Kangura lub procy – że współcześni rodzice wybrać?

Zawartość:

Zawiesia i kengurushki – to jest coś, bez których współczesne matki i ojcowie nie mogła się obejść. Obecnie istnieje wiele dyskusji wokół tych urządzeń. Ktoś myśli, że z ich powodu, dzieci mogą być zgięte nogi, ramiona, plecy. Inni wyrażają protest, ponieważ okruchy mogą uśpić. Ale nawet przeciwnicy tych akcesoriów niemowlęcych zgadzają się, że takie wygodne i praktyczne rzeczy rodzice uczynić życie znacznie łatwiejsze.

load...

Co to proca i jak z niego korzystać

Chusta – specjalne urządzenie do noszenia dziecka, wykonany z grubej tkaniny. Na półkach tak wiele różnych modeli, nawet oczy rozchodzą. Zawiesia z pierścieniami, szalik lub mogą rury – producenci opracowali wiele dogodnych struktur mama i tata mógł wybrać odpowiednią opcję. W rzeczywistości, w zależności od modelu, dziecko można umieścić, umieścić na brzuchu, biodrze lub plecach.

Ale niedawno, urządzenia te były dość proste. I podjął zwykły kawałek materiału, który wiąże się specyficznie i wprowadzenie na kobiety. Wolna część materii postawić sobie dziecko. Dzięki tej rąk matki były zawsze za darmo, może to zrobić prace domowe, prace w dziedzinie lub do zakupu produktów na rynku.

 

Zalety zawiesia do przenoszenia inwalidzkie i inne

 • Rozwój

Zaobserwowano, że dzieci tych rodziców ewoluowały znacznie szybciej, ponieważ łatwiej było badać świat w trakcie eksperymentów i obserwacji naukowych. Te dzieci, które są stale w wózku, łóżeczku lub kojcu, nie są w stanie obserwować, co dzieje się wokół. Dlatego w rozwoju są one nieco w tyle. Plus, tym bardziej dziecko będzie kontaktować się ze sobą, tym bardziej w przyszłości, będzie można zaufać.

load...
 • Łatwość obsługi

Matka karmić dziecko i ukołysać go, nie trzeba oderwać się od obowiązków domowych. Można gotować, sprzątać, robić manicure, podczas gdy ręce są wolne. Jeśli, na przykład, dziecko chce jeść w sklepie lub w kawiarni, specjalna konstrukcja Chusta pozwala karmić dziecko, ukrywając klatki piersiowej. I nikt by się domyślić, niż wee w tej chwili zaangażowany.

Jeśli dziecko zaczyna działać w górę, można umieścić go w chuście i pójść na przykład chodzić do sklepów. Lub po prostu iść zrobić coś wokół domu. Torba będzie chodzenie lekko kołysząc się, kołysanie dziecka. Plus, jeśli nie chce się spać, to może być rozproszony przez obcych rzeczy. Cisza dla rodziców – to jest chyba najważniejsze w pierwszych trzech latach.

 • Przyzwyczajenie do dziecka

Często kobiety, które noszą dziecko, w obliczu depresji poporodowej. W rezultacie – oni nawet nie chcą, aby zobaczyć dziecko, a nie coś, aby dbać o niego. Ale jeśli dziecko będzie stale blisko, to płeć piękna zaczyna pojawiać się instynkt macierzyński. Również zmęczona kobieta nie będzie drażnić zawsze płacz i krzyk człowieka, jak w chuście, on zachowuje się bardziej zrelaksowany niż w wózku. Dlaczego zorganizować furia jeśli jest on tak blisko mojej matki.

Chusta który jest lepiej wybrać: zalety i wady konstrukcji

Chusta z pierścieni: nadaje się dla dzieci spokojnych

Urządzenie to jest rodzaj uchwytu, który pasuje i jest noszona przez ramię. Wyregulować długość klapy może być wolny za pomocą pierścieni. W ten sposób można korzystać z procy przez kilka miesięcy, rozszerzając go, gdy dziecko staje się starsze. Dziecko będzie mógł tam siedzieć i leżeć.

 • Korzyści

Korzyści z tego rozwiązania jest bardzo wygodne w noszeniu chusty i przewożenia dziecka. W przeciwieństwie do wózków inwalidzkich, to, co można zabrać ze sobą na wakacje, aw klinice i spacer, i pracy. Jeśli kupisz naprawdę wysokiej jakości rzecz, myć i dbać o to będzie bardzo łatwe.

 • Minusy

Jeśli chodzi o wady, to należy wspomnieć, że nie wszystkie dzieci lubią być dociskana do powierzchni do rodziców. Usiąść iz powrotem, aby zobaczyć nic – że może to być interesujące? Dlatego wszystko zależy od charakteru dziecka. Jeśli dziecko jest wolność kochający, on jest mało prawdopodobne, aby być wygodne. Ale jest rozwiązanie – noś go na udzie.

Kolejny minus – jest asymetryczne obciążenie. Faktem jest, że co pół godziny, rodzice powinni zmienić stronę, na której chusta jest zużyta. Ale, niestety, mamusie i tatusiowie pamiętać, aby to zrobić. W rezultacie – wieczór zaczyna boleć kark, plecy i ramiona. A dziecko, oczywiście, to jest niewygodne obracać tylko w jednym kierunku. Plus, tkanina jest trwale luz, bo z tego, co dziecko może nie udać. Ale jeśli pilnować swojej sytuacji, wszystko będzie dobrze.

Chusta-szalik: tani i praktyczny

Chusta szalik – pewien kawałek tkaniny (długość od 5 do 7 m), który jest przymocowany i ustalonej przez rodziców. Może być używany do przenoszenia bardzo małych dzieci i dla starszych. Jednakże, aby zasadzić niemowlę wewnątrz, trzeba pokazać, zręczności i pomysłowości.

 • Korzyści

Niewątpliwą zaletą w tym przypadku jest to, że pas nośny znajduje się dokładnie w środku. Od obserwowanego pełnej symetrii, obciążenie jest rozłożone równomiernie na mięśnie i matki i dziecka. Jeśli prawidłowo nosić to urządzenie, Twoje dziecko będzie bezpieczne. Wypaść z niego jest po prostu niemożliwe. I, podobnie jak w poprzednim przypadku, jeśli masz brudną szmatkę, może być łatwo rzucać w pralce razem z innymi. Plus, koszt chuście będzie znacznie niższa.

 • Minusy

Ponownie, nie wolność nadaje się dla dzieci jak ograniczenie ich przemieszczania się oraz ogranicza kąt widzenia. Dzieciak nie zobaczyć, co dzieje się wokół, nie może grać, więc robi się nudne dość szybko. Inną wadą – to złożoność w eksploatacji. Tak, temblak wygodne w noszeniu, ale montaż i zabezpieczenie po raz pierwszy będzie musiał spędzić wiele wysiłku. Dopiero z czasem matki szybko nauczyć się związać szmatki.

Maj-proca: idealne dla współczesnych matek

Jest to chyba najlepsza opcja, w której praktycznie nie ma wady. Jest jednocześnie i oddaje dziecko, więc nie spadła, i pozwala dziecku przenieść ramiona i nogi. May-zawiesie – skrzyżowanie zwykłego bandaża i worek-kangury.

 • Korzyści

Dziecko czuje się komfortowo podczas jazdy, mógł łatwo rozejrzeć. Ponadto, dziecko nie wypadnie, jeśli jakoś nie zawrócić lub kiedy próbuje się uwolnić z „niewoli”. Zużycie proca może być zarówno na plecach i przed nim.

 • Minusy

Jedynym negatywnym – to brak wsparcia dla głowy i kręgosłupa. Dlatego, korzystając z tej opcji jest lepsze tylko wtedy, gdy dziecko jest sam może siedzieć wygodnie. Ponadto, jeśli rodzice zamierzasz podróżować z dzieckiem więcej niż godzinę, nie zapomnij, aby zmienić pozycję dziecka. W przeciwnym razie może zatech nóg, pleców chory. I nie zapomnieć o stresie, który jest podany na rodziców kręgosłupa. Obciążniki do noszenia przez długi czas nie jest zalecane. Dlatego kupując zawiesia lepiej matek i ojców, którzy nie planują zbyt długi spacer.

 

Cała kangura torby: co rodzice muszą wiedzieć

Podobnie jak w poprzednim przypadku, torba-kangur uwalnia ręce rodziców, tak aby byli w stanie iść o ich działalności bez pozostawienia dziecka bez opieki. Najczęściej jest to urządzenie stosowane jeszcze na spacer na ulicę, idąc do sklepu, itd. W domu, tego rodzaju rzeczy nie jest bardzo wygodny w użyciu dzięki zwartej strukturze i niedrobnokomórkowym wielkości.

Przy wyborze BAG-kangury, należy zwrócić uwagę na szczegóły, takie jak materiał, elementy złączne, pleców gęstości, siedzenia są wygodne, wiarygodność ramiączkach. Najlepszym miejscem do zakupu takiego w specjalistycznych sklepach, a nie do zakupu produktów niskiej jakości, które rozkładają się następnego dnia. W tym przypadku, jesteś ryzykując zdrowie dziecka.

Matki, które korzystają z nosidełka, trzeba przestrzegać pewnych środków ostrożności. Po pierwsze, jeśli masz na sobie ten worek z dzieckiem, nie można zginać. Aby podnieść coś z podłogi, trzeba kucać z płaską plecach. Po drugie, czy zejść po schodach na boki tylko trzeba zobaczyć, gdzie postawić stopę. Jeżeli stopa ślizga, nie będzie w stanie utrzymać równowagę. Po trzecie, na korku muszą być opuszczone. W przeciwnym razie albo nogę okazało się lub przemęczenie plecy.

Bag-kangura lub proca: jest lepiej wybrać

Cóż, jeśli masz okazję, aby coś kupić, i więcej. Można, na przykład, stosowanie domu procy, i na ulicy – kengurushku. Ale, niestety, nie każdy ma możliwość zakupu tak drogich rzeczy, jak małe dziecko, i tak wiele jest wydawane. I wtedy problem przestanie, który również powinien dać pierwszeństwo. Wybierając odpowiednią opcję, należy rozważyć następujące wskaźniki:

 • Waga i wiek dziecka

Przewoźnik dziecko nadaje się dla dzieci o masie ciała mniejszej niż 8 kg. Ale to dziecko powinno już być w stanie siedzieć przez siebie lub przynajmniej – utrzymać głowę. Chusta może być również używany do noszenia niemowląt i małych dzieci (do 20 kg średnio). W przypadku korzystania z procy-szal, matka z powrotem nie będzie bolało tak bardzo, ponieważ obciążenie jest rozłożone równomiernie. Z plecakiem, jak wieczorem bóle dolnej części pleców będzie dokładnie zapewnione.

 • Dziecko komfort

Dziecko kangur nie będzie mógł siedzieć przez długi czas, bo po kilku minutach zacznie drętwienie nóg. Jeśli planujesz iść w chłodnej porze roku, należy użyć tej opcji nie może być nośne, jak ubrany w dres dziecko po prostu nie pasuje tam. Chusta może być noszony jako dziecko, nawet jeśli jest to pielucha, rajstopy, majtki i wiele innych ubrań. Plus, nie będzie czuć dyskomfort, jako normalnego noszenia na rękach.

Kolejną zaletą chuście z przodu torby jest to, że podczas ruchu dziecka nie mówi i uderzył w plecy lub brzuch nogi. Ale starsze dziecko tym trudniejsze są rodzice. Kangur jest dziecko pełna swoboda: chce włosy ciągnąć mama życzenie – spróbuj ścisnąć rękę.

 • Stanowisko obciążenia na kręgosłup

Torba dziecko jest w pozycji siedzącej, przy czym jako fotel lub krzesło z gęstym oparcia. Co trzeba pamiętać w takim małym wieku takie obciążenie kręgosłupa jest niebezpieczne rozwój niektórych poważnych chorób. Konstrukcja zawiesia pozwala umieścić swoje dziecko tak, że dolna część pleców nie jest wcale irytujące. Obciążenie w tym przypadku, równomiernie rozłożone na biodrach, a uchwyt, a na plecach.

Plus, bo nogi dziecka są oddzielone podczas gdy w chuście można uniknąć takich kłopotów jak dysplazja stawu biodrowego. Nawiasem mówiąc, w pewnych przypadkach, pediatrów i podiatrists zalecamy używania tego urządzenia jako profilaktyki niektóre z tych chorób.

 • Rekreacja

Jeśli umieścić dziecko w torbie-kangury, nie można powoływać się na fakt, że zasypia w tej pozycji. Jest to niewygodne, ponieważ pras tkaniny, a tym samym nie ma wsparcia. Chusta dziecko zasypia bardzo szybko, położyć go na tyle płaska. Podczas spaceru bandaż będzie poruszać, usypiające dziecko.

 • Wygoda dla rodziców

Kiedy moja matka chce karmić dziecko, będzie musiała zdobyć z worka-kangury. Jeśli proca na to, czy to wystarczy, aby wyciągnąć dziecko do tkanki piersi i przykryć od wścibskich oczu. Jest to wygodniejsze w przypadku, gdy konieczne jest perepelenat dziecka lub zmienić pieluchę. Wyjąć dziecko z procy łatwiejsze.

Drugą rzeczą, która odgrywa ważną rolę – to nosi urządzenie na ramionach. Szelki plecaka bardziej subtelne i gęste, są one silnie kopać w głąb skóry. A jeśli wychodzić na spacer z dzieckiem, a następnie po zaledwie godzinę i pół, będziemy chcieli, aby pozbyć się plecaka.

Tak więc, jak wiadomo, w pojedynku ryukza kangura – Chusta wygrywa ostatni. Chociaż przez dziesięciolecia producenci starają się ulepszać torby do rodziców łatwiej było iść z nimi. W sprzedaży niedawno otrzymał mały plecak, w którym wiele niedociągnięć zostały wyeliminowane. W związku z tym, mimo wszystko ostateczny wybór należy do Ciebie.

load...