Karmienie nawyków małymi dziećmi

Zawartość:

Ze względu na fakt, że dzieci są bardzo szybko rozwijającej się, młode matki musiały dostosować cały czas. A w diecie dziecka, ponieważ jest starszy, zachodzą zmiany. Każdy miesięcy dziecko udoskonalonego układu pokarmowego, zwiększenie aktywności enzymatycznej, lepsze odczucie w ustach, zdolność żołądka jest zwiększona (a zatem zmniejszenie liczby karmienia, zwiększając pojedynczej porcji).

load...

Pod koniec pierwszego roku życia u dzieci już mają, co do zasady, 6-8 zębów, co pozwala nie tylko do przełknięcia, ale także żuć jedzenie. Czynniki te sprawiają, że można zmieniać moc dziecka po roku. I przynieść żywność dla dzieci na smak, struktura i skład dorosłych spożywczych.
Powrót do spisu treści

Błędy w diecie dzieci

Często podczas karmienia dzieci, wyszedł rok Milestone, zezwolenia dorosły typowych błędów. Niektóre mamusie Roczniak dzieci natychmiast zacząć karmić im żywność przeznaczoną dla dorosłych. Inni nadal karmić swoje dzieci żywności puree aż 2-3 lat. I w jednym iw innym przypadku zasilanie jest gorszy. Przejście z karmienia piersią i bzdurny żywności pełnoprawnym dorosłych żywności powinno być stopniowe i powinno zawierać „posiłek przejściowy”.

Ponieważ wiek od 1 do 2 lat aparatury żucia nie są jeszcze w pełni rozwinięte (w tym wieku, co do zasady, tylko zaczynają się pojawiać żucia zębów), jedzenie powinno być miękkie, nie twarde i suche, ale jednocześnie nie być pyurirovannoy , Mięso dla dzieci od 1 do 1,5 roku ustąpić, w postaci puddingów, kotlety parowych. Warzywa i owoce drobno tarcia. Starsze dzieci (gdy zaczynają kiełkować trzonowców) mają już znaczenia danej żywności, która wymaga aktywnego żucia.


Powrót do spisu treści

Podstawowe zasady żywienia

Dla pełnego zaopatrzenia dziecka należy przestrzegać następujących zasad. Żywność powinna być wysokiej jakości, spełniają potrzeby kaloryczne i zapewnić dzienną podaż białek, tłuszczów, węglowodanów, witamin i soli mineralnych.

load...

Białko – podstawowy budulec. W tym wieku, niewystarczające spożycie białka niekorzystnie wpływa na wzrost i rozwój dziecka. Dzienny poziom zbierania białek w wieku 1-3 lat, 30-40 g na dzień. Zatem 2/3 białka powinny być pochodzenia zwierzęcego (mięso, ryby, jajka, produkty mleczne) i trzeciego białka muszą być pochodzenia roślinnego (orzechy, rośliny strączkowe).

Tłuszcze – jedno ze źródeł energii. Otrzymywali oni (i lepiej wchłania), witaminy A, D, E i K. Lekkostrawne źródła tłuszczu są oleje rybne, tłuszcze zawarte w żółtku jaja, tłuszcz mleczny (masło, produkty mleczne).

Węglowodany – biorą udział w metabolizmie białek i tłuszczów, łatwo przyswajalne ciało dziecka. Dzienne spożycie węglowodanów w wieku 1-3 lat opuszcza około 130-200, głównymi źródłami węglowodanów w tym wieku powinny być ziarna, owoce, warzywa, pieczywo. Z opieki, konieczne jest zastosowanie do cukru, co jest. To. Jego nadmiar negatywny wpływ na zdrowie dziecka.

Witaminy – regulują procesy metaboliczne w organizmie. W związku z ogromnym wpływie, jaki wywierają na zdrowie dziecka, konieczne jest, aby zwracać szczególną uwagę na jakość i ilość owoców i warzyw dziennie, stosując dziecko (bo owoce i warzywa są głównym źródłem witamin). I powinna dążyć do zapewnienia, że ​​na stole dzieci były warzywa i owoce uprawiane w miejscu, gdzie dziecko mieszka, a odpowiednia pora.

Minerały – komórki elementu konstrukcyjnego i płyny tkankowe, a jednocześnie regulują metabolizm. Substancje mineralne zawarte w żywności, roślin i zwierząt, dlatego konieczne jest, aby zróżnicować dietę dziecka z tymi produktami.

Woda. Ciała dziecka po roku składa się z wody o 85%. Dzienne zapotrzebowanie dziecka w wodzie wynosi około 90 ml. Na 1 kg masy ciała. Oprócz wody w tym wieku mogą być spożywane duszone, biodra rosół, herbatę, po półtora roku – kakao.


Powrót do spisu treści

Co jest zróżnicowana dieta dziecka?

Można stwierdzić, że dziecko musi zapewnić bogatą i zróżnicowaną dietę. Jest naukowo udowodnione, że przez jedzenie kombinacji różnych produktów, niektóre składniki odżywcze są wchłaniane lepiej. Codzienne menu dziecka muszą być z produktów zawartych w 7 głównych grup: 1. Mleko i produkty mleczne. 2. Mięso i produkty mięsne, jaja ryby. 3. Roślinne i tłuszcze mleczne. 4.Hleb, mąka, zboża. 5. Rośliny strączkowe. 6.Ovoschi. 7.Frukty.

Dla zdrowia dziecka, które jest niezbędne w codziennej diecie składała się z potraw ze wszystkich siedmiu grup. Ale nie należy zakładać, że trzeba codziennie jeść tych wszystkich pokarmów. Na przykład, 2 razy w tygodniu, należy wykluczyć mięsa. Można je zastąpić innymi produktami zawierającymi białko zwierzęce: jaj, nabiału i ryb. Jest uważany za zróżnicowana dieta.

Dziecko w bardzo młodym wieku, aby przyzwyczaić się do jedzenia i różnych smakach, więc nie było preferencje smakowe tylko dla ograniczonej liczby produktów, t. To. To pociąga za sobą ryzyko monotonnej i jednostronnego żywienia.
Powrót do spisu treści

Dieta dziecka po roku

Najbardziej kompletne wchłanianie składników odżywczych zawartych w pożywieniu może być tylko przedmiotem racjonalnej diety . Zapewnia fizjologicznie uzasadnioną liczbę karmień w ciągu dnia, odstępy pomiędzy nimi. Badania specjalny zidentyfikowaliśmy – najbardziej optymalny dla przedziałów ciała dziecka między karmieniami przez co najmniej 4 godziny. Jeżeli ten przedział dzieci są jeszcze niektóre jedzenie (słodycze, ciastka, słodycze, mleko), pobudliwość środka spożywczego jest hamowany, a następnego karmienia dziecko traci apetyt.

Żołądek jest zwolnione od spożycia żywności nie mniej niż 4 godziny. Przy mniejszych odstępach między karmieniami żywności przyjętej w poprzedniej i nowej karmienia, wypełnia żołądek, co jest bardzo złe dla trawienia. Małymi dziećmi polecam, że 4-hkratny karmienia reżimu, łącząc go z innymi chwilach reżimu (Sleep, Play, spacer).

Najbardziej odpowiedni system do wprowadzania trybu niemowlęta jest 4 razy moc w odstępie 4-hchasovom pomiędzy podawania i równomiernego rozprowadzania żywności między karmieniami, zarówno liczba, jak i stosunkiem głównych składników odżywczych (białka, tłuszcze, węglowodany).

Kwestie organizacyjne

Podczas karmienia małych dzieci muszą zapewnić spokojny środowiska, kierując całą uwagę na dziecko do jedzenia. Nie można odciągnąć go od rozmowy, śpiew, gry i brutalnie zmusił go do jedzenia ilości jedzenia, które naszym zdaniem najlepiej dla niego. W tym wieku dziecko powinno być nauczane higienę i umiejętności kulturowych, aby nauczyć go jeść samodzielnie.

Jedzenie jest trochę dziecka powinna być wykonana z wysokiej jakości produktów. Posiłki powinny być zróżnicowane, smaczne i mają atrakcyjny wygląd, ciepły, należy składać w instrumenty pięknym dzieci. Wszystko to pobudza apetyt dziecka. I wszystko, co jest spożywane z apetytem i trawić znacznie lepiej.

load...