jak mu pomóc.

load...

Zacznijmy od tego, że dzieci mogą ważyć na różne sposoby, w zależności od indywidualnych czynników. Od wysokości, rosną męża i rodziców zależy od wagi i wzrostu dziecka.

Jeśli ty i twój mąż powyżej 170 cm, podczas gdy wadze poniżej 60-70 kg, nie należy oczekiwać, że dziecko będzie gruby i krępy, może on również być cienkie. Może również przybrać na wadze wolniej niż ich rówieśnicy, że nie ma powodu do niepokoju. Noworodki po urodzeniu tracą 10-15% pierwotnej wagi, ponieważ są one obrzęk gdy nadmierny płyn jest stracone. Przy prawidłowej wadze piersią musi być zwrócony w ciągu 3 tygodni.


Powrót do spisu treści

Ile waga powinna zyskać dziecko?

Waga urodzeniowa powinna wynosić od 3-3,7 kg u chłopców i 3-3.6 kg u samic. Do 6 miesięcy życia dziecko powinno ważyć 7,4 do 8,5 kg (samce) i 6,7-7,9 (dziewczęta). Na 1 rok 8,3-10 kg 7,600-9 kg. Średnie dane, więc nie martw się, jeśli dziewczynka uzyskała mniej od tej reguły lub twój chłopak waży więcej, wszystko indywidualnie.

load...

Znaki skutecznego karmienia piersią

Na początek powinniśmy zrozumieć, odpowiednio karmione dziecko nie jest wystarczająco dużo mleka. Głównymi kryteriami, na których dziecko może być trudny do przybierania na wadze:

  1. Częstotliwość karmień dziennie. Zaleca się, aby karmić swoje dziecko tak często, jak to możliwe, zwłaszcza w ciągu pierwszych dni po jego urodzeniu. Więc używasz jest karmienie piersią, a dziecko będzie łatwiej przystosować się do nowego środowiska.
  2. Podczas karmienia rytm spowalnia ruchy połykania dźwięki są słyszalne. Słuchaj dziecka podczas karmienia, ponieważ może ssać pierś lub opróżnić należy dołączyć prawidłowo więc mleko nie może zrobić. Z tego powodu, dziecko może płakać podczas karmienia.
  3. Zachowanie dziecka. Jeśli dziecko jest ospały i ciągle śpi, nie interesuje się otaczającym ich świecie, nie reaguje na zabawki, TV, etc., z których wszystkie mogą być oznaką braku mleka.
  4. Rzadko krzesła lub jego brak. Częstotliwość kału powinna wynosić od 3-5 razy dziennie w wieku 1 miesiąca, dalszy wzrost.
  5. Maluch wymaga stałej pierś. Może to wskazywać, niedożywienie, słabe mleko tłuszczu.
  6. Mam luźną skórę na ciele dziecka. Nawet jeśli zdrowe dziecko patrzy cienki, powinien mieć fałdy na ramionach, nogach i szyi.

Jeśli zestaw waga dziecka nie jest związana z osobistych problemów i potwierdzone świadectwo pediatra, pilna potrzeba, aby rozwiązać ten problem.

Aby ustanowić piersią

W pierwszych dniach życia dziecko nie może uzyskać wystarczającej ilości mleka z różnych powodów, zwłaszcza jeśli matka jest młody i niedoświadczony.

Najczęstszym problemem – dziecko nie może chwycić piersi, zwłaszcza jeśli jest to przedwczesne, lub po prostu słabe. Najczęściej powodem jest anatomia sutków matki. W większości przypadków brodawki na nowo robione matki mieszkanie lub mały. Oczywiście później, kilka miesięcy później, podczas karmienia i coraz lepiej, a dziecko może chwycić pierś każdej sytuacji, problem ten wydaje się być zabawny, ale w pierwszych dniach życia, to w pierwszej kolejności, a szczególnie dotkliwy.

Jest na to sposób. Aby dziecko było łatwiej chwycić pierś, konieczne jest przed każdym karmienia kilka sekund, aby wyciągnąć brodawkę palcami, a tak daleko, jak to możliwe, że będzie pomóc dziecku zrozumieć go.

Innym powodem słabej laktacji może być niewystarczająca ilość mleka. I może to nastąpić z powodu niewystarczającego stosowania dziecka do piersi. W ostatnich latach wiele modnych czasopism dla dzieci zaleca się ustalenie granic karmienia. Oznacza to, że aby zbudować sobie harmonogram, kiedy należy zastosować okruchy. Ale dla dobrego karmienia piersią należy podawać piersi tak często, jak to możliwe, a na żądanie, nawet jeśli dziecko śpi, pediatrów zaleca się go obudzić i postawić na piersi. Jest to szczególnie ważne w pierwszych dniach życia.

Chodzi o to, że do produkcji mleka w ciele kobiety odpowiada hormon – prolaktyna i przydziału mleka z piersi – oksytocyny. Szczególnie intensywny prolaktyna jest produkowany w okresie od 3 do 7 rano, więc bardzo ważne jest łóżko rodzinne z dzieckiem, ponieważ jego zapach będzie wyzwalać produkcję tych dwóch hormonów. Dobrze jest też, aby pomóc pompowanie. Nawet jeśli pierś jest pusta po każdym karmieniu, trzeba wycisnąć nawet kropli. Pamiętaj, że jeden wycisnąć, dwa dodany.


Powrót do spisu treści

Mleko pieczone w celu zwiększenia zawartości tłuszczu w mleku matki

Jeśli masz wystarczająco dużo mleka, ale dziecko jest stale prosząc piersi lub płacze podczas stosowania, może okazać się, że mleko nie jest wystarczająco gruba. Tłuszczu mlecznego powinna być niebieskawy kolor, jeśli ma zlać w filiżance. Po pewnym czasie na powierzchni można zobaczyć żółtą tablicę, która wskazuje normalną zawartość tłuszczu. Jeśli jest chude, a dziecko nie przybiera na wadze, jest to niezbędne do podjęcia działań. Po pierwsze, trzeba zmienić dietę. Zawierać więcej rosołu mięsnego, wątrobę, tłuszcz śmietanę, twaróg. Dobry zwiększa wodorosty laktacji lub wodorostów, zawiera dużo jodu i dobroczynne witaminy i minerały.

Jest obywatelem sposób nie tylko do poprawy najwięcej laktację, ale jego zawartość tłuszczu. To mleko grzewczy z orzechami. To sprawia, że ​​łatwo. Potrzebne będą:

  1. Posiekane orzechy 100-200 g;
  2. Clay pojemnik (jeśli nie, idź i ceramiczne, glina, ale lepiej, ponieważ mleko będzie musiał pokutować, więc potrawy powinny być dobrze, aby utrzymać temperaturę);
  3. Mleko (dowolna zawartość tłuszczu, ale lepiej do domu – jest to zdrowsze i grubsze);
  4. Piekarnik.

Mielenia orzechów w mieszalniku, aż stanie okruchów lub umieścić je w woreczku z tworzywa sztucznego i toczą się wałkiem (szklane butelki, puszki, który jest przydatny). Wlać mleko do pojemnika, dobrze, jeśli masz garnek, to będzie idealny. Nigdy całkowicie napełnić pojemności około 3-5 cm, to jest konieczne, aby w temperaturze wrzenia mleko przelewa się. Zasypiamy na wierzchu orzechy i wymieszać. Włożyliśmy w piekarniku podgrzanym do 200 stopni. Jeśli rura gazowa – 180 stopni. Pokrywa nie pokrywają. W przypadku mleka należy koniecznie postępować.

Kiedy górna skorupa, zmniejszenie temperatury pieca do 150-160 ° C. Pozostawić na pół godziny. Kiedy mija czas, poczujesz zapach pieczonego mleka. Picia to, czego potrzebujesz na co dzień nad szklanką, tydzień później można zauważyć, że dziecko zaczęło ładować, po 2 tygodniach, powinien zacząć przybierać na wadze.

load...