Karanie dzieci: za i przeciw

Najprawdopodobniej żaden niuans w procesie edukacyjnym dziecka nie powoduje tak wiele problemów, jak kary dziecka. Ktoś myśli, że dziecko jest karane w ogóle do przyjęcia, ale dla kogoś i karania paskiem dzieci jest coś za pewnik i nie zasługują na szczególną uwagę, a jeszcze bardziej niepokój. Więc kto ma rację? Czy nie karać dziecko, albo jeszcze powstrzymać się od odwetu?

load...

Dokładnie jeden – kara dziecka jest niezwykle skrupulatny działanie, które wymaga starannego rozważenia i ważenia. Hasty kara nie tylko nie daje pożądanego efektu, ale także może doprowadzić do nieprzewidywalnych następstw, aż do całkowitego nieposłuszeństwo dziecka, a nawet uciekać z domu. Ale to z pewnością nie jest efekt, że rodzice oczekują.

Karać dziecko nie jest trudne, ale „wyplątać” skutki tej kary może być bardzo długi czas. Dlatego, zanim karanie dziecka, należy dokładnie zbadać uchybień i wybrać karę, która sprawi, że dziecko naprawdę pokutować wykonane. A co najważniejsze, nigdy nie powtórzyć takiego zachowania. Tylko w tym przypadku, kara może być uważane za skuteczne i właściwe. We wszystkich innych przypadkach, kara jest tylko banalnym wyrazem władzy rodzicielskiej i tłumienia dziecka.

Nigdy nie karać dziecko, nie rozumiejąc każdą sytuację. Niedopuszczalne jest, aby karać dziecka „złe zachowanie” – on po prostu musi wiedzieć, co zostanie ukarany – za wybite okno, chamstwa sąsiada lub skradzionych pieniędzy. Tylko w tym przypadku rodzice mogą się spodziewać, że kara będzie osiągnąć swój cel.

Ponadto, w każdym przypadku, nie należy karać dziecka w temperamencie u szczytu irytacji i złości. Co do zasady, to jest w tym stanie, rodzice mogą chwycić pas i kilka razy pociągnąć na taśmie papieża. Jednak złość i nienawiść – nie najlepsze asystentów do rodziców.

load...

Po pierwsze, ferworze będzie trudno być w stanie obiektywnie ocenić, co się dzieje i zrozumieć wykroczenia szczegół dziecka, które po prostu trzeba zrozumieć stopień winy dziecka. A po drugie, ciepło tej chwili patrząc na dłoni dziecka, można zapewnić sobie silne poczucie winy i żalu, z którego ucieczka nie jest tak łatwo. Poza faktem, że będziesz się czuć bardzo nieswojo, dziecko jest również bardzo szybko zauważy swoje wibracje. I, co do zasady, prawie wszystkie dzieci zaczynają wykorzystywać wszystkie środki pytanie rodziców, aby zachęcić skale, na których istnieją różne korzyści i zalety w ich korzyść.

Oraz zapewnienie, że kara była rzeczywiście skuteczna, rodzice sami muszą być absolutnie pewien, że robią. W przeciwnym razie dziecko będzie kwestionować ich rodziców, a kara dla niego będzie jedynym powodem niechęci wobec swoich rodziców, ale nie jest to powód do zastanowienia się nad swoim zachowaniem.

Pamiętaj kolejną fundamentalną prawdę – w żadnym wypadku nie wolno karać dziecko „na wszelki wypadek”, jeżeli masz nawet najmniejsze wątpliwości co do winy dziecka. Pamiętaj, że nawet w dorosłym życiu, najmniejszej wątpliwości interpretuje się na korzyść podejrzanego, i co możemy powiedzieć o dzieciach? Znacznie mniej szkód byłoby sprawy, jeśli nie naprawdę ukarać winnego dziecka niż karanie niewinnych cierpieć. W tym przypadku szkody dla psychiki może być zbyt silny. W każdym razie, nie to sprawdzić na dziecko.

W tej samej sprawie, jeżeli dziecko jest w pełni zrealizowane i przyznał się do winy, a jeszcze bardziej w przypadku, gdy przyszedł do rodziców i przyznał, kara musi być znacznie bardziej miękkie. I równie dobrze może być tak, że ty i wszyscy odmawiają od kary, która może być również właściwa decyzja – dla dziecka i zrozumieć swoje błędy i będzie starał się kontynuować ich nigdy więcej zrobić.

Jednak w tej sytuacji, należy zwrócić uwagę na obecność tzw współczynnik nawrotu. Przebacz i pozostawić bez kary lub że złe zachowanie dziecka może być stosowany tylko wtedy, gdy miękisz uczynił go po raz pierwszy. Jeśli wyjaśnić dziecku niedopuszczalność takich działań, i powtarza je ponownie, kara powinna być nieuchronna.

Wiek czynnikiem korygowania

Oczywiście, że przy podejmowaniu decyzji o konieczności i forma kary, rodzice muszą brać pod uwagę charakterystykę grupy wiekowej, w którym znajduje się ich dziecko. Po tym wszystkim, jest rzeczą oczywistą, że kara dwóch lat dzieci i młodzieży nie może być taka sama.

Rodzice powinni być świadomi następujących osobliwości umysłu dziecka:

 1. Dwa – cztery lata

  W tym przedziale wieku dziecka rozpoczyna się z poważnym kryzysem, który jest porównywalny z kryzysem wieku dojrzewania. W tym okresie, dziecko staje się świadoma siebie niezależna osoba, a więc zaczyna dochodzić swoich praw i interesująca. Oczywiście, dziecko jest jeszcze małe ze względu na wiek nie są w stanie przekazać swoje uczucia w słowach.

  W rezultacie, zaczyna działać w górę, histerię, nie posłuszne rodzicom. Jednak karanie dzieci w tym wieku, rodzice powinni być szczególnie ostrożni – kara w żadnym wypadku nie powinny naruszać wolności, a zwłaszcza godności małego człowieka. W przeciwnym wypadku, rodzice mogą być w obliczu poważnych problemów, których rozwiązanie będzie musiał szukać pomocy profesjonalnych psychologów.

 2. Pięć – sześć lat

  W tym wieku dzieci są bardzo typowe dla pogłębienia fantazji – dziecko zaczyna wymyślać i marzyć. A rodzice często postrzegają te wynalazki dla czystej kłamstw. W rezultacie dziecko jest karane. Psychologów dziecięcych nie są również bardzo polecam, że rodzice zrobić. To nie jest fantazjowania, dziecko nigdy nie nauczą się myśleć z wyobraźnią. I opowiadać konkretną historię, dziecko nie ma cię w błąd – on – naprawdę przekonani, że opowiadanie.

 3. Dwanaście – czternaście lat

  W tym wieku dziecko przeżywa dość trudny okres swojego życia – Growing up. Oprócz dziesiątek wewnętrznych konfliktów i sprzeczności dziecko doświadcza zmian hormonalnych w organizmie, który jest również w żaden sposób nie ułatwia życia dziecka i jego rodziców. Zazwyczaj w tym okresie, nawet wśród cierpliwość najbardziej uporczywy i wieku rodziców może wybuchnąć, a kara jest nieuchronna. Jednak w tym przypadku, kara musi być, jak się wydaje.

Oprócz cech wiekowych rodziców trzeba pamiętać nawet kilka małych, ale bardzo ważne niuanse. Na przykład, ważne jest, aby wziąć pod uwagę stan fizyczny dziecka – możliwe jest, że dziecko nie czuje się dobrze, czy chce jeść ani spać. I stan emocjonalny jest również kluczowe znaczenie – jeśli dziecko jest zły albo zranić, o wiele trudniej jest kontrolować siebie i kontrolować swoje emocje, jak zresztą i dorosłych. Więc może o wiele bardziej rozsądne, aby uspokoić dziecko w tej sytuacji, aby pomóc mu odzyskać i radzenia sobie z własnymi emocjami, zanim go ukarać?

Nie należy również zapominać również, że absolutnie nikogo – jako dorosłego i dziecka – pilnie potrzebują w swojej osobistej przestrzeni. Pamiętaj, aby wybrać miejsce dla swojego dziecka, gdzie może czuć całkowicie za darmo – niegrzeczny, rave, brudne, hałaśliwe. Taki środek jest absolutnie konieczne, aby upewnić się, że dziecko może dać upust swoich emocji – zarówno pozytywnych jak i negatywnych.

Do tego nie można ukarać dziecko?

Istnieje wiele rzeczy, jest surowo zabronione, za które karać dziecko. W takich przypadkach, kara będzie tylko pogorszyć sytuację, a ponadto związek z dzieckiem może znacznie pogorszyć. Tak, to jest ta sytuacja?

 • Aktywność poznawcza

Małe dzieci są bardzo aktywne i bardzo ciekawski. Starają się wspinać wszędzie, aby spróbować wszystkiego na pamięć, aby dotknąć ręką. A jeśli w procesie poznania świata dziecka przypadkowo zepsuć dowolny – niczego lub zabawkę, nie winię go – w ten sposób można trwale zniechęcić jego pragnienie poznania otaczającego nas świata.

Nawiasem mówiąc, rodzice są często karane dziecko tylko dlatego, że dotknął ich genitalia. Rodzice są bardzo boi się, myśląc, że dziecko może rozwijać się z jednego lub innych zaburzeń seksualnych. Jednak to nie jest przypadek – dziecko uczy się jego genitalia tak samo studiowanie policzki, nos, czoło. Karzącego dziecko, po prostu mieszkają na tym swojej uwagi, wpadając na pomysł, że genitalia – czy coś brudne i haniebne.

 • Związane z wiekiem fizjologiczne cechy dziecka

Nie powinniśmy karać dziecko i za to, że jest nieuprzejmy, płaczliwy, nie może się skoncentrować na niczym – ani nie może spać, albo nie chce jeść – zwykle w takich przypadkach, dzieci potrzebują pomocy, ale nie do winy, a już na pewno nie w karze.

 • Przestępstwa związane z brakiem doświadczenia

Nie powinniśmy karać dziecko, a jeśliby popełnił dowolny – żadnej obrazy nie ze złości i przewrotności, lecz ze względu na fakt, że nie wiedział, co zrobić w danej sytuacji. W tym przypadku jest to o wiele mądrzejszy wytłumaczyć dziecku, dlaczego nie jest to konieczne do zrobienia, i pokazać im, jak się zachować. Najprawdopodobniej dziecko nie będzie powtarzać ich błędów w przyszłości. Ale kara może autentycznie boli okruchy, które całkowicie nieświadomi tego, co mama lub tata gniewaj się na niego.

 • Rywalizacja rodzeństwa

Rodzeństwem, niestety, jest bardzo powszechne. Najczęściej dzieci są zazdrośni o mamie lub nowego małżonka lub młodszego brata lub siostry. Często takie zazdrość może doprowadzić do białości choćby dominującej większości pacjentów. Jednak kara w tej sytuacji – najgorsze, co mogą zrobić rodzice. Kara nie będzie w stanie osiągnąć coś innego niż dodatkowo komplikuje sytuację. Kara dziecko i twój gniew będzie postrzegać jako kolejny dowód na to, że teraz go kochasz dużo mniej niż wcześniej.

 • Niezdarność lub nieostrożność dziecko

Ponadto, psychologów dziecięcych nie jest wysoce zalecane, aby rodzice ukarania dziecka za zaniedbania lub zaniechania – rozlane na bluzkę kakao, złamane naczyń lub podarte sandały. Dziecko nie miał zamiaru zrobić – wszystko się zupełnie przez przypadek. Zgadzasz się, że nawet dorosły człowiek często sprawia takie gafy. A nie karać siebie za zaniedbania?

Kary

Tak więc dochodzimy do głównego problemu: promocji i karania dzieci w rodzinie. O promocji porozmawiamy następnym razem, ale kary rozważy poniżej. Rzeczywiście, jak już wspomniano, kara powinna być surowa, ale zawsze fair. I to w żadnym wypadku nie powinna poniżać godności dziecka, bez względu na to, jak małe może być.

Slap na miękkim miejscu często wydaje się rodzicom najbardziej proste i skuteczne kary. Zanim jednak podnieść rękę na dziecko, myśleć o tym, jakie konsekwencje może prowadzić do fizycznego wpływu na słabą psychikę dziecka.

W celu lepszego zrozumienia tego, co dzieje się w psychikę dziecka podczas kary, spróbuj postawić się w miejscu dziecka. Wyobraźmy sobie, że jest to ręka podniesiona kogoś, kto jest o wiele silniejszy niż ty. Co sądzisz, jakie emocje byś się czuł? Jest mało prawdopodobne, by któryś z nich miłość i szacunek. Ponadto, dziecko – to jest dokładnie ten sam urazy, złość, frustrację u rodziców.

Ponadto, niestety, bardzo często dziecko wyrasta z idei, że będzie on bardzo szybko stać się dorosłym, i mieć pewność, aby zemścić się na kimś, kto go zranić. Ale takie podejście może prowadzić do ciężkiego obciążenie psychiczne. Pomyśl o tym – jeśli chcesz wychować dziecko, którego jedynym celem w życiu jest być miejsce dla ciebie, rodzice?

Nie trzeba dodawać, że nie wszystkie te dzieci, które są fizycznie karane jako dziecko, rosną maniaków i morderców. Gdy dzieci podrosną ostrą niechęć i gniew na rodziców stopniowo zanikać w tle. Jednak całkowicie wszystkie te negatywne emocje nie odchodź – po prostu znikną w dalekim planie. W rezultacie, w podświadomości dziecka jest prawie zawsze obecny w manifestacji potrzeby zgromadzonej dziecięcej agresji. W rezultacie, dziecko będzie rozwijać zły i gorzki.

Bardzo często wielu rodziców sprzeciwił: moje dzieciństwo, rodzice zostali pobici – i to jest w porządku, dorastałem normalnego i odpowiedniego człowieka. Z jednej strony – to prawda, ale z drugiej – w żadnym wypadku nie należy tracić z oczu faktu, że każde dziecko ma indywidualne. I plastyczność i elastyczność psychiki u wszystkich dzieci w różnym – dziecko bez większego uszczerbku na psychice zajmie klapsy, a po 15 minutach nawet nie pamiętam. A drugi dzieciak nawet lekkie uderzenie na papieża zapamięta na całe życie. I całe życie będzie ukryć urazę rodzicami.

Oraz, dodatkowo, z powodu strachu przed karą dziecko może zacząć okłamać rodziców, aby ukryć przed nimi całą prawdę. I prędzej czy później, ale takie rzeczy jak kłamstwo, złość, tchórzostwa i agresji może stać się integralną częścią natury dziecka. Ale, jak wiemy, główne cechy charakteru układa się w dzieciństwie.

Nie należy również zapominać, że wychowanie dziecka przez kary fizyczne, to rzeczywiście uznać własną bezsilność. Po tym wszystkim, co do zasady, osoba ośrodkach dla metod fizycznych wpływ tylko wtedy, gdy nie ma innych argumentów wyszedł. Dziecko bardzo szybko poczuć.

I zawsze pamiętać, że w prawie wszystkich przypadkach, dorośli, którzy podnoszą rękę na dziecko w przypływie gniewu lub skrajnej irytacji, która w swej istocie jest to samo. Nie wierzysz mi? Obserwować dziecko podczas kary. Tak czy nie zrywać się na negatywnych emocji dziecka?

A jeśli rodzice bić swoje dziecko w stanie bardzo spokojne, w tym przypadku, sami potrzebują natychmiastowej fachowej pomocy psychologów. Dziecko – pielęgnacja i ochrona organów zabezpieczenia społecznego. A rodzice w takich przypadkach jest bardzo duże ryzyko utraty swoich dzieci. Dlatego przed zastosowaniem fizycznego karania dzieci, plusy i minusy muszą być zważone bardzo starannie!

load...